La Poqueira - pferdesafari

La Poqueira

Na výjimečných projížďkách tohoto zájezdu objevíte staré cesty, které se užívají už po tisíce let. Každý večer se vrátíte do svého příjemného penzionu a ocitnete se i ve výšce 3 480 m na hoře Mulhacen. Údolí Poqueira vám nabízí řadu různých a velkolepých jízd.
Pohoří La Alpujarra na jižním okraji Sierra Nevady je se svou krásnou a rozmanitou krajinou jednou z nejzajímavějších jezdeckých oblastí v Evropě.
Tento jedinečný a okouzlující region můžete prozkoumat na  jezdeckých prázdninách a krátkých túrách pod odborným vedením.

Majitelkou zdejší nejstarší jezdecké stáje Alpujarras je Dallas Loveová. Již 22 let přinášejí její prvotřídní španělští koně mnoha hostům nezapomenutelné momenty. Od dětství nadšená jezdkyně zasvětila svůj život koním a založila první jezdeckou stáj v La Alpujarra, v níž je v současné době více než 20 koní. Dallas má k tomuto horskému regionu hluboký vztah. Jen málokdo zná lépe místní údolí, prastaré stezky a vodní cesty než ona. Během let získala díky kvalitě svých jezdeckých dovolených a putování s koňmi skvělou pověst. Výborní koně, obsáhlé znalosti tohoto horského světa a trasy pro vyjížďky, které Dallas sama objevila, jsou přitom jen některá tajemství jejího úspěchu. Objevte ta další.

 

Parametry dovolené:

Cena: od 20 800 Kč

Destinace: EvropaŠpanělsko

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: Zkušený

Program den za dnem

1 Den

Po příletu na letiště v Malaze budete převezeni do Bubiónu (doba cesty přibližně 2 hodiny).
Během dovolené na koni zůstanete v půvabném Casa la Sevillana. Jedná se o pohodlný městský dům z 19. století, který nabízí 7 ložnic s vlastní koupelnou, velkou terasu, obývací pokoj a snídaňovou místnost. Nachází se v centru obce a  je v docházkové vzdálenosti od místních restaurací a kaváren.

Večer vás čeká chutná večeře s ostatními účastníky a vaším průvodcem, po které následuje bezpečnostní instruktáž pro příští dny.

2 Den

Po klidné noci a pohodové snídani se vydáváme do stájí, které jsou asi 5 km od vesnice.
Poté, co se všichni seznámí se svým čtyřnohým parťákem na nadcházející jezdecké dny, zahájíme náš jezdecký den strmým stoupáním mezi stále zelenými cesmínami a přes pastviny, abychom se vydali po cestě do národního parku.
Stezka vybízí ke stálému klusu a cvalu, zatímco pokračuje ve stoupání a lemuje kraj nad údolím Poqueira. Na této cestě narazíme na starou cestu, která se klikatí borovými lesy a letními pastvinami v nadmořské výšce 2 300 metrů.
Přestávku na oběd strávíme ve výšce 2 400 metrů. Zde si užijeme náš piknik s nádherným výhledem dolů po Barranco Habali, přes pohoří Contraviesa až ke Středozemnímu moři. Za jasného dne můžete vidět i Maroko.
Poté budeme pomalu sestupovat mezi  pozůstatky zákopů občanské války. Cesta nás povede voňavými dubovými lesy zpět ke stájím.

Dnes strávíme přibližně 5 hodin v sedle.

3 Den

Dnešní vyjížďka se odehrává v o něco nižší nadmořské výšce mezi 1 300 až 1 800 metry. Pojedeme různými lesními cestami přes rozmanité borové, dubové a kaštanové lesy.
V průběhu dopoledne mineme nejen rozmanitou lesní krajinu, ale také nádherné horské farmy a sady nad vesnicemi Pitres a Portugos.
Po obědě se vrátíme zpět do stájí s několika příležitostmi pro pěkný cval.

Dnes strávíme přibližně 5 hodin v sedle.

4 Den

Dnešní vyjížďka nás povede poměrně vysoko a to až k úpatí Mulhaces, což je s 3 486 metry nejvyšší hora španělské pevniny.
Ráno nás proto čeká strmé stoupání po starých maurských stezkách a ovčích stezkách přes drsný a strmý terén, maurské zavlažovací kanály a zasněžené potoky. Na některých místech možná budeme muset sesednout a vést koně.
Po chutném piknikovém obědě u jednoho z průzračných horských potoků nás čeká velmi mírný sjezd po polních cestách dolů borovými lesy až k národnímu parku. Odtud pojdeme po malé cestičce lesem, která nás dovede zpět ke stájím.

Jelikož dnes jezdíme převážně do kopce a z kopce těžkým terénem, ​​nebudeme cválat.
Doba jízdy bude cca 5 hodin.
Po naší poslední jízdě vás čeká drink na rozloučenou s vašimi průvodci, abyste řádně zakončili jezdeckou dovolenou.

5 Den

Po poslední společné snídani vás skupinový transfer v 10 hod odveze zpět na letiště Malaga.

O koních

Pro jezdce jsou k dispozici andalusští koně a kříženci andaluských koní a arabů s kohoutkovou výškou 1,52 až 1,62 metru, kromě toho také několik velmi těžkých a velmi klidných koní. Všechna zvířata přijezdila a vycvičila Dallas a její bratr Mordecai, profesionální drezúrní trenér.

Koně byli pečlivě vybráni podle charakteru, temperamentu a výkonnosti. Všichni jsou v dobré formě, přátelští a silní, užívají si svou práci a je radost na nich jezdit. Nejedná se zde o průměrné koně z jezdecké stáje nebo průměrné koně pro vyjížďky, ale o citlivé, dobře vychované a výborně vycvičené koně, kteří jsou stále pozorní.  Jedním z nejčastějších komentářů jezdců je, že kvalita a výcvik našich koní rozhodně překonaly jejich očekávání.

Týdenní cesty jsou zaměřeny spíše na zkušené jezdce, jelikož se předpokládá, že svého koně ovládají v terénu při každém druhu pohybu. Pro všechny rozdílné jezdecké úrovně jsou ale u nás připravena odpovídající zvířata a při výběru budeme velmi pečliví, aby byli koně vhodní pro aktuální schopnosti a zájmy jednotlivce. Prosím, uveďte při rezervaci bezpodmínečně Vaši jezdeckou úroveň a typ koně, na kterém jste zvyklí jezdit.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

20 800 Kč/osoba

V ceně je zahrnuto

Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s koupelnou, snídaně, oběd na 3 dny, večeře na 2 dny, 3 celé jezdecké dny s průvodcem

V ceně není zahrnuto

přílet/odlet na letiště Malaga, pojištění, vína a alkohol, přeprava z/na letiště z/do Malagy

Přeprava

Cena transferu z letiště Malaga a zpět 3 000 Kč
přeprava z letiště z Malagy v den příjezdu nejpozději do 17 hodin
přeprava na letiště do Malagy v den odjezdu nejpozději v 10 hodin

Příplatek za jednolůžkový pokoj

75 euro/osoba (placený na místě)

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Ubytování

Během své dovolené na koni budete ubytováni v půvabném hotelu Casa la Sevillana. Jedná se o komfortní městský dům z 19. století, který má 7 ložnic s koupelnami, velkou terasu, obývací pokoj a snídaňovou místnost.

Stravování

Stravujeme se z čerstvých místních produktů, zdejší region je proslulý uzeninami, sýry a pstruhy. Snažíme se vám nabídnout reprezentativní výběr místních jídel a objednat si specialitu domu, kamkoli přijedeme. V některých dnech obědváme v malých vesničkách, jindy si uděláme piknik. Nezapomeňte nás prosím informovat, pokud jste vegetariáni nebo máte nějaké potravinové intolerance.

Velikost jezdecké skupiny

1 až 8 jezdců + průvodce

Jezdecké požadavky

maximální váhový limit je 90 kg, prosíme o nasazení jezdecké přilby při každé vyjížďce.

Naše výlety jsou určeny pro kvalifikované až zkušené jezdce, koně jsou dobře vycvičení a ochotní jet. Abyste se mohli zúčastnit, musíte umět jezdit na koni ve všech chodech a být schopni nasednout a sesednout bez pomoci.

Fyzická kondice

Všechny túry vyžadují odpovídající úroveň fyzické kondice. Kromě síly v sedle a vytrvalosti při jízdě byste měli mít také odpovídající fyzickou kondici, abyste v případě potřeby mohli koně vést po nerovném terénu.

Délka jízd

cca 5 hodin přerušovaných přestávkami na občerstvení

Doporučené vybavení

Pohodlné jezdecké kalhoty, jezdecké boty s prošlapanou podrážkou, ve kterých lze v případě potřeby bezpečně chodit, košile s dlouhými rukávy a límci, ochrana proti dešti, rukavice, chapsy (polodlouhé nebo dlouhé), pokrývka hlavy (doporučujeme helmu), sluneční brýle, silný opalovací krém, láhev s vodou.

Podnebí

Suché kontinentální počasí, průměrné teploty v létě do cca 25 stupňů.

Peníze

Peníze potřebujete pouze na nápoje, poslední večeři a suvenýry.

Příjezd
V určitých termínech je nabízen skupinový transfer z/na letiště v Malaze.

Další informace k trailu

Na základě více než třicetileté znalosti regionu sestavil Dallas výběr jízd s úžasnou rozmanitostí terénu, výhledů a vegetace. Sledují staré stezky pro muly a dobytek z dob maurské okupace i z dřívějších dob.
Mnohé z těchto stezek se používají již více než tisíc let, stejně jako terasy a zavlažovací kanály, které je protínají. V některých částech hor však vedou i novější nezpevněné stezky, které – podobně jako některá koryta řek na jarních a podzimních túrách – nabízejí možnosti klusání a cválání.
Na mnoha místech jsou cesty vytesány do skály, proto je na některých strmých úsecích nutné sesednout a koně vést. Je třeba je také vést úzkými vesnickými uličkami.
Na těchto túrách je možné zcela zapomenout na stres všedních dnů a během celodenní vyjížďky jen jednou potkat pastýře nebo farmáře. Neexistují zde žádné ploty ani asfaltové cesty a tento nádherný pocit svobody a prostoru se dnes v Evropě vyskytuje jen zřídka.

Sierra Nevada

Pohoří Sierra Nevada v andaluských provinciích Granada a Almeria se rozkládá na ploše více než 2000 km2 a je nejvyšším pohořím Španělska. Část její nádherné a druhově bohaté přírody byla v roce 1986 vyhlášena biosférickou rezervací UNESCO a v roce 1999 španělskou vládou národním parkem. Díky mnoha mikroklimatům zde vznikla jedna z nejbohatších botanických vegetací v Evropě s 52 endemickými druhy rostlin, což je více než kdekoli jinde na celém evropském kontinentu a v Rusku.
Při jízdě od vesnice k vesnici pohořím Sierra Nevada se vám naskytne pohled na neustále se měnící krajinu, v níž žádná dvě údolí, vrcholy ani soutěsky nejsou stejné. Stejně jako flóra, která se neustále mění v závislosti na nadmořské výšce. Během jediného dne můžete vystoupat přes středomořské olivové a mandlové háje do kaštanových a dubových lesů a odtud jehličnatými lesy až na letní pastviny zavlažované tajícím sněhem.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

La Poqueira (Evropa, Španělsko)
od 20 800 Kč
02.03.2024 - 06.03.2024
23.03.2024 - 27.03.2024
24.04.2024 - 28.04.2024
14.09.2024 - 18.09.2024

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje