Lusitano Trail - pferdesafari

Lusitano Trail

Během sedmidenního Lusitano Trailu budete moci zažít noblesu lusitánských koní – jejich přátelskou povahu, lehkou jezditelnost a vytrvalost. Objevte krásnou krajinu a kulturu Portugalska z jejich hřbetu!

Uprostřed Portugalska, v oblasti Ribateio se můžete těšit na velmi pestrý program – jízdy na koni podél řeky Tejo, cval a klus vinicemi a kolem stád dobytka a romantických portugalských Quintas a skrze kopcovité dubové lesy, ale také na kobylky a hříbata v známém hrebčíně Veiga a závěrečnou jízdu na Atlantic Beach.

Vaše okružní cesta začne z Quinty dos Pinheiros a tam na konci týdne také skončí. V pátek se s koňmi vydáte na Atlantic Beach, kde si zacváláte s úchvatným panoramatem Atlantiku za zády. Přenocovávat budete buď na Quintě (tradiční malebné portugalské obydlí) nebo ve vybraném ubytování během Vaší cesty.

Parametry dovolené:

Cena: od 53 400 Kč

Destinace: EvropaPortugalsko

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Program den za dnem

1 Den

Vyzvedneme Vás na letišti a odvezeme do Quinty dos Pinherios. Odpoledne se vydáte na svou první jízdu do nádherných borových lesů, abyste se poznali se svým koněm. Večer si spolu s ostatními vychutnáte večeři v zahradě.

Přenocujete přímo v Quintě dos Pinherios nebo v Quintě da Cabrita, která je vzdálená 5 minut od farmy.

2 Den

Možnost 1 – S více než 4 účastníky:

Naším dnešním cílem jsou vinice – přesněji: Quinta de Ribeirinha. Navštívíme také krásný soukromý pozemek chovatele Lusitano Quinta de Boa Vista. Jedeme směrem na Povoa de Santarém. Historické cesty nás vedou kopcovitou krajinou a kocháme se nádhernými výhledy. Po asi dvouhodinové jízdě dojedeme do Quinta de Ribeirinha, kde nás přivítá ochutnávka vína a výborný oběd. Pokračujeme směrem k Tagus, kde se nachází soukromý statek Quinta de Boa Vista. Chovatel Lusitano je se svými koňmi mezinárodně úspěšný v jízdě kočárem. Zde zůstaneme přes noc.

Doba jízdy cca 4 hodiny

Možnost 2 – méně než 4 účastníci:

Na našich hrdých koních opouštíme farmu směrem k Alcanoes. Projíždíme vesnicí a zažíváme fantastické výhledy. Začínáme v kopcovitém terénu plném korkových dubů, ale brzy se před námi otevře země. Přijíždíme do údolí Tagus. Obklopen nádhernými vinicemi, terén je ideální pro cválání koní. Na břehu řeky si dáváme krátkou pauzu na piknik. Dobře odpočatí jedeme zpět rozmanitou krajinou do Quinta dos Pinheiros. Na večeři jdeme do tradiční restaurace v Santarému nebo se ubytujeme v naší kvintě. Nocleh v Quinta dos Pinheiros nebo v nedalekém ubytování.

Doba jízdy cca 5,5 hodiny

 

3 Den

Dnes si užíváme údolí Tagus a nadále se necháme okouzlit kouzlem regionu Ribatejo. Budeme mít nějaké příležitosti pro dlouhé klusy a cvaly. Jízdu zahájíme po řece Tajo s krásnými plážemi a písečnými břehy.

Uděláme si piknik na obzvlášť krásném místě, kde si můžete odpočinout a užít si přírodu. Odpoledne projedeme kukuřičnými poli a po klikatých stezkách se vydáme do Azinhagy. Vesnice je známá jako typická portugalská vesnice. Míjíme pastviny, kde vidíme pasoucí se hříbata a jejich matky. Naším dnešním cílem je Quinta da Broa, domov slavného hřebčína Veiga (http://www.quintadabroa.com). Farma je také nazývána kolébkou Lusitanos, protože zde má chov Lusitano dlouhou tradici. Rodina Veiga chová Lusitanos již několik generací. Než pojedeme do Golegy na večeři v „Horse Capital“, budete mít příležitost krátce si odpočinout ve svém apartmánu v penzionu.

Doba jízdy cca 5 hodin

 

4 Den

Začněte den uvolněně dlouhou snídaní! Dnes nás čeká komentovaná prohlídka hřebčína, abychom se dozvěděli více o tomto zvláštním místě. S trochou štěstí zahlédneme mezinárodně uznávaného drezurního jezdce Manuela Veigu, jak trénuje jednu ze svých krásných Lusitanos. Často ho lze vidět, jak jezdí na svých hřebcích ve speciálním tréninku na stejné pastvině jako chovné klisny. Nebo pro zábavu jezdí na dvou koních současně!

Po rychlé svačině osedláváme koně a opouštíme Quinta da Broa. Naše cesta vede přes pastviny hřebčína a při cestě do přírodní rezervace Boquilobo můžeme opět pozorovat hříbata. Můžete očekávat krásné cvalové trasy a 3,5hodinovou jízdu do Golegy, hlavního města koní. Zde strávíme noc. Golega je známá svým každoročním listopadovým veletrhem koní. Můžete buď prozkoumat město sami, nebo se k nám připojit na naší návštěvě u naší přítelkyně Sabine Marciniak: umělkyně, která zasvětila svůj život vášni malování lusitanských koní a umění jezdectví. Scházíme se na večeři v restauraci poblíž tržiště.

Doba jízdy cca 3,5 hodiny

 

5 Den

Naši jízdu začínáme malou projížďkou na Manze, na místech, kde se koná veletrh Golega. Město koní opouštíme úzkými uličkami směrem k řece Tejo. Region se nazývá „zahrada Lisabonu“ a na naší projížďce vidíme proč: projíždíme mezi poli plná kukuřice, rajčat, brambor a slunečnic, kterým se daří v úrodné půdě podél řeky Tajo.

Asi po 2,5 hodinách znovu objevíte romantické stavby hřebčína Veiga. Obědváme v jedné z vesniček v malé restauraci a užíváme si portugalskou kuchyni a autentickou atmosféru. Dobře odpočatí pokračujeme v jízdě, dokud nedorazíme do Quinta Mata Rural. Čeká nás chutná večeře a pohodlné postele. Quinta Mata Rural je okouzlující rodinná farma produkující olivový olej a chov dobytka. Nezapomeňte zde obdivovat nádhernou hvězdnou oblohu!

Doba jízdy cca 5 až 6 hodin

6 Den

Opouštíme malý ráj a vydáváme se zpět na vlastní farmu. Jedeme do kopce a z kopce a užíváme si rozmanitou krajinu korkových dubů a olivovníků s nádhernými výhledy.

Už v poledne na nás čeká Antonio se svým známým piknikem. Projížďka pokračuje přes vinice a kolem krásného jezera, kde se koně mohou napít. Koně vědí, že se vracíme do stájí a do Quinta dos Pinheiros se vracíme plni nových dojmů. Náš jezdecký týden zakončíme výbornou večeří a doufáme, že na naše Lusitanos budete ještě dlouho vzpomínat.

Doba jízdy cca 5 hodin

7 Den

Po snídani je čas se rozloučit. Budete převezeni zpět na lisabonské letiště.

Pokud je Váš let později, proč si nedat další lekci jízdy na koni (není zahrnuta v ceně), abyste poznali další úžasné vlastnosti našich lusitanských koní…

O koních

6a4f60a3c3d45940573766496eebe174__900_675_cropKoně

Jezdí se na přátelských, vytrvalých a dobře vycvičených lusitánských koních. Všichni jsou skvěle vycvičení a dobře jezditelní.

Lusitánští koně jsou neuvěřitelně přizpůsobiví a jízdu na nich si skutečně užijete. Všichni jsou trénováni pravidelně, a proto si každý jezdec může užít radost ze cvalu.

Pedro Neve nabízí také kurzy výcviku klasické drezury a Working Equitation.

Sedla a uzdy

Používají se portugalská sedla a uzdy.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

od 53 400 Kč/osoba  (7 dní/6 nocí)

Cena zahrnuje

ubytování ve dvoulůžkových pokojích, plná penze včetně nápojů (voda, káva, čaj, víno, pivo), snídaně, oběd (formou pikniků nebo ve stylových restauracích) a večeře (v zahradě nebo restauraci), jízdy na koni s průvodcem, transfer z/na letiště v Lisabonu, doprovodné vozidlo.

Cena nezahrnuje

Příjezd, spropitné, pojištění

Příplatek za jednolůžkový pokoj

6 800 Kč

 

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Jídlo/nápoje
Plná penze včetně nápojů (voda, káva, čaj, víno, pivo): Snídaně, obědy (formou pikniků nebo v úžasných autentických restauracích) a večeře u našeho velkého stolu nebo na zahradě nebo v tradičních restauracích a v penzionech na cestě.

Ubytování
Noclehy na naší farmě Quinta dos Pinheiros nebo na vybraných venkovských farmách během jízdy po trase, dvoulůžkový pokoj se sprchou/WC (případně 1 nocleh se společnou koupelnou).

Velikost jezdecké skupiny
Garance jízdy, jízda se koná již od 1 osoby, maximálně však do 6 jezdců.

Délka vyjížďky
Denní doba vyjížďky se pohybuje mezi 4 a 6,5 hodinami. V den příjezdu se jezdí přibližně 1,5 hodiny, abyste se seznámili s koňmi. V den odjezdu se žádná vyjížďka nekoná.

Hmotnost
Maximální hmotnost je 90 kg.

Požadavky na jízdu na koni
Vhodné pro jezdce, kteří umí jistě všechny 3 chody – krok, klus a cval – a jsou zvyklí na vyjížďky do přírody .

Terén/krajina/zvířata
Pestrý jezdecký program v centru Portugalska v obci Ribatejo, která je známá jako srdce chovu lusitanů, s fantastickými jezdeckými trasami, podél řeky Tagus, po skvělých klusových a cvalových stezkách přes vinice, kolem stád dobytka, podél romantických portugalských quint a přes kopcovité lesy korkových dubů.

Děti a nejezdci
Dobří jezdci od 12 let jsou vždy vítáni a nejezdcům nabízíme širokou škálu alternativních programů.

Další aktivity
Pedro Neves nabízí kurzy klasické drezury a working equitation, je jedním z nejrespektovanějších trenérů v Portugalsku a Španělsku.
K dispozici jsou případně dny navíc a specializovaného tréninku na koni (nejsou zahrnuty v ceně).

Příjezd
V ceně zájezdu je zahrnut skupinový transfer z letiště v Lisabonu a zpět. Vyzvednutí v den příletu je ve 14:00. Transfer v den odjezdu dorazí na letiště přibližně ve 12:00 hod.

Bezpečnost a pojištění
Pro tuto cestu je nezbytné odpovídající zahraniční zdravotní pojištění, které se vztahuje i na jízdu na koni a repatriaci.
Na všech vyjížďkách se vozí vybavení pro první pomoc a vedoucí vyjížďky je řádně vyškolen pro případ nouze.

Podnebí
Podnebí v oblasti Ribatejo je trvale mírné. V letních měsících zde přes den dosahuje až 28 °C, v noci je 15 až 17 °C. Srážky nejsou v letních měsících příliš časté, v průměru 2 dny v měsíci.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Lusitano Trail (Evropa, Portugalsko)
od 53 400 Kč
18. 02. 2024 - 24. 02. 2024
25. 02. 2024 - 02. 03. 2023
10. 03. 2024 - 16. 03. 2024
23. 06. 2024 - 29. 06. 2024
07. 07. 2024 - 13. 07. 2024
08. 09. 2024 - 14. 09. 2024
06. 10. 2024 - 12. 10. 2024

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje