Více o dovolené

V Maroku je příroda vždy na dosah. A přesně o to během našich trailů v této překrásné krajině jde. Dostaneme se i do míst, kde se psala antická a marocká historie. Navštívíte římské ruiny na naleziště Volubilis, prohlédnete si  Meknes, jedinečné královské město sultána Ismaila Ibn Sharifa a necháte se okouzlit Fésem, intelektuálním a řemeslným centrem Maroka.

Na cestách objevíte proměňující se tváře této země plné protikladů. Na málo dalších místech můžete sledovat, jak se zelená krajina, plná darů přírody, obilných lánů a olivových hájů náhle mění v poušť, rozpukané skály a hory v typických odstínech žluté, hnědé a červené. V tomto „jiném“ a stále ještě neznámém světě na pobřeží Atlantiku si každý přijde na své a uhasí svou žízeň po objevování.

Program den za dnem

1 Den

Po příletu do Casablanky přejedete vlakem do Rabatu. Zvolit můžete i variantu letu přímo do Rabatu. Ubytování stejně jako večeře pro vás pro budou připravené v hotelu.

2 Den

Brzy ráno se vypravíme do stájí, abychom se mohli vydat na první etapu trailu v předhůří Malého Atlasu. Cesta vede přes vesničky s hliněnými domky, olivové háje a slunečnicová pole. Pojedeme také vyschlým korytem řeky, kudy se přiblížíme ke svatému městu Sidi Ali, odkud je pěkný výhled na Meknes. Široké pískové cesty nás dovedou až k Volubillis, které bylo kdysi římským hospodářským centrem této oblasti. Zachované chrámy, paláce, lázně a po staletích stále nádherné mozaiky dokazují někdejší blahobyt tohoto antického města. Po společné večeři přespíme ve stanech.

3 Den

Na koních se vydáme zegottským sedlem k oáze Al Ansar. Okolní hory nabízejí jen málo úrodné půdy, ale přesto nás během jízdy budou obklopovat háje olivovníků i fíkovníků, které dokáží v nehostinných podmínkách přežít. Liduprázdnost zdejší krajiny působí až neuvěřitelně. To se ale změní v oáze Al Ansar, kde se setkávají obyvatelé všech okolních vesnic kvůli obchodu a napájení dobytka. Po společné večeři přespíme ve stanech.

4 Den

Projedeme po holých výběžcích pohoří Ríf. Cestou narazíme na hliněné chatrče místních pastýřů, které uvidíme často při práci se stády nebo na při obdělávání polí. V údolí Mikkes pro vás bude připravený piknik. Po něm vyrazíme podél řeky přes další arabské vesničky, až dojedeme do místa našeho tábořiště. Leží přímo v olivovém háji na břehu řeky.

5 Den

Připravte se na jízdu Údolím smrti. Své jméno získalo kvůli slané řece, která tudy protéká. Voda z ní není pitná pro lidi ani pro zvířata. Místní beduíni musejí kvůli zásobám pitné vody urazit přibližně tříhodinovou cestu. Krajina během jízdy předvádí nepřeberné tóny žluté a hnědé barvy. Obědvat budeme už ale v úrodnější krajině v okolí Fésu. Po krátkém pikniku následuje zastávka v hotelu (místu dnešního noclehu a večeře). Odpoledne a v podvečer si stihneme ještě projít Fés, který je kulturním a řemeslným centrem regionu.

6 Den

Město opustíme na koních. Pojedeme krajinou, která se od předchozích částí trailu výrazně odlišuje – je téměř celá v jedné rovině. Nedostatek kopců ale vůbec nesnižuje její zajímavost. Projedeme například údolím řeky, která se hemží želvami. Obědvat budeme u jednoho z pramenů pitné vody ve stínu fíkovníků. Odměnou nám bude také krásný výhled na pohoří Atlas a město Fés. Pokud rádi cváláte, po obědě si přijdete na své – čekají nás dlouhé cvalové pasáže až  k Ain Taoujdate. Po večeři přenocujeme ve stanech.

7 Den

Užijeme si dlouhou jízdu podél nekonečných obilných polí až do údolí Sckounat. Malá říčka se tu vine skrze oleandrové háje, místy se pasou stáda dobytka. Dlouhým cvalem se vrátíme ke stáji, kde nás už čeká bohatý závěrečný piknik. Autobusem přejedeme do Rabatu. Večeřet a nocovat budeme v hotelu.

8 Den

Po snídani vyrazíte vlakem na letiště v Casablance, odkud odletíte.

O koních

day-3-(9)_resizeday-3-(11)_resize

Jezdí se na arabsko-berberských kobylách a hřebcích. Jsou menšího vzrůstu a také útlejší, ale vyznačují se nesmírnou výdrží, stabilitou a odolností, která je ve zdejším terénu nutná. Koně měří v kohoutku mezi 140 a 155 centimetry. Jezdí se na anglických sedlech s jednoduchým udidlem.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2020

od 26 100,- Kč na jezdce (8 dní/7 nocí)

Cena v případě malé skupiny (pouze dva jezdci) je 30 400,-Kč

V ceně je zahrnuto

Plná penze, všechny jízdy včetně průvodce, ubytování v hotelích a stanech

V ceně není zahrnuto

Přílet a odlet, cesta vlakem z letiště do Rabatu a zpět, poplatek za jednolůžkový pokoj, spropitné, nápoje v hotelích, alkoholické nápoje v kempech

Příplatek za jednolůžkový pokoj

3 400,- Kč

Termíny 2020

26.04.2020 – 06.05.2020

10.05.2020 – 17.05.2020

24.05.2020 – 31.05.2020

07.06.2020 – 14.06.2020

13.09.2020 – 20.9.2020

20.9.2020 – 27.09.2020

04.10.2020 – 11.10.2020

Rezervovat

od 26.100,-Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás