Masai Mara Unlimited - pferdesafari

Masai Mara Unlimited

Už samotný název „Safaris Unlimited“ tedy „Safari bez limitů“ hodně napovídá o celém programu. Každá jízda je jedinečná a exkluzivně vymyšlena jen pro Vás. Doprovázet Vás bude osobní průvodce, který se bude starat jen o Vás a ušije Vám perfektní jezdecké dobrodružství na míru! Po sportovní jízdě na nejlépe vycvičených koních se o Vás po všech stránkách postarají v safari kempech luxusní kategorie. V našich mobilních safari kempech vládne stylové prostředí. Těšit se můžete na výborné jídlo, nejlepší koktejly a velké a pohodlně zařízené stany s jedním nebo dvěma lůžky.

Projíždět budete krajinou savan rezervace Masai Mara a přírodní chráněné oblasti Greater Mara s jejími obloukovitými kopci, kde se táhnou tmavě zelené lesy podél břehů řek Mara a Talek. Pro oblast je typická roční migrace až jednoho miliónu pakoní. Tato neobyčejná událost bývá označována jako jedno z největších přírodních představení na světě.

Mara je také domovem nespoutaných a pestrobarevně oblečených Masajů, kteří se svými stády dobytka dokreslují obraz krajiny. Vaši hostitelé pečují o dlouho budované kontakty s těmito „náčelníky“ místní země.

Parametry dovolené:

Cena: od 215 800 Kč

Destinace: AfrikaKeňa

Druh ubytování: Je mi to jednoLuxusní safari stan

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Program den za dnem

1 Den

Po Vašem příletu do Nairobi Vás na mezinárodním letišti Jomo Kenyatta vyzvedne zástupce Safari Unlimited a odveze Vás na naši malou farmu nedaleko hor Ngong. Alternativou je, že se s Vámi setkáme v 8 hodin v našem hotelu. Při šálku keňského čaje nebo kávy Vám Váš průvodce poskytne úvodní informace o našem safari. Poté pojedeme cca 5 hodin úrodnou vrchovinou Kikuyu na okraj údolí Great Rift Valleys. Okolní traviny a vulkanické hory jsou domovem fauny, která jinde v Africe není k vidění. Cesta nás zavede vysoko přes útesy Mau a projedeme masajským obchodním městem Narok. Pojedeme po hrbolatých silnicích jižním směrem, až se v době oběda dostaneme do našeho osamoceného kempu na úpatí horského pásma Loita. Tam si dáme pozdní oběd. Kemp leží pod obrovskými akáciemi a je oblíbeným místem k přespání pro paviány a zelené kočkodany. Odpoledne budete mít čas se zabydlet v kempu a při úvodní krátké jízdě si zvyknout na koně.

Jídla: oběd a večeře v kempu

Přenocování: mobilní stanový kemp Olare Lamun, přírodní chráněná oblast Ol Kinyei

2 Den

Ráno a odpoledne strávíme na koni a vypravíme se objevovat překrásné hory Loita a okolní krajinu. Projedeme houštinou akácií i otevřenou savanou a budeme hledat zebry, antilopy losí, prasata bradavičnatá, buvoly, gazely a žirafy. Můžeme zde pozorovat mnoho různých druhů ptáků, např. africké výrečky, nádherné špačky, hadilovy a supy.

Jídla: všechna jídla v kempu

Přenocování: mobilní stanový kemp Olare Lamun, přírodní chráněná oblast Ol Kinyei

3 Den

První den, který strávíme celý v sedle, nás provede planinou Loita, kolem pohoří Kaitapini a dolů do  Shangalara lugga (suchého řečiště) na piknik. Pojedeme do údolí Olare Lamun a dojedeme do kempu v blízkosti pramene, který využívají Masajové, aby napojili svůj dobytek. Je také oblíbeným místem lvů a leopardů. Okolní buš pak obývají stáda impal, pakoní a buvolců stepních. Po večeři si můžeme vyjet safari vozem s reflektory, abychom hledali plachá noční zvířata.

Jídla: snídaně a večeře v kempu. Piknik v buši

Přenocování: mobilní stanový kemp Eneskiria, přírodní chráněná oblast Naboishi

4 Den

Po brzké snídani osedláme koně a pojedeme otevřenou savanou, prostoupenou akáciemi, zvonečníky a divokou šalvějí. Projedeme okolo hory Oloiburmut a pak se vrátíme na oběd do kempu. V této oblasti leží několik masajských vesnic zvaných „mayantta“. Během safari máte několik možností dozvědět se více o Masajích, a co je mnohem důležitější, můžete je i navštívit.  Masajové jsou polonomádský národ, kterému patří půda, po které jezdíme. Kdo má zájem, může si prohlédnout malou základní školu pro děti Masajů, později odpoledne navštívíme blízkou manyattu místního náčelníka Masajů. Je dobrým Gordonovým přítelem a rád vypráví hostům příběhy o tradicích Masajů a jejich předávání.

Jídla: všechna jídla v kempu

Přenocování: mobilní stanový kemp Eneskiria, přírodní chráněná oblast Naboishi

5 Den

Vstaneme ještě před východem slunce, abychom mohli včas vyrazit na dlouhou jízdu přes obrovská území, která obklopují jižní konec hor Bardamat. Budeme cválat přes planiny Koiyaki na piknik na malém útesu, z kterého je skvělý výhled na rezervaci Masai Mara. Poté projedeme jedinečným ekosystémem Mara-Serengeti, oplývajícím množstvím divokých zvířat. Podél řeky Olare Orok dojedeme do našeho kempu na mýtině. Večer rozděláme velký táborový oheň a naši pozorní průvodci budou držet noční hlídku, aby zajistili, že se od nás budou držet noční dravci dostatečně daleko.

Jídla: snídaně a večeře v kempu. Piknik v buši

Přenocování: mobilní stanový kemp KO8, Masai Mara Severní přírodní chráněná oblast

6 Den

Zatímco my odjíždíme v safari voze, abychom vyfotografovali divoká zvířata zblízka, mají koně den klidu. V této oblasti často vidíme hyeny, gepardy a slony. Odpoledne si můžete udělat procházku buší s několika masajskými bojovníky.

Jídla: všechna jídla v kempu

Přenocování: mobilní stanový kemp KO8, Masai Mara Severní přírodní chráněná oblast

7 Den

Jedeme směrem na sever překrásným skrytým údolím podél jižního břehu řeky Mara, kde si prohlédneme krokodýly a hrochy, které jsou v této oblasti často k vidění. Les podél řeky je domovem mnoha různých druhů tropických ptáků včetně vzácného banánovce chocholatého. Koncentrace divokých zvířat obzvláště během migrování pakoní (červenec až říjen), bere dech. Odpoledne dojedeme do kempu.

Jídla: snídaně a večeře v kempu. Piknik v buši

Přenocování: mobilní stanový kemp  – řeka Mara, Masai Mara Severní přírodní chráněná oblast

8 Den

Objevujeme Masai Maru na koni nebo ve voze, abychom si vyfotografovali divoká zvířata jako např. lvy, leopardy, šakaly, impaly a vodušky. Pokud to hladina vody dovolí, přebrodíme s našimi koňmi řeku Mara a pojedeme pod nádhernými skalami Siria malou přírodní chráněnou oblastí, do které se cestovatelé dostanou jen zřídka.

Jídla: všechna jídla v kempu

Přenocování: mobilní stanový kemp  – řeka Mara, Masai Mara Severní přírodní chráněná oblast

9 Den

Poté, co se rozloučíte s koňmi a pracovníky kempu, vrátíme se letadlem do Nairobi. Tam jsou pro Vás rezervovány pokoje na jeden den, ve kterých si můžete odpočinout, než se vydáte na zpáteční cestu domů. Pro milovníky nákupů můžeme zorganizovat výlet, kde si můžete nakoupit východoafrické drahokamy, bronzové sošky, africké šperky nebo jiné suvenýry.

Jídla: snídaně v kempu

O koních

Vlastníme 25 koní – směs somálsko-arabských kříženců a plnokrevníků. Většina koní byla vychována na naší farmě. Koně jsou zvyklí být v blízkosti divokých zvířat, mají dobrou výdrž a jsou vyrovnaní. Každý mladý kůň stráví téměř jeden rok na safari, aby si zvykl na divočinu, než ho osedlá host. Na našich koních se jezdí anglickým stylem a používáme velmi pohodlná francouzská jezdecká a anglická mnohostranná sedla.

mala forma priklad

Jezdecké požadavky
Jezdci se musí cítit jistě ve všech způsobech jízdy na koni, s toho důvodu nepodnikáme jízdy se začátečníky. Váhový limit je 90 kg.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

Masai Mara Unlimited (8 nocí/ 9 dní)
od 215 800 Kč osoba / dvoulůžkový pokoj

V ceně je zahrnuto
Veškeré ubytování a přenocování ve dvoulůžkovém pokoji, všechna jídla a všechny místní alkoholické a nealkoholické nápoje, všechny jízdy, průvodce, poplatky do národního parku, let tam a zpět Nairobi-Mara-Nairobi, přeprava z/na letiště, praní a žehlení prádla, vybavení kempu a safari, džíp na jízdy s průvodcem, během nichž pozorujete divoká zvířata, safari v džípu přes den a v noci.

V ceně není zahrnuto
Spropitné, příjezd do Keni, pojištění, vízum, nápoje a jídla mimo program safari. Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte vzniklé poplatky sami.

Upozornění
Pro tuto jízdu potřebujete platné zdravotní pojištění do zahraničí. Doporučujeme nosit jezdeckou helmu.

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Masai Mara Unlimited (Afrika, Keňa)
od 215 800 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje