Ol Donyo - pferdesafari

Ol Donyo

Představte si 110 000 hektarů malebné a divoké Afriky. S pobíhajícími divokými zvířaty bez turistů v minibusech nebo stanoveného časového harmonogramu, který musíte dodržovat. Vhodné i pro rodiny s dětmi. 

Typickou savanu východní Afriky zde zažijete z koňského hřbetu či terénního auta. Anebo pocítíte rytmus Afriky pod vlastníma nohama při procházce s profesionálním průvodcem – to všechno s jedinečnou kulisou Kilimandžára.

Spokojeni po objevování krás tohoto neposkvrněného přírodního ráje se vrátíte do jedné z nejluxusnějších malých lodgí východní Afriky. Čekat na vás bude horká koupel nebo vlastní bazén – a to vše s nezapomenutelným pohledem na věčně širou savanu doplněným chutným jídlem, milými hostiteli a službami, které uspokojí každé přání.

Přitom budete jezdit mezi 38 velkými druhy savců, včetně „Big Five“ – lva, nosorožce, slona, leoparda a buvola. Ride Kenya je nezapomenutelný jezdecký zážitek, i proto, že zdejší koně jsou vycvičeni s vášní a pečlivostí. Utečte všednosti a nechte se hýčkat!

Parametry dovolené:

Cena: od 100 750 Kč

Destinace: AfrikaKeňa

Druh ubytování: Je mi to jednoLodge / UsedlostPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

V Ol Donyo dosedají linkové lety ráno i odpoledne. V tomto plánu cesty vycházíme z toho, že hosté přiletí ráno na mezinárodní letiště Nairobi nebo se připojí někde jinde v Keni, poté se naobědvají v Nairobi a brzy odpoledne přiletí do Ol Donyo. Let z Nairobi trvá 45 minut.

Poté, co hosté přiletí na letiště Ol Donyo, mohou si ihned na cestě do lodge užít krátkou safari s džípem.  Vrch Chyulu nabízí nádherné africké scenérie – ve stínu Kilimandžára se střídají vulkanické kopce, akáciové lesy a rozlehlé traviny. Žije zde 38 registrovaných druhů velkých savců a více než 300 druhů ptáků.

Po příjezdu do lodge Ol Donyo hosty přivítají naši přátelští spolupracovníci. Budete mít dostatek času odpočinout si, jít si zaplavat, vybalit si a užít si večer.

2 Den

Ráno

Je možnost vyrazit na koni na úvodní jízdu. Brzy ráno se jezdci ve stájích seznámí s koňmi a průvodci. Venku se zúčastní každý jezdec krátké testovací jízdy, abychom se ujistili, že se na daném koni cítíte dobře a máte dostatečné schopnosti, abyste jezdili v blízkosti velkých divokých zvířat.

Následně vyrazíme na vyjížďku, aby se jezdci sblížili se svými koňmi i okolním ekosystémem. Projedeme hustými lesy akácií a zajedeme do savany. Můžete očekávat střídání jezdeckého tempa a poprvé se setkáte s velkou divokou zvěří, jako je žirafa, impala, slon, prase bradavičnaté a gazela.

Jezdci se vrátí do lodge na pozdní snídani / oběd.

Můžete se ale rozhodnout na koni nejezdit a vybrat si z mnoha ranních aktivit jako safari s džípem, procházky nebo se projet na horském kole. S jezdci se setkáte opět v lodgi.

Odpoledne

Odpoledne může celá skupina podniknout společnou safari s džípem se západem slunce na skalním mysu nedaleko lodge.

3 Den

Ráno

Jak jezdci, tak nejezdci mohou ráno vyrazit na kopec Chyulu. Jezdci na svých koních dojedou až na vrchol „Ol Donyo Wuas“, překrásný kopec porostlý stromy za lodgí. Jízda trvá čtyři hodiny, proto si vezmeme snídani zabalenou v sedlové brašně sebou.  Můžete se těšit, že na cestě k vrcholu potkáte velké sloní samce, antilopy losí, impaly a žirafy.

Nejezdci mohou rovněž vylézt na kopec, a to buď pěšky, nebo sem dojedou autem. Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, můžete využít velmi oblíbenou možnost sestupu, či spíše sjezdu, a to na horském kole až do lodge. Nejezdci si rovněž dnes vezmou zabalenou snídani sebou.

Odpoledne

Po aktivním ránu se mohou všichni, kteří by si ještě jednou rádi zajezdili na koni, zúčastnit krátké večerní jízdy.

Kdo by si chtěl raději trochu odpočinout, může se nechat v lodgi namasírovat a odpoledne vyrazit na posed u napajedel v lodgi. Hosté schovaní za dřevěnou bariérou mohou pozorovat divokou zvěř, která přichází uhasit svou večerní žízeň. Napít se přijdou sloni, gepardi, žirafy, prasata bradavičnatá, šakalové a mnohá další zvířata.

Navečeříme se o něco dříve, abychom se vydali hledat noční zvířata.

4 Den

Ráno

Opět je možnost jezdit na koni; opustíte stáj brzy ráno, abyste podnikli dlouhou jízdu zalesněnou oblastí přes savanu a pokračovali dále. Cestou se zastavíte na snídani připravenou pod obrovským akáciovým stromem, kterou si sníte, zatímco se koně pasou. Po snídani se vrátíte zpět do stájí.

Pokud nechcete jezdit na koni, opustíte lodge brzy ráno, abyste pěšky sledovali stopy černého nosorožce. Je to zajímavá příležitost setkat se s některými našimi revírníky a dozvědět se více o poslední divoké populaci černých nosorožců v Keni. Po konci stopování se s jezdci setkáte při snídani. Jinak můžete k místu snídaně dojet na kole nebo přijít pěšky. Po snídani se vrátíte zpět do lodge.

Odpoledne

Podnikněte večerní jízdu nebo jeďte na safari s džípem na planinu, kde si vychutnáte západ slunce.

5 Den

Ráno

Za ranního rozbřesku opustíte lodge a snídani formou pikniku si vezmete s sebou. Buď můžete navštívit národní park Amboseli, masajskou vesnici a k tomu patřící školu nebo národní park Chyulu East. Do lodge se vrátíte na pozdní oběd.

Odpoledne

Užijte si poslední večerní vyjížďku, procházku nebo safari s džípem. Při západu slunce se opět vrátíte zpět do lodge.

O koních

DSC02718_jpg1Nicola, Patrick a jejich profesionální tým sami vycvičili každého ze svých koní. Každý má svůj úkol. Vášeň a pečlivost, s jakou jsou koně trénováni, jsou očividné. Host, který nedávno navštívil Ol Donyo Wuas, toto shrnuje stručně a výstižně: „Koně se nikdy nechovají neklidně a nezbedně, nejsou to ale také žádné polomrtvé nehybné herky, které ztěžka kráčí v řadě za sebou. Místo toho jsou dobře vytrénovanými a viditelně šťastnými koňmi. Dovezli nás velmi blízko k žirafám a jiným divokým zvířatům, což z jízdy učinilo zcela mimořádný zážitek.“

Ride Kenyas – 25 dobře vycvičených koní je schopno vypořádat se s nejrůznějšími proměnnými, k nimž patří terén, divoká zvířata, ale také jejich jezdci.

Jezdecké dovednosti

Předpokladem je průměrná až dobrá úroveň kondice a jezdeckých zkušeností, jakož i určitý smysl pro dobrodružství. Pro jízdy platí, že byste se měli cítit dobře alespoň v klidném cvalu. Je možné vyzkoušet si i rychlé jízdy s cvalem či se skoky, což ale není povinnost.

Váhový limit je 100 kg.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022 

od 100 750 Kč (5 dní/4 noci)

V ceně je zahrnuto
Ubytování s plnou penzí, nealkoholické nápoje, pivo, domácí víno, praní a žehlení prádla, místní přeprava z a na letiště Chyulu, procházky (jak přes den, tak v noci), ježdění na koni, procházky / túry na horském kole s průvodcem.

V ceně není zahrnuto
Šampaňské, prvotřídní alkoholické nápoje, sklepní vína, exkluzivní využití vozidel (včetně digitální kamery, cena na dotázání), poplatek za pobyt v rezervaci (405,- Kč/noc), přeprava do Amboseli, návštěvy u Masajů (cca 20 euro/osoba), příjezd na letiště Chyulu, pojištění. Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte vzniklé poplatky sami.

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Ol Donyo (Afrika, Keňa)
od 100 750 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje