Letní slunovrat - pferdesafari

Letní slunovrat

Vůně časného léta, jasné noci a probouzející se příroda jsou charakteristické pro tento zájezd, který je kombinací jízdy na koni a výletů.
Dny kolem letního slunovratu si užijete jízdou na koni, ale i autobusem, prohlédnete si statek Laufás, budete mít obrovskou příležitost vidět velryby ve fjordu Eyjafjörður a ponoříte se do fascinujícího světa oblasti kolem jezera Mývatn. Půlnoční jízda bude jedním z největších zážitků.

Na severu Islandu leží zasněná farma Grytubakki u nejdelšího fjordu Islandu Eyjafjördur, odkud Polar Hestar pořádá od roku 1985 vyjížďky na koních do jedinečné krajiny. Na farmě žije asi 180 koní, dále asi 270 ovcí, psů, koček, králíků a pár kuřat. Čekají na vás zde zvědaví mladí koně, tajemná pohádková města, zakopaný poklad Vikingů, okouzlující údolí, nezapomenutelné říční krajiny a nádherný svět barev.

Parametry dovolené:

Cena: od 48 600 Kč

Destinace: EvropaIsland

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: Pokročilý

Rodina / doprovod: Rodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Příjezd

V pozdních odpoledních hodinách vyzvedáváme naše hosty z Akureyri. Po výborné večeři probereme průběh dalších dní.

Ubytování: Grýtubakki

2 Den

Po vydatné snídani osedláte koně a vyrazíte na první vyjížďku, která vás zavede do údolí říčky Fnjóská. Toto údolí je geologicky velmi zajímavé, protože se zde údajně před více než 10 000 lety nacházelo velké ledovcové jezero o rozloze asi 40 kilometrů čtverečních. Břehy tohoto bývalého jezera jsou dodnes viditelné jako velké prohlubně na svazích po obou stranách údolí. Přes starý most se dostanete na pravý břeh řeky a pokračujete v jízdě dále do údolí. Vychutnáte si polední pauzu u malého lesíka, poslechnete si šumění řeky a cvrlikání bezpočtu ptáků, kteří mají v tuto roční dobu hodně práce s výchovou mláďat.

Asi po čtyřech až pěti hodinách v sedle se v brzkých odpoledních hodinách vrátíte na farmu, kde vás čeká drobné občerstvení. Po přestávce na kávu zajedete ke staré travnaté farmě v Laufás, která je nyní přeměněna na muzeum. Naši hosté zde mohou nahlédnout do života Islanďanů v minulosti. Na závěr dne vás čeká večeře a nocleh v Grýtubakki.

3 Den

Dnes si zajedete směrem k fjordu Eyjafjörður. Podél povodí řeky Gljúfurá se dostanete na kopec Höfði, který jednou obkroužíte. Během projížďky lze krásu fjordu vidět z mnoha různých perspektiv a znovu a znovu vás bude fascinovat. O přestávkách se pokocháte výhledem a při troše štěstí můžete pozorovat velryby, jak si hrají v průzračné vodě. Nejdelší fjord Islandu je v posledních letech pro velryby stále atraktivnější – k velké radosti našich hostů. Uprostřed fjordu vidíme Hrísey, druhý největší ostrov Islandu, který dal fjordu jméno Inselfjord.

Po třech až čtyřech hodinách jízdy si užijete odpolední pauzu na Grýtubakki s kávou a koláčem. Odpočatí a sytí opět naskočíte na koně a necháte se překvapit, kam vás zavezou. Jízda trvá 1,5 až 2 hodiny. Večeře a nocleh vás čeká opět v Grýtubakki.

4 Den

Dnes je na programu čtyř až pětihodinová jízda. Vyjedete k pobřeží Látrarströnd – nad strmé útesy, přes zurčící potoky a krásné sytě zelené údolí. Přestávku na oběd strávíte ve Svínarnes, zřícenině starého statku, který byl osídlen až do poloviny minulého století. Odtud je nádherný výhled na ostrov Hrísey, na fjord Eyjafjörður a otevřené moře. Možná zde ještě uvidíte velryby nebo dokonce plaché tuleně.
Po pauze na kávu v Grýtubakki zajedete na koupaliště v Grenivíku. Krásný výhled na fjord budete mít i z horké vody ve vířivce. Večeře a nocleh v Grýtubakki.

5 Den

Naším dnešním cílem je známá oblast jezera Mývatn. Autobusem navštívíte pseudo krátery Skútustaðir, bizarní lávové útvary Dimmuborgir a bublající bahenní nádoby v Námskarð. Na zpáteční cestě se zastavíte u Goðafossu, historického vodopádu, který hrál důležitou roli v době christianizace. Celodenní výlet trvá cca 6 hodin.
Po večeři v Grýtubakki osedláte koně a vyrazíte na 2 až 3 hodinovou projížďku po okolí. Kolem půlnoci si užijete letní slunovrat v doprovodu koní na vybraném místě. Nocleh na Grýtubakki.

6 Den

Po snídani vyrazíte na čtyř až pětihodinovou jízdu do hor. Dnešním cílem je divoké údolí Fjörður, které bylo osídleno až do konce 2. světové války. Dnes v této oblasti kromě elfů a trollů žije jen asi 4 000 ovcí. Ovce se svými jehňaty jsou zhruba v polovině června vyvedeny do hor a až do začátku září si budou užívat svobody v této jedinečné krajině. Z kopce Leirdalsheiði máte krásný výhled na celý Eyjafjörður, rybářskou vesnici Grenivík a okolní farmy. Projedete se svěžími zelenými údolími, rozmanitou říční krajinou a kamenitými cestami. Kulisu vám vytvoří  vyhaslé sopky, tiché ledovce a skryté vodopády.

Po přestávce na kávu s domácím koláčem se odpoledne projedete po farmě. Je čas se rozloučit. Čeká nás poslední společná večeře na farmě. Nocleh na Grýtubakki.

7 Den

Po snídani budete odvezeni zpět do Akureyri.

O koních

Na Grýtubakki žije kolem 180 koní, někteří z nich jsou odchováni na farmě, někteří dovezení. Všichni jsou však dobře vycvičení a patří do rodiny.

 

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

od 48 600  Kč/ na osobu (7dní/6 nocí)

V ceně je zahrnuto

všechna jídla a nealkoholické nápoje, ubytování ve dvou a čtyřlůžkových pokojích se společným sociálním zařízením (sprcha/WC), transfer z/do Akureyr

V ceně není zahrnuto

přílet a odlet na Island, alkoholické nápoje, doplňkové činnosti na výletech, tipy, pojištění

Informace k jízdě na koni

  • maximální hmotnost 95 kg
  • jezdí se 4 až 5 hodin denně, vzdálenost se pohybuje mezi 15 až 30 km
  • velikost jezdecké skupiny je 2 až 16 jezdců
  • jezdecká přilba je povinná pro všechny účastníky

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Ubytování
V Grytubakki jsou k dispozici útulné 2 a 4lůžkové pokoje se společnou koupelnou (sprcha/WC).

Stravování
Kdykoli se podává snídaně, oběd, odpolední káva nebo večeře, scházejí se hosté Grytubakki u společných jídelních stolů.
Samozřejmě se podávají islandské speciality, ale dbá se na to, aby na stůl nebylo položeno nic příliš exotického (na středoevropské poměry).
Během vyjížděk je zajištěn dostatek jídla, protože na polední přestávky si s sebou bereme sendviče a nápoje.

Velikost jezdecké skupiny
2 – 16 jezdců.

Délka vyjížďky
Jízda trvá 4 až 5 hodin denně, vzdálenost se pohybuje mezi 15 a 30 km.

Hmotnost
Do 95 kg.

Velikost jezdecké skupiny
2 – 16 jezdců.

Délka vyjížďky
Jízda trvá 4 až 5 hodin denně, vzdálenost se pohybuje mezi 15 a 30 km.

Požadavky na jízdu
Pokročilí jezdci: Měli byste se na koni cítit jistě ve všech 3 chodech, zkušenosti s tolt nejsou nutné.

Povinná přilba
Přilba je povinná pro všechny účastníky vyjížďky nebo túry.

Terén/krajina/zvířata
Poznáte fascinující svět oblasti kolem jezera Mývatn a při troše štěstí můžete v ostrovním fjordu spatřit velryby.

Děti
Děti od 6 let se mohou na tuto vyjížďku připojit k Polárnímu hastrmanovi, pokud se v sedle cítí jistě.

Příjezd
Přílet je letecky do Reykjavíku, odkud se vnitrostátním letem (nebo alternativně linkovým autobusem) dostanete do Akureyri.

Bezpečnost a pojištění
Pro tuto cestu je nezbytné odpovídající zahraniční zdravotní pojištění, které se vztahuje i na jízdu na koni a repatriaci.
První den pobytu obdržíte od svých hostitelů instruktáž, tyto pokyny je třeba dodržovat.

Podnebí
Polární Hestar je otevřen pouze od května do října. Přestože je léto, počasí se v tomto ročním období může měnit, proto byste si měli vzít oblečení do všech povětrnostních podmínek.
Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, ale může často pršet.

Oblečení a další věci
Vzhledem k izolované poloze Islandu se na ostrově vyskytuje jen málo virových infekcí u zvířat. Jezdecké oblečení proto musí být před vstupem na Island vydezinfikované nebo nové. Kožené jezdecké boty, použité jezdecké rukavice a chapsy nejsou povoleny. Podpořte nás prosím v udržování zdraví našich zvířat. Rádi vám zašleme oficiální pokyny pro dezinfekci jezdeckého vybavení.
Při cestě na Island buďte prosím připraveni na jakékoli povětrnostní podmínky. Vezměte si s sebou dostatečně teplé oblečení proti větru a dešti, dále pevnou obuv, rukavice a čelenku/čepici.

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Letní slunovrat (Evropa, Island)
od 48 600 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje