Krka Trail - pferdesafari

Krka Trail

Krka Trail je ideální pro jezdce, kteří chtějí poznat divokou a nedotčenou chorvatskou přírodu. Oslní vás malebné a romantické dalmatské vesničky, které na vás čekají na začátku vaší cesty. Když pak budete projíždět svěžími poli a lesy, budou na vás dohlížet pohoří Dinara a Svilaja.

Čeká vás mnoho nádherných výhledů na řeku Cetinu, která protéká údolím, a také na četné potoky a prameny, kde se můžete osvěžit a odpočinout si, poslouchat bzukot včel na kvetoucím vřesu nebo si natrhat některou ze sladkých červených třešní.

Vaše trasa vede podél řeky a jezera Peruca a projdete kolem romantických starých městeček Vrlika a Drniš. Po průjezdu Drnišem dorazíte do Národního parku Krka. Oblast řeky Krky byla vyhlášena národním parkem v roce 1985. Zde si budete moci vychutnat výjimečnou krásu řeky Krky, zvláštnosti jejích přírodních úkazů a historii, která ji obklopuje.

Na řece Krce se nachází několik úžasných vodopádů a park se vyznačuje mimořádně bohatou flórou a faunou, díky své charakteristické poloze a rozmanitým typům stanovišť bylo v parku zdokumentováno více než 860 druhů a poddruhů rostlin. V oblasti řeky Krky se nachází mnoho kulturních a historických památek, které představují stopy lidské činnosti od pravěku až po současnost.

Číst dále

Ranč se nachází 2 km od města Sinj v kontinentální části Splitsko-dalmatské župy, má rozlohu 20 000 m2 a zahrnuje ohradu pro koně, pastviny, trávník, sportovní hřiště a restaurační část. Oblast Sinj je bohatá a rozmanitá a nabízí nádherné výhledy na hory, lesy a řeku Cetinu. Je zaměřen na nadšené jezdce a nabízí možnosti vyjížděk pro středně pokročilé až zkušené jezdce, kteří rádi jezdí na koních. Ať už se jedná o jednotlivce, pár nebo skupinu, trail nabízí skutečný kulturní zážitek díky bohaté historii oblasti a vřelosti jejích obyvatel.

Jízda na koni zde nabízí pohled do srdce Chorvatska, poznávání nedotčených krásných oblastí, zajímavých starých vesnic a rozmanitého terénu.

Parametry dovolené:

Cena: od 40 500 Kč

Destinace: Chorvatsko

Druh ubytování: Penzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: Rodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Přijedete během dne. Pokud budete chtít, můžete navštívit město Sinj a zbytky pevnosti Grad, které jsou jedinými svědky četných bitev v historii. Jedna ze slavných bitev se odehrála v roce 1715, kdy obyvatelé Sinje, inspirováni vírou v Pannu Marii Sinjskou, zahnali silnou tureckou armádu, která město obléhala.

Na ranči budete mít příležitost poznat další jezdce, koně a přátelské lidi. Večeře se bude konat při západu slunce a vy si můžete odpočinout, popíjet víno z vlastních vinic ranče a také jíst vynikající místní jídlo.

2 Den

Po snídani na ranči se vydáte na zkušební vyjížďku, abyste zjistili, zda se vám hodí ten správný kůň. Pokud nebudete se svým koněm spokojeni, můžete ho před vyjetím na trasu vyměnit. Čeká vás vzrušující cval na velkých polích Sinje a poté možnost pro vás i vašeho koně zchladit se při koupání v řece. Poté se vrátíte zpět na ranč, kde pro vás bude připraven oběd.

Po oběde volný program.

3 Den

Po snídani nasedláte koně a pojedete přes krásná pole až k řece Cetině, kde si můžete dopřát dlouhý cval.

Oběd bude připraven v nádherném prostředí u řeky. Po chutném obědě bude jízda pokračovat, stoupáním po zvlněných svazích na náhorní plošinu zvanou „Bitelic“. Pojedete po starých římských kamenných cestách a budete se kochat výhledy na hory Dinara a Svilaja, které vás obklopují.

Cesta povede kolem staré kamenné vesnice zvané „Vucipolje“ a dovede vás k jezeru Peruca. Po chvíli odpočinku necháte koně u jezera a vrátíte se autem na ranč (20 minut cesty), kde si dáte večeři se sklenkou domácího vína a vychutnáte si tradiční hudbu, kterou vám zahraje váš hostitel na kytaru.

4 Den

Po snídani vás odvezeme k jezeru, kde osedláte koně a pojedete k řece podél břehu jezera Peruca. Po klusu a dlouhém rychlém cvalu se můžete občerstvit u řeky a dát si oběd.

Dále se pojede přes řeku a vy si můžete vychutnat další dlouhý cval přes svěží otevřená pole a dorazit do malého chorvatského městečka Vrlika, kde se můžete seznámit s bohatou historií této oblasti.

Dnes zde povečeříte a přespíte v rodinném domě a po jídle budete mít možnost prohlédnout si město.

5 Den

Ráno projedete Vrlikou a začnete stoupat do hor přes vesnici Maovice. Na vrcholu hory vás ohromí úchvatné panoramatické výhledy na nádhernou krajinu divokých řek, polí a kopců. Po krátké přestávce se vydáte na sestup k úpatí hory, kde vás čeká oběd. Po obědě se tempo zrychlí a vy se vydáte klusem, klusem a cvalem přes úchvatné plantáže vinic do městečka Drniš.

Po odsedlání koně dojdete transportním vozem k motelu v centru města, kde se ubytujete. Následně krátká procházka do nedaleké restaurace na vynikající chorvatskou kuchyni a místní vína.

6 Den

Dnes se vydáte na dobrodružnou cestu do Národního parku Krka a dojedete do vesničky Bristane, kde vás čeká oběd na rodinné farmě s místní kuchyní a pálenkou. Poté opustíte koně a lodí se vydáte na prohlídku ostrova Visovac, který se počítá mezi nejvýznamnější přírodní a prehistorické památky Chorvatské republiky. Od roku 1445 se na něm nachází františkánský klášter Panny Marie Milosrdné a kostel Panny Marie Visovacké.

Spolu s nádhernou krajinou Visovackého jezera tak vytváří jedinečné prostředí. V klášteře se nachází významná archeologická sbírka historických nádob a bohatá knihovna s mnoha historickými rukopisy a cennými knihami. Po prohlídce ostrova Visovac a jeho jezera budete pokračovat v prohlídce, při níž uvidíte „Roški slap“. Budete se moci koupat v řece, kochat se úžasným okolím a obdivovat nádherné vodopády podél řeky.

Po prohlídce této úchvatné krajiny se vrátíte do krásné vesnice Bristane, kde si ve společnosti pohostinných hostitelů vychutnáte večeři a poté se dobře vyspíte.

7 Den

Ráno budete pokračovat klusem a cvalem ke kaňonu řeky Cikoly. Kaňon je jedním z nejkrásnějších míst v Národním parku Krka. Při pokračování uvidíte po pravé straně řeku Cikolu, jak se vlévá do jezera Visovac, obklopeného obrovskými skalami, které jsou bohaté na pestrobarevnou flóru. Poté se vydáte dolů do kaňonu a budete pokračovat klusem a cvalem až k přechodu přes řeku Cikolu. Po výstupu kaňonem si dáte oběd a osvěžíte se studeným nápojem.

Po přestávce na oběd budete pokračovat v jízdě přes vesnice Goris a Konjevrate kombinací klusu a cvalu, až dorazíte ke vstupu do Národního parku Krka, který se jmenuje „Skradinski Buk“. Zde také končí vaše nezapomenutelná stezka a po odsedlání koně budete převezeni autem zpět na ranč.

Budete ale mít čas na prohlídku a návštěvu „Skradinski Buk“, nejdelší a nejnavštěvovanější řady vodopádů na řece Krce. Jedná se o jednu z nejznámějších přírodních krás Chorvatska. Vodopády jsou tvořeny travertinovými bariérami, ostrovy a jezírky, které si lze volně prohlížet díky síti cest a mostů, které umožňují pohodlnou a bezpečnou procházku. Na dně vodopádů si můžete užít koupání v čisté vodě a zároveň pozorovat motýly poletující kolem vás.

Travertinové kaskády řeky Krky jsou z velmi jemného materiálu a jsou citlivé na přírodní změny i veškerou lidskou činnost. Lze je dokonce považovat za živé tvory, protože rostou, vyvíjejí se a stárnou, a bez vody by „nepřežili“.

Jednou ze zajímavostí, kterou budete moci taky vidět, jsou obnovené vodní mlýny v Národním parku Krka – prezentace zahrnuje mletí obilí, praní a šlapání látek, tkaní pytlů a koberců, kování podkov, orbu, setí a přípravu jídla ve starodávné kuchyni.

8 Den

Po závěrečné chutné snídani se připravíte na odjezd a odvezete si s sebou mnoho nezapomenutelných vzpomínek na vaši velkolepou stezku.

Upozorňujeme, že tento itinerář by měl sloužit jako orientační a může být pozměněn. Vzhledem k počasí nebo jiným nepředvídaným okolnostem může být nutné trasu a program upravit.

O koních

Pro traily se využívají koně anglického chovu, angloarabští koně, holštýnští koně, chorvatští teplokrevníci a bosenští koně. Mají laskavý temperament (koně jsou vesměs “dopřední” , ale bez problémů jezditelní) a jsou dobře vycvičení a spolehliví.

Sedla jsou buď trailová, nebo příležitostně anglická, vyrobená z kůže nebo syntetického materiálu. Sedla jsou dobře udržovaná a funkční. Stejně tak uzdečky jsou většinou kožené, ale používají se i některé syntetické uzdečky ve stylu endurance – většina koní se jezdí v jednoduchých udidlech.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

od 40 500 Kč na osobu (8 dní/7 nocí)

V ceně je zahrnuto

7 nocí ubytování ve sdílených pokojích, veškerá strava od večeře v den příjezdu do snídaně v den odjezdu, nápoje k jídlu, 6 dní jízdy na koni se zkušeným průvodcem a přeprava zavazadel

V ceně není zahrnuto

Letenky, cestovní pojištění, transfery na ranč z letiště, autobusového nebo vlakového nádraží, vstupy do národního parku Krka (cca 530 Kuna resp. 70 euro, platíte na místě), fakultativní výlet lodí, nápoje navíc, spropitné a další osobní výdaje

Transfer letiště Split (platíte na místě)

75 euro/osoba

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Věk

12+ let (při dětech v věku 12-15 let požadovány podrobné detaily jezdeckých dovedností vč. výletů v přírodě)

Hmotnost

90 kg

Je možné přijmout 1 nebo 2 jezdce na trail do 100 kg – informujte se prosím na možnosti v pferdesafari

Jídlo

Strava na ranči je autentická pro tento region a je bohatá a rozmanitá. Mezi sinjské speciality patří arambašići (mleté maso s kořením zabalené v listu kyselého zelí nebo v listu vinného hroznu), domácí jehněčí, cetinský pstruh a pasticada (hovězí maso ve sladkokyselé omáčce s noky). V nabídce jsou také vegetariánské varianty.

Ubytování

Ubytování je zajištěno na hlavním ranči a v rodinných penzionech na nočních trasách. Je poměrně základní, ale čisté, pohodlné a příjemné. Během cesty je třeba se připravit na sdílení pokoje, protože jednolůžkové pokoje nelze zaručit, zejména v době největšího vytížení. Každý pokoj na ranči má vlastní koupelnu, ale v ostatních ubytovacích zařízeních budete možná muset sdílet koupelny.

Další aktivity

V okolí jsou pěkné procházky a také fotbalové hřiště. Asi 1 km od ranče se nachází koupaliště. Moře vzdáleno cca 20min cesty autem od ranče.

Jiné

Na farmě není možnost platit platebními kartami, kromě kuny akceptují taky euro (nejbližší ATM 3km). Na ranči je k dispozici wifi.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Krka Trail (Chorvatsko)
od 40 500 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje