Více o dovolené

Ranč Rocking Z se tiskne na úpatí Mitchell Mountain, nějakých 20 kilometrů východně od Great Divide a 16 kilometrů západně od slavné řeky Missouri. Díky ideální poloze tak máte přístup k fantastickému jezdeckému terénu. Na koni jezdíte nádhernou divočinou, kdy zpočátku projíždíte přístupnými oblastmi porostlými pouštní šalvěji a postupně stoupáte, až za sebou necháte téměř 700 výškových metrů. Nahoře v Rocky Mountains si při jasných dnech vychutnáte výhled až do 400 kilometrů.

Rocking Z je autentická funkční farma, kterou provozuje čtvrtá generace rodiny Wirthových. Vaši hostitelé Zack a Patty Wirthovi mají nedostižné znalosti o krajině a jejích zvláštnostech. Kromě toho s nimi na farmě pracují tři z jejich šesti dětí – Dan, Maria a Anna. V příjemné a přátelské atmosféře tohoto tradičního rodinného podniku se budou stejně dobře cítit páry, svobodní i rodiny. Hlavní aktivitou na ranči Rocking Z  jsou jízdy na koni, z nichž většinu vytrénovali přímo na farmě.

Program

Ranč Rocking Z Working Ranch mezi městy Helena a Great Falls je obklopen nádherou Rocky Mountains. Zveme Vás, abyste si vychutnali překrásnou krajinu a uvolněný způsob života Montany, zatímco se zdokonalíte v jezdeckých dovednostech.

Ranč Rocking Z Ranch se tiskne na úpatí Mitchell Mountains, cca 20 kilometrů východně od Great Divide a 16 kilometrů západně od proslulé řeky Missouri. Tím se jednoduše dostaneme k ideálnímu jezdeckému terénu. Na koni se jezdí krásnou divočinou. Nejprve jedete na koni otevřenou krajinou, která je porostlá pelyňkem, až do výšky 700 metrů. Vysoko nahoře v Rocky Mountains si můžete užívat za jasných dnů výhled až 400 kilometrů.

„Tato dovolená byla pro mne splněním snu, jelikož jsem vyrostla na westernových filmech. Byla jsem všechno, jen ne zklamaná! Nahánění dobytka s Edem bylo pro mě vrcholem, společně s Annou jsme sháněly dobytek a viděly, jak před námi utíká do dálky. Mnohem více než dovolená to byla fascinující zkušenost – doufám, že to nezní příliš divně. Velmi se nám líbila spolupráce se všemi hosty a cítili jsme se jako ve velké rodině a dobrou kuchyní Patty a Zacka jsme získali povědomí o místní historii, nemohlo se nám dařit lépe.“
(Julia B, Velká Británie)

Hlavní aktivitou na ranči Rocking Z Ranch je jízda na koni. Většina koní byla vycvičena na farmě a Vy jako host brzy poznáte, kdo kterého koně trénuje, zda Dan, Maria, Anna nebo Patty.  Každý má nejraději svého koně a navzájem si poradíme. Tým z ranče Rocking Z zná své koně velmi dobře a celá rodina si užije jízdu s tím svým vyvoleným.

O koních

100_6199Koně

Podniknete jízdy na koni v rozmanitém terénu. Jízdy se částečně skládají ze strmého stoupání, a kde to terén umožňuje, jsou také dlouhé cesty na cval. Během týdne projedeme na koni čtyři různé okruhy trvající čtyři až šest hodin, cestou si dáme oběd. Jeden den v týdnu převedeme dobytek z jedné pastviny na jinou.

Wirthovi jsou velmi hrdí na své koně; Patty Wirth o nich říká: „Jsou nejen zvířaty na práci, ale také našimi nejlepšími přáteli.“

K farmě v současné době náleží 40 ušlechtilých koní. Z velké části to jsou Quarter horses, ale také koně Appaloosa, paint horses, POAs (američtí poníci), belgičané, mustangové a plnokrevní kříženci. Snažíme se Vám najít koně, který Vám sedne, a jelikož většinu koní již známe velice dlouho, daří se nám to zpravidla velmi dobře.

Wirthovi znají své koně mnohdy od hříbat a celá rodina je ráda, že může na svých koních stále ještě jezdit. Jsme si jisti, že také Vy se budete rádi na těchto koních projíždět – rodina se s Vámi rozdělí o své poklady! Koně jsou tak dobře vycvičeni, že udělají přesně to, co po nich v danou chvíli budete chtít. Jen se musíte naučit se jich správně zeptat!

Sedla  a udidla

Westernová sedla a udidla

Jezdecké požadavky

Pro jezdce jakékoliv úrovně se najde vhodný kůň: od bujného a veselého až po klidného a přátelského. Při omezeném počtu hostů mohou být jízdy na koni zcela střiženy na míru Vašim schopnostem a přáním. Tam, kde to dovoluje terén, mají zkušení jezdci příležitost využít případných rychlých tras pro cválání.

 

Podmínky a důležité informace

Ceny 2019

Rocking Z Ranch
od 43 500,- Kč / osoba (7 dní/6 nocí)
+ 15%  spropitné k úhradě v místě
příplatek za jednolůžkový pokoj: 15%

V ceně je zahrnuto
Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, strava, všechny aktivity a všechny jízdy na ranči.

V ceně není zahrnuto
Spropitné 15%, příjezd, přeprava z/na letiště, nápoje. Přenocování v hotelu před a po jezdecké dovolené.
Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte vzniklé poplatky sami.

Přeprava
z/na letiště Helena: od 4 200,- Kč na osobu
z/na letiště Great Falls: od 7 500,- Kč na osobu

Termíny 2019
Příjezd možný denně.
Zeptejte se svého týmu pferdesafari na aktuálnost nabídky.

Rezervovat

od 43.500.-Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás