Po Stezce loupežníků - pferdesafari

Po Stezce loupežníků

Na místě, na kterém se kříží oblasti Toskánsko, Umbrie a Lazio, přesně uprostřed mezi Sienou a Římem se nachází fascinující oblast bohatá na překrásnou přírodu a historii. Vyberte si jednu ze čtyř nabídek na skvělou dovolenou v Itálii. Ať už budete putovat na koni či jezdit na kole, objevovat místní překrásné památky nebo se necháte hýčkat ve Spa a rozmazlovat italskou pohostinností.

Zámek Santa Cristina se přímo nabízí jako výchozí místo pro prozkoumání okolí.

,,Dobrodružství, historie a příroda“ je zdejší moto.

Oblast můžete poznávat buď na koni, nebo na (elektro) horském kole. Lodí se můžete plavit po Bolsenském jezeře. Pokud nejste sportovně založení, tak můžete pro návštěvu této jedinečné oblasti využít vlastní automobil.

Tuscia je oblast plná krásné přírody a umění, a přesto je to stálé neznámé místo, kde si budete moci odpočinout, aniž byste se cítili jako turista.

Číst dále

Při plánování vaší dovolené nesmíte  v žádném případě vynechat „umírající město“ Citiva. Historické město je jako ostrov spojené mostem s pevninou, postaveno na vulkanickém podloží, které často podléhá erozi. Ve městě se dochovaly středověké budovy a kostely. Jen několik kilometrů dále se nachází historické město Orvieto s proslulým dómem.

V okruhu pouhých 40 kilometrů můžete objevovat archeologické pozůstatky etruské kultury (od Římanů), překrásné renesanční paláce, které rodina Farnese zanechala v každém městě. Obdivovat můžete také hrady, nebo relaxovat v jedněch z mnoha termálních lázní v této oblasti.

Moře s překrásnou pláží Capalbio se nachází jen 45 minut autem od zámku. Bolsenské jezero je vzdáleno pouhých 9 kilometrů.


V nabídce máme celkem čtyři traily, které se v mnohém překrývají, ale zároveň je každý něčím jedinečný:

Brigands Trail – ukázkový itinetář uvádíme níže.

Řím a koně – První dva dny trailu budete věnovat Římu a jeho pamětihodnostem.

Ceny 2022 – od 28 300 Kč za jezdce, od 18 500 Kč za nejezdce.

Jízda na koni a cyklistika – Tento program je ideální pro páry, kdy jeden z nich je jezdec a druhý nejezdec a umožňuje jim strávit společnou dovolenou na Santa Cristina se spoustou sportu a zábavy. Jezdci si užijí pět dní jízdy na koni, cyklisté čtyři dny na kole. Během dne se vždy potkáte na oběd v Mezzano Bolsena nebo v některé z restaurací.

Ceny 2022 – od 30 800 Kč za jezdce, od 36 900 Kč za nejezdce.

Jízda na koni, víno a Spa – Během tohoto trailu budete nejen jezdit na koni, ale také relaxovat v místním Spa a navštívíte nedalekou vinici.

Ceny 2022 – od 35 800 Kč za jezdce, od 26 100 Kč za nejezdce.

Parametry dovolené:

Cena: od 33 500 Kč

Destinace: EvropaItálie

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZačátečníkZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Příjezd

Po příjezdu se potkáte se svými průvodci a u welcome drinku se dozvíte, co vás v následujících dnech čeká. Poté vám ukáží zámek Santa Christina a povečeříte v taverně.

2 Den

Okolí Santa Cristina

Pojedete na koních směrem do kopců, které rámují západní plošinu, kde se nachází zámek. Odtud budete mít úchvatný výhled na okolní krajinu z impozantního jezera Bolsena až na kopce, které obklopují jezero Mezzano.

Na koni strávíte půl dne a ujedete 18 km.

3 Den

Jezero Mezzano

Druhý den na koni začnete cestou přes zemědělskou půdu po tzv. Stezce loupežníků do zalesněných kopců kolem Onana. Cestou budete objevovat italské kamenné borovice, které se tyčí nad etruskými archeologickými nalezišti až dosáhnete rovinatého vulkanického jezera Mezzano.

Ve farmářské restauraci Fra Viaco si vychutnáte oběd.

Než se vydáte zpět přes lískooříškové lesy k zámku, budete si moci vychutnat osvěžující koupel v křišťálově čisté jezerní vodě.

Na koni strávíte celý den a ujedete 32 km.

4 Den

Prohlídka památek

Blízké okolí zámku je plné archeologických a historických nalezišť a dnešní den věnujete jejich prohlídkám.  Navštívit můžete například vesnice Pitigliano, Sorano a Sovano. V každém případě by měl být ve vašem rozvrhu pohádkový gotický kostel ve městě Orvieto – Civita di Bagnoregio, známém také jako „umírající město“.

Můžete si vybrat mezi ochutnávkou vín na panství Aldobrandesca Antinori nebo 2- nebo 4 hodinovou cestou lodí na Bolsenském jezeře (pouze v létě).

Případně můžete strávit volný čas na zámku a vychutnat si chladivé koupání v bazénu, odreagovat se na tenisovém kurtu nebo při in a outdoorových hrách. Dopřát si můžete také masáž nebo se zapojit do jednoho z kurzů vaření a dozvědět se více o italské kuchyni.

5 Den

Bolsenské jezero – ½ dne

Po Stezce loupežníků se vydáte k malebnému Bolsenskému jezeru. Z fantastické vyhlídky budete mít úchvatný výhled na nádherné vulkanické jezero a kopce kolem něho.  Za jasného dne můžete dohlédnout až 40 km daleko!

Cestou zpět budete míjet staré dubové lesy s tradičními statky, které byly postavené z vulkanického tufu – je to vážně jedinečná podívaná.

6 Den

Onano

Dnes pojedete na sever po Stezce loupežníků směrem na Onano, opevněnou vesnici se středověkým hradem, která sloužila jako pevnost rodiny Monaldeschi během její vlády ve středověku.

U kostela Madonna delle Grazie se vydáte okouzlující krajinou na sever, až konečně opět dorazíte na zámek.

Na koni strávíte půl dne a ujedete 20 km.

7 Den

Přes vinice a dubové lesy

Po starobylé stezce Etrusků pojedete přes husté lesy na vrchol kráteru u Bolsenského jezera. Odtud budete mít dokonalý výhled na impozantní krajinu s vinicemi, etruské hrobky, jezero  a slavný Farneský palác v Gradoli; dar od papeže na svatbě jejich synovce v roce 1500.

Cestou zpět na zámek budete míjet vinice, zeleninové zahrady a okouzlující lesy. Jako zlatý hřeb dne bude cval tunelem tvořeným větvemi dubových stromů na staré pastýřské stezce.

Na koni strávíte půl dne a ujedete 16 km.

8 Den

Odjezd

Po několika nádherných dnech se vrátíte na cestu domů s mnoha nezapomenutelnými vzpomínkami.

Checkout je obvykle mezi 10:00 a 12:00 v dopoledních hodinách, ale je možné provést checkout později, pokud si to budete přát a budeme mít možnost vám vyhovět.

O koních

Na farmě mají polo a plnokrevníky, anglo-araby a poníky.

Uzdy a sedla jsou anglická.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2023

od 33 500 Kč za jezdce (8 dní/7 nocí)

Cena zahrnuje

ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, polopenzi (lze objednat plnou penzi), výše popsaný trail nebo 12 jezdeckých hodin pro začátečníky, průvodce, welcome drink, prohlídka zámku s průvodcem, 1x úklid pokoje.

Cena nezahrnuje

příjezd, transfer z/na letiště, pojištění, osobní výdaje.

Příplatek za jednolůžkový pokoj

3 800 Kč

 

 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Po Stezce loupežníků (Evropa, Itálie)
od 33 500 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Kontaktní údaje