Národní Park Arusha - pferdesafari

Národní Park Arusha

Ideální v kombinaci s dovolenou na Zanzibaru. Kombinace dovolené při moři s skvělým jezdeckým výletem v srdci NP Arusha. Vydejte se po stopách Margarety Trappeové na cestu do minulosti a poznejte Afriku z pohledu „matky Masajů“.

Na této vyjížďce v národním parku Arusha se vydáte po stopách „Železné lady“, která v roce 1906 emigrovala se svým manželem do německé východní Afriky, aby zde založila a vedla farmu. Během první světové války dostala Margareta kvůli hře na kočku a myš s anglickými vojáky přezdívku Železná lady. Po Margaretině smrti v roce 1957 použila společnost Paramount Pictures farmu jako kulisu pro film „Hatari“.

Ne nadarmo Margarete Trappeová toto místo neopustila až do konce svého života, a to i přes těžké časy. Protože, jak zažijete během své jízdy, Afrika zde ukazuje svou všestrannost: Národní park Arusha se nachází na severovýchodě Tanzanie mezi pohořím Meru a jeho slavnějším větším bratrem Kilimandžárem. Působivá krajina a fascinující divoká zvěř dělají z parku něco výjimečného. Od savany přes deštný prales až po vysokohorskou poušť – tato rozmanitost vegetačních pásem charakterizuje národní park Arúša. Budete projíždet deštným pralesem, podél jednoho z mnoha kráterů a jezer v parku a pozorujte živou přírodu. Žirafy, zebry, pakoně, buvoli, plameňáci, sloni, leopardi – to zdaleka nejsou všechna zvířata, která na této projížďce uvidíte. Budete projíždět jak otevřenými pastvinami, tak deštným pralesem. Také divoká zvěř se na této projížďce ukáže v plné kráse: cestu vám mohou zkřížit sloni – buvoli – leopardi a mnoho dalších. Nechte se vzít na velmi zvláštní cestu časem.

Parametry dovolené:

Cena: od 60 000 Kč

Destinace: Tanzanie

Druh ubytování: Lodge / UsedlostLuxusní safari stan

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: Rodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Jakmile přistanete na letišti Kilimandžáro, náš tým vás přivítá a odveze vás do našeho Polo Clubu vzdáleného asi 35 minut jízdy.

Po příjezdu budete mít čas se ubytovat a seznámit se s ostatními účastníky safari. Během oběda proběhne krátká instruktáž a odpoledne se vydáme na první společnou vyjížďku. Je to dobrá příležitost, jak se lépe seznámit se svým koňským/čtyřnohým parťákem, než se druhý den vydáme do národního parku.

Odpolední vyjížďka se koná v naší oboře, kde máte šanci vidět spoustu zeber, pakoňů, elandů a při troše štěstí i jednu z nejplašších a nejvzácnějších antilop Afriky, gerenuka (známého také jako žirafí gazela).

Večer dorazíme do Polo Clubu včas na uklidňující sprchu a sundowner před podáváním večeře.

2 Den

Po snídani pojedeme autem asi 20 minut do národního parku Arusha. Tam už na nás čekají naši koně a my se vydáme na cestu do jednoho z nejkrásnějších parků východní Afriky.

Krajina se mění z otevřených pastvin na deštný prales. Máme zde možnost spatřit slony, buvoly, levharty a vzácná zvířata, jako je pižmoň a mnoho dalších. Na naší cestě se zastavíme na oběd a krátkou siestu. Po obědě budeme pokračovat v jízdě územím levhartů a cestou do našeho nočního tábora mineme dům Margarety Trappeové.

„Jestli nás jako děti tak uchvátil Buffalo Bill, měla by nás ještě více fascinovat dobrodružství paní Trappeové, příhody této neohrožené dámy a jejích dvou legendárních koní, Komety a Diamanta, a jejích dvou nerozlučných ovčáckých psů (Alsasanů). Jako přízrak se objevovala a jako přízrak mizela; s divokými zvířaty se znala stejně dobře, jako by byla ochočená.“ To je několik tradujících spomínek o Markétě, jejíž cestu posvátným lesem bude toto safari sledovat.

Po vyjížďce plné zážitků dorazíme do našeho tábora na úpatí hory Meru včas, abychom se mohli osprchovat a vychutnat si slunce. Poté si vychutnáme večeři pod hvězdami.

3 Den

Dnes ráno vás snad probudí velmi upovídané guerézy (druh opic). Po snídani projedeme oblastí, kde se natáčel film Hatari s Johnem Waynem.

Zhruba v polovině ranní vyjížďky začneme s koňmi stoupat k mohutnému fíkovému oblouku. Ten je dostatečně velký, aby se pod něj vešlo pět koní. Pokračujeme v jízdě deštným pralesem a kolem ohromujícího vodopádu ve výšce 2000 m n. m..

Po obědě pojedeme zpět do našeho tábora, jakmile se tam ocitnete, budete mít možnost vydat se vozidlem k jezerům Momella a snad zahlédnout nějaké hrochy a krásné vodní ptáky.

U jezera si vychutnáme několik západů slunce a pak se vrátíme do tábora na večeři a do sprchy.

4 Den

Ráno nás probudí znova zvuky opic. Podáváme snídani a poté se vydáváme s koňmi směrem k civilizaci.

Užijte si poslední ráno v sedle na tomto kouzelném místě plném divoké zvěře, příběhů a vyprávění. Pozdě ráno dorazíme k východu z národního parku Arusha, kde se rozloučíme s našimi věrnými čtyřnohými společníky.

Nyní máte na výběr z několika možností – buď se můžete vydat na další safari, nebo strávit další noc či dvě v Polo Clubu a zahrát si několik dní pólo. Nebo spátky například na Zanzibar:)

 Toto je ukázkový itinerář – může se kdykoli změnit. 

O koních

Všichni koně jsou vycvičeni jako safari koně. Jedná se o směs typických tanzanských plemen a plnokrevníků. Téměř všichni jsou ježděni westernovým spůsobem, což znamená, že otěže držíte v jedné ruce. Díky tomu můžete během jízdy fotografovat a také si dát věci do sedlové brašny. Všichni koně jsou velmi milí na ovládání, můžete se na ně naprosto spolehnout, protože tato zvířata mají skvělý charakter a silnou osobnost. Všichni jsou „osobnosti“ s různými temperamenty. To nám pomáhá najít pro každého jezdce toho správného koně.

Každý kůň má své vlastní sedlo. Jezdí se na australských sedlech, na sedlech Wintec nebo na jiných anglických sedlech. Všichni koně mají jednoduchou uzdečku . Každý jezdec má na svém sedle také sedlovou brašnu.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2023

od 60 000 Kč (3 noci/4 dni)

V ceně je zahrnuto

ubytování ve dvoulůžkovém pokoji (přespání v Polo Clubu a v mobilních kempech),  veškerá strava a nápoje, průvodce, koně, všechny vyjížďky, poplatky WD (oddělení divoké přírody), poplatky WMA (Wildlife Management Area), poplatky pro obce, Flying Doctor členství

V ceně není zahrnuto

 mezinárodní lety, spropitné (doporučuje se cca 15-25 USD na den), vízum, cestovní pojištění a další osobní výdaje

Příplatek za jednolůžkový pokoj

5130 Kč

Poplatky za národní park

13 500 Kč/osoba

(Vyhrazujeme si právo tuto cenu v krátké době změnit, pokud země Tanzanie poplatky zvýší)

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Ubytování a stravování

 Noc 1

První noc budete spát v našich pohodlných a prostorných stanech ve stálém táboře, odkud budete mít skvělý výhled na horu Meru a za jasného dne i na Kilimandžáro. Z tábora uvidíte také naši klubovnu pro pólo a dvě hrací plochy, kde se často pasou zebry a pakoně. K dispozici máme 10 plně vybavených stanů, z nichž každý má vlastní koupelnu, splachovací toaletu a měkké polštáře. Všechny naše stany jsou navíc vybaveny elektřinou a tekoucí vodou. V klubovně máte přístup k WIFI a můžete využívat bazén, posilovnu a wellness centrum. V klubovně se podávají všechny nápoje a výborná domácí jídla.

Noci 2 a 3

„Mobilní tábor“ jsou stany, které jsme pro tyto účely speciálně postavili. Jsou velmi pohodlné, prostorné a mají rozlohu asi 8 m². Na dveřích a oknech jsou moskytiéry, aby se dosáhlo dobré cirkulace vzduchu – zároveň slouží jako ochrana proti hmyzu. Každý stan je vybaven skládací postelí, bavlněnými lůžkovinami a solárním světlem. Před každým stanem je židle a umyvadlo, které sdílíte se svým partnerem ve stanu. Každý má k dispozici vlastní křovinnou toaletu a sprchu.

Jídlo připravuje Mark English, gurmánský kuchař z Jihoafrické republiky, který vytváří vynikající a doslova umělecké pokrmy.

Snídaně se podávají v tradičním kovbojském stylu, včetně doma vymačkaných šťáv a exotického ovoce. Oběd se podává vždy venku pod stinným stromem. Buď nám ho přivezou vozidla, nebo si ho nosíme v sedlových brašnách. Večeře je vždy tříchodové menu složené z regionální a mezinárodní kuchyně. Podává se vždy společně s čerstvě upečeným chlebem, čerstvými saláty a bylinkami.

Také nápoje pocházejí z regionu.

Velikost jezdecké skupiny

max. 10 jezdců

Délka vyjížďky

Od 4 do 6 hodin denně v sedle. Mezi jednotlivými jízdami děláme dostatečné přestávky, abyste se mohli zregenerovat.

Jezdecké schopnosti

Pro pokročilé a zkušené jezdce.

Pokročilí jezdci by měli být schopni bez problémů klusat na delší vzdálenosti, pohodlně zvládat všechny chody a umět se vymanit z nebezpečných situací. Velmi zkušení jezdci by se měli cítit bezpečně a pohodlně ve všech chodech po celou dobu, bez ohledu na terén. Měli by být také schopni klusat na delší vzdálenosti a ovládat svého koně v každé situaci.

Terén

Terén se liší místo od místa, je zde vše od otevřené savany přes akáciové lesy až po opravdu hustou vegetaci. Cválání v otevřené savaně poskytuje skutečný adrenalin, zatímco v husté buši je třeba mít oči a uši otevřené pro případ, že bychom narazili na zvláštní divoké zvíře. V závislosti na klimatu a srážkách překonáváme koryta řek a jezdíme podél břehů krásných jezer. Kromě pozorování zvěře nesmíme zapomenout na pohled na tuto malebnou krajinu, protože tato jízda se odehrává v jedné z nejpozoruhodnějších oblastí Afriky.

Oblečení

Nepřinášejte si prosím pevný kufr, ale batoh nebo sportovní tašku, pokud možno z nepromokavého materiálu. Nejlepší je také vzít si oblečení, ve kterém jste již alespoň jednou jeli, abyste se vyhnuli vyrážkám a puchýřům. Abyste se vyhnuli zbytečným odřeninám na jednom místě, měli byste mít s sebou alespoň dva páry rajtek. Veškeré oblečení by mělo být v safari barvách, tj. béžové, khaki nebo přírodní zelené. Čím tmavší barvy, tím lépe.Není povoleno nošení bílé a červené barvy oblečení. Protože téměř každý strom v Africe má trny, měli byste mít dlouhé rukávy.

Na cestě (noclehy ve stanech, nikoliv v areálu farmy) by vaše zavazadla neměla být těžší než 15 kg na osobu. Zbytek zavazadel může zůstat na farmě během cesty.

Nejezdci a děti

Pro nejezdce je možné zajistit alternativní program s možností zúčastnit se vyjížděk do přírody nebo procházky buší s průvodcem.

Děti jsou samozřejmě také vítány, o to víc ale záleží na jejich jezdeckých dovednostech.

Podnebí

Duben a květen je v Tanzanii obdobím velkých dešťů. To nutně neznamená, že prší ve dne v noci, ale pravděpodobnost deště je mnohem vyšší než v ostatních měsících roku. Duben je proto považován za méně vhodný měsíc pro safari. Koncem května se pravděpodobnost deště opět snižuje a v červnu začíná tzv. období sucha.

Červen až srpen jsou v Tanzanii chladné měsíce, a pokud byly deště dobré, je až do července hodně zeleně. Tyto měsíce jsou ideální pro jezdce citlivé na teplo.

V srpnu se Tanzanie opět zbarví do zlatova a od září se výrazně oteplí. V měsících od října do března teploty neustále stoupají.

Bezpečnost

Na každém safari je hlavní průvodce ozbrojen a po celou dobu komunikujeme pomocí vysílačky a mobilních telefonů.

Hmotnost

do 85 kg

Spropitné

Kromě koní, jejichž odměna je většinou více či méně sladká, málokterý jezdec zapomene na neúnavné úsilí podpůrného týmu, který zde na vaší jezdecké dovolené v Tanzanii má zásadní význam pro úspěch vaší cesty. Hodnoty spropitného pro průvodce na den se pohybují v rozmezí 5-10 eur, ale není to nutnost.

Zdraví

Doporučuje se profylaxe proti malárii. Nejlepší prevencí je však nenechat se kousnout. Náš tip: před odjezdem ošetřete své oblečení přípravkem „No Bite“.

Informujte nás, prosím, pokud máte nějaké alergie.

Příplatky za jednolůžkový pokoj

Hostům, kteří cestují sami, neúčtujeme příplatek. Hostům cestujícím ve skupině, kteří si přejí obsadit jednolůžkový pokoj, však příplatek účtujeme.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Národní Park Arusha (Tanzanie)
od 60 000 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje