Kolem hory Mont Blanc - pferdesafari

Kolem hory Mont Blanc

Vydejte se spolu s námi sportovní jízdou po stopách Římanů ve francouzských Alpách. Dávno předtím, než střediska v údolích Tarentaise přivítala milovníky zimních sportů z celého světa, byla údolí a alpské průsmyky v neolitu navštěvována obchodníky a jejich četným zbožím – a pravděpodobně je navštívil Hannibal a jeho sloni při přechodu Alp v roce 218 našeho letopočtu.

Tam, kde jedna z nejdůležitějších obchodních cest římské říše spojovala Milán a Vídeň a později tvořila kulisu slavného rodu Savoyů, jehož členy se stávali vévodové a králové, je nyní Národní park Vanoise s četnými vrcholy vysokých přes 3 000 metrů.

Budeme putovat po stopách Keltů, kteří v neolitu těžili cenné nerosty hor, i Římanů a architektů a umělců protireformace, kterým vděčíme za krásné barokní kaple. Na úpatí Mont Blancu se setkáme se zakladateli moderního alpinismu.

Ale nejdůležitější část výletu leží jinde. Na našich koních zažijeme dynamický život v horách a budeme pozorovat, jak kameny, led, lesy, rostliny a zvířata nabízejí úchvatný a intenzivní zážitek z přírody a života.

Z osmi dnů této cesty strávíme pět v sedle. Objevíme historii Římanů v Alpách a uvidíme mnoho míst kulturního a historického významu.

Parametry dovolené:

Cena: od 81 000 Kč

Destinace: EvropaFrancie

Druh ubytování: Penzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: Nejezdci

Program den za dnem

1 Den

Příjezd
V tento den nás čeká přílet do Francie a transfer do 3* hotelu de la Vanoise v Peisey Nancroix.

2 Den

La Chenarie-alpages de Rossaix
Jízdu zahájíme ráno po lesní cestě „Carroz Blanc“ z la Chenarie do Rossaix. Cestou se pokocháme nádhernými výhledy na masiv Bellecôte a projedeme pastvinami Rossaix. Uvidíme malé krávy Tarine a navštívíme alpskou pastvinu, kde nás bude čekat výborný oběd. Jízda trvá asi dvě hodiny. Po polední pauze pojedeme opět lesní cestou Carroz Blanc do Hotel de la Vanoise na večeři a nocleh.
Celková doba jízdy: cca 4 hodiny

3 Den

La Chenarie – Les Vernettes – Nancroix – Landry
Vyjedeme do Pracompuet a poté pojedeme směrem k barokní kapli Vernettes, kterou také navštívíme. Typický oběd v Nancroix.

Pokračujeme v jízdě podél Ponthurinu do vesnice Moulin, dále Peisey Nancroix a poté sjedeme do údolí Tarentaise k baroknímu kostelu Landry na úpatí římské cesty. Koně necháme na pastvině v Landry a vrátíme se do hotelu Vanoise na večeři a přenocování.
Celková doba jízdy na koni přibližně 4 hodiny

4 Den

Landry – Seez

Jízdu začneme v údolí Tatentaise podél řeky Isère. Rovinaté údolí nám nabízí mnoho příležitostí ke klusu a klusu. Nahlédneme do života místních zemědělců. V době oběda dorazíme k výběhu koní a poobědváme v místní restauraci.
Celková doba jízdy na koni přibližně 4 hodiny.

Odpoledne pojedeme do Sainte Foy Tarentaise, malebné vesničky kousek dál v údolí, kde si s průvodcem prohlédneme Le Miriur a La Mazure a dozvíme se vše o působivé architektuře a historii. V malém obchůdku je možnost zakoupit místní speciality a suvenýry. Aperitiv, večeře a přenocování ve slavném hotelu le Monal.

5 Den

Saint Germain – Col du Petit Saint Bernard
Využití alpských průsmyků obchodníky a jejich zbožím sahá až do doby bronzové a je součástí důležitých historických událostí. Cesty přes Malý Saint Bernard lze vysledovat až k Juliu Caesarovi, protože byly hlavní spojnicí mezi Milánem a Vídní. Už v roce 18 n. l. byla cesta prokazatelně sjízdná i s kočárem. Dnes pojedeme po římské silnici ze Seez do Saint Germain. V poledne navštívíme Hospicové muzeum svatého Bernarda. Po polední přestávce obejdeme Petit Saint Bernard a objevíme římské ruiny. Pojedeme autobusem do Pré Saint Didier a užijeme si skvělý výhled na pohoří Mont Blanc z termálních lázní. Zažijeme gurmánskou večeři a nocleh ve 4hvězdičkovém hotelu.
Celková doba jízdy: cca 5 hodin

6 Den

Autobusový výlet do Valle d’Aosta (Itálie)
Aosta byla založena v římských dobách jako kolonie „Augusta Praetoria Salassorum“. Díky své strategicky dobré poloze byla osada objektem „touhy“ mnoha nájezdníků a byla opakovaně dobývána. Oblast má působivou historii a byla považována za politické, hospodářské a kulturní centrum s mnoha hrady a zámky. Navštívíme Arc de Triomphe, jednu z mnoha římských relikvií v Aostě a zastavíme se na oběd ve středověké budově. Odpoledne navštívíme středověké hrady ve Fénis a Issogne a před návratem do Francie budeme obdivovat působivé fresky. Na závěr dne nás čeká přejezd do penzionu Chambres du Soleil v údolí Chapieux, kde povečeříme a přenocujeme.

 

7 Den

Val Ferret na úpatí pohoří Mont Blanc
Dnes máte na výběr z více možností, jak strávit poslední den krásného výletu.

Varianta č. 1

Nenáročná túra s vysokohorským vůdcem, jedná se přibližně o 4 hodiny chůze.
Výlet po panoramatické cestě nabízí úchvatný výhled. Náš horský průvodce nám bude povídat o všech horských vrcholech, ledovcích a náhorních plošinách kolem nás.
Podle počasí nás čeká buď oběd na chatě nebo piknik venku.

Varianta č. 2
Výlet na elektrokolech ve Val Ferret
Podnikneme cyklistický výlet buď sami nebo s průvodcem ve Val Venis a Val Ferret.Podle počasí nás čeká buď oběd v restauraci nebo piknik venku.

Varianta č. 3
Ráno: Nákupy v Courmayeur.
Odpoledne: jízda gondolou na Pointe Helbronner. Oběd v panoramatickém bistru.

Nocleh a večeře v hotelu Dolonne v Courmayeur.

 

8 Den

Odjezd
Po snídani se rozloučíme a budete odvezeni na vlakové nádraží nebo letiště.

 

O koních

Výběr koní je naší nejvyšší prioritou. Chceme vám nabídnout nezapomenutelnou a absolutně bezpečnou vyjížďku. Koně jsou klidní a hodní. Budou vám vybráni na základě vašich jízdních schopností, výšky a hmotnosti. Tato jízda využívá koně plemene Henson, kteří byli vychováni a vycvičeni pro jízdu v horách.

Jízdy doprovázejí státem certifikovaní jezdečtí průvodci.
Vzhledem k jezdeckým požadavkům na túry musíte být schopni bezpečně klusat a cvalovat na delší vzdálenosti. Vyžaduje se určitá úroveň kondice, síla sedla a vytrvalost.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

od 81 000 Kč na jezdce (8 dní/7 nocí)

V ceně je zahrnuto

přenocování ve dvoulůžkovém pokoji s koupelnou, plná penze a 2 sklenky vína ke každému jídlu, všechny jízdy a prohlídky města, doprovod státem certifikovaných jezdeckých průvodců, všechny převody v rámci programu

V ceně není zahrnut

transfer z letiště nebo vlakového nádraží a zpět, jednolůžkový pokoj, náklady na telefon, nápoje

Příplatek za jednolůžkový pokoj

16 800 Kč

Příplatek za malou skupinu

se 2 účastníky 26 700 Kč
při 3 účastnících 13 300 Kč
se 4 účastníky 6 700 Kč

Cena za doprovod/nejezdce

73 000 Kč/osoba

 

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Ubytování

Ať už se jedná o tříhvězdičkový nebo čtyřhvězdičkový hotel, penzion nebo nocleh se snídaní, naše ubytování se vždy nachází v srdci hor. Užijete si nezapomenutelné výhledy a zároveň zažijete kouzlo a pohodlí hor. Vaši hostitelé vás vřele přivítají v tradičních savojských domech postavených ze starého kamene. Dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením vám nabídnou soukromí a vyhřívaný bazén a lázeňská zóna vás pozvou k odpočinku po náročném dni. Měli byste mít možnost zažít hory – to se týká i regionální kuchyně a stravování.

Velikost jezdecké skupiny
minimálně 4 a maximálně 10 jezdců

Jezdecké požadavky
maximální hmotnost jezdce 85 kg, na vyjížďky si s sebou vezměte jezdeckou přilbu

Oblečení

Pohodlné kalhoty, rajtky, chapsy nebo boty, nepromokavá bunda, jezdecká helma, sluneční krém a brýle, tričko, svetr.
Na večer byste měli mít také vhodné oblečení na gurmánskou večeři.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Kolem hory Mont Blanc (Evropa, Francie)
od 81 000 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje