Pláže a louky - pferdesafari

Pláže a louky

Zažijte, jaké to je, když jízdu po horských výběžcích, střídá cval po plážích, skrz staré vesnice a kolem románských kostelů.

Po průjezdu Pyrenejemi vás uvítá záliv de Roses, který se dost možná stane místem, kde si užijete nejlepší cval vašeho života – osmikilometrová pláž omývána příbojem k tomu přímo vybízí. Ze sedla si prohlédnete také staré vesnice, města, hrady a kostely – kromě jiného i Castelló d´Empuries, město proslavené místní katedrálou.

Trail se odehrává v nádherné oblasti Alt Empordá, v regionu s výjimečnou kulturou, historickým významem a zároveň krásnou a rozmanitou přírodou.

Parametry dovolené:

Cena: od 37 700 Kč

Destinace: EvropaŠpanělsko

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZačátečníkZkušený

Program den za dnem

1 Den

V podvečer se ubytujete ve venkovském domě Can Grau (případně v hotelu La Palma), který leží hluboko v srdci regionu Empordá. V Can Sort mají více než 30letou zkušenost s jezdeckou turistikou. Koně žijí na rozlehlých pastvinách všude okolo a vy je budete moci sledovat z hotelového pokoje. Penzion je obklopen poli a lesy a je u něj velká zahrada s bazénem, kde můžete relaxovat.

Před večeří se seznámíte se svými průvodci, dozvíte se všechny potřebné informace k nadcházejícím dnům a společně vyberete vhodného koně právě pro vás.

2 Den

Dnes si užijete skvělý den v sedle. Čeká vás několik dlouhých cvalů borovicovými háji a přes mírné kopce oblasti Alt Empordá. Odpoledne začnete pomalu vnímat vůni moře, ke kterému se budete blížit. Brzy dorazíte k hotelu Riomar v Sant Marti d´Empuries.

Sant Marti d’Empuries leží v překrásném místě nedaleko slavných stejnojmenných ruin prvního řeckého města na Pyrenejském poloostrově.

3 Den

Časně ráno se se svým koněm vydáte dolů na pláž a do zálivu de Roses, kde si užijete spoustu skvělých cvalů. Z pláže pojedete do vnitrozemí podél řeky Fluvia. Oblast je rovinatá s mnoha rýžovými poli a broskvovými, hruškovými a jablečnými sady. Cílem vaší dnešní cesty bude Castelló d´Empuries, kde také poobědváte.

4 Den

Vaše další jízda vás zavede do Baix Empordà, kde si budete moci „nadýchat“ tradiční vesnický život v regionu, bez plotů, asfaltových cest apod. Zas a znova budete projíždět nádhernými vesnicemi, míjet zámky, kostely a tunely. Oběd bude ve formě pikniku v stále zeleném dubovém lese.

Odpoledne se vrátíte do Can Grau (nebo do hotelu La Palma), odkud jste před třemi dny vyjeli.

5 Den

Dnes se vydáte opačným směrem, než první den – na jih směrem k řece Ter. Vaším cílem bude její ústí a 8 kilometrů dlouhá písečná pláž Pals odkud budete mít výhled na ostrov Medas.

Váš hotel se nachází přímo na pláži.

6 Den

Dnes se do sedla vyhoupnete už brzy ráno a vydáte se opět na pláž. Budete si užívat nádhernou krajinu na druhé velké pláži vašeho trailu. Projedete přes La Gola del Ter, La Platera a El Ter Vell, které vám poskytnou dobrý vhled do flóry a fauny této přímořské oblasti. Poté opustíte pláž a pojedete přes louky a podél rýžových polí do Peratalldu. Název vesnice znamená „vytesaný kámen“ – ulice a většina domů je totiž z kamene a díky tomu byla v minulosti v podstatě nedobytná.

7 Den

Čeká vás vyjížďka mozaikovitou krajinou – loukami, poli a vesnicemi a také několik nádherných cvalů. Oběd ve formě pikniku si vychutnáte u přírodního pramene.

Vaše poslední jízda povede zpět do Can Grau (nebo hotelu La Palma).

8 Den

Po snídani se vydáte domů…Brzy se těšíme na shledanou!

O koních

Koně jsou andaluského původu, výborně trénovaní a pečlivě vybraní pro traily se zákazníky. Výška v kohoutku je přibližně 150 až 165 cm. Kondice koní je naprosto vynikající a i v náročném terénů se pohybují jistým krokem.

Všichni koně byli trénováni podle zásad Natural Horsemanship, což pomáhá k tomu, že se cítí spokojeně, vesele a těší je spolupráce s jezdcem. Používají se anglická sedla, na výlety pak sedla trekingová a jednoduchá udidla. Pokud byste chtěli výlet absolvovat ve westernovém sedle, rezervujte si je u nás, prosím, s předstihem.

 

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

Od 37 700 Kč za jezdce (8 dní/7 nocí)

Cena zahrnuje

Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s plnou penzí, výše popsaný trail, vína během večeře.

Cena nezahrnuje

Příjezd, transfer z/na letiště, dodatečné výlety, nápoje a jídlo navíc, spropitné, pojištění

Příplatek za jednolůžkový pokoj

5 700 Kč

Transfer z/na letiště v Barceloně/Geroně

2 500 Kč/1 700 Kč

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Pláže a louky (Evropa, Španělsko)
od 37 700 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Kontaktní údaje

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.