Lusitano Trail - pferdesafari

Lusitano Trail

Během sedmidenního Lusitano Trailu budete moci zažít noblesu lusitánských koní – jejich přátelskou povahu, lehkou jezditelnost a vytrvalost. Objevte krásnou krajinu a kulturu Portugalska z jejich hřbetu!

Uprostřed Portugalska, v oblasti Ribateio se můžete těšit na velmi pestrý program – jízdy na koni podél řeky Tejo, cval a klus vinicemi a kolem stád dobytka a romantických portugalských Quintas a skrze kopcovité dubové lesy, ale také na kobylky a hříbata v známém hrebčíně Veiga a závěrečnou jízdu na Atlantic Beach.

Vaše okružní cesta začne z Quinty dos Pinheiros a tam na konci týdne také skončí. V pátek se s koňmi vydáte na Atlantic Beach, kde si zacváláte s úchvatným panoramatem Atlantiku za zády. Přenocovávat budete buď na Quintě (tradiční malebné portugalské obydlí) nebo ve vybraném ubytování během Vaší cesty.

Parametry dovolené:

Cena: od 47 000 Kč

Destinace: EvropaPortugalsko

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZačátečníkZkušený

Program den za dnem

1 Den

Vyzvedneme Vás na letišti a odvezeme do Quinty dos Pinherios. Odpoledne se vydáte na svou první jízdu do nádherných borových lesů, abyste se poznali se svým koněm. Večer si spolu s ostatními vychutnáte večeři v zahradě.

Přenocujete přímo v Quintě dos Pinherios nebo v Quintě da Cabrita, která je vzdálená 5 minut od farmy.

2 Den

Po snídani se vydáte na dvouhodinovou jízdu do vinařství  Quinta da Ribeirinha v Povoa de Santarém, kde budete mít možnost ochutnat místní skvělé víno a také zde poobědváte. Poté se přes vinice a kopce s krásným výhledem vrátíte zpět na farmu.

Povečeříte v tradiční restauraci v Santarém a přenocujete v Quinta dos Pinherion beo Quinta da Cabrita.

3 Den

Vyzvedneme Vás po snídani a spolu s Vaším koněm Vás dovezeme k řece Tejo, kde začne Vaše dnešní putování. Budete projíždět dubovými lesy, kolem olivovníků, částečně po cestě sv. Jakuba a po písčitých březích řeky Tejo. Jízda bude trvat přibližně 3 hodiny, poobědváte přímo u řeky. V letních měsících se v ní můžete i vykoupat. Odpoledne pojedete asi hodinu údolím Tejo, které Vás bude přímo lákat ke cvalu.

Povečeříte a přenocujete v tradičním penzionu Azinhaga

4 Den

Dnes vyrazíte z Azinhaga nejdříve do Quinty da Brôa, prestižního hřebčína Veiga, kde chovají lusitánské koně. Budete míjet pastviny s pasoucími se klisnami a hříbaty. Zastavíte se tam a budete mít možnost poznat z blízka tento starobylý a známý hřebčín. Vaše cesta dále povede přes přírodní park Boquilobo, který je zapsán na seznamu UNESCO, až do města koní – Golegy. Cesta potrvá cca 3,5 hodiny.

Oběd si dáte v restauraci Lusitano, ze které budete mít skvělý výhled na hlavní náměstí tohoto města koní. Odpoledne se vydáte na jeho prohlídku nebo se necháte rozmazlovat na masáži (platí se extra, rezervace je nutná)

5 Den

Po snídani znovu osedláte svého koně, jízdou krásnými ulicemi opustíte Golegu a vydáte se směrem k řece Tejo. Cesta potrvá cca 2,5 hodiny. Poobědváte v typické restauraci v malé vesnici. Po přestávce budete pokračovat v jízdě zvlněnou krajinou oblasti Ribatejo s dubovými lesy a rozlehlými pastvinami s býky. Po asi dvou hodinách cesty plné krásných výhledů dojedete k cíli. Povečeříte v restauraci Santarém a přenocujete v Quinta de Cabrita nebo Quinta dos Pinheiros.

6 Den

Dnes Vás čeká zlatý hřeb trailu! Jízda po Atlantic Beach.

Asi 50 minut pojedete se svým koněm do laguny v Obidosu. Poté se vydáte podél laguny až do míst, kde ústí do Atlantiku a které obklopuje úžasná písečná pláž vybízející k dlouhým cvalům, částečně i přes mělčinu. Na konci Vám bude odměnou pohled na hučící Atlantik. Na zpáteční cestě se zastavíte v restauraci a také ve středověké vesnici Obidos s romantickými uličkami.

Přenocujete v Quinta de Cabrita nebo Quinta dos Pinheiros.

7 Den

Po snídani se vydáte na poslední krátkou vyjížďku. Poté se už se svým koněm rozloučíte a pojedete na letiště v Lisabonu.

Organizátor si vyhrazuje možnost změn a úprav.

O koních

6a4f60a3c3d45940573766496eebe174__900_675_cropKoně

Jezdí se na přátelských, vytrvalých a dobře vycvičených lusitánských koních. Všichni jsou skvěle vycvičení a dobře jezditelní.

Lusitánští koně jsou neuvěřitelně přizpůsobiví a jízdu na nich si skutečně užijete. Všichni jsou trénováni pravidelně, a proto si každý jezdec může užít radost ze cvalu.

Pedro Neve nabízí také kurzy výcviku klasické drezury a Working Equitation.

Sedla a uzdy

Používají se portugalská sedla a uzdy.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

od 47 000 Kč / osoba (7 dní / 6 nocí)

Cena zahrnuje

ubytování ve dvoulůžkových pokojích, plná penze včetně nápojů (voda, káva, čaj, víno, pivo), snídaně, oběd (formou pikniků nebo ve stylových restauracích) a večeře (v zahradě nebo restauraci), jízdy na koni s průvodcem, transfer z/na letiště v Lisabonu, doprovodné vozidlo.

Cena nezahrnuje

Příjezd, spropitné, pojištění

Příplatek za jednolůžkový pokoj

6 000 Kč

 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Lusitano Trail (Evropa, Portugalsko)
od 47 000 Kč
10. 7. 202 - 16. 7. 2022
4. 9. 2022 - 10. 9. 2022

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Kontaktní údaje