Kolem hory Mont Blanc - pferdesafari

Kolem hory Mont Blanc

Vydejte se spolu s námi sportovní jízdou po stopách Římanů ve francouzských Alpách. Dávno předtím, než střediska v údolích Tarentaise přivítala milovníky zimních sportů z celého světa, byla údolí a alpské průsmyky v neolitu navštěvována obchodníky a jejich četným zbožím – a pravděpodobně je navštívil Hannibal a jeho sloni při přechodu Alp v roce 218 našeho letopočtu.

Tam, kde jedna z nejdůležitějších obchodních cest římské říše spojovala Milán a Vídeň a později tvořila kulisu slavného rodu Savoyů, jehož členy se stávali vévodové a králové, je nyní Národní park Vanoise s četnými vrcholy vysokých přes 3 000 metrů.

Budeme putovat po stopách Keltů, kteří v neolitu těžili cenné nerosty hor, i Římanů a architektů a umělců protireformace, kterým vděčíme za krásné barokní kaple. Na úpatí Mont Blancu se setkáme se zakladateli moderního alpinismu.

Ale nejdůležitější část výletu leží jinde. Na našich koních zažijeme dynamický život v horách a budeme pozorovat, jak kameny, led, lesy, rostliny a zvířata nabízejí úchvatný a intenzivní zážitek z přírody a života.

Z osmi dnů této cesty strávíme pět v sedle. Objevíme historii Římanů v Alpách a uvidíme mnoho míst kulturního a historického významu.

Parametry dovolené:

Cena: od 78 000 Kč

Destinace: EvropaFrancie

Druh ubytování: Penzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: Nejezdci

Program den za dnem

1 Den

Příjezd
V tento den nás čeká přílet do Francie a transfer do 3* hotelu de la Vanoise v Peisey Nancroix.

2 Den

La Chenarie-alpages de Rossaix
Jízdu zahájíme ráno po lesní cestě „Carroz Blanc“ z la Chenarie do Rossaix. Cestou se pokocháme nádhernými výhledy na masiv Bellecôte a projedeme pastvinami Rossaix. Uvidíme malé krávy Tarine a navštívíme alpskou pastvinu, kde nás bude čekat výborný oběd. Jízda trvá asi dvě hodiny. Po polední pauze pojedeme opět lesní cestou Carroz Blanc do Hotel de la Vanoise na večeři a nocleh.
Celková doba jízdy: cca 4 hodiny

3 Den

La Chenarie – Mines d’Argent de Peisey – Rosuel
Stříbrné ložisko v Peisey, známé jako „Stříbrná hora“, bylo objeveno již v 16. století, ale těženo nebylo až do počátku 18. století. Zde byla založena „Ecole Pratique des Mines“, která se po pádu Napoleona přestěhovala do Paříže. Navštívíme historické místo na koni a poputujeme do údolí Rosuel na tradiční oběd v „Chez Felix“. Odpoledne strávíme kouzelnou projížďkou na koni národním parkem Vanoise, poznáme vrcholy, vodopády, lesy a zvířata. Průvodce národním parkem nám řekne vše, co chceme vědět. Povečeříme v hostelu v srdci národního parku a přenocujeme opět v Hotel de la Vanoise.
Celková doba jízdy: cca 4 hodiny

4 Den

La Chenarie-Les Vernettes-Nancroix-Landry
V tento den se vydáme do Pracompuetu a poté pojedeme směrem k barokní kapli Vernettes, do které se také podíváme. Po prohlídce nás čeká typický oběd v Nancroix.

Odpoledne budeme pokračovat v jízdě po Ponthurine do vesnice Moulin, poté do Peisey Nancroix a pak sjedeme údolím Tarentaise k baroknímu kostelu Landry na úpatí římské silnice. Naše cesta povede na Angels Farm v Seez, typickou savojskou chatu, kde se navečeříme a také tu strávíme noc.
Celková doba jízdy cca 4 hodiny

5 Den

Saint Germain – Col du Petit Saint Bernard
Využití alpských průsmyků obchodníky a jejich zbožím sahá až do doby bronzové a je součástí důležitých historických událostí. Cesty přes Malý Saint Bernard lze vysledovat až k Juliu Caesarovi, protože byly hlavní spojnicí mezi Milánem a Vídní. Už v roce 18 n. l. byla cesta prokazatelně sjízdná i s kočárem. Dnes pojedeme po římské silnici ze Seez do Saint Germain. V poledne navštívíme Hospicové muzeum svatého Bernarda. Po polední přestávce obejdeme Petit Saint Bernard a objevíme římské ruiny. Pojedeme autobusem do Pré Saint Didier a užijeme si skvělý výhled na pohoří Mont Blanc z termálních lázní. Zažijeme gurmánskou večeři a nocleh ve 4hvězdičkovém hotelu.
Celková doba jízdy: cca 5 hodin

6 Den

Autobusový výlet do Valle d’Aosta (Itálie)
Aosta byla založena v římských dobách jako kolonie „Augusta Praetoria Salassorum“. Díky své strategicky dobré poloze byla osada objektem „touhy“ mnoha nájezdníků a byla opakovaně dobývána. Oblast má působivou historii a byla považována za politické, hospodářské a kulturní centrum s mnoha hrady a zámky. Navštívíme Arc de Triomphe, jednu z mnoha římských relikvií v Aostě a zastavíme se na oběd ve středověké budově. Odpoledne navštívíme středověké hrady ve Fénis a Issogne a před návratem do Francie budeme obdivovat působivé fresky. Na závěr dne nás čeká přejezd do penzionu Chambres du Soleil v údolí Chapieux, kde povečeříme a přenocujeme.

 

7 Den

Val Ferret na úpatí pohoří Mont Blanc
Dnes máte na výběr z více možností, jak strávit poslední den krásného výletu.

Varianta č. 1

Nenáročná túra s vysokohorským vůdcem, jedná se přibližně o 4 hodiny chůze.
Výlet po panoramatické cestě nabízí úchvatný výhled. Náš horský průvodce nám bude povídat o všech horských vrcholech, ledovcích a náhorních plošinách kolem nás.
Podle počasí nás čeká buď oběd na chatě nebo piknik venku.

Varianta č. 2
Výlet na elektrokolech ve Val Ferret
Podnikneme cyklistický výlet buď sami nebo s průvodcem ve Val Venis a Val Ferret.Podle počasí nás čeká buď oběd v restauraci nebo piknik venku.

Varianta č. 3
Ráno: Nákupy v Courmayeur.
Odpoledne: jízda gondolou na Pointe Helbronner. Oběd v panoramatickém bistru.

Nocleh a večeře v hotelu Dolonne v Courmayeur.

 

8 Den

Odjezd
Po snídani se rozloučíme a budete odvezeni na vlakové nádraží nebo letiště.

 

O koních

Výběr koní je naší nejvyšší prioritou. Chceme vám nabídnout nezapomenutelnou a absolutně bezpečnou vyjížďku. Koně jsou klidní a hodní. Budou vám vybráni na základě vašich jízdních schopností, výšky a hmotnosti. Tato jízda využívá koně plemene Henson, kteří byli vychováni a vycvičeni pro jízdu v horách.

Jízdy doprovázejí státem certifikovaní jezdečtí průvodci.
Vzhledem k jezdeckým požadavkům na túry musíte být schopni bezpečně klusat a cvalovat na delší vzdálenosti. Vyžaduje se určitá úroveň kondice, síla sedla a vytrvalost.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2023

od 78 000 Kč na jezdce (8 dní/7 nocí)

V ceně je zahrnuto

přenocování ve dvoulůžkovém pokoji s koupelnou, plná penze a 2 sklenky vína ke každému jídlu, všechny jízdy a prohlídky města, doprovod státem certifikovaných jezdeckých průvodců, všechny převody v rámci programu

V ceně není zahrnut

transfer z letiště nebo vlakového nádraží a zpět, jednolůžkový pokoj, náklady na telefon, nápoje

Příplatek za jednolůžkový pokoj

14 900 Kč

Příplatek za malou skupinu

se 2 účastníky 18 900 Kč
při 3 účastnících 8 100 Kč
se 4 účastníky 4 100 Kč

Cena za doprovod/nejezdce

64 800 Kč/osoba

Velikost jezdecké skupiny
minimálně 4 a maximálně 10 jezdců

Jezdecké požadavky
maximální hmotnost jezdce 85 kg, na vyjížďky si s sebou vezměte jezdeckou přilbu

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Kolem hory Mont Blanc (Evropa, Francie)
od 78 000 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje