Po Stezce loupežníků - pferdesafari

Po Stezce loupežníků

Projeďte se s námi po historické stezce podél jezera Bolsena a starými dubovými lesy. Objevte kulturní pozůstatky Etrusků, kteří tuto oblast obývali před Římany.

V místě, kde se kříží Toskánsko, Umbrie a Lazio, přímo uprostřed mezi Sienou a Římem, se nachází fascinující oblast s krásnou přírodou a bohatou historií.

Hrad Santa Cristina je skvělým výchozím bodem pro poznání této nádherné oblasti. „Dobrodružství, historie a příroda“ je naše motto.

Tuto oblast můžete prozkoumat buď na koni, nebo na jednom z našich (elektrických) horských kol. Kromě toho se můžete také plavit lodí po jezeře Bolsena. Pokud to nemáte tak sportovně rádi, stačí, když tuto jedinečnou oblast poznáte svým autem.

Toskánsko je oblast plná krásné přírody a umění, a přesto je nedotčená a z velké části neznámá, takže si ji můžete v klidu prohlédnout, aniž byste se cítili jako turisté.

Ve vašem itineráři by neměla chybět Citiva, umírající město. Historické město je jako ostrov, ale s pevninou je spojeno mostem a postaveno na sopečné skále, která časem padne za oběť erozi. V Citivě jako by se čas zastavil, pokud jde o budovy a kostely ve středověku. Jen několik kilometrů odtud se nachází Orvieto se svou slavnou katedrálou.

V okruhu pouhých 40 kilometrů můžete objevovat archeologické pozůstatky etruské kultury, obdivovat nádherné italské renesanční paláce po rodu Farnese v každém městě tohoto regionu, navštívit hrady nebo si odpočinout v některém z mnoha termálních lázní v oblasti.

Moře s překrásnou pláží Capalbio je od hradu vzdáleno jen asi 45 minut jízdy autem. Jezero Bolsena je vzdáleno pouhých 9 km.

 

Parametry dovolené:

Cena: od 24 000 Kč

Cena mimo hlavní sezónu ( 10/4 – 15/6/2024; 17/9 – 12/11/2024) na osobu v dvojlůžkovém pokoji  24 000 Kč.

Cena v hlavní sezóně (16/6 – 16/9/2024) na osobu v dvojlůžkovém pokoji 25 400 Kč.

V červenci a srpnu z důvodu vysokých denních teplot absolvujete 6 kratších (2-3h) vyjížděk, žádný celodenní výlet.

Destinace: EvropaItálie

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Příjezd

Po příjezdu se potkáte se svými průvodci a u welcome drinku se dozvíte, co vás v následujících dnech čeká. Poté vám ukáží zámek Santa Christina a povečeříte v taverně.

2 Den

Okolí Santa Cristina

Pojedete na koních směrem do kopců, které rámují západní plošinu, kde se nachází zámek. Odtud budete mít úchvatný výhled na okolní krajinu z impozantního jezera Bolsena až na kopce, které obklopují jezero Mezzano.

Na koni strávíte půl dne a ujedete 18 km.

3 Den

Jezero Mezzano

Druhý den na koni začnete cestou přes zemědělskou půdu po tzv. Stezce loupežníků do zalesněných kopců kolem Onana. Cestou budete objevovat italské kamenné borovice, které se tyčí nad etruskými archeologickými nalezišti až dosáhnete rovinatého vulkanického jezera Mezzano.

Ve farmářské restauraci Fra Viaco si vychutnáte oběd.

Než se vydáte zpět přes lískooříškové lesy k zámku, budete si moci vychutnat osvěžující koupel v křišťálově čisté jezerní vodě.

Na koni strávíte celý den a ujedete 32 km.

4 Den

Prohlídka památek

Blízké okolí zámku je plné archeologických a historických nalezišť a dnešní den věnujete jejich prohlídkám.  Navštívit můžete například vesnice Pitigliano, Sorano a Sovano. V každém případě by měl být ve vašem rozvrhu pohádkový gotický kostel ve městě Orvieto – Civita di Bagnoregio, známém také jako „umírající město“.

Můžete si vybrat mezi ochutnávkou vín na panství Aldobrandesca Antinori nebo 2- nebo 4 hodinovou cestou lodí na Bolsenském jezeře (pouze v létě).

Případně můžete strávit volný čas na zámku a vychutnat si chladivé koupání v bazénu, odreagovat se na tenisovém kurtu nebo při in a outdoorových hrách. Dopřát si můžete také masáž nebo se zapojit do jednoho z kurzů vaření a dozvědět se více o italské kuchyni.

5 Den

Bolsenské jezero – ½ dne

Po Stezce loupežníků se vydáte k malebnému Bolsenskému jezeru. Z fantastické vyhlídky budete mít úchvatný výhled na nádherné vulkanické jezero a kopce kolem něho.  Za jasného dne můžete dohlédnout až 40 km daleko!

Cestou zpět budete míjet staré dubové lesy s tradičními statky, které byly postavené z vulkanického tufu – je to vážně jedinečná podívaná.

6 Den

Onano

Dnes pojedete na sever po Stezce loupežníků směrem na Onano, opevněnou vesnici se středověkým hradem, která sloužila jako pevnost rodiny Monaldeschi během její vlády ve středověku.

U kostela Madonna delle Grazie se vydáte okouzlující krajinou na sever, až konečně opět dorazíte na zámek.

Na koni strávíte půl dne a ujedete 20 km.

7 Den

Přes vinice a dubové lesy

Po starobylé stezce Etrusků pojedete přes husté lesy na vrchol kráteru u Bolsenského jezera. Odtud budete mít dokonalý výhled na impozantní krajinu s vinicemi, etruské hrobky, jezero  a slavný Farneský palác v Gradoli; dar od papeže na svatbě jejich synovce v roce 1500.

Cestou zpět na zámek budete míjet vinice, zeleninové zahrady a okouzlující lesy. Jako zlatý hřeb dne bude cval tunelem tvořeným větvemi dubových stromů na staré pastýřské stezce.

Na koni strávíte půl dne a ujedete 16 km.

8 Den

Odjezd

Po několika nádherných dnech se vrátíte na cestu domů s mnoha nezapomenutelnými vzpomínkami.

Checkout je obvykle mezi 10:00 a 12:00 v dopoledních hodinách, ale je možné provést checkout později, pokud si to budete přát a budeme mít možnost vám vyhovět.

O koních

Na farmě mají polo a plnokrevníky, anglo-araby a poníky.

Uzdy a sedla jsou anglická.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

od 24 000 Kč za jezdce (8 dní/7 nocí) v termínech 10/4 – 15/6/2024 resp. 17/9 – 12/11/2024

od 25 400 Kč za jezdce (8 dní/7 nocí) v termínech 16/6 – 16/9/2024

Cena zahrnuje

ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, snídaně, výše popsaný trail nebo 12 jezdeckých hodin pro začátečníky, průvodce, welcome drink a prohlídka zámku s průvodcem, WIFI, využití bazénu a tenisového kurtu

Cena nezahrnuje

příjezd, obědy/večeře*, transfer z/na letiště, pojištění, osobní výdaje

*možnost stravování přímo v restauraci na zámku; cena obědu 810 Kč (3chodové menu, 1/4 domácího vína, káva, voda), cena večeře 1080 Kč (4chodové menu, 1/4 domácího vína, káva, voda)

Příplatek za jednolůžkový pokoj

3 800 Kč

Doplňkové služby

Půjčovné elektrokola 4000 Kč (Cena za 8 dní/7 nocí)

Upgrade na apartmán s kuchyní za den 3300 Kč

 Transport (max 2 osoby na vozidlo)

Transfer z/na letiště CIA (Ciampino Airport Rím)  9 100 Kč

Transfer z/do Bagnoregio 2700 Kč

Transfer z/na vlakové nádraží/město Orvieto 2700 Kč

Transfer z/do Pitigliano & Sorano 2700 Kč

Transfer z/do jezera Bolsena 2700 Kč

Transfer z/na letiště Řím Fiumicino 8 900 Kč

 

 

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Velikost jezdecké skupiny

1 až 5 jezdců a průvodce (italsky a anglicky mluvící).

Délka vyjížďky

Pokročilí/zkušení jezdci: 5 jezdeckých dnů – 1 celodenní vyjížďka (4 až 5 hodin v sedle) a 4 půldenní vyjížďky (2 až 3 hodiny v sedle).

Začátečníci: 12 vyjížděk (lekce a lehké vyjížďky).

Hmotnost

Váhový limit je 90 kg.

Požadavky na jízdu na koni

Vyjížďky jsou určeny pro pokročilé a zkušené jezdce. Předpokládá se, že umíte koně bez problémů ovládat ve všech třech základních chodech. Tempo vyjížděk je mírné s úseky klusu a klusu.

Začátečníci jsou vítáni i v rámci výuky jízdy na koni a menších vyjížděk. K dispozici jsou dvě venkovní jízdárny a 2 km dlouhá cross-country dráha s krásnými dřevěnými překážkami. Výuka probíhá v drezuře a skocích.

Přilba povinná

Bez přilby se na koni jezdit nesmí! Některé přilby poskytujeme, ale doporučujeme, abyste si přivezli vlastní. Chrániče různých velikostí vám pro vaši bezpečnost poskytneme na místě.

Terén/krajina/zvířata

Kopcovitá krajina jižního Toskánska, lesy a údolí rámované starobylými hrady, sopkami a jezery, jako je malebné jezero Bolsena. Brigádnická stezka nabízí díky svým historickým cestám skvělé příležitosti k vyjížďkám. Při troše štěstí můžete spatřit jeleny, divoká prasata, dikobrazy a lišky.

Děti 

St. Cristina nabízí ideální podmínky pro pohodovou dovolenou s dětmi. Své první jezdecké zážitky zde mohou udělat děti již od 5 let. Také pro nejezdce je zde mnoho možností pro zpestření pobytu.

Další aktivity

Tenis, horská kola, stolní tenis, volejbal, hřiště na malou kopanou, bazén (některé za poplatek).

Výletní cíle v okruhu 30 minut

Pitigliano, Sorano, Sovana, Civita di Bagnoregio, Toskánsko, jezero Bolsena, Acquapendente, Orvieto.

Výlety do jedné hodiny

Viterbo, Bomarzo, jezero Vico, Vulci, Tarquinia, Capalbio, Pienza, lázně Saturnia.

Do Říma se dostanete za 1 h 45 min.

Do Sieny se dostanete za 1 h 15 min.

Do Florencie se dostanete za 2 h 30 min.

Zajímavá místa

Civita di Bagnoregio – Lazio (30 km)

Orvieto – Umbrie (30 km)

Kamenná města: Pitigliano, Sorano a Sovana – Toskánsko (20 km)

Prohlídka jezera Bolsena s krásnými městy – Lazio (20 km)

Na hradě:

extra lekce jízdy na koni a vyjížďky

Masáže

Kurzy vaření

Půjčovna kol a výlety na kolech s doprovodem (závodní a horská kola)

 

V blízkosti:

Možnosti výletu s doprovodem (půldenní a celodenní)

Jezero Bolsena (k dispozici půjčovna lodí na místě)

Ochutnávka toskánských vín

Termální lázně

 

Podnebí

Podnebí je středomořské – zatímco zima bývá mírná až chladná, v létě může být poměrně horko. Průměrné letní teploty se pohybují kolem 22 °C, v červenci a srpnu dosahují až 30 °C.

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Po Stezce loupežníků (Evropa, Itálie)
od 24 000 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje