Pláže a louky - pferdesafari

Pláže a louky

Jedná se o trasu fantastickou krajinou regionu Empordà a jeho pobřežím. Louky, pláně a pláže po stezkách, které vám umožní objevovat pobřeží Costa Brava. Tento krásný region nabízí bohatou středověkou historii a velkou rozmanitost krajiny. V roce 2012 byl časopisem National Geographic Traveler zvolen jednou z „nejlepších destinací na světě“, což si zasloužil.

„Objevovat“ budete také přírodní park Aiguamolls del Empordà, chráněné pobřežní území označené jako lokalita RAMSAR. Jedná se o významnou ptačí oblast, která se rozkládá na bažinách a slouží jako útočiště převážně vodního a stěhovavého ptactva. Bylo zde pozorováno více než 300 různých druhů. Toto území je významné pro svou širokou rozmanitost fauny a vegetace v přímořsko-suchozemských oblastech. Duny stvořené přírodou, krásné vesnice, hrady a kostely, malá středověká místa, cesty podél polí  Vám umožní zažít dokonalý trail.

8 DNÍ / 7 NOCÍ – 4/6 HODIN X 6 DNÍ JÍZDY NA KONI
Vilafreser – Besalu – Vilafreser – Sant Martí d’Empúries – Vilafreser

„Vynikající trasa přes roviny vnitrozemí a katalánské pobřeží“

Parametry dovolené:

Cena: od 43 000 Kč

Destinace: EvropaŠpanělsko

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Program den za dnem

1 Den

VÍTEJTE V MASIA CAN GRAU

Přijedete do penzionu Masia Can Grau, který se věnuje jezdecké turistice a nachází se na půli cesty mezi úpatím Pyrenejí a přírodní a divokou rezervací Medeských ostrovů: ideální místo pro začátek jízdy na koni a originální způsob poznávání regionu.

V den příjezdu si můžete vychutnat příjemnou domácí večeři a dozvíte se o zvláštních vlastnostech našich andaluských, plnokrevných a arabských křížených trailových koní. Bude vám představen program týdne s možností individuálního rozhovoru s týmem, jehož cílem je najít pro každého jezdce jeho ideálního koně.

2 Den

CESTA ZAČÍNÁ

Dnes, po snídani, krátké instruktáži s průvodcem a osedlání koní, jsme připraveni vyrazit za dobrodružstvím. Opouštíme Vilafreser a projíždíme dubovým lesem za doprovodu vůně tymiánu a rozmarýnu. Naším dnešním cílem je Besalú, středověká opevněná vesnice.

Toto starobylé hlavní město je skvostem románské architektury zasazeným mezi dvě řeky. Urazíme mnoho kilometrů v divočině Garrotxa přes pole, otevřené louky a lesy.

Náš hotel se nachází před velkolepým středověkým mostem a vy budete mít čas na procházky a nasávání jedinečné atmosféry této zvláštní vesnice.

3 Den

Z BESALÚ DO EMPORDA

Ráno vyrazíme z Besalú do lesa a přes okolní kopce. Projíždíme typickým středomořským  lesem, hustě porostlým křovinami a vápenitou půdou. Jedná se o skalnatou oblast se starými stavbami tradiční venkovské architektury, jako jsou přístřešky pro pastevce a malé kamenné zídky. Až k řece Fluviá, z kopců na roviny, klusáme olivovými háji a podél pšeničných polí.

Naším cílem je zajímavý katalánský venkovský statek obnovený s ohledem na historicky chráněné budovy. Poté, co usadíme koně ve výbězích, které tam na ně čekají, si před chutnou večeří užijeme odpočinek u bazénu nebo v zahradách.

4 Den

REGIONEM EMPORDÁ

Po výborné snídani se připojíme k našim koním, znovu je osedláme a vydáme se západním směrem, zpět do Vilafreseru. Přestože se jedná o prosperující oblast, region Empordá si stále zachovává tradiční venkovský a vesnický způsob života.

Cesty a stezky nebyly vyasfaltovány ani krajina nebyla oplocena, takže je zde neomezená kombinace cest a uzdeček k prozkoumání.

5 Den

Záliv Růží

Dnes je dlouhý den v sedle. Opouštíme Can Grau západním směrem a užíváme si dlouhé cvalovky borovými lesy Alt Empordà. Každou hodinu míjíme další krásnou vesnici, hrad, kostely, oblouky, tunel, staré dřevěné dveře s kovanými klepadly, krásu kamenické práce minulosti.

S přibývajícím odpolednem vnímáme blízkost pobřeží a konečně přijíždíme ke středomořskému velkému zálivu Roses. Asistenční tým už na nás čeká a připravil vše pro zbytek našich koní.

K večeři si dáváme vynikající paellu, která završuje tento úžasný den.

6 Den

¡¡¡¡VAMOS A LA PLAYA!!!

Po brzkém startu klusáme s koňmi dolů na pláž. Před námi se táhne dlouhý oblouk zálivu Roses, kilometry zlatavého písku. Zde si užijeme několik skvělých cvalů na pláži, pak se vydáme opět do vnitrozemí podél řeky Fluviá, kolem ptačí rezervace, kde můžeme pozorovat hejna stěhovavých ptáků.

Terén je rovinatý se spoustou rýžových polí a broskvových, hruškových a jablečných sadů. Dnešní tempo je svižné!

Po každodenním pikniku ve věčně zeleném dubovém lese pokračujeme v cestě na jezdecký statek Can Sort. Ubytování v Masia Can Grau

7 Den

SPÁTKY NA CAN GRAU

Po snídani vyrazíme z hotelu jižním směrem středomořskou katalánskou krajinou přes malé vesničky Galliner a Vilamarí. Vychutnáme si nádherné výhledy na pobřežní roviny a podhůří regionu Empordà.

Přejedeme borovicový a dubový les a zastavíme se na odpočinek a každodenní piknik. Poslední část dnešního dne nás čeká spanilá jízda, abychom se nakonec vrátili k městečku Can Grau, kde můžeme osprchovat koně a vychutnat si výbornou večeři.

8 Den

Snídaně a odjezd…. Doufáme, že se brzy zase uvidíme!

 

Toto je vzorový itinerář – může se kdykoli změnit. 

O koních

 

Koně jsou křížené španělské a arabské koně, výborně trénovaní a pečlivě vybraní pro traily se zákazníky. Výška v kohoutku je přibližně 150 až 165 cm. Kondice koní je naprosto vynikající a i v náročném terénů se pohybují jistým krokem.

Všichni koně byli trénováni podle zásad Natural Horsemanship, což pomáhá k tomu, že se cítí spokojeně, vesele a těší je spolupráce s jezdcem. Používají se anglická sedla, na výlety pak sedla trekingová a jednoduchá udidla.  Pokud byste chtěli výlet absolvovat ve westernovém sedle, kontaktujte prosím tým pferdesafari.

 

 

 

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024
od 43 000 Kč za jezdce (8 dní/7 nocí)

Cena zahrnuje
Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s plnou penzí, výše popsaný trail, vína během večeře.

Cena nezahrnuje
Příjezd, transfer z/na letiště, dodatečné výlety, nápoje a jídlo navíc, spropitné, pojištění, pobytová taxa (190 Kč)

Příplatek za jednolůžkový pokoj
6 600 Kč

Transfer z/na letiště v Barceloně
3 200 Kč

Cena za nejezdce (doprovod) s polopenzí
30 100 Kč

Příplatek za malou skupinu (2 až 3 jezdci)
8 100 Kč/osoba

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Ubytování

Masia Can Grau, kde budeme každý den bydlet, je logistickým centrem Catalonia Horse Trails na pobřeží Costa Brava pro všechny trasy v krásném regionu Empordà. Jedná se o starý katalánský statek na jižním okraji malé vesnice Vilafreser (žije zde 17 lidí). Statek je zrekonstruován s jednoduchostí a s maximálním ohledem na životní prostředí jak z hlediska materiálů, tak z hlediska architektonických a komfortních řešení. Je speciálně navržen pro pobyty v souladu s přírodou a pro radost z koní. Můžete je pozorovat z teras a zahrady, pokojně se pasou na rozlehlých loukách v okolí. Venkovský penzion, ponořený do krajiny lesů a luk, má příjemný bazén a krásnou zahradu k odpočinku, ale můžete si také jednoduše užívat ticha a krajiny ve společnosti našich přátel koní ve stavu polosvobody.
Je to opravdu výjimečné místo pro jezdce!

Další ubytováni na trialu:

Hotel Masia La Palma www.masialapalma.com

Hotel La Martana www.lamartana.com

Hotel El Moli de l’Escala  www.elmolidelescala.com or Hotel RioMar  www.hotelriomar.com

 

Velikost jezdecké skupiny

Maximálně 11 jezdců.

Délka jízdy

4 až 6 hodin jízdy denně s přestávkami.

7 nocí/8 dní – 6 dní jízdy na koni

Hmotnost

Hmotnostní limit je 90 kg.

Jezdecké požadavky

Pro tuto jízdu byste měli být pokročilý jezdec, který si je jistý ve všech třech chodech. Kromě toho byste měli mít ideálně nějaké zkušenosti s trailovým ježděním a být fyzicky zdatní. Od jezdců se očekává, že si na každodenní vyjížďky sami vyčistí a osedlají koně.

Povinná přilba

Přilby jsou povinné pro všechny jezdce mladší 18 let. Všem ostatním se jízda s přilbou důrazně doporučuje. Jízda bez přilby je zcela na vlastní nebezpečí!

Terén/krajina/zvířata

Katalánsko je region s rozmanitou krajinou. Katalánské Pyreneje dosahují výšky až 3 000 metrů, na pobřeží Costa Brava jsou dlouhé písečné pláže.

Barcelona, hlavní město Katalánska, je jedním z nejúchvatnějších měst Středomoří a vyznačuje se rozmanitou kulturní nabídkou, mnoha nákupními možnostmi a sportovním vyžitím.

Oblast Alt Empordà zahrnuje úrodné vnitrozemí pobřeží Costa Brava v katalánské provincii Girona, ohraničené Pyrenejemi a Středozemním mořem. Mírné podnebí podporuje přirozený výskyt typické středomořské vegetace. Region je bohatý na historii, kulturu a přírodní rozmanitost.

Děti a nejezdci

Děti a nejezdci jsou vítáni. Děti starší 14 let s odpovídajícími jezdeckými dovednostmi se mohou účastnit jezdeckého programu v doprovodu rodičů. Děti starší 16 let se mohou účastnit vyjížděk Discovery a Happy Weekend bez doprovodu rodičů.

 Příjezd/odjezd

Skupinové transfery z/na letiště v Barceloně jsou k dispozici ve stanovených časech. Vyzvednutí z terminálu 2B na letišti je zpravidla  v 18:00 v den příletu. Zpáteční cesta na letiště v den odletu se koná mezi 9:00 a 9:30 hodinou. Cesta trvá přibližně 2 hodiny, takže zpět na terminál 2B dorazíte zpravidla kolem oběda.

Podnebí

Ani příliš horko, ani příliš zima – Costa Brava se vyznačuje příjemným klimatem. Průměrné teploty vzduchu se v létě pohybují mezi 21 a 30 °C a v zimě mezi 6 a 10 °C. Teplota vody se pohybuje kolem 12 °C v únoru a až 24 °C v létě. Vítr Tramontana, přicházející z Pyrenejí, může být v severní části bouřlivý. Obvykle zde málo prší, ale když už prší, tak přívalově.

Oblečení a vybavení

Jezdecké oblečení, v kterém se cítíte pohodlně. Na trail se doporučuje vzít si 2 páry rajtek.

Jezdecké boty by měly být vhodné pro jízdu i chůzi, protože na některých místech může být nutné koně vést. Mini chapsy jsou proto vhodnější než jezdecké boty.

Kvůli slunečnímu záření se doporučuje nosit tričko s dlouhým rukávem.

Doporučují se také lehké jezdecké rukavice. Na vyjížďky po stezkách si prosím vezměte také láhev na vodu, kterou lze denně doplňovat a vozit v sedlových brašnách.

Ve zvláště prašných oblastech se může hodit lehký bavlněný šátek jako ochrana dýchacích cest.

Sluneční brýle na ochranu očí před sluncem a prachem.

Opalovací krém a balzám na rty.

Nepromokavé oblečení do deště (ideální je pončo nebo bunda a kalhoty do deště) je nezbytné. Prší jen zřídka, ale když už, tak pořádně.

Sebou taky plavky 🙂

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Pláže a louky (Evropa, Španělsko)
od 43 000 Kč
03.03.2024 - 10.03.2024
14.04.2024 - 21.04.2024
05.05.2024 - 12.05.2024

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje