Maktub hory - pferdesafari

Maktub hory

Zažijte Andalusii naplno a připravte se na tento nádherný a nekonečný ráj. Máme k dispozici více než 400 000 hektarů lesa, které můžete objevovat, a tomuto autentickému dobrodružství se meze nekladou.

Nabízíme vám úžasnou příležitost nasednout na koně a objevit Parque de Los Alcornocales, Sierra de Grazalema, Serranía de Ronda, Sierra de las Nieves, Sierra Bermeja, Sierra de Libar, White Publes a další kouzelná místa v neuvěřitelném dobrodružství.

Budete hosty skutečné koňské rodiny! Farma „Mar de Naranjos“ sousedí s východním úpatím parku Parque de los Alcornocales a je domovem Jóseho a Sofie, vášnivých a úspěšných jezdců (taky veterinářů), 7 trailových koní a maskota „Carlota“, muly, která nechybí na žádné vyjížďce.

Kromě horské vyjížďky je k dispozici také trail na pláže  – výlet po nejjižnějších plážích v Evropě!

Parametry dovolené:

Cena: od 41 800 Kč

Destinace: Španělsko

Druh ubytování: Lodge / UsedlostPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: Rodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Skupina se sejde v hotelu (Jimena de la Frontera) ve 20:00.

Trasu vám představíme u výborné večeře, kterou zajistí bio kuchyně vlastní hotelové restaurace.

Check-in je možný od 17:00.

2 Den

Sierra de Grazalema a Sierra de Líbar

Snídaně se podává v hotelu od 7:30 do 8:30 hodin. Po snídani má každý trochu času na přípravu a sbalení nejnutnějších věcí na celý den. Doporučujeme vzít si s sebou láhev vody a nějaké vysokoenergetické občerstvení (např. oříšky). V 9:00 (přesně!) se sejdeme na recepci hotelu, abychom mohli v 9:30 vyrazit na vyjížďku.

Z Gaucínu, krásného typického andaluského městečka, pojedeme přírodním parkem Sierra de Grazalema. Čekají nás úchvatné scenérie, nádherné stezky a skvělé výhledy.

Kolem 14. hodiny zastavíme na krátkou přestávku a piknik – tapas a typické andaluské speciality té nejlepší kvality. Zůstaneme zde asi 1 hodinu, než budeme pokračovat v cestě směrem ke Cortes de la Frontera, malému městečku v pohoří Sierra de Líbar, kde se dnes ubytujeme v půvabném hotelu.

Sejdeme se kolem 17:00 na prohlídku Cueva de la Pileta, prehistorické jeskyně, kde si můžete prohlédnout skalní umění.

Večeře a přenocování v hotelu.

3 Den

Sierra de Líbar a Montejaque

Po snídani a stejném postupu jako předchozí den jsme vyrazili přesně v 9:30. První etapa dne nás vede přes pohoří Sierra de Líbar, které je součástí pohoří Sierra de Grazelema. Cestu v této v Evropě ojedinělé krajině pokrývají galské duby a staleté cesmíny.

Po hodinové přestávce na oběd a posilněni chutným piknikem pokračujeme v cestě do Montejaque, dalšího typického andaluského městečka, kde přenocujeme.

Den zakončíme v hotelu, kde nás čeká zasloužená večeře, dobrá hudba a další pochoutky.

4 Den

Montejaque a Ronda

V 9:30 jsme vyrazili na koních z Montejaque do velkolepého andaluského města Ronda. Tento den bude vyjížďka pokračovat po stezce v nádherném pohoří Sierra de Grazalema. Po několika příjemných hodinách jízdy nejstředomořštějšími lesy jihu zastavíme na jídlo. Piknik nám dá křídla k dosažení kouzelného města Ronda.

Přijedeme do krásného města Ronda a naše vyjížďka skončí nezapomenutelným zážitkem s překvapením!!!

Vyzvednutí zavazadel a organizace transferu.

Jedná se o ukázkový itinerář – může se kdykoli změnit.

O koních

Koně jsou převážně plnokrevníci a kříženci, kteří byli úspěšní na dostihové dráze nebo v pólu, než se stali trailovými koňmi. Všichni jsou skvěle vycvičení, snadno jezditelní a mají vynikající charakter.

Jezdí se v anglických sedlech nebo trailových sedlech a s anglickými/španělskými uzdečkami.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

od 41 800 Kč na osobu (4 dni/3 noci)

V ceně je zahrnuto

Všechny jízdy s průvodcem, ubytování, turistické poplatky, veškeré stravování během trailu, nápoje, přeprava zavazadel během jízdy, cestovní pojištění vč. jízdy na koních a pojištění storna zájezdu 

V ceně není zahrnuto

přílet, transfer z letiště a zpátky, osobní výdaje, doplňkové služby

Příplatek za jednolůžkový pokoj

5200 Kč

Transfer letiště Malaga a zpátky

8100 Kč

Příplatek za malou skupinu (4-5 jezdců)

8300 Kč

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Ubytování

Na této vyjížďce budete spát v komfortních hotelech přímo na pobřeží Atlantiku. Ubytování je standardně ve dvoulůžkových pokojích, ale pro ty, kteří cestují sami, jsou k dispozici jednolůžkové pokoje (za příplatek).

Stravování

Vychutnáte si andaluské speciality, tapas, dobré víno a sherry. Oblast je proslulá zejména rybolovem, zejména tuňáků.

Velikost jezdecké skupiny

4 až maximálně 8 jezdců plus průvodce. Na všech vyjížďkách vás budou doprovázet zkušení průvodci.

Délka vyjížďky

3 dny plné vyjížděk, každá o délce 20-30 km.

Hmotnost

Váhový limit je 85 kg.

Jezdecké požadavky

Tato jízda je vhodná pouze pro zkušené jezdce. Místní partneři si vyhrazují právo odmítnout účast na vyjížďce z důvodu, že účastník není dostatečně dobrý jezdec. Stejně tak si vyhrazují právo odmítnout jakéhokoli účastníka, který svým chováním ohrožuje bezpečnost nebo pohodu jezdců nebo koní. Účastníkům, kteří nemohou jízdu dokončit, peníze nevracíme.

Děti mladší 16 let musí být v doprovodu dospělé osoby a musí být schopny prokázat dostatečné jezdecké dovednosti.

Důrazně doporučujeme nosit jezdeckou přilbu! K zapůjčení nejsou k dispozici žádné přilby, proto si prosím přineste vlastní dobře padnoucí jezdeckou přilbu.

Terén/krajina/zvířata

Pohoří Sierra de Grazalema patří do hornaté oblasti Ronda. Na jihu s ním sousedí přírodní park Los Alcornocales. Jádrem a zároveň nejvyšším pohořím je centrálně položené pohoří Sierra del Pinar, které na vrcholu Torreón dosahuje výšky 1654 metrů. Je vidět zdaleka, například z Rondy; v minulosti prý dokonce sloužilo jako orientační bod pro námořníky blížící se ke Cádizu. Na severním svahu pohoří Sierra del Pinar roste největší souvislý les jedle bělokoré (Abies pinsapo Boiss 1838). Sierra del Pinar je odvodňována řekou Río Bocaleones, která vytváří Garganta Verde, až 400 m hlubokou soutěsku, jež je jednou z malebných dominant pohoří. Skalní stěny této soutěsky jsou domovem největší hnízdní kolonie supa bělohlavého.

Klima

Podnebí v Grazalemě je mírné a teplé. V letních měsících můžete očekávat mnohem méně srážek než v zimních měsících. Průměrná roční teplota v Grazalemě dosahuje 16,0 °C. Oblast patří k subtropům a má přímořské podnebí.

Příjezd/odjezd

Transfery nejsou zahrnuty v ceně zájezdu. Přílet a odlet je z letiště v Malaze. V den odjezdu končí jezdecký zájezd přibližně ve 14 hodin v Rondě, vhodné pro odlety po 18. hodině.

Oblečení a další věci

Pohodlné jezdecké kalhoty, jezdecké boty (holínky) s prošlapanou podrážkou, ve kterých můžete v případě potřeby bezpečně chodit, košile/halenky s dlouhými rukávy a límci, oblečení do deště, rukavice, chapsy (polodlouhé nebo dlouhé), jezdecká přilba, plavky, sluneční brýle, silný opalovací krém, láhev na vodu.

Peníze

Budete potřebovat peníze na nápoje a poslední večeři, stejně jako na suvenýry a osobní výdaje.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Maktub hory (Španělsko)
od 41 800 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje