Maktub pláže - pferdesafari

Maktub pláže

Utečte od každodenní rutiny krátkým výletem za sluncem! Tato jízda vás zavede na nejjižnější cíp Evropy a podél nádherného pobřeží jižního Španělska.

Náš partner ze společnosti Maktub Bohemian Safaris vybral pro tuto jízdu ty nejúchvatnější pobřežní cesty v celé Evropě! V přírodním parku průlivu mezi Evropou a Afrikou, v provincii Cádiz, proslulé svými rajskými plážemi, kde tráví dovolenou jak místní obyvatelé, tak turisté z celého světa.

Budete hosty skutečné koňské rodiny! Farma „Mar de Naranjos“ sousedí s východním úpatím parku Parque de los Alcornocales a je domovem Jóseho a Sofie, vášnivých a úspěšných jezdců (taky veterinářů), 7 trailových koní a maskota „Carlota“, muly, která nikdy nechybí na žádném safari.

Kromě výletu po plážích je k dispozici také “horské safari” – výlet do rozsáhlé oblasti farmy!

Parametry dovolené:

Cena: od 41 800 Kč

Destinace: Španělsko

Druh ubytování: Lodge / UsedlostPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: Rodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Po příjezdu do Tarify se kolem 20:00 sejdeme v jednom z půvabných hotelů na plážích městečka, abychom si vychutnali typickou večeři, dobrá andaluská vína a vzájemně se lépe poznali.

Než se odebereme do svých pokojů, abychom si dobře odpočinuli na vyjížďku, probereme trasu a výběr koní.

2 Den

Tarifa – Bolonia

Po vydatné snídani se vydáme k Los Lances, kde zahájíme jízdu. Přivítá nás Atlantický oceán a kilometry zlatavé pláže. Několik hodin pojedeme tímto rajským místem ve stínu staletých středomořských borovicových lesů a za doprovodu cvrlikání původních druhů ptáků přírodní rezervace. Zastavíme se na oběd a vychutnáme si lahodný piknik s typickými regionálními produkty té nejlepší kvality, velkolepými víny a sherry. To vše pro nás již připravil tým v zákulisí nedaleko pláže Bolonia.

Pláž Bolonia, dlouhá téměř 4 km, idylická, téměř neposkvrněná a divoká, je skutečným rájem. Nejznámější „památkou“ na pláži je Duna de Bolonia, téměř 30 let stará písečná duna, která byla v roce 2001 vyhlášena národní památkou. Za velmi slunečných dnů je zde dokonce možné spatřit africké pobřeží!

Díky modré, čisté a studené vodě a majestátním dunám se pláž Bolonia stala nejznámější v celém jižním Španělsku.

Po pikniku pojedeme podél divoké pláže Bolonia až k archeologickému nalezišti římských ruin Baelo Claudia, pozůstatkům římského města na okraji Atlantského oceánu z 1. století př. n. l. Dáme koním odpočinout a je zde možnost kulturní prohlídky římského města s průvodcem. Zakončíme nádherný den a na noc se ubytujeme v hotelu.

V hotelu Antonio, klasickém hotelu v Zahara de los Atunes, budeme mít potěšení ochutnat vynikající středomořskou kuchyni nejvyšší kvality.

 

3 Den

Zahara de los Atunes – Caños de Meca

Krásná a klidná pláž Zahara de los Atunes, jedna z nejlepších pláží v Cádizu, nás přivítá na začátku druhého dne naší cesty. Probuzení s krajinou Atlantického oceánu u nohou a andaluským sluncem v této zeměpisné šířce je něco opravdu kouzelného.

Zahara de los Atunes je jako místo malá a malebná obec na jihu provincie Cádiz, jedno z nejvýznamnějších měst v Andalusii, především díky pobřežnímu turismu, příznivým klimatickým podmínkám a klidným a čistým plážím. Z její 8 km dlouhé pláže si můžete vychutnat úchvatné západy slunce i výhled na africký kontinent.

Po snídani se na pláži Zahara setkáme s našimi koňmi a pojedeme směrem k mysu Trafalgar, podél velkolepých pláží Barbate a přes přírodní park La Breña. Tato nádherná a fascinující místa mají velký historický i rybářský význam (tuňák almadraba a sušené ryby) a sloužila také jako inspirace pro romány, mýty a legendy. Můžete zde objevit stovky příběhů, které si předávali féničtí mořeplavci, Římané, objevitelé a korzáři.

Jednou z nich je pláž Cañillos, vojenská pláž, která je běžně veřejnosti nepřístupná. Je velmi osamělá a můžete zde vidět tmavovlasé krávy, které se procházejí po pobřeží a pasou se na úpatí hory.

Přírodní park La Breña a Marismas de Barbate nabízí 5 000 hektarů, na kterých se rozlišuje pět různých ekosystémů: Mořský, útesový, borovicový, bažinatý a dunový systém. Nejvýraznějším z nich je impozantní Tajo de Barbate, více než 100 metrů vysoký útes, který je nejznámějším útesem v andaluském Atlantiku. Najdeme zde velké množství ptáků, jako jsou volavky popelavé, žako, racek žlutonohý a sokol stěhovavý. Z dravých ptáků v této oblasti vynikají orel mořský, sova pálená a poštolka obecná. Projíždíme borovým lesem La Breña. Intenzivní výsadba, která má zastavit posun písečných dun, z něj udělala největší les v oblasti Cádizu. V tomto místě se vůně borovice mísí s rozmarýnem a levandulí, které spolu s palmou srdčitou, trnkou a dokonce i košťálem tvoří matrici středomořských křovin.

Borový les se táhne až k okraji útesu, kde borovice aleppská koexistuje s jalovcem.  Na koních pojedete na stezce del Tajo, která vrcholí nádherným panoramatickým výhledem. Zde se nachází jedna ze strážních věží, která v 15. a 16. století upozorňovala na pirátské lodě a později byla svědkem bitvy u Trafalgaru.

Neuvěřitelné přírodní útočiště, ideální pro odpočinek, načerpání nových sil a vychutnání si něčeho tradičního: Náš tým vám nabídne tapas nejvyšší kvality a skvělý výběr andaluských vín.

Po odpočinku v lese pokračujeme do dalšího města, které nás přivítá, Caños de Meca s pláží Trafalgar. Jakmile se přiblížíme k mysu, staneme se svědky nesrovnatelné přírodní podívané: kouzla jižního světla při západu slunce spolu se zlatými plážemi a silou Atlantického oceánu.

Na konci cesty nás vyzvedne náš tým a přesuneme se do hotelu na pláži Trafalgar. Budeme mít čas na odpočinek a relaxaci, než ochutnáme lákavou večeři s typickým tuňákem z této oblasti a dalšími andaluskými pochoutkami.

4 Den

Trafalgarská pláž – Sancti Petri

Probudíme se s prvními slunečními paprsky, abychom se sešli na snídani v hotelu a posilnili se na celý den.

Vyjedeme z pláže Trafalgar Beach a necháme za sebou maják na cestě směrem ke Cabo Roche.

Čekají nás rozsáhlé pláže s jemným zlatavým pískem. Cválání po mokrém písku a slunce na naší kůži učiní tuto trasu nezapomenutelnou.

Odpočineme si v Cabo Roche, místě, které vyniká svou přírodní krásou. Díky své poloze je mys mořskou rezervací. Náš tým nás čeká na pohodovém pikniku.

Poté pojedeme směrem k historickému městu Sancti Petri, kde náš výlet zakončíme u Herkulova chrámu.

Sancti Petri je rybářská vesnice, která se věnuje také lovu tuňáků a v současné době je turistickou destinací Španělska. Po prohlídce se rozloučíme s koňmi, týmem a zájezdovou skupinou a vydáme se na cestu domů.

Toto je ukázkový itinerář – může se kdykoli změnit.

O koních

Koně jsou převážně plnokrevníci a kříženci, kteří byli úspěšní na dostihové dráze nebo v pólu, než se stali trailovými koňmi. Všichni jsou skvěle vycvičení, snadno jezditelní a mají vynikající charakter.

Jezdí se v anglických sedlech nebo trailových sedlech a s anglickými/španělskými uzdečkami.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

od 41 800 Kč na osobu (4 dni/3 noci)

V ceně je zahrnuto

Všechny jízdy s průvodcem, ubytování, turistické poplatky, veškeré stravování během trailu, nápoje, přeprava zavazadel během jízdy, cestovní pojištění vč. jízdy na koních a pojištění storna zájezdu 

V ceně není zahrnuto

přílet, transfer z letiště a zpátky, osobní výdaje, doplňkové služby

Příplatek za jednolůžkový pokoj

5200 Kč

Transfer letiště Malaga a zpátky

8100 Kč

Příplatek za malou skupiny (4-5 jezdců)

8300 Kč

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Ubytování

Na této vyjížďce budete spát v komfortních hotelech přímo na pobřeží Atlantiku. Ubytování je standardně ve dvoulůžkových pokojích, ale pro ty, kteří cestují sami, jsou k dispozici jednolůžkové pokoje (za příplatek).

Stravování

Vychutnáte si andaluské speciality, tapas, dobré víno a sherry. Oblast je proslulá zejména rybolovem, zejména tuňáků.

Velikost jezdecké skupiny

4 až maximálně 8 jezdců plus průvodce. Na všech vyjížďkách vás budou doprovázet zkušení průvodci.

Délka vyjížďky

3 dny plné vyjížděk, každá o délce 20-30 km.

Hmotnost

Váhový limit je 85 kg.

Jezdecké požadavky

Tato jízda je vhodná pouze pro zkušené jezdce. Místní partneři si vyhrazují právo odmítnout účast na vyjížďce z důvodu, že účastník není dostatečně dobrý jezdec. Stejně tak si vyhrazují právo odmítnout jakéhokoli účastníka, který svým chováním ohrožuje bezpečnost nebo pohodu jezdců nebo koní. Účastníkům, kteří nemohou jízdu dokončit, peníze nevracíme.

Děti mladší 16 let musí být v doprovodu dospělé osoby a musí být schopny prokázat dostatečné jezdecké dovednosti.

Důrazně doporučujeme nosit jezdeckou přilbu! K zapůjčení nejsou k dispozici žádné přilby, proto si prosím přineste vlastní dobře padnoucí jezdeckou přilbu.

Terén/krajina/zvířata

Pláže na pobřeží Costa de la Luz tvoří zpravidla nekonečné duny s jemným pískem, které jsou zpevněné místními rostlinami. V blízkosti pobřeží se nacházejí borové lesy typické pro Andalusii. Region žije především z letního cestovního ruchu.

Klima

Pobřeží Costa de La Luz se rozkládá na jihozápadním pobřeží Atlantiku ve středomořském podnebí. Celková délka je asi 200 kilometrů. Letní měsíce jsou zde velmi slunečné a teplé, v zimě přibývá dešťů s teplotami jako na jaře. Nejvyšší průměrné denní teploty jsou v srpnu, kdy dosahují 28,6 stupně. V lednu je průměrné teplotní maximum nejnižší s 15,7 stupně a průměrné roční minimum dosahuje 10,2 stupně. V letních měsících se denní minima stále pohybují v průměru kolem 20 stupňů, takže teplo zůstává i v noci. Zároveň je ve středomořském klimatu Costa de La Luz v období od června do srpna normou více než deset hodin slunečního svitu denně v průměru.

Příjezd/odjezd

Transfery nejsou zahrnuty v ceně zájezdu. Přílet a odlet je z letiště v Malaze. V den odletu končí jezdecký zájezd přibližně ve 14 hodin v Sancti Petri, vhodné pro odlety po 18. hodině.

Oblečení a další věci

Pohodlné jezdecké kalhoty, jezdecké boty (holínky) s prošlapanou podrážkou, ve kterých můžete v případě potřeby bezpečně chodit, košile/halenky s dlouhými rukávy a límci, oblečení do deště, rukavice, chapsy (polodlouhé nebo dlouhé), jezdecká přilba, plavky, sluneční brýle, silný opalovací krém, láhev na vodu.

Peníze

Budete potřebovat peníze na nápoje a poslední večeři, stejně jako na suvenýry a osobní výdaje.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Maktub pláže (Španělsko)
od 41 800 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje