Podzimní barvy a polární záře - pferdesafari

Podzimní barvy a polární záře

Poznejte krásu a sílu islandské přírody na podzim!

Islandské léto končí koncem srpna. V září jsou dny kratší, příroda se halí do podzimních barev a na noční obloze se mihotá okouzlující severní polární záře.

Budete projíždět snovými údolími, ve kterých se k odpočinku shlukují štěbetající husy, pokud se vydáte na cestu na jih. Ke konci týdne vyjedete do hor, kde potkáte ovce s jejich jehňaty, která zde tráví několik měsíců.

Čeká Vás šest dní intenzivního kontaktu s islandskými koňmi, přírodou a kulturou. V sedle strávíte v průměru 4-5 hodin denně.

V severní části Islandu u nejdelšího fjordu Eyjafjörður leží farma Grytubakki. Odtud organizujeme už více než 25 let jezdecké výpravy v této jedinečné krajině. Na farmě žije v zimních měsících asi 100 koní a během června, července a srpna se k nim dalších 20 připojí. Zvědaví mladí koně, tajemná elfská města, zakopaný poklad Vikingů, půvabná údolí a řeky a nádherný svět barev – to vše Vás tady čeká.

Parametry dovolené:

Cena: od 45 900 Kč

Destinace: EvropaIsland

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Program den za dnem

1 Den

Po příletu pozdě odpoledne přejedete na farmu Grytubakki. Po společné večeři s ostatními účastníky Vám představíme program příštích dnů. Přenocujete na farmě.

2 Den

Po snídani se vydáte k řece Gljúfurá a kolem kopce „Höfði“. Vychutnáte si pohled na otevřené moře a ostrov Hrisey, který ještě před několika lety sloužil jako karanténní stanice. Poté pojedete kolem vulkánu Hrafnabjörg, Havraní skály a pod Vámi bude ležet Údolí krav, ke kterému se pojí zajímavý příběh, který si povíme během výletu. Vydáte se až k pobřeží Látrarströnd a do rybářské vesnice Grenivík. Pojedete nad strmými útesy, klokotajícími potůčky a přes překrásná údolí. Poobědváte ve Svínarnes, zřícenině starého farmářského statku, který byl osídlen až do poloviny minulého století. V této oblasti tráví léto mladí koně místních obyvatel  a učí se, jak přežít v přírodě.

V sedle strávíte 4-5 hodin. Po návratu na farmu Grýtubaki na vás bude čekat odpolední káva. Na stejném místě povečeříte i přespíte.

3 Den

Dnes se vydáte do údolí řeky Fnjóské, která je nejdelší řekou Islandu. Asi před 10 000 lety bylo v tomto údolí ledovcové jezero, jehož břehy jsou stále patrné na okolních kopcích.

Z Grýtubakki pojedete na jih, podél Balvanu skřítků, přes starý most do Laufás, do slavného Torfgehöftenu, statku, který byl přestavěný na muzeum. Stojí zde malý kostel, který budete moci navštívit. Odtud budete mít překrásný výhled na bažiny Laufás a deltu řeky Fnjóská a uděláte si tady přestávku na oběd. Poté budete pokračovat v cestě – kolem temných lesů, Skuggabjörgu, přes idylickou a rozmanitou krajinu až na farmu Draflastaðir. Na této cestě určitě potkáte štěbetající husy, které se shlukují na břehu řeky: připravují se let na jih, kde přečkávají zimu. Na jaře, když slunce sílí, se vrací zpět.

Před večeří si určitě užijete příjemnou horkou přírodní koupel a poté večeři. V sedle strávíte 4-5 hodin.

4 Den

Po snídani se vydáte na úpatí hory Draflastaðarfjals a zpět do Grýtubakki. Po cestě odbočíte na posvátný kopec Helguholl. Podle legendy by zde měl být ukrytý zlatý poklad Vikingů. Pokud se ho někdo pokusí vykopat, shoří všechny kostely, které jsou z kopce vidět. Poklad ještě nikdo nenašel. V Grýtubakki Vás přivítají kávou a koláčem. Poté se autobusem vydáte k Goðafoss, světozmnámému vodopádu, který hrál na Islandu velkou roli v době christianizace. Goðafoss je jedním z nejkrásnějších vodopádů v zemi.

Povečeříte a přenocujete na Grýtubakki

5 Den

Vaším dnešním cílem bude divoké údolí Fjörður, které bylo osídleno až koncem druhé světové války. Dnes tady žije asi 4000 ovcí, samozřejmě spolu s trolly a skřítky. Z vrcholku Leirdalsheiði budete mít opět překrásný výhled na celý Eyjafjörður, rybářskou vesničku Grenivík a okolní farmy. Intenzivní podzimní barvy Vás budou během celé jízdy doprovázet.  Na nejvyšším místě Vás čeká ohromující výhled na Severní ledový oceán. Odtud budete už moci rozeznat pastýřskou chatu Gil, na které strávíte noc. Po večeři půjdete na procházku pod hvězdami s nadějí, že uvidíte polární záři. Daleko od civilizace a světel měst si vychutnáte večer v tomto odlehlém údolí.

V sedle strávíte 4-5 hodin.

6 Den

Po snídani se vydáte zpět do Grýtubakki. Po cestě určitě potkáte ovce, které budou také směřovat do údolí. Vědí, že nastal čas vrátit se do údolí, protože horské louky budou brzy  schované pod tlustou vrstvou sněhu.

Povečeříte a přenocujete v Grýtubakki.

7 Den

Po poslední společné snídani Vás čeká rozloučení a transport na letiště v Akureyri.

O koních

Koně
Na Grýtubakki žije přes 100 koní, které si zde částečně sami vychovali, částečně nakoupili. Všichni koně jsou nejlépe vytrénovaní a jsou součástí rodiny.

Sedla

Jezdí se na islandských sedlech.

 

 

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

Od 45 900 Kč za jezdce (7 dní/6 nocí)

V ceně je zahrnuto

Všechna jídla, nápoje, ubytování, transfer z Akureyri

V ceně není zahrnuto

Příjezd, alkoholické nápoje, dodatečné aktivity, spropitné, pojištění. Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte vzniklé poplatky sami.

 

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Ubytování
V Grytubakki jsou k dispozici útulné 2 a 4lůžkové pokoje se společnou koupelnou (sprcha/WC).
Během jízdy se jednou ubytujete ve vysokohorské chatě, kde můžete přírodu v odlehlém údolí vnímat obzvlášť intenzivně.

Stravování
Kdykoli se podává snídaně, oběd, odpolední káva nebo večeře, hosté Grytubakki se scházejí u společných jídelních stolů.
Samozřejmě se podávají islandské speciality, ale dbá se na to, aby na stůl nebylo položeno nic příliš exotického (na středoevropské poměry).
Během vyjížděk je zajištěn dostatek jídla, protože na polední přestávky si s sebou bereme sendviče a nápoje.

Velikost jezdecké skupiny
5 – 15 jezdců.

Délka jízdy
5 jezdeckých dnů – 4 až 5 hodin jízdy denně, denní délka jízdy se pohybuje mezi 12 a 35 km.

Hmotnost
Do 95 kg.

Požadavky na jízdu
Pokročilí a zkušení jezdci
Měli byste se na koni cítit jistě ve všech 3 chodech, zkušenosti s tolt nejsou vyžadovány.

Povinná přilba
Přilba je povinná pro všechny účastníky vyjížďky nebo túry.

Terén/krajina/zvířata
Budete projíždět zasněnými údolími, kde odpočívají hejna štěbetajících hus před dlouhou cestou na jih. Ke konci týdne vede trasa vzhůru do hor, kde potkáte ovce s jehňaty.

Děti
Na tuto vyjížďku s Polárním hvězdářem jsou vítány děti od 10 let, pokud se v sedle cítí jistě.

Příjezd
Přílet je letadlem do Reykjavíku, odtud se vnitrostátním letem (nebo alternativně linkovým autobusem) dostanete do Akureyri.

Bezpečnost a pojištění
Pro tuto cestu je nezbytné odpovídající zahraniční zdravotní pojištění, které se vztahuje i na jízdu na koni a repatriaci.
První den pobytu obdržíte od svých hostitelů instruktáž, tyto pokyny je třeba dodržovat.

Podnebí
Polární Hestar je otevřen pouze od května do října. Přestože je léto, i v tomto ročním období může docházet k výkyvům počasí. Měli byste si proto s sebou vzít oblečení do každého počasí.
Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, ale může často pršet.

Oblečení a další věci
Vzhledem k izolované poloze Islandu se na ostrově vyskytuje jen málo virových infekcí u zvířat. Jezdecké oblečení proto musí být před vstupem na Island vydezinfikované nebo nové. Kožené jezdecké boty, použité jezdecké rukavice a nepratelné chapsy nejsou povoleny. Podpořte nás prosím v udržování zdraví našich zvířat. Rádi vám zašleme oficiální pokyny pro dezinfekci jezdeckého vybavení.
Při cestě na Island buďte prosím připraveni na jakékoli povětrnostní podmínky. Vezměte si s sebou dostatečně teplé oblečení proti větru a dešti, dále pevnou obuv, rukavice a čelenku/čepici. Na tuto jízdu si prosím vezměte vlastní spací pytel a ručníky.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Podzimní barvy a polární záře (Evropa, Island)
od 45 900 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje