Pohon dobytka - pferdesafari

Pohon dobytka

Tato ponuka je v Evropě jedinečná, skutečný zážitek.

Trail  není prostou turistickou projížďkou horami, ale spojuje v sobě úskalí pohonu dobytka, která vyžaduje dokonalou spolupráci celého týmu a při které musí každý vydat ze sebe to nejlepší.

Pomáháme pastýřům z „Moixa“ hnát jejich dobytek po každoroční tranzitní trase na severní pastviny Empordá v Pyrenejích ve výšce přes 1200 m, kde je tráva zelená a svěží.

„Při hledání věčného jara“ pro dobytek i pro nás se vracíme ke skutečným kořenům lidstva. Začínáme brzy za soumraku, každý den spolu pořádáme pikniky, trávíme klidná odpoledne obklopeni přírodou a večery u táboráku s grilováním a kytarovou hudbou.

Stezka vede přes pastviny, přes lesy a řeky. Civilizaci potkáváme až na konci, když s celým stádem přejíždíme Camprodon. Pouze jeden týden v roce!

Na noci, kdy budeme kempovat venku – tedy ve středu a ve čtvrtek, budete potřebovat spacák a karimatku. Snažte se sbalit jen to nejnutnější, pořádnou jezdeckou výbavu včetně oblečení do vlhkého počasí.

Parametry dovolené:

Cena: od 43 000 Kč

Destinace: Španělsko

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: Nejezdci

Program den za dnem

1 Den

Vítejte v destinaci Masia Can Grau

Masia Can Grau slouží jako vstupní brána do nádherné oblasti l’Empordà a vítá nás na začátku našeho jedinečného zážitku s pasením dobytka.

Před večeří je úvod o vlastnostech jízdy a koní. Máte také možnost promluvit si s průvodci, abyste našli toho pravého koně pro vás.

Noc trávíme ve Vilanantu.

2 Den

Po snídani opouštíme Masia Can Grau a jedeme po hřebeni s nádhernými výhledy na lesy. Cváláme ze zvlněných kopců do travnatých plání k řece Fluviá, kolem olivovníků a obilných polí, bývalých venkovských domů a kostelů Empordà. Dnes nebudeme jezdit s dobytkem, ale probereme naši spolupráci na zítřek, aby vše klaplo na jedničku.

Naším cílem je okouzlující Hotel Mas Jonquer (alternativně Mas Pau), kde si vychutnáte vynikající večeři se sběrači dobytka, kteří celému týmu vysvětlí organizaci a opatření na zítřek.

3 Den

Po snídani nasedláme koně a připravujeme se na cestu.

Připojujeme se ke stádu a následujeme je celé odpoledne do Albanyà, kde budeme spát v bungalovech v kempu Bassegoda. Koně necháváme s dobytkem na nedalekém poli.

4 Den

Vyháníme dobytek do Coll del Principi na úpatí Bassegoda. Od nynějška už žádné silnice a auta neuvidíme. Uděláme si spolu piknik a pak pojedeme do Comella a Morató. Tuto noc spíme ve stanech, večer provází kytarová hudba a grilování u táboráku.

5 Den

V domě „Comella“ musíme vyzvednout dobytek, který ženeme směr Morató.

Necháváme dobytek v Morató, abychom tam strávili noc a udělali si náš každodenní piknik. Po našem občerstvení je odpoledne volné k odpočinku nebo koupání v řece.

6 Den

Vycházíme z lesa Coll de les Falgueres a dostáváme se do Pic de les Bruixes, dále do Comanegra a Coll del Malrem v nadmořské výšce 1 400 m-1 500 m. Sestoupíme do ulice Can França, kde si uděláme piknik. Strávíme noc v Casa Etxalde v Rocabruně, venkovském hostelu, který se nachází v srdci typického lesa Garrotxa.

7 Den

Dnes vám dovolíme spát do 8:00. Po typické katalánské snídani si naposled připravujeme koně. Poté sbíráme dobytek a vedeme stádo na silnici Rocabruna, odkud jedeme do vesnice Font-Rubí. Když dorazíme do Camprodonu, už na nás čekají krajané a turisté. Náš příjezd je velkolepý!

Naše konečná zastávka je na farmě Moixa v Llanars, kde oddělíme stádo a přesuneme zvířata na různé pastviny. Po obědě si dáme zasloužený odpočinek v hotelu Camprodon.

8 Den

Sbohem přátelé

Snídaně a transfer z hotelu na letiště.

 

Toto je vzorový itinerář – může se kdykoli změnit.

O koních

Koně Catalonia Horse Trails jsou čistokrevné nebo smíšené plemeno Andalusanů . Všechny jsou pečlivě vybírány a mají velikost mezi 1,50 m a 1,65 m.

Jsou snadno ovladatelné a dobře zvyklé na někdy nerovný terén.

Všichni koně jsou trénováni na základě Natural Horsemanship.

 Na koních se používá jednoduché uzdění.  Treková sedla se používají pro trailové vyjížďky a anglická sedla pro výuku jízdy na koni. Pokud byste si chtěli zajezdit na westernovém sedle, kontaktujte prosím tým pferdesafari.

Sedlové brašny slouží k přepravě nezbytností na den a piknik.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2023 (8dní/7nocí)

od 43 000 Kč/osoba

V ceně je zahrnuto

Trail podle popisu, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, plná penze, víno během večeře

V ceně není zahrnuto

Příjezd/přílet, transport na farmu, další výlety, extra jídla – nápoje, spropitné, pojištění

Příplatek za jednolůžkový pokoj

5670 Kč

Nejezdci na osobu

30 145 Kč

Transport

Skupinový transfer z/na letiště Geron resp. Barcelona 2700 Kč

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Pohon dobytka (Španělsko)
od 43 000 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje