Pyrenejský trail - pferdesafari

Pyrenejský trail

Vystoupáte do slavného masivu Bassegoda. Zapomeňte na vše, co si myslíte, že víte o jízdě v horách. Pyrenejský trail vás přivede k objevování jednoho z nejkrásnějších regionů Katalánska, k výletu do románské katalánské kultury. Je to srdce regionu, kde na této úchvatné stezce hrdě vlají čtyři červené a žluté čáry.

Ochutnáte různé místní katalánské pokrmy a objevíte tři odlišné krajiny: úrodné prérie v okolí řeky Fluvià, teplé zalesněné kopce Garrotxa a mohutné vrcholky Pyrenejí.

8 DNÍ / 7 NOCÍ – 170 KM – 4/6 HODIN X 6 DNÍ JÍZDY NA KONI
Vilafreser – Besalú – Oix – Beget – Espinavell – Camprodon

„Pro dobrodružné jezdce, kteří milují hory a přírodu.“

Parametry dovolené:

Cena: od 45 400 Kč

Destinace: EvropaŠpanělsko

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: Zkušený

Rodina / doprovod: Nejezdci

Program den za dnem

1 Den

VÍTEJTE V CAN GRAU

Večer po příjezdu na Masia Can Grau, speciální jezdecký statek v regionu Empordà nedaleko Girony, se setkáte s týmem Catalonia Horse Trails.

Po domácí večeři probereme program celého týdne a povíme vám o speciálních vlastnostech našich kříženců španělských a arabských koní pro tuto stezku, kteří jsou kombinací toho nejlepšího z každého plemene.

Budete mít také příležitost k individuálnímu rozhovoru, jehož cílem je najít každému jezdci jeho ideálního koně.

2 Den

K BESALÚ

Všude kolem nás se tyčí vrcholky pohoří Alta Garrotxa. Vzduch je provoněný vůní divokých bylin a středomořskými vůněmi. Užijeme si krásné výhledy na řeku Fluvia, v době oběda si v dubovém lese uděláme piknik.

V dálce rozeznáváme středověkou vesnici Besalú. Je to klenot románského města s mostem přes dvě řeky a židovskou minulostí, jehož stará čtvrť je téměř nedotčená.

Silní a dobře vycvičení koně jsou stále plní síly. Delšími klusovkami a a v energickém rytmu projedeme po malých stoupajících cestičkách mezi venkovskými domky s úžasnými výhledy na Pyreneje.

Noc pak strávíme v Besalú, kde při západu slunce objevíme toto středověké město.

3 Den

AŽ DO OIX

Dnes je dlouhý a krásný den v sedle. Po nasednutí se vydáme dolů do údolí řeky Fluviá, největší řeky Girony. Přejedeme přes antickou vesnici Algelaguer a podél tryskajícího potoka klusáme přes pláně Vall de Llierca. Zde začíná historická pašerácká stezka mezi Francií a Španělskem.

Zastavíme se na piknik u velké říční tůně pod působivým románským mostem. Výborné pro osvěžení po obědě. Tato nádherná scenérie je vstupní branou do oblasti Alta Garrotxa, jednoho z nejkrásnějších přírodních parků regionu.

Naše dnešní ubytování je v půvabném hotelu, katalánském statku ve vesnici Oix.

4 Den

BEGET

Po výborné snídani nás čeká volnější den, abychom objevili úžasné údolí Hormollier. Je to jistě nejdivočejší a nejčistší místo regionu, kde můžeme ocenit velkou biodiverzitu fauny a flóry.

Po procházce dolů do dalšího údolí si dáme vynikající piknik u malé říčky. Je to ideální místo pro koupání s koněm (v závislosti na ročním období). Poté se vydáme po GR11, slavné pěší stezce mezi pobřežím Středozemního moře a Atlantiku.

Odpoledne dorazíme do Beget, krásné malé horské vesničky, zasazené do mírné horské krajiny. Tato vesnice si zachovává veškerý svůj původní půvab, je proslulá svým románským kostelem, původní věží a Černou madonou, skvostem románské architektury.

Naším hotelem na noc je El Forn, dříve to byla vesnická pekárna a nyní je to známá restaurace v regionu. Je proslulá místními katalánskými pokrmy a vynikajícím místním horským vínem, dokonce i Richard Gere se zde ztratil…

5 Den

AŽ K NEJVYŠŠÍM VRCHOLŮM

Dnes po dobré snídani a osedlání koní pokračujeme v cestě bukovými lesy, loukami posetými divokými květy. Zdejší statky jsou mohutné stavby, které si v 16. století postavila místní šlechta a bohatí barcelonští obchodníci. V obloucích, dveřích, oknech a kostelech tohoto regionu je opět všudypřítomná katalánská románská architektura, která je skvělým podkladem pro fotografování.

Naším cílem je vesnice Espinavell, další malá pašerácká vesnice nedotčená časem, vzdálená pouhých 5 km od francouzských hranic. Ubytujeme se v rodinném horském hotelu s krásnou přítomností hory „La Costa Bona“ v pozadí.

Specialitou této restaurace je vynikající „vadella“ s houbami, divočákem civetem a domácí likérkou Ratafia.

6 Den

KAM LÉTAJÍ ORLI

Dnes vyjedeme do nejvyššího pohoří naší cesty, na horu Costabona. Po brzkém startu začneme stoupat po klikaté cestě podél řeky. Brzy cestu opustíme, protože nahoře jsou jen zvlněné horské louky a divoké květiny, kde si užijeme několik velmi pěkných cvalů.

Výhledy jsou obrovské a úchvatné. Míjíme stáda krav a divokých koní, kteří se tu přes léto pasou. Nahoře jsou běžně k vidění orli, supi a stáda divokých koz a jelenů.

Po několika dnech jízdy krajinou je příjemné dorazit do Camprodonu, živého tržního města, které si v minulosti oblíbila katalánská šlechta. Hotel se nachází přímo v centru, což je skvělá příležitost k nákupům a návštěvě místních barů.

7 Den

PUIGMAL 

Dnes opustíme vesnici Camprodon směrem k farmě La Moixa do úzkého údolí Feitus. Opět budeme stoupat krásnou cestou mezi lesy až na zelený kopec ve výšce 1600 metrů. Cváláme po jeho rozlehlých loukách, překročíme plot, který odděluje oblasti Abella a Pardines, a mírně stoupáme do hor.

Tam se nám naskytne nádherný výhled na katalánskou provincii Girona, v zádech Serra Caballera a hluboko v pozadí Montserrat. Na severu uvidíme nejvyšší vrchol regionu – Puigmal, který se svými 2913 metry dominuje obzoru.

V prudkém klesání si uděláme piknik vedle našich koní v nedalekém napajedle. Klesání po cestách a lesy nás opět zavede do údolí Camprodon nedaleko Sant Pau de Seguries, kde necháme koně na převoz domů. N

a závěr přátelské „byby“ s katalánskou cavou a týmem před přejezdem do hotelu v Camprodonu, kde jsme včera přenocovali.

 

8 Den

ADIÓS AMIGOS

Snídaně a odjezd a doufáme, že se brzy opět uvidíme!

O koních

Koně jsou křížené španělské a arabské koně, výborně trénovaní a pečlivě vybraní pro traily se zákazníky. Výška v kohoutku je přibližně 150 až 165 cm. Kondice koní je naprosto vynikající a i v náročném terénů se pohybují jistým krokem.

Všichni koně byli trénováni podle zásad Natural Horsemanship, což pomáhá k tomu, že se cítí spokojeně, vesele a těší je spolupráce s jezdcem. Používají se anglická sedla, na výlety pak sedla trekingová a jednoduchá udidla.  Pokud byste chtěli výlet absolvovat ve westernovém sedle, kontaktujte prosím tým pferdesafari.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

od 45 400 Kč na jezdce (8 dní/7 noci)

V ceně je zahrnuto

přenocování ve dvoulůžkovém pokoji, plná penze, víno k večeři

V ceně není zahrnuto

přílet a odlet, transfer z letiště a zpět, doplňkové služby, jednolůžkový pokoj, další jídla, spropitné, extra výlety, jiné alkoholické nápoje, pobytová taxa 125 Kč/osoba/noc

Příplatek za jednolůžkový pokoj

6 600 Kč

Příplatek za malou skupinu (2-3 jezdce)

8 100 Kč/osoba

Cena pro nejezdce (s poloviční penzí)

31 700 Kč/osoba (počítáno s polopenzí)

Transfer 

Transfer z/na letiště Barcelona 3 200 kč/osoba

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Ubytování

Masia Can Grau, kde budeme každý den bydlet, je logistickým centrem Catalonia Horse Trails na pobřeží Costa Brava pro všechny trasy v krásném regionu Empordà. Jedná se o starý katalánský statek na jižním okraji malé vesnice Vilafreser (žije zde 17 lidí). Statek je zrekonstruován s jednoduchostí a s maximálním ohledem na životní prostředí jak z hlediska materiálů, tak z hlediska architektonických a komfortních řešení. Je speciálně navržen pro pobyty v souladu s přírodou a pro radost z koní. Můžete je pozorovat z teras a zahrady, pokojně se pasou na rozlehlých loukách v okolí. Venkovský penzion, ponořený do krajiny lesů a luk, má příjemný bazén a krásnou zahradu k odpočinku, ale můžete si také jednoduše užívat ticha a krajiny ve společnosti našich přátel koní ve stavu polosvobody.
Je to opravdu výjimečné místo pro jezdce!

Další ubytování na trailu:

Hotel La Martana  www.lamartana.com

Hotel Can Pei www.canpei.net

El Forn, Beget www.elforndebeget.com

Can Planas, Espinavell www.hostalelquinta.com

Hotel Camprodon www.hotelcamprodon.com

Velikost jezdecké skupiny

Maximálně 11 jezdců.

Délka jízdy

4 až 6 hodin jízdy denně s přestávkami.

7 nocí/8 dní – 6 dnů jízdy na koni

Hmotnost

Hmotnostní limit je 90 kg.

Jezdecké požadavky

Pro tuto jízdu byste měli být pokročilý jezdec, který si je jistý ve všech třech chodech. Kromě toho byste měli mít ideálně nějaké zkušenosti s trailovým ježděním a být fyzicky zdatní. Od jezdců se očekává, že si na každodenní vyjížďky sami vyčistí a osedlají koně.

Povinná přilba

Přilby jsou povinné pro všechny jezdce mladší 18 let. Všem ostatním se jízda s přilbou důrazně doporučuje. Jízda bez přilby je zcela na vlastní nebezpečí!

Terén/krajina/zvířata

Katalánsko je region s rozmanitou krajinou. Katalánské Pyreneje dosahují výšky až 3 000 metrů, na pobřeží Costa Brava jsou dlouhé písečné pláže.

Barcelona, hlavní město Katalánska, je jedním z nejúchvatnějších měst Středomoří a vyznačuje se rozmanitou kulturní nabídkou, mnoha nákupními možnostmi a sportovním vyžitím.

Oblast Alt Empordà zahrnuje úrodné vnitrozemí pobřeží Costa Brava v katalánské provincii Girona, ohraničené Pyrenejemi a Středozemním mořem. Mírné podnebí podporuje přirozený výskyt typické středomořské vegetace. Region je bohatý na historii, kulturu a přírodní rozmanitost.

Děti a nejezdci

Děti a nejezdci jsou vítáni. Děti starší 14 let s odpovídajícími jezdeckými dovednostmi se mohou účastnit jezdeckého programu v doprovodu rodičů. 

 Příjezd/odjezd

Skupinové transfery z/na letiště v Barceloně jsou k dispozici ve stanovených časech. Vyzvednutí z terminálu 2B na letišti je zpravidla  v 18:00 v den příletu. Zpáteční cesta na letiště v den odletu se koná mezi 9:00 a 9:30 hodinou. Cesta trvá přibližně 2 hodiny, takže zpět na terminál 2B dorazíte zpravidla kolem oběda.

Podnebí

Ani příliš horko, ani příliš zima – Costa Brava se vyznačuje příjemným klimatem. Průměrné teploty vzduchu se v létě pohybují mezi 21 a 30 °C a v zimě mezi 6 a 10 °C. Teplota vody se pohybuje kolem 12 °C v únoru a až 24 °C v létě. Vítr Tramontana, přicházející z Pyrenejí, může být v severní části bouřlivý. Obvykle zde málo prší, ale když už prší, tak přívalově.

Oblečení a vybavení

Jezdecké oblečení, v kterém se cítíte pohodlně. Na trail se doporučuje vzít si 2 páry rajtek.

Jezdecké boty by měly být vhodné pro jízdu i chůzi, protože na některých místech může být nutné koně vést. Mini chapsy jsou proto vhodnější než jezdecké boty.

Kvůli slunečnímu záření se doporučuje nosit tričko s dlouhým rukávem.

Doporučují se také lehké jezdecké rukavice. Na vyjížďky po stezkách si prosím vezměte také láhev na vodu, kterou lze denně doplňovat a vozit v sedlových brašnách.

Ve zvláště prašných oblastech se může hodit lehký bavlněný šátek jako ochrana dýchacích cest.

Sluneční brýle na ochranu očí před sluncem a prachem.

Opalovací krém a balzám na rty.

Nepromokavé oblečení do deště (ideální je pončo nebo bunda a kalhoty do deště) je nezbytné. Prší jen zřídka, ale když už, tak pořádně.

 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Pyrenejský trail (Evropa, Španělsko)
od 45 400 Kč
21.04.2024 - 28.04.2024

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje