Mashatu Valley Tuli Trail - pferdesafari

Mashatu Valley Tuli Trail

Jedno z nejlepších jezdeckých safari na světe. Skvělí průvodci, špičkově připravené koně, obrovské stáda slonů… Určené pro dobré jezdce vč. dětí. Pro nejezdecký doprovod zajímavá nabídka absolvovat safari s průvodcem na horském kole. 

Koňské safari Limpopo se odehrává v rezervaci divokých zvířat Mashatu, která se rozprostírá – bez oplocení – v  oblasti Tuli o rozloze 70 000 hektarů.

Tuli Block je známý jako „Země gigantů“ a jsou pro to dobré důvody. Místní scenérii dominují prastaré baobaby, obrovské pískovcové útvary, nekonečné dálky, pohádkové stromy Mashatu a především velká stáda slonů. Z koňského hřbetu můžete pozorovat lvy, leopardy, gepardy či divoké psy, stejně jako kudy, antilopy losí, impaly, pakoně, žirafy, zebry a mnoho dalších. Africkou divočinu zde poznáte zblízka v celé její pestrosti.

Oblast se perfektně hodí pro sportovní jízdy na koních se skoky přes malé příkopy a kmeny stromů, které vám přinesou potěšení a vzrušení. Koně – boerperdi, jihofričtí teplokrevníci a kříženci Shire a plnokrevníků – byli vybráni speciálně pro koňské safari a mají mnoho zkušeností z rezervace divokých zvířat. Jsou výborně vycvičeni a jsou stále v nejlepším zdravotním stavu a kondici.

Parametry dovolené:

Cena: od 91 600 Kč

Destinace: AfrikaBotswana

Druh ubytování: Je mi to jednoLuxusní safari stan

Jezdecké schopnosti: Zkušený

Rodina / doprovod: Nejezdci

Program den za dnem

1 Den

Na hranici s Botswanou vás přivítá jeden z našich průvodců, který vás odveze na naši recepci s výhledem na řeku Limpopo. Po lehkém obědě je čas na seznámení se svým koněm. Absolvujete testovací jízdu, abychom se ujistili o harmonii mezi jezdcem a vybraným koněm. Poté jedeme na koních do tábora Two Mashatus. Cestou tam budete mít první příležitost poznat krásu rezervace Mashatu. Je mezi jiným domovem největšího kočovného stáda divokých slonů v soukromé rezervaci. I když nikdy neexistují žádné záruky, pokud jde o divokou zvěř, je hodně pravděpodobné, že uvidíte slony.

S večerem si odpočiňte v chladivém salonku a jídelně, tradičně vyzdobené palmovými listy Ilala, a pak si vychutnejte večeři o třech chodech. Dobrá příležitost, jak v příštích dnech poznat své spolujezdce!

2 Den

Den začíná s východem slunce tím, že vás ve stanu probudí čaj nebo káva. Poté následuje lehká snídaně.

Poté opustíme hustou buš, která lemuje řeku Limpopo směrem ke skalnatým kopcům, které tvoří hranici údolí velké řeky. Když projíždíme srdcem Mashatu, uvidíte spoustu divoké zvěře: stepní zvířata, mnoho žiraf a velká stáda slonů. Po jízdě přes kopce, které nám poskytly nespočet výhledů směrem k Jižní Africe, dorážíme do Tree Camp včas na oběd. Nachází se nad řekou Majale a umožňuje nám pozorovat divokou zvěř z výšky, jak se scházejí k řece napít se. 

Odpoledne máte na výběr, zda se vydáte na projížďku na koni nebo na první procházku v buši (tzv. bushwalk) a prozkoumáte oblast na západ podél řeky Matabole. Při západu slunce se vrátíte  do Tree Campu.

3 Den

Po časném vstávání bude u táboráku podávána chutná snídaně. Dnešní projížďka nás vede srdcem regionu Mashatu ke starobylým skalním útvarům, kterými je údolí Limpopo známé.

Obrovské baobaby stále pokrývají zemi jako po staletí. Pojedeme po starých sloních stezkách  a krajina je vhodná pro nádherně dlouhé cvaly v otevřené krajině buše.

Když jedeme podél břehů řeky Motloutse, objevujeme staré kmenové náměstí botswanské vesnice. To je ideální pro bezpečný tábor na dnešní noc. Tradiční oplocení v kempu Kgotla je vyrobeno z dřeva a je zastíněno stoletým stromem mashatu. Speciální oplocení nabízí dokonalou ochranu, abyste mohli strávit noci pod hvězdami a prožít jedinečný a osobní zážitek v africké buši.

 Odpoledne vyrážíme na projížďku za zvěří a vyhlížíme rezidentní lvy. Na konci tohoto dobrodružného dne zavítáme do starého „amfiteátru“, dech beroucí horské formace. Zpátky v Kgotle nás čeká výborná večeře u táboráku. Noc trávíme v pohodlných postelích v našem boma (oplocený kemp) s oblohou jižních hvězd, která vás ukolébá ke klidnému spánku. Opravdu jedinečný zážitek a tak daleko od města a moderního světa, jak jen to může být.

4 Den

Dnes objevujeme na koních pískovcové útvary, mezi které patří i slavná Šalamounova zeď. Některé z nejstarších civilizací v jižní Africe se zde usadily v tomto údolí, zatímco králové bydleli bezpečně a pohodlně na vysokých náhorních plošinách hor.Topografie Mapungubwe je velmi starobylá a nadčasová, v kombinaci se sledováním divokých zvířat to bude určitě jedinečný zážitek.

Odpoledne následuje krátká jízda do pohoří Mmamagwa. Na konci našeho krátkého a snadného výstupu k starému baobabu jsme odměněni nádhernými výhledy na celou oblast Tuli a nádherným západem slunce.

5 Den

Dnes se vydáme  Údolím slonů po stezkách vyšlapaných po staletí, než vyrazíme na sever k hornímu toku řeky Majale. Tato oblast je porostlá četnými baobaby a je jednou z odlehlejších oblastí rezervace.

Po vzrušující jízdě touto nadčasovou krajinou si vychutnáváme oběd v Tree Camp a dáme si odpočinkovou přestávku.

Odpoledne je zde buď další projížďka na koni, procházka v buši nebo tzv game drive za divokou zvěří do oblastí severního pobřeží Majele, Matabole a Jwala.

6 Den

Dnešní jízda slibuje skvělé sledování divoké zvěře ze sedla, když prozkoumáme údolí řeky Pitsane. Napajedla a oblasti, kde si sloni vykopali díry podél řeky, přitahují žíznivá stáda. V těchto místech, v dobách búrské války, byl hojně využívaný brod širokou řeku Limpopo do Zimbabwe.

 Jízda nás pak zavede zpět do tábora Two Mashatu na oběd. Poté je možnost se osvěžit v bazénu. Odpoledne následuje procházka v buši na jeden z blízkých kopců se západem slunce.

7 Den

          

Dnešní projížďka se vine přes krásné pláně mezi řekami Majale a Pitsane se spoustou příležitostí pozorování zvěře a nádhernými výhledy na údolí Limpopo. Cestou objevíme pozůstatky búrské válečné pevnosti a poté vyjedeme do chladnějších mokřadů, kde si mnoho divokých zvířat užívá bujnou trávu. Během letních měsíců – v závislosti na dešti a hladině vody – bude možné cválat mělčinami Limpopo.

 V táboře je čas si odpočinout, než se zase vydáme na odpolední vyjížďku na koni nebo procházku do buše a pak si užijeme poslední západ slunce.

8 Den

Náš poslední den v údolí Limpopo je ideální pro pořízení fotografie slonů na památku a pro vychutnání si dlouhého nádherného cvalu buší. S dostatkem času na horkou sprchu a lahodný brunch dorážíme do stájí, než se vydáme na cestu domů.

Toto je ukázkový itinetář. Pořadatel si vyhrazuje právo změn.

O koních

_NP_2038Koně
Koně byli speciálně vybráni pro safari na základě jejich temperamentu a charakteru. Mají dostatek zkušeností, jak se pohybovat v rezervaci mezi divokými zvířaty. Chovanými plemeny jsou búrští koně, jihoafričtí teplokrevníci a shire plnokrevní kříženci s výškou zátylku 150 až 170cm. Tato plemena jsou obzvláště vhodná pro extrémní africké podmínky a přizpůsobila se drsnému terénu. Všichni koně jsou přiježděni a v dobré kondici.

Sedla a udidla

Používáme pohodlná anglická sedla a několik australských pracovních sedel (Australian Stock Saddle).

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

Mashatu Valley Tuli Safari (7 nocí / 8 dní)

od 91 600 Kč osoba / dvoulůžkový pokoj

minimální počet účastníků 2

na Safari je povinnost nosit jezdeckou helmu.

V ceně je zahrnuto

ubytování v dvoulůžkovém safari stanu resp. Treecampe a Bome, všechna jídla, občerstvení, nápoje a všechny jízdy s průvodcem. Převoz / transfer z Limpopo Valley letištní plochy nebo z Pont Drift Border do tábora a zpátky, jedna masáž, praní věcí

V ceně není zahrnuto

speciální nápoje a dodatkové aktivity, telefon, příjezd, transfer z letiště, pojištění, spropitné, 80 USD pobytová taxa/osobaRespektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte všechny bankovní poplatky sami.

Důležitá informace
Ubytování v jednoduchých safari stanech! Pro tento zájezd je povinné platné cestovní pojištění.

Letecký transfer z/na letiště Johannesburg

22 400 Kč

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Mashatu Valley Tuli Trail (Afrika, Botswana)
od 91 600 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje