Královské města Maroko na koních

Královskými městy komfortně

V Maroku je příroda vždy na dosah. A přesně o to během našich trailů v této překrásné krajině jde. Dostaneme se i do míst, kde se psala antická a marocká historie. Navštívíte římské ruiny na naleziště Volubilis, prohlédnete si  Meknes, jedinečné královské město sultána Ismaila Ibn Sharifa a necháte se okouzlit Fésem, intelektuálním a řemeslným centrem Maroka.

Na cestách objevíte proměňující se tváře této země plné protikladů. Na málo dalších místech můžete sledovat, jak se zelená krajina, plná darů přírody, obilných lánů a olivových hájů náhle mění v poušť, rozpukané skály a hory v typických odstínech žluté, hnědé a červené. V tomto „jiném“ a stále ještě neznámém světě na pobřeží Atlantiku si každý přijde na své a uhasí svou žízeň po objevování.

Parametry dovolené:

Cena: od 37 100 Kč

Destinace: AfrikaMaroko

Druh ubytování: Je mi to jednoLodge / UsedlostPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: Rodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Po příletu do Casablanky přejedete vlakem do Rabatu. Zvolit můžete i variantu letu přímo do Rabatu. Ubytování stejně jako večeře pro vás pro budou připravené v hotelu.

2 Den

Brzy ráno se vypravíme do stájí, abychom se mohli vydat na první etapu trailu v předhůří Malého Atlasu. Cesta vede přes vesničky s hliněnými domky, olivové háje a slunečnicová pole. Pojedeme také vyschlým korytem řeky, kudy se přiblížíme ke svatému městu Sidi Ali, odkud je pěkný výhled na Meknes. Široké pískové cesty nás dovedou až k Volubillis, které bylo kdysi římským hospodářským centrem této oblasti. Zachované chrámy, paláce, lázně a po staletích stále nádherné mozaiky dokazují někdejší blahobyt tohoto antického města. Po společné večeři přespíme v penzionu Moulay Idris.

3 Den

Na koních se vydáme zegottským sedlem k oáze Al Ansar. Okolní hory nabízejí jen málo úrodné půdy, ale přesto nás během jízdy budou obklopovat háje olivovníků i fíkovníků, které dokáží v nehostinných podmínkách přežít. Liduprázdnost zdejší krajiny působí až neuvěřitelně. To se ale změní v oáze Al Ansar, kde se setkávají obyvatelé všech okolních vesnic kvůli obchodu a napájení dobytka. Po společné večeři přespíme v penzionu Moulay Idris.

4 Den

Projedeme po holých výběžcích pohoří Ríf. Cestou narazíme na hliněné chatrče místních pastýřů, které uvidíme často při práci se stády nebo na při obdělávání polí. V údolí Mikkes pro vás bude připravený piknik. Po něm vyrazíme podél řeky přes další arabské vesničky. Ubytování v  Moulay Yacoub.

5 Den

Připravte se na jízdu Údolím smrti. Své jméno získalo kvůli slané řece, která tudy protéká. Voda z ní není pitná pro lidi ani pro zvířata. Místní beduíni musejí kvůli zásobám pitné vody urazit přibližně tříhodinovou cestu. Krajina během jízdy předvádí nepřeberné tóny žluté a hnědé barvy. Obědvat budeme už ale v úrodnější krajině v okolí Fésu. Po krátkém pikniku následuje zastávka v hotelu Riad Yakut (místu dnešního noclehu a večeře). Odpoledne a v podvečer si stihneme ještě projít Fés, který je kulturním a řemeslným centrem regionu.

6 Den

Město opustíme na koních. Pojedeme krajinou, která se od předchozích částí trailu výrazně odlišuje – je téměř celá v jedné rovině. Nedostatek kopců ale vůbec nesnižuje její zajímavost. Projedeme například údolím řeky, která se hemží želvami. Obědvat budeme u jednoho z pramenů pitné vody ve stínu fíkovníků. Odměnou nám bude také krásný výhled na pohoří Atlas a město Fés. Pokud rádi cváláte, po obědě si přijdete na své – čekají nás dlouhé cvalové pasáže až  k Ain Taoujdate. Po večeři přenocujeme v riádu Yakut.

7 Den

Užijeme si dlouhou jízdu podél nekonečných obilných polí až do údolí Sckounat. Malá říčka se tu vine skrze oleandrové háje, místy se pasou stáda dobytka. Dlouhým cvalem se vrátíme ke stáji, kde nás už čeká bohatý závěrečný piknik. Autobusem přejedeme do Rabatu. Večeřet a nocovat budeme v hotelu.

8 Den

Po snídani vyrazíte vlakem na letiště v Casablance.

O koních

day-3-(9)_resizeday-3-(11)_resize

Jezdí se na arabsko-berberských kobylách a hřebcích. Jsou menšího vzrůstu a také útlejší, ale vyznačují se nesmírnou výdrží, stabilitou a odolností, která je ve zdejším terénu nutná. Koně měří v kohoutku mezi 140 a 155 centimetry. Jezdí se na anglických sedlech s jednoduchým udidlem.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

od 37 100 Kč na jezdce (8 dní/7 nocí) v případě 3-9 jezdců na výletě

V ceně je zahrnuto

Plná penze, všechny jízdy včetně průvodce, ubytování v hotelích/kempech

V ceně není zahrnuto

Přílet a odlet, cesta vlakem z letiště do Rabatu a zpět, transfery hotel a nádraží, poplatek za jednolůžkový pokoj, spropitné, vstupenky památky, všechny nápoje v hotelích

Příplatek za jednolůžkový pokoj

6 750 Kč

Transfery

Cena za taxi Casablanca – Rabat cca 75euro/jedna cesta

Cena za taxi letiště Rabat – hotel cca 20euro/jedna cesta

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Velikost jezdecké skupiny
max. 9 jezdců a průvodce

Délka jízdy
S klisnami a hřebci se jezdí 5 až 8 hodin denně. Všichni jezdci jsou povinni dávat pozor, dodržovat pravidla a nepředjíždět. Pokud je to možné, děláme delší přestávku na oběd, kde si můžete odpočinout pod stromem. Jsou však i dny, kdy jedeme na prohlídku památek nebo kdy je vzhledem k trase možná jen krátká přestávka na oběd.

Hmotnost
85 kg, na vyžádání je možné i více

Jezdecké schopnosti
Středně pokročilí jezdci. A měli byste být schopni klusat na delší vzdálenosti v lehkém sedu. Hodně se klusá, ale spíše pomalé a dlouhé klusy. V horách občas vodíme na krátké vzdálenosti.

Přilba povinná

Terén/krajina
Vydejte se za kulturou Maroka a objevte zříceniny Volubilis, královská města Rabat, Meknes a Fez, město prvního arabského krále Moulaye Ismaela, Údolí smrti a svaté město Sidi Ali. Objevte však také neobvyklé Maroko, zelené a úrodné s nekonečnými kukuřičnými poli, olivovými háji a vinicemi.

Klima
Většinou je slunečné a teplé počasí s teplotami mezi 18 a 30 °C. Od března do května mohou teploty přes den dosahovat až 28 °C a v tomto období se mohou vyskytnout i vydatné srážky. Mezi červnem až říjnem se denní teploty pohybují mezi 20 a 35 °C, bouřky jsou možné po celý rok. Noci však mohou být chladné, někdy až 0 °C nebo méně, v závislosti na jízdě a ročním období. I když neprší často, měli byste si vždy vzít ochranu proti dešti.

Oblečení a další věci
Maroko je země, kde jsou téměř všichni muslimové. Jsou však zvyklí na turisty a sami často nosí západní oblečení. Ve městech je lepší nenosit šortky a topy s hlubokým výstřihem. Při jízdě na koni lze nosit i trička bez rukávů.

Doporučujeme vzít si s sebou následující věci:
baterku
pohodlné jezdecké oblečení
boty, ve kterých můžete chodit i na krátké vzdálenosti
Oblečení na hotelové dny
Ochrana proti dešti – měla by být pro všechny případy vždy s vámi
Případně lyžařské brýle proti písečným bouřím
Teplý svetr
Klobouk proti slunci
Opalovací krém
Plavky – bazén v hotelech a Atlantický oceán
Ručník
Láhev na vodu
šumivou limonádu/ledový čaj nebo Isostar
müsli tyčinka

Příjezd/odjezd
Letadlem do Casablanky, odtud pokračujte taxíkem do Rabatu. Cena taxíku z Casablanky do Rabatu je přibližně 75 eur v každém směru (není zahrnuta v ceně zájezdu). Alternativně můžete do Rabatu letět také letadlem. Z letiště v Rabatu stojí cesta taxíkem do hotelu přibližně 20 eur v každém směru (není zahrnuto v ceně zájezdu).
V den příletu by váš let měl přistát nejpozději v 16:00.

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Královskými městy komfortně (Afrika, Maroko)
od 37 100 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje