Více o dovolené

Koňské safari Limpopo se odehrává v rezervaci divokých zvířat Mashatu, která se rozprostírá – bez oplocení – v  oblasti Tuli o rozloze 70 000 hektarů.

Tuli Block je známý jako „Země gigantů“ a jsou pro to dobré důvody. Místní scenérii dominují prastaré baobaby, obrovské pískovcové útvary, nekonečné dálky, pohádkové stromy Mashatu a především velká stáda slonů. Z koňského hřbetu můžete pozorovat lvy, leopardy, gepardy či divoké psy, stejně jako kudy, antilopy losí, impaly, pakoně, žirafy, zebry a mnoho dalších. Africkou divočinu zde poznáte zblízka v celé její pestrosti.

Oblast se perfektně hodí pro sportovní jízdy na koních se skoky přes malé příkopy a kmeny stromů, které vám přinesou potěšení a vzrušení. Koně – boerperdi, jihofričtí teplokrevníci a kříženci Shire a plnokrevníků – byli vybráni speciálně pro koňské safari a mají mnoho zkušeností z rezervace divokých zvířat. Jsou výborně vycvičeni a jsou stále v nejlepším zdravotním stavu a kondici.

Program den za dnem

1 Den

Vyzvedneme Vás na mezinárodním letišti v Johannesburgu zpravidla brzy dopoledne. Přelet aircharterovým letadlem do Limpopo Valley Airfield. Zde Vás uvítá Váš průvodce Cor nebo West a odveze Vás do kempu Two Mashatus Camp. Po lehkém obědě nastává čas, abyste se seznámili s koňmi. Při úvodní jízdě pojedete podél obrovské řeky Limpopo. Po jízdě se můžete osvěžit drinkem a dívat se na koně, jak se válí v teplém písku při západu slunce. Následně na Vás čeká chutná večeře v otevřeném rondavelu (místním obydlí), který je tradičně pokryt palmovými listy Ilala.

2 Den

Váš den začne za úsvitu kávou nebo čajem a lehkou snídaní. Poté se vydáte na jízdu hustými lesy podél řeky Limpopo až ke skaliskům, kde končí údolí Great River. Večer strávíte v kempu u řeky Majale v rustikálním ubytování.

Tady se nacházíte v srdci oblasti Mashatu, kde si splníte sen o pozorování divokých zvířat v přírodě.

Oblast Tuli je domovem jednoho z největších volně žijících stád slonů jižně od Zambezi, takže budete moci často obdivovat tato neuvěřitelná stvoření.

Po obědě a krátké siestě se vydáte na odpolední vyjížďku, abyste prozkoumali okolní oblast Kanda. Večeři vám připraví na otevřeném ohni s krásným výhledem na řeku.

3 Den

Po brzkém vstávání začne váš den vynikající snídaní u táborového ohně. Dnešní jízda povede srdcem oblasti Mashatu ke starým skalním útvarům.

Obrovské opičí stromy pokrývají zemi tak, jako před již před staletími. Půjdete po prastarých sloních stezkách a poté váš čekají dlouhé cvaly otevřenou krajinou.

Později se dostanete do tábora Kgotla, které je na starém kmenovém místě poblíž řeky Motloutse. Tradiční oplocení kempu je udělané ze dřeva. Kemp leží ve stínu majestátního stromu mashatu starého několik století. Západ slunce si užijete na pískovcové skále s výhledem na řeku Mocloutse, která mizí v dáli africké krajiny. Večeře je servírována kolem velkého táborového ohně. Noc strávíte pod širým nebem se symfonií orchestru africké buše.

4 Den

Dnes si budete moc vybrat, zda se na vyjížďku vydáte dopoledne nebo odpoledne. Prozkoumáte pískovcové útvary v okolí včetně Šalamonouvy zdi v botswanské verzi. Starověké civilizace zde kdysi stavěly svá osídlení, zatímco králové žili v bezpečí vysoko v horách.  Topografie národního parku Mapungubwe je nádherná a ve spojení s pozorováním zvířat je to jedinečný zážitek. Vydat se také můžete na dopolední dlouhou jízdu a odpoledne vyjet na vrchol Mmamagwa. Na konci krátkého a snadného výstupu ke krásným baobabům budete odměněni úchvatným výhledem na celou oblast Tuli. Jihoafrická republika na jihu, Zimbabwe na severu a Botswana kolem vás – to vše při západu slunce, díky kterému budete na tento zážitek vzpomínat ještě mnoho dalších let.

5 Den

Brzy ráno se posilníte lahodnu snídaní a pak už vás bude čekat pravděpodobně nejdelší den v sedle. Během projížďky buší Mopanen budete mít možnost vidět slony a poté už vyjedete do otevřeného území kolem řeky Limpopo. Dojedete až do kempu Liana, který se nachází v blízkosti obřích Mashatu stromů a laguny Liana (přítok řeky Limpopo). Pozdě odpoledne budete mít příležitost pohodlně prozkoumat Mashatu z terénního vozu. Při této safari jízdě se pokusíte nalézt plaché leopardy, gepardy a lvi.

6 Den

Během vaší dnešní jízdy budete procházet oblastí mezi řekami Mojali a Pitsane se spoustou volně žijících zvířat a velkolepými výhledy do údolí Limpopo. Po navrátu do základního tábora TwoMashatus budete pozváni na chladivý drink k bazénu a oběd u Rondavelu. Poté se opět vyhoupnete do sedla a vydáte se na odpolední jízdu do kopců, kde počkáte na západ slunce.

7 Den

           

Dnešní vyjížďka slibuje vzrušující pozorování divoké zvěře ze sedla, protože se vydáte do údolí řeky Pitsane. Řeka PItsane má pramen vysoko v kopcích a představuje tak zdroj vody pro žíznivá stáda. Kdysi zde bývala autobusová linka zvaná Zeederbergs, která vedla z měst Transseval v jižní Africe až do nyní zapomenutých osad jižní Rodézie, nyní Zimbabwe. Autobusy jezdily přes Limpopo, kolem řeky Pitsane až do Zimbabwe.

Vaše cesta končí v TwoMashatus, kde budete moct relaxovat u bazénu a užívat si komfort stanů a příjemné koupání. Odpoledne se vydáte na vyjížďku do jedné ze záplavových oblastí, kde je vždy velká šance, že uvidíte slony.

8 Den

Váš poslední výlet v oblasti Limpopo je ideální pro pořízení několika posledních fotografií slonů a také pro dlouhý cval buší. S dostatkem času na sprchu a brunch se vrátíte do stájí a poté už se vydáte na cestu domů.

Toto je ukázkový itinetář. Pořadatel si vyhrazuje právo změn.

O koních

_NP_2038Koně
Koně byli speciálně vybráni pro safari na základě jejich temperamentu a charakteru. Mají dostatek zkušeností, jak se pohybovat v rezervaci mezi divokými zvířaty. Chovanými plemeny jsou búrští koně, jihoafričtí teplokrevníci a shire plnokrevní kříženci s výškou zátylku 150 až 170cm. Tato plemena jsou obzvláště vhodná pro extrémní africké podmínky a přizpůsobila se drsnému terénu. Všichni koně jsou přiježděni a v dobré kondici.

Sedla a udidla

Používáme pohodlná anglická sedla a několik australských pracovních sedel (Australian Stock Saddle).

Podmínky a důležité informace

Ceny 2020

Mashatu Valley Tuli Safari (7 nocí / 8 dní)

od 91.000,- Kč osoba / dvoulůžkový pokoj

minimální počet účastníků 2

na Safari je povinnost nosit jezdeckou helmu.

V ceně je zahrnuto

ubytování v dvoulůžkovém pokoji/stanu, všechna jídla, občerstvení, nápoje a všechny jízdy s průvodcem. Převoz / transfer z Limpopo Valley letištní plochy nebo z Pont Drift Border do tábora a zpátky, jedna masáž, praní věcí

V ceně není zahrnuto

speciální nápoje a dodatkové aktivity, telefon, příjezd, transfer z letiště, pojištění, spropitné, 80 USD pobytová taxa/osobaRespektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte všechny bankovní poplatky sami.

Důležitá informace
Ubytování v jednoduchých safari stanech! Pro tento zájezd je povinné platné cestovní pojištění.

Letecký transfer z/na letiště Johannesburg

18.400,- Kč

Transfer z/na letiště Johannesburg vozem

od 23.800,- Kč

Termíny 2020

Zeptejte se svého týmu pferdesafari na aktuálnost nabídky.

Rezervovat

od 91.000,-Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás