"Pašerácký" trail - pferdesafari

„Pašerácký“ trail

Tato výprava nabízí krásnou vyjížďku přes pohoří Bassegoda a je ideální pro dobrodružné jezdce, kteří milují hory a lesy.
Projedete se po úchvatné stezce, která stoupá do nadmořské výšky 2 000 m. Zapomeňte na vše, co jste si mysleli, že víte o horské jízdě, protože naše „pašerácká“ výprava je velmi neobvyklá.

Objevte jeden z nejkrásnějších regionů Katalánska na cestě do románské kultury. Užijete si nejen jízdu, ale také gastronomický zážitek, který nabízí ochutnat různá katalánská jídla. Jídlo v horských hotelech je na vysoké kulinářské úrovni. Prozkoumáte také tři různé krajiny: úrodné prérie poblíž řeky Fluviá, mohutné vrcholy Pyrenejí a hustě zalesněné hory Garrotxa. Tato jízda je zajímavým mixem pro zkušené jezdce, kteří jsou ochotni svého koně čas od času i vést pěšky.

Parametry dovolené:

Cena: od 42 800 Kč

Destinace: EvropaŠpanělsko

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: Zkušený

Rodina / doprovod: Nejezdci

Program den za dnem

1 Den

Vítejte v destinaci Masia Can Grau
Večer dorazíte do venkovského domu Can Grau. Penzion je obklopen poli a lesy a není daleko od Girony a Barcelony. Tato krásná oblast je naprosto ideální pro jízdu na koni. Před večeří se krátce seznámíte s charakteristikou jízdy a koňmi a budete mít příležitost promluvit si s průvodci, abyste si vybrali koně, který je pro vás nejvhodnější. Poté si můžete pochutnat na čerstvě připravené večeři.

2 Den

Řeka Fulvia
Po vydatné snídani a krátké instruktáži s průvodcem osedláme koně a vyrazíme za prvním dobrodružstvím. Naše jízda nás povede přes malebné vesnice jako Ollers a Galliners, kde budeme moci obdivovat kostely a staré budovy. Po příjemném poledním pikniku budeme pokračovat přes prérie a středomořské lesy k hotelu Masía La Palma, staré farmě, která byla přeměněna na pohodlný venkovský dům.

3 Den

Besalú
Tento den začneme nádechem čerstvého vzduchu s vůní divokých bylin obklopeni vrcholky Alta Garrotxa. Po svižné jízdě si uděláme pauzu na piknik pod obřím korkovým dubem a vychutnáme si výhled na řeku Fluvia. V dálce již vidíme středověké město Besalú, klenot středověké architektury s téměř nedotčenou starou částí, mostem přes dvě řeky a židovskou minulostí. Můžeme dále pokračovat svižným tempem, protože Andalusané mají ještě hodně síly a vytrvalosti. Jejich klus je rytmický a my se můžeme kochat pohledem na Pyreneje cestou po úzkých cestičkách. Přijedeme při západu slunce  a noc strávíme v Besalú.

4 Den

Pašerácká stezka
Dostáváme se do údolí řeky Fluviá, největší řeky Girony. Sledujeme bublající řeku a cváláme přes pláně, abychom se dostali k  velkolepé soutěsce Sant Anjol na soutoku s řekou Llierca. Jedná se o začátek historické pašerácké stezky mezi Francií a Španělskem. Náš piknik si vychutnáme u přírodního koupaliště pod mostem Sadernes, kde si budeme moci i zaplavat.
Tato velkolepá scenérie je vstupní branou do regionu Alta Garrotxa, jednoho z nejkrásnějších přírodních parků v regionu. Koně necháme pást ve velkém dubovém lese na vrcholu hory a zůstáváme znovu v Besalú.

Náš hotel „Los Jardines de La Martana“ (alternativně Can Jou) se nachází v blízkosti slavného mostu a je obklopen zahradami. Dnešní večer je ideální pro noční život tohoto města.

5 Den

Královna Pyrenejí
Ráno stoupáme výše do hor. Projíždíme Talaxou, typickou opuštěnou horskou vesnicí. Odtud je nádherný výhled na „La Costa Bona“, cíl této cesty, vrcholy královny Pyrenejí tohoto regionu, které můžeme vidět v dálce. Po sjezdu do další vesnice si dáme výborný piknikový oběd na břehu řeky. Zde si můžete užít i plavení se svým koněm.
Večer dorazíme do Begetu, krásné horské vesničky uprostřed mírné horské krajiny. Toto místo si zachovává své původní kouzlo a je známé svým románským kostelem, původní věží a Černou Madonou.

Náš hotel pro přenocování je El Forn, kde je i v regionu  známá restaurace s velmi dobrým místním vínem.

6 Den

Na nejvyšší vrcholy
​Po vynikající snídani pokračujeme v jízdě bukovými lesy a loukami plnými divokých květin. Zdejší hospodářské budovy jsou velmi rozlehlé a postavili je místní aristokraté a bohatí barcelonští kupci v 16. století. I zde je katalánsko-románská architektura viditelná na všech klenbách, portálech, oknech a kostelech, tedy ideální místa pro focení.
Naším dnešním cílem je vesnice Espinavell, další malá „pašerácká“ vesnice, která se v průběhu let nezměnila a je jen 5 km od francouzských hranic.

Ubytujeme se v rodinném horském hotelu s působivou „La Costa Bona“ v pozadí. Specialitou jejich restaurace je lahodná „vadella“ s houbami a divočákem a také ratafia, cože je výborný domácí bylinný likér.

7 Den

Kam létají orli
Dnes pojedeme na nejvyšší hory naší cesty. Začínáme brzy a stoupáme po klikaté cestě podél řeky. Cestu brzy opouštíme a vydáme se na horské louky s polními květy, kde se dá pěkně cválat.
Výhled je naprosto dechberoucí. Mineme stáda dobytka a divokých koní, kteří se zde přes léto pasou. V těchto místech je běžné vidět orly, supy a stáda divokých koz a jelenů.
Po dnech strávených jízdou na venkově je příjemné přijet do Camprodonu, živého městečka, kde si můžete nakoupit suvenýry a navštívit místní bary.

Hotel se nachází přímo v centru a restaurace je známá svými pokrmy z masa a ryb.

 

8 Den

Sbohem přátelé
Po snídani se budeme muset rozloučit. Děkujeme a doufáme, že se zase brzy uvidíme.

O koních

Koně jsou andaluského původu, výborně trénovaní a pečlivě vybraní pro traily se zákazníky. Výška v kohoutku je přibližně 150 až 165 cm. Kondice koní je naprosto vynikající a i v náročném terénů se pohybují jistým krokem.

Všichni koně byli trénováni podle zásad Natural Horsemanship, což pomáhá k tomu, že se cítí spokojeně, vesele a těší je spolupráce s jezdcem. Používají se anglická sedla, na výlety pak sedla trekingová a jednoduchá udidla.  Pokud byste chtěli výlet absolvovat ve westernovém sedle, kontaktujte prosím tým pferdesafari.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2023

od 42 800 Kč na jezdce (8 dní/7 noci)

V ceně je zahrnuto

přenocování ve dvoulůžkovém pokoji, plná penze, víno k večeři

V ceně není zahrnuto

přílet a odlet, transfer z letiště a zpět, doplňkové služby, jednolůžkový pokoj, další jídla, spropitné, extra výlety, jiné alkoholické nápoje, pobytová taxa 125 Kč/osoba/noc

Příplatek za jednolůžkový pokoj

5 700 Kč

Příplatek za malou skupinu

se 2 až 3 účastníky 8 100 Kč/osoba

Cena za doprovod/nejezdce

28 100 Kč/osoba (počítáno s polopenzí)

Transfery

Transfer z/na letiště Gerona 2 700 Kč/osoba

Transfer z/na letiště Barcelona 2 700 kč/osoba

Velikost jezdecké skupiny

Maximální počet je 11 jezdců ve skupině.

Jezdecké požadavky

Maximální hmotnost jezdce je 90 kg a prosíme o využití jezdecké přilby.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

„Pašerácký“ trail (Evropa, Španělsko)
od 42 800 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje