Více o dovolené

Island – země ohně a ledu – je vytoužené místo mnohých cestovatelů. Místní vulkány ukazují neustále živou a proměnlivou tvář Země. Kultura je zde na takové úrovni jako v málokteré jiné zemi. Ostrov je vlastí legendárního islandského koně, který přišel na Island společně s Vikingy. Farma Grytubakki leží na severu Islandu v malebné krajině u nejdelšího fjordu Islandu – Eyjafjördur. Odtud pojedete s průvodcem z Polar Hestar do odlehlých údolí k Polárnímu moři. Čekají na Vás zvědaví mladí koně, záhadná města elfů, zakopaný poklad Vikingů, půvabná údolí krajiny řek a kouzelný svět barev a kontrastů..

Na statku budete spát ve dvou až čtyřlůžkových pokojích. Jezdecké výpravy Vás často dovedou do nádherných osamělých míst, na břehy fjordu nebo do širokých údolí, kde budete přespávat v útulných chatkách nebo stanech. Právě zde zažijete Island nejintenzivněji. Grytubakki leží asi 30 minut autem od Akureyri a jen několik kilometrů od idylické rybářské vesničky Grenivik. Velkým zpestřením pro hosty, kteří nesdílejí takové nadšení pro koně, je putování do impozantních Čedičových hor v létě a lyžařské túry v zimě.

Program den za dnem

1 Den

Příjezd
Na farmu Grýtubakki vás přepravíme pozdě odpoledne. Po společné večeři se seznámíte s programem následujících dnů.

Přenocovat budete na farmě Grýtubakki.

2 Den

Höfði

Po krátkém přivítání vyrazíte na svou první jízdu. Podél řeky Gljúfurá se dostanete k vrchu Höfði, který jednoduše objedete. Během jízdy budete poznávat krásu fjordů z různých úhlů, které vás budou zas a znova fascinovat. Několikrát zastavíte a budete hledat velryby, které jsou k vidění poměrně často. Uprostřed fjordu uvidíte Hrísey, druhý největší islandský ostrov, který dal fjordu své jméno.  V sedle strávíte cca 4 hodiny.
Po návratu do Grýtubakki na Vás v restauraci budou čekat čerstvě upečené koláče a káva. Odpoledne pojedete do bazénu v Grenivíku a vychutnáte si teplou vodu spolu s nádherným výhledem na moře.
Povečeříte a přenocujete na Grýtubakki.

3 Den

Látrarströnd – Elfental

Dnes se vydáte na cestu k pobřeží Látrarströnd. Pojedete kolem malé rybářské vesnice Grenivík, idylického místa, kde žije asi 300 obyvatel. Cesta vás povede nad strmými útesy, skrze zurčící potoky a podél okouzlujících temně zelených údolí. V islandské přírodě Vám budou často cestu křížit ovce. Oběd se bude podávat u Svínarnes, zříceniny starého statku, který byl osídlen až do poloviny minulého století. Dnes jsou tyto ruiny svědky jednoho kdysi pulsujícího života na pobřeží. Mladí koně místních farmářů tráví léto v této pobřežní oblasti, učí se přežívat v přírodě a získávají jistotu. Obvykle jsou zvědaví a pokusí se vám ukrást chleba.

V sedle strávíte 4-5 hodin. Po návratu do si vychutnáte kávu a koláč.

Po siestě půjdete pěšky do Údolí elfů, který leží nad farmou. Cestou se dozvíte něco o elfech a o tom, jak Islanďané s těmito neviditelnými bytostmi žijí. V Údolí elfů se chvíli zdržíte, vychutnáte si výhled na fjord a užijete si neskutečné ticho.

Povečeříte a přenocujete v Grýtubakki

4 Den

Fnjóskátal

Po snídani se vydáte na jih do údolí Fnjóské, která je nejdelší řekou Islandu. Asi před 10 000 lety bylo v tomto údolí ledovcové jezero, jehož břehy jsou stále patrné na okolních kopcích. Široké louky střídají zelené tmavé lesy –  Skuggabjörg. Řeka Fnjóská Vás doprovází po celý den. Poobědváte a odpoledne se vrátíte na farmu, kde Vás uvítají kávou a koláčem. Poté se opět vydáte do bazénu v Grenivíku. Povečeříte a přenocujete v Grýtubakki.

V sedle strávíte 4-5 hodin.

5 Den

Řeky a hory

Dnes zkombinujete jízdu při řece Gljúfurá s výstupem na vyvýšeniny nad Grýtubakki.
Pojedete přes písečné cesty, rašeliniště a vřesoviště. Milovníci ptactva se můžou těšit na kolihy malé, bekasiny otavní, kulíky zlaté a několik druhů kachen. Jejich volání uslyšíte už z dálky.

Během celé jízdy budete mít výhled na Svatý vrch – Helguhóll. Podle legendy by zde měl být ukrytý zlatý poklad Vikingů. Pokud se ho někdo pokusí vykopat, shoří všechny kostely, které jsou z kopce vidět. Poklad ještě nikdo nenašel – resp. všechny kostely ještě stojí!

Pojede rozmanitou krajinou po starých ovčích stezkách, dokud nedorazíte na kopce nad Grýtubakki. Odtud budete mít nádherný výhled na fjord Eyjafjörður a dohlédnete až na Akureyri, hlavní město severu.
Jízdou údolím Elfů, které známe z naší procházky, skončí Váš dnešní výlet. Po návratu se opět můžete na kávu a koláč. Poslední večeře a přenocování Váš čeká taktéž v Grýtubakki

V sedle strávíte 4 – 5 hodin.

6 Den

Odjezd

Po snídani se rozloučíte a pojedete na letiště v Akureyri

O koních

Koně
Na Grýtubakki žije přes 100 koní, které si zde částečně sami vychovali, částečně nakoupili. Všichni koně jsou nejlépe vytrénovaní a jsou součástí rodiny.

DSC_0100

 

Sedlo a udidlo
Jezdí se s islandskými sedly a se stihlovými udidly.

 

Jezdecké požadavky
Měli byste se na koni cítit jistě ve všech 3 způsobech pohybu, nepředpokládá se zkušenost s cvalem.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2020

od 37.000,- Kč za jezdce (6 dní/5 nocí)

V ceně je zahrnuto
všechna jídla, nápoje, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, přeprava z /do Akureyri

V ceně není zahrnuto
Příjezd, alkoholické nápoje, dodatečné aktivity, spropitné, pojištění.
Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte vzniklé poplatky sami.

Termíny 2020

25.07.2020 – 30.07.2020

04.08.2020 – 09.08.2020

14.08.2020 – 19.08.2020

Rezervovat

od 37.000,-Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás