Konec léta - pferdesafari

Konec léta

Léto hájí své pozice převážně krásnými slunečnými dny, ale už je cítit náznak podzimu. Konec léta prožijeme vyjížďkami do známého muzea rašeliny Laufás, do zalesněného údolí Fnjóská, na pobřeží a na odlehlý poloostrov Fjörður. Výlety do známé oblasti jezera Mývatn a za velrybami v Húsavíku obohatí tento zájezd.

 Na severu Islandu, u nejdelšího islandského fjordu Eyjafjördur, leží farma Grytubakki, odkud Polar Hestar již více než 25 let organizuje vyjížďky na koních do jedinečné krajiny.

V zimních měsících žije na farmě asi 100 koní, v červnu, červenci a srpnu se k nim přidává dalších 20. Čekají tu na vás zvědaví mladí koně, tajemná skřetí města, zakopaný vikingský poklad, okouzlující údolí a říční krajina a zázračná země barev.

Parametry dovolené:

Cena: od 52 650 Kč

Destinace: EvropaIsland

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Program den za dnem

1 Den

V pozdním odpoledni vyzvedneme naše hosty v Akureyri. Po večeři probereme program na několik následujících dní. Přenocování v Grýtubakki.

2 Den

Po krátkém úvodu vyjedeme na historickou rašelinnou usedlost Laufás. Ještě krátce po roce 1930 v těchto starých domech žila rodina kněze, dnes jsou však přeměněny na muzeum. Je to cesta do minulosti!

Po přestávce na oběd jedeme po měkkých cestách do údolí řeky Fnjóské, po úžasně zelených horských svazích a malými lesíky. Odpoledne nás čeká zajížďka na posvátný kopec, pod nímž je podle legendy údajně zakopán dávný vikingský poklad. Při pokusu dostat se k pokladu prý shoří všechny kostely, které jsou z kopce vidět.

Zpátky domů jedeme přes rozmanitou mechovou oblast Nes. Konferenční stolek v Grýtubakki. Pozdější odpoledne využíváme k cestě do Akureyri. Zde navštěvujeme nejkrásnější koupaliště v zemi!

Večeře a přenocování v Grýtubakki.

3 Den

Po snídani odjedeme do Húsavíku na pozorování velryb. Poté navštívíme slavné muzeum velryb a cestou domů navštívíme vodopád Goðafoss. Vodopád hrál významnou roli při christianizaci Islandu kolem roku 1000.

Na Grúytubakki si užijeme odpolední přestávku s kávou a zákuskem a poté osedláme koně na krátkou vyjížďku k řece Gljúfurá.

Večeře a nocleh na Grýtubakki.

4 Den

Dnes máme na programu celodenní vyjížďku.

Vyjedeme na pobřeží Látrarströnd nad strmé útesy, přes zurčící potoky a krásná, hluboká zelená údolí.

Na oběd se zastavíme v Svínarnes, zřícenině starého statku, který byl obydlen až do poloviny minulého století. Dnes jsou svědky někdejšího pulzujícího života na pobřeží. Odtud se nám naskytne nádherný výhled na ostrov Hrísey, fjord Eyjafjörður a otevřené moře.

Káva a koláč v Grýtubakki. Večeře a přenocování.

5 Den

Slavná oblast komářího jezera, Mývatn, je naším dnešním cílem. Jezero vzniklo asi před 2 300 lety při čedičové erupci. Okolní krajina je poznamenána vulkanismem.

Autobusem navštívíme pseudokráter Skútustaðir, bizarní lávové útvary Dimmuborgir a bublající bahenní kotle Námskard. Den plný nádherných dojmů.

Večeře a nocleh na Grýtubakki.

6 Den

Po snídani se vydáme na celodenní vyjížďku do hor.

Naším dnešním cílem je divoké údolí Fjörður, které bylo osídleno až do konce druhé světové války. Dnes zde žije jen asi 4000 ovcí a skřítci a trollové, kteří si vybrali ta nejkrásnější místa. Jehňata, která zde byla odchována na začátku léta, nesmírně vyrostla a jsou od ovcí téměř k nerozeznání. Z kopce Leirdalsheiði máme krásný výhled na celý Eyjafjörður, rybářskou vesnici Grenivík a okolní farmy. Projíždíme intenzivně zelenými údolími, rozmanitou říční krajinou a po kamenitých cestách. Doprovází nás vyhaslé sopky, tiché ledovce a skryté vodopády.

Káva a koláč v Grýtubakki. Poslední společná večeře. Nocleh na Grýtubakki.

7 Den

Po snídani odvezeme naše hosty zpět do Akureyri.

Toto je vzorový itinerář – může se kdykoli změnit.

O koních

Na Grýtubakki žije kolem 180 koní, někteří z nich jsou odchovaní na farmě, někteří dovezení. Všichni koně jsou dobře vycvičení a jsou součástí naší rodiny.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

Od 52 650 Kč (7dní/6 nocí)

V ceně je zahrnuto

plná penze, nápoje, ubytování ve společných pokojích se společným sociálním zařízením, transfer z/do Akureyri

V ceně není zahrnuto

přílet/odlet do Akureyri , alkoholické nápoje, spropitné, pojištění

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Ubytování

V Grytubakki jsou k dispozici 2 až 4lůžkové pokoje se společným sociálním zařízením (sprcha/WC) vč. spacáků

Během vyjížděk budete ubytováni na farmách, v horských chatách, ve školách, komunitních centrech a ve stanech, podle dostupnosti. V letních měsících jsou na Islandu pro přenocování často k dispozici školy a komunitní centra, která samozřejmě nabízejí větší komfort než stany nebo chatky. Ty se naopak často nacházejí na nádherně odlehlých místech, na březích fjordů nebo v širokých údolích, kde můžete zažít Island v jeho nejintenzivnější podobě.

 Stravování

Kdykoli se podává snídaně, oběd, odpolední káva nebo večeře, shromažďují se hosté Grytubakki u společných jídelních stolů.

Samozřejmě se podávají islandské speciality, ale dbá se na to, aby na stůl nebylo položeno nic příliš exotického (na středoevropské poměry).

Během vyjížděk je zajištěn dostatek jídla, protože na polední přestávky si s sebou bereme sendviče a nápoje.

 Velikost jezdecké skupiny

2 – 16 jezdců

Jezdecké schopnosti

Pokročilí jezdci

 Délka vyjížďky

4-5 hodin jízdy denně

 Oblečení a další

Vzhledem k izolované poloze Islandu se na ostrově vyskytuje jen málo virových infekcí u zvířat. Jezdecké oblečení proto musí být před vstupem na Island vydezinfikované nebo nové. Kožené jezdecké boty, použité jezdecké rukavice a nepratelné chapsy nejsou povoleny. Podpořte nás prosím v udržování zdraví našich zvířat. Rádi vám zašleme oficiální pokyny pro dezinfekci jezdeckého vybavení.

Při cestě na Island buďte prosím připraveni na jakékoli povětrnostní podmínky. Vezměte si s sebou dostatečně teplé oblečení proti větru a dešti, dále pevnou obuv, rukavice a čelenku/čepici.

Vezměte si s sebou vlastní spací pytle a ručníky.

Bezpečnost a pojištění

První den pobytu obdržíte od svých hostitelů instruktáž, tyto pokyny je třeba dodržovat.

Před začátkem cesty je třeba uzavřít odpovídající zdravotní pojištění.

Pro všechny účastníky vyjížďky nebo výletu na koních jsou povinné jezdecké přilby.

Hmotnost

Do 95 kg.

Děti


Děti jsou v Polar Hestar vítány, pokud se v sedle cítí jistě. Podle toho můžeme naplánovat jejich pobyt.

Klima

Polar Hestar je otevřen pouze od května do října. Přestože je léto, počasí se v tomto ročním období může měnit, proto byste si měli vzít oblečení do každého počasí.

Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, ale může často pršet. 

Příjezd

Přílet je možný letadlem do Reykjavíku (odtud autobusem do Akureyri) nebo letadlem do Akureyri.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Konec léta (Evropa, Island)
od 52 650 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje