Los Potreros - pferdesafari

Los Potreros

Estancia Los Potreros je exkluzivní dobytčí a koňská biofarma o rozloze 2600 hektarů, která leží v příjemném ústraní horského masivu Sierras Chicas v srdci nádherného regionu Cordoba.Toto místo bude tím pravým pro Vás,  ať už jsou Vaší vášní vynikající koně, krásná krajina, objevování, fotografování, víno, kultura nebo ať si chcete jednoduše jen užít dobrou společnost na skutečně jedinečném místě.

Každý den na farmě je jiný: cválejte po travnatých kopcích, osvěžte se v přírodním bazénu v řece, zajeďte na koni k pozoruhodným kostelům, pomáhejte gaučům, kteří nahánějí mladé koně dohromady, nebo podnikněte putování na koni do hor. Jednou týdně se koná turnaj v koňském polu, kterého se můžete zúčastnit, když budete chtít. I začátečníci se tak mají příležitost seznámit se základními pravidly této rychlé hry, která přináší spoustu zábavy. Ale pozor! Potenciál, že člověk této hře zcela propadne, je značný. Vysoký počet 80 jezdeckých koní zaručuje, že mezi nimi najdete i svého čtyřnohého partnera pro vyjížďky. Stádo se skládá z Criollos, poloponíků a Paso Peruanos. Většina z nich byla vyšlechtěna na farmě.

Parametry dovolené:

Cena: od 72 800 Kč

Destinace: AmerikaArgentina

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZačátečníkZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Přijedete na farmu Los Potreros a ubytujete se ve svém pokoji. Poté podniknete jízdu při západu slunce k nejvyššímu bodu oblasti, abyste si užili neobyčejný výhled a pozorování kondorů. Večer se zúčastníte pověstné ochutnávky vín Kevina Bregga, během níž Vám představí některá vína z regionu, k nimž patří také vlastní značka Los Potreros.

2 Den

Na koni pojedeme k vodopádu a osvěžíme se koupelí v přírodní tůni. Vrátíme se na farmu, kde nám na verandě naservírují oběd. Po zasloužené siestě můžete pomoci gaučům shánět koně.

3 Den

Podnikneme celodenní jízdu s piknikem k dominikánskému kostelu a navštívíme malou místní školu, kterou podporují Los Potreros a přátelští hosté prostřednictvím finančních příspěvků. Díky úžasně svižným a pilným koním Paso Peruano nepociťujete, že by byl den v sedle tak dlouhý, jak skutečně byl!

4 Den

Jezdecká dovolená v Argentině není úplná, když si člověk nevyzkouší „sport králů“ – pólo! Na koni pojedete k našemu hřišti na pólo, kde budete v krátkosti seznámeni s pravidly a kde můžete trochu potrénovat s pálkou a míčkem. Potom budeme hrát několik čak (většinou 6ti-minutové úseky) této hry.  Po poledním barbecue u hřiště navštívíme El Vergel, nejstarší budovu farmy, která stojí již od roku 1639. Pokud budete mít ještě energii, můžete si vyzkoušet sortiji, hru gaučů na koni, při kterém se pokusíte protáhnout co nejrychleji dřevěnou tyčku malým prstenem zavěšeným na ráhně.

5 Den

Na koni jedeme na sever farmy Potrero de Niz, abychom si vyslechli trochu o rodinné historie farmy. Před asi čtyřmi generacemi zde byl původní domov Breggových. Krajina se od té doby změnila, je obehnaná keři podél bublající řeky. Potom se vrátíme zpět na farmu, kde se můžete naučit zacházet s lasem a dívat se přes rameno našemu trenérovi koní při práci.

6 Den

Další celodenní jízda na jih. Vychutnáme si piknik u řeky vedle malého muzea, které dříve bylo domem Guida Buffose, milovníka umění a vědy, který jako památku na svou ženu a dceru vystavěl jedinečnou kapli.

7 Den

Navštívíte s koněm Chiviquin – část farmy, kde probíhá velká část chovu dobytka. Můžete přitom sledovat gauče, jak pracují se skotem plemena Aberdeen Angus, který v současné době představuje páteř farmy. Po návratu na farmu si vychutnáte tradiční argentinské asado (barbecue) a odpočinkové odpoledne u bazénu.

8 Den

Po výživné snídani s vejci a špekem přichází čas loučení a váš odjezd na letiště.

O koních

Jízda na koni

Jezdit na koni budeme denně mezi 4 až 6 hodinami buď ráno a odpoledne, nebo podnikneme celodenní jízdu s piknikem. V neděli je jen jedna jízda ráno, odpoledne slouží k odpočinku. Obvykle se jednou za týden (pokud to počasí dovolí) hraje pólo. Kromě toho je možné během týdne podniknout velké množství dalších aktivit.

Estancia Los Potreros Argentina by Astrid Harrison (26)

Jezdecké zkušenosti a kondice

Jízda na koni je sportovní aktivitou a každý host je sám zodpovědný za to, že je dostatečně zdravý, aby byl schopen se konkrétních aktivit účastnit. Na farmě jsou vítáni jezdci jakékoli úrovně. Jízdy a koně jsou vybíráni podle Vašich schopností. Prosím kontaktujte nás, pokud sami máte pochybnosti nebo pokud máte fyzická omezení, která by měli Vaši hostitelé respektovat.

 Jezdecké helmy

Všem hostům důrazně doporučujeme, aby nosili jezdeckou helmu. Při pólu jsou jezdecké helmy povinné. Los Potreros dává k dispozici několik jezdeckých helem, ovšem nejlepší je, když si přivezete vlastní helmu s sebou. Právě ta Vám dobře sedí a nabízí tak potřebnou bezpečnost i pohodlí.

 Jezdecká výstroj

K dispozici je několik jezdeckých helem a minichapsů. Při pólu jsou jezdecké helmy povinné, při všech ostatních aktivitách je nošení jezdecké helmy dobrovolné, ale doporučuje se.

 Počet jezdeckých koní

cca 80

 Plemena

Criollo, Paso Peruano, kříženci a koně na pólo, především z vlastního chovu. Všichni koně se chovají přátelsky, jsou dobře přiježdění, a jsou taky pilní a pozorní.

Postroje

Především anglické s (anglickými) sedly na pólo, jezdeckými sedly, s vysoce kvalitními argentinskými sedly s chrániči sedel z beránčí kůže.

Jezdecké aktivity

ráno (3-4 hodiny) a odpoledne (1-2 hodiny)

  • nebo denní jízdy na koni s piknikem se zajímavými cíli
  • spolupráce při aktivitách na farmě (nahánění dobytka atd.)
  • pólo (obvykle jednou týdně)
  • putování na koni 1-5 nocí (rezervace předem)

Velikost skupiny při jízdách
4 až (maximálně) 6 hostů a 2 průvodci (jeden z nich vždy hovořící anglicky)

Terén
kopcovitý a kamenný

 Tempo jízdy

Podle jezdeckých zkušeností hostů – je zde také mnoho krásných tras pro cval.

 Maximální váha

95 kg pro jízdu na koni na farmě a 90 kg pro putovní jízdy na koni a polo.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

Estancia Los Potreros

od 72 800 Kč za jezdce (8 dní/7 nocí)

V ceně je zahrnuto
Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, všechna jídla, všechny nealkoholické nápoje a také víno, pivo a lokální lihoviny, všechny jízdy, všechny ostatní aktivity na farmě (Estancia), přeprava z /na letiště Córdoba, všechny místní daně.

V ceně není zahrnuto
Příjezd, vízum, spropitné, ostatní aktivity, speciální alkoholické nápoje, pojištění, telefonáty.
Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte všechny bankovní poplatky sami.

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Los Potreros (Amerika, Argentina)
od 72 800 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje