Pláže a louky - pferdesafari

Pláže a louky

Zažijte, jaké to je, když jízdu po horských výběžcích, střídá cval po plážích, skrz staré vesnice a kolem románských kostelů.

Po průjezdu Pyrenejemi vás uvítá záliv de Roses, který se dost možná stane místem, kde si užijete nejlepší cval vašeho života – osmikilometrová pláž omývána příbojem k tomu přímo vybízí. Ze sedla si prohlédnete také staré vesnice, města, hrady a kostely – kromě jiného i Castelló d´Empuries, město proslavené místní katedrálou.

Trail se odehrává v nádherné oblasti Alt Empordá, v regionu s výjimečnou kulturou, historickým významem a zároveň krásnou a rozmanitou přírodou.

Parametry dovolené:

Cena: od 40 500 Kč

Destinace: EvropaŠpanělsko

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZačátečníkZkušený

Program den za dnem

1 Den

Vítejte v destinaci Masia Can Grau

K večeru dorazíte do venkovského domu Can Grau. Penzion je obklopen poli a lesy a není daleko od Girony a Barcelony. Toto je ideální oblast pro jízdu na koni! Před večeří se krátce seznámíte s charakteristikou jízdy a koňmi a budete mít možnost pohovořit s průvodci, abyste si vybrali koně, který je pro vás nejvhodnější. Poté si můžete pochutnat na čerstvě připravené večeři.

2 Den

Přes louky na dostihové závodiště

Po krátké instruktáži s naším průvodcem začínáme den v sedle. Jedeme na sever přes vesnici Vilamarí do Galliners, kde máme piknikový oběd. Idylická cesta nás vede lesy a loukami. Po krátké přestávce sjíždíme do Báscary, známé svým závodištěm. Pokud si troufnete, můžete udělat kolo a zažít úžasně rychlý cval. Při západu slunce přijíždíme do Can Sort, farmářské chaty Katalánské jezdecké federace cestovního ruchu, kde strávíme noc.

3 Den

Poustevna Gaüses

Po bohaté snídani nauzdíme naše koně a opouštíme farmu. Projíždíme krásným krajem Empordá přes pole a lesy. Užijeme si lahodný piknik u poustevni Gaüses blízko řeky Ter a ve stínu starých buků si dáme siestu. Naše projížďka pokračuje přes vesnice Jordi Deswalls, Cervià de Ter a topolové pláně, až se vrátíme do Can Grau. Před večeří osvěžíme naše koně a sami relaxujeme u bazénu na statku.

4 Den

Řeka Ter

Čeká nás další krásný den v sedle. Dnešní trasa nás provede malebnou mozaikovou krajinou polí, topolových hájů a malých vesniček podél břehů řeky Ter. Máme možnost užít si vzrušující cval a pak se osvěžit piknikem poblíž vesničky Flacà. Poslední část dne trávíme v poklidném tempu a jedeme do Can Casadellà, velkolepého, typického katalánského statku, kde nás již čekají.

5 Den

První pláž

Po snídani jedeme přes rýžová pole a louky směrem na Peratallada. Toto krásné město bylo kdysi jedním z nejpůsobivějších středověkých měst ve Španělsku. Staré hradby stále částečně obklopují město a jeho kamenný hrad. Projíždíme krásnou oblastí, která obklopuje město a po našem pikniku v borovém lese se konečně dostáváme k moři! Přímo u ústí řeky Ter tvoří krásnou lagunu do moře: pláž La Fonollera.

6 Den

Montgrí

Po brzkém startu pojedeme proti proudu řeky Ter, až se přes duny dostaneme k masivu Montgrí, odkud se nám naskytnou nádherné výhledy. Po piknikovém obědě svižným klusem dolů na pláž, kterou prozkoumáme zítra. Na noc se zastavujeme v Sant Martí d’empúries, ve starobylém hotelu přímo na pláži. Krásné místo setkání země a moře, minulé a současné, město bylo jednou z prvních řeckých osad na Pyrenejském poloostrově!

7 Den

Druhá pláž

Klusáme s koňmi dolů na pláž a užíváme si dlouhé cvaly na 8 km dlouhé písečné pláži v Roses Bay. Po svižné jízdě po pláži jedeme do vnitrozemí podél řeky Fluvia. Míjíme ptačí rezervaci a máme možnost vidět hejna stěhovavých ptáků, kteří zde tráví část svého života. Krajina je rovinatá, dominují ovocné stromy a rýžová pole. Nasadili jsme dobré tempo dne, zastavili jsme se u jezera Valveralla, abychom osvěžili sebe i koně a smyli jim mořskou sůl z nohou. Odpoledne nás projížďka zavede do fantastického terénu lesem a poli, kolem starých vesnic a krás minulosti. Jedeme zpět do Can Grau, kde jsme začali naši jízdu o několik dní dříve.

8 Den

Snídaně a odjezd…. Doufáme, že se brzy zase uvidíme!

 

Toto je vzorový itinerář – může se kdykoli změnit. 

O koních

Koně jsou andaluského původu, výborně trénovaní a pečlivě vybraní pro traily se zákazníky. Výška v kohoutku je přibližně 150 až 165 cm. Kondice koní je naprosto vynikající a i v náročném terénů se pohybují jistým krokem.

Všichni koně byli trénováni podle zásad Natural Horsemanship, což pomáhá k tomu, že se cítí spokojeně, vesele a těší je spolupráce s jezdcem. Používají se anglická sedla, na výlety pak sedla trekingová a jednoduchá udidla. Pokud byste chtěli výlet absolvovat ve westernovém sedle, rezervujte si je u nás, prosím, s předstihem.

 

Podmínky a důležité informace

Ceny 2023
od 40 500 Kč za jezdce (8 dní/7 nocí)

Cena zahrnuje
Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s plnou penzí, výše popsaný trail, vína během večeře.

Cena nezahrnuje
Příjezd, transfer z/na letiště, dodatečné výlety, nápoje a jídlo navíc, spropitné, pojištění, pobytová taxa (190 Kč)

Příplatek za jednolůžkový pokoj
5 700 Kč

Transfer z/na letiště v Barceloně/Geroně
2 700 Kč/1 700 Kč

Cena za nejezdce (doprovod) s polopenzí
27 000 Kč

Příplatek za malou skupinu (2 až 3 jezdci)
8 100 Kč/osoba

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Pláže a louky (Evropa, Španělsko)
od 40 500 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje