Kolem hory Mont Blanc - pferdesafari

Kolem hory Mont Blanc

Vydejte se spolu s námi sportovní jízdou po stopách Římanů ve francouzských Alpách. Dávno předtím, než střediska v údolích Tarentaise přivítala milovníky zimních sportů z celého světa, byla údolí a alpské průsmyky v neolitu navštěvována obchodníky a jejich četným zbožím – a pravděpodobně je navštívil Hannibal a jeho sloni při přechodu Alp v roce 218 našeho letopočtu.

Tam, kde jedna z nejdůležitějších obchodních cest římské říše spojovala Milán a Vídeň a později tvořila kulisu slavného rodu Savoyů, jehož členy se stávali vévodové a králové, je nyní Národní park Vanoise s četnými vrcholy vysokých přes 3 000 metrů.

Budeme putovat po stopách Keltů, kteří v neolitu těžili cenné nerosty hor, i Římanů a architektů a umělců protireformace, kterým vděčíme za krásné barokní kaple. Na úpatí Mont Blancu se setkáme se zakladateli moderního alpinismu.

Ale nejdůležitější část výletu leží jinde. Na našich koních zažijeme dynamický život v horách a budeme pozorovat, jak kameny, led, lesy, rostliny a zvířata nabízejí úchvatný a intenzivní zážitek z přírody a života.

Z osmi dnů této cesty strávíme pět v sedle. Objevíme historii Římanů v Alpách a uvidíme mnoho míst kulturního a historického významu.

Parametry dovolené:

Cena: od 72 700 Kč

Destinace: EvropaFrancie

Druh ubytování: Penzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: Nejezdci

Program den za dnem

1 Den

Příjezd
V tento den nás čeká přílet do Francie a transfer do 3* hotelu de la Vanoise v Peisey Nancroix.

2 Den

La Chenarie-alpages de Rossaix
Jízdu zahájíme ráno po lesní cestě „Carroz Blanc“ z la Chenarie do Rossaix. Cestou se pokocháme nádhernými výhledy na masiv Bellecôte a projedeme pastvinami Rossaix. Uvidíme malé krávy Tarine a navštívíme alpskou pastvinu, kde nás bude čekat výborný oběd. Jízda trvá asi dvě hodiny. Po polední pauze pojedeme opět lesní cestou Carroz Blanc do Hotel de la Vanoise na večeři a nocleh.
Celková doba jízdy: cca 4 hodiny

3 Den

La Chenarie – Mines d’Argent de Peisey – Rosuel
Stříbrné ložisko v Peisey, známé jako „Stříbrná hora“, bylo objeveno již v 16. století, ale těženo nebylo až do počátku 18. století. Zde byla založena „Ecole Pratique des Mines“, která se po pádu Napoleona přestěhovala do Paříže. Navštívíme historické místo na koni a poputujeme do údolí Rosuel na tradiční oběd v „Chez Felix“. Odpoledne strávíme kouzelnou projížďkou na koni národním parkem Vanoise, poznáme vrcholy, vodopády, lesy a zvířata. Průvodce národním parkem nám řekne vše, co chceme vědět. Povečeříme v hostelu v srdci národního parku a přenocujeme opět v Hotel de la Vanoise.
Celková doba jízdy: cca 4 hodiny

4 Den

La Chenarie-Les Vernettes-Nancroix-Landry
V tento den se vydáme do Pracompuetu a poté pojedeme směrem k barokní kapli Vernettes, do které se také podíváme. Po prohlídce nás čeká typický oběd v Nancroix.

Odpoledne budeme pokračovat v jízdě po Ponthurine do vesnice Moulin, poté do Peisey Nancroix a pak sjedeme údolím Tarentaise k baroknímu kostelu Landry na úpatí římské silnice. Naše cesta povede na Angels Farm v Seez, typickou savojskou chatu, kde se navečeříme a také tu strávíme noc.
Celková doba jízdy cca 4 hodiny

5 Den

Saint Germain – Col du Petit Saint Bernard
Využití alpských průsmyků obchodníky a jejich zbožím sahá až do doby bronzové a je součástí důležitých historických událostí. Cesty přes Malý Saint Bernard lze vysledovat až k Juliu Caesarovi, protože byly hlavní spojnicí mezi Milánem a Vídní. Už v roce 18 n. l. byla cesta prokazatelně sjízdná i s kočárem. Dnes pojedeme po římské silnici ze Seez do Saint Germain. V poledne navštívíme Hospicové muzeum svatého Bernarda. Po polední přestávce obejdeme Petit Saint Bernard a objevíme římské ruiny. Pojedeme autobusem do Pré Saint Didier a užijeme si skvělý výhled na pohoří Mont Blanc z termálních lázní. Zažijeme gurmánskou večeři a nocleh ve 4hvězdičkovém hotelu.
Celková doba jízdy: cca 5 hodin

6 Den

Autobusový výlet do Valle d’Aosta (Itálie)
Aosta byla založena v římských dobách jako kolonie „Augusta Praetoria Salassorum“. Díky své strategicky dobré poloze byla osada objektem „touhy“ mnoha nájezdníků a byla opakovaně dobývána. Oblast má působivou historii a byla považována za politické, hospodářské a kulturní centrum s mnoha hrady a zámky. Navštívíme Arc de Triomphe, jednu z mnoha římských relikvií v Aostě a zastavíme se na oběd ve středověké budově. Odpoledne navštívíme středověké hrady ve Fénis a Issogne a před návratem do Francie budeme obdivovat působivé fresky. Na závěr dne nás čeká přejezd do penzionu Chambres du Soleil v údolí Chapieux, kde povečeříme a přenocujeme.

 

7 Den

Val Ferret na úpatí pohoří Mont Blanc
Dnes máte na výběr z více možností, jak strávit poslední den krásného výletu.

Varianta č. 1

Nenáročná túra s vysokohorským vůdcem, jedná se přibližně o 4 hodiny chůze.
Výlet po panoramatické cestě nabízí úchvatný výhled. Náš horský průvodce nám bude povídat o všech horských vrcholech, ledovcích a náhorních plošinách kolem nás.
Podle počasí nás čeká buď oběd na chatě nebo piknik venku.

Varianta č. 2
Výlet na elektrokolech ve Val Ferret
Podnikneme cyklistický výlet buď sami nebo s průvodcem ve Val Venis a Val Ferret.Podle počasí nás čeká buď oběd v restauraci nebo piknik venku.

Varianta č. 3
Ráno: Nákupy v Courmayeur.
Odpoledne: jízda gondolou na Pointe Helbronner. Oběd v panoramatickém bistru.

Nocleh a večeře v hotelu Dolonne v Courmayeur.

 

8 Den

Odjezd
Po snídani se rozloučíme a budete odvezeni na vlakové nádraží nebo letiště.

 

O koních

Výběr koní je naší nejvyšší prioritou. Chceme vám nabídnout nezapomenutelnou a absolutně bezpečnou vyjížďku. Koně jsou klidní a hodní. Budou vám vybráni na základě vašich jízdních schopností, výšky a hmotnosti. Tato jízda využívá koně plemene Henson, kteří byli vychováni a vycvičeni pro jízdu v horách.

Jízdy doprovázejí státem certifikovaní jezdečtí průvodci.
Vzhledem k jezdeckým požadavkům na túry musíte být schopni bezpečně klusat a cvalovat na delší vzdálenosti. Vyžaduje se určitá úroveň kondice, síla sedla a vytrvalost.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

od 72 700, Kč na jezdce (8 dní/7 nocí)

V ceně je zahrnuto

přenocování ve dvoulůžkovém pokoji s koupelnou, plná penze a 2 sklenky vína ke každému jídlu, všechny jízdy a prohlídky města, doprovod státem certifikovaných jezdeckých průvodců, všechny převody v rámci programu

V ceně není zahrnut

transfer z letiště nebo vlakového nádraží a zpět, jednolůžkový pokoj, náklady na telefon, nápoje

Příplatek za jednolůžkový pokoj

14 900 Kč

Příplatek za malou skupinu

se 2 účastníky 18 900 Kč
při 3 účastnících 8 100 Kč
se 4 účastníky 4 100 Kč

Cena za doprovod/nejezdce

64 800 Kč/osoba

Velikost jezdecké skupiny
minimálně 4 a maximálně 10 jezdců

Jezdecké požadavky
maximální hmotnost jezdce 85 kg, na vyjížďky si s sebou vezměte jezdeckou přilbu

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Kolem hory Mont Blanc (Evropa, Francie)
od 72 700 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Kontaktní údaje

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.