Pohon dobytka - pferdesafari

Pohon dobytka

Tato ponuka je v Evropě jedinečná, skutečný zážitek.

Trail  není prostou turistickou projížďkou horami, ale spojuje v sobě úskalí pohonu dobytka, která vyžaduje dokonalou spolupráci celého týmu a při které musí každý vydat ze sebe to nejlepší.

Pomáháme pastýřům z „Moixa“ hnát jejich dobytek po každoroční tranzitní trase na severní pastviny Empordá v Pyrenejích ve výšce přes 1200 m, kde je tráva zelená a svěží.

„Při hledání věčného jara“ pro dobytek i pro nás se vracíme ke skutečným kořenům lidstva. Začínáme brzy za soumraku, každý den spolu pořádáme pikniky, trávíme klidná odpoledne obklopeni přírodou a večery u táboráku s grilováním a kytarovou hudbou.

Stezka vede přes pastviny, přes lesy a řeky. Civilizaci potkáváme až na konci, když s celým stádem přejíždíme Camprodon. Pouze jeden týden v roce!

Na noci, kdy budeme kempovat venku – tedy ve středu a ve čtvrtek, budete potřebovat spacák a karimatku. Snažte se sbalit jen to nejnutnější, pořádnou jezdeckou výbavu včetně oblečení do vlhkého počasí.

Celkem 180 km trasy; 4-6 hodin jízdy denně s přestávkami; 8 dní / 7 nocí; 6 jezdeckých dnů

Parametry dovolené:

Cena: od 48 400 Kč

Destinace: Španělsko

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: Nejezdci

Program den za dnem

1 Den

Vítejte v destinaci Masia Can Grau

Masia Can Grau slouží jako vstupní brána do nádherné oblasti l’Empordà a vítá nás na začátku našeho jedinečného zážitku s pasením dobytka.

Před večeří je úvod o vlastnostech jízdy a koní. Máte také možnost promluvit si s průvodci, abyste našli toho pravého koně pro vás.

Noc trávíme ve Vilanantu.

2 Den

Po snídani opouštíme Masia Can Grau a jedeme po hřebeni s nádhernými výhledy na lesy. Cváláme ze zvlněných kopců do travnatých plání k řece Fluviá, kolem olivovníků a obilných polí, bývalých venkovských domů a kostelů Empordà. Dnes nebudeme jezdit s dobytkem, ale probereme naši spolupráci na zítřek, aby vše klaplo na jedničku.

Naším cílem je okouzlující Hotel Mas Jonquer (alternativně Mas Pau), kde si vychutnáte vynikající večeři se sběrači dobytka, kteří celému týmu vysvětlí organizaci a opatření na zítřek.

3 Den

Po snídani nasedláme koně a připravujeme se na cestu.

Připojujeme se ke stádu a následujeme je celé odpoledne do Albanyà, kde budeme spát v bungalovech v kempu Bassegoda. Koně necháváme s dobytkem na nedalekém poli.

4 Den

Vyháníme dobytek do Coll del Principi na úpatí Bassegoda. Od nynějška už žádné silnice a auta neuvidíme. Uděláme si spolu piknik a pak pojedeme do Comella a Morató. Tuto noc spíme ve stanech, večer provází kytarová hudba a grilování u táboráku.

5 Den

V domě „Comella“ musíme vyzvednout dobytek, který ženeme směr Morató.

Necháváme dobytek v Morató, abychom tam strávili noc a udělali si náš každodenní piknik. Po našem občerstvení je odpoledne volné k odpočinku nebo koupání v řece.

6 Den

Vycházíme z lesa Coll de les Falgueres a dostáváme se do Pic de les Bruixes, dále do Comanegra a Coll del Malrem v nadmořské výšce 1 400 m-1 500 m. Sestoupíme do ulice Can França, kde si uděláme piknik. Strávíme noc v Casa Etxalde v Rocabruně, venkovském hostelu, který se nachází v srdci typického lesa Garrotxa.

7 Den

Dnes vám dovolíme spát do 8:00. Po typické katalánské snídani si naposled připravujeme koně. Poté sbíráme dobytek a vedeme stádo na silnici Rocabruna, odkud jedeme do vesnice Font-Rubí. Když dorazíme do Camprodonu, už na nás čekají krajané a turisté. Náš příjezd je velkolepý!

Naše konečná zastávka je na farmě Moixa v Llanars, kde oddělíme stádo a přesuneme zvířata na různé pastviny. Po obědě si dáme zasloužený odpočinek v hotelu Camprodon.

8 Den

Sbohem přátelé

Snídaně a transfer z hotelu na letiště.

 

Toto je vzorový itinerář – může se kdykoli změnit.

O koních

Koně jsou křížené španělské a arabské koně, výborně trénovaní a pečlivě vybraní pro traily se zákazníky. Výška v kohoutku je přibližně 150 až 165 cm. Kondice koní je naprosto vynikající a i v náročném terénů se pohybují jistým krokem.

Všichni koně byli trénováni podle zásad Natural Horsemanship, což pomáhá k tomu, že se cítí spokojeně, vesele a těší je spolupráce s jezdcem. Používají se anglická sedla, na výlety pak sedla trekingová a jednoduchá udidla.  Pokud byste chtěli výlet absolvovat ve westernovém sedle, kontaktujte prosím tým pferdesafari.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024 (8dní/7nocí)

od 48 400 Kč/osoba

V ceně je zahrnuto

Trail podle popisu, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, plná penze, víno během večeře

V ceně není zahrnuto

Příjezd/přílet, transport na farmu, další výlety, extra jídla – nápoje, spropitné, pojištění

Příplatek za jednolůžkový pokoj

6 600 Kč

Transport

Skupinový transfer z/na Barcelona 3 200 Kč

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Hmotnost

90 kg

Velikost skupiny

max. 16 jezdců

Jezdecké požadavky

Jen pro zkušené a pokročilé jezdce. Měli byste mít vyvážený sed, cítit se v sedle jistě a pohodlně, být schopni ovládat dobře vycvičeného koně v terénu.Od jezdců se očekává, že budou schopni zvládat různé chody a terén.

V některých úsecích se od jezdců očekává, že sesednou a povedou svého koně na krátkou vzdálenost – pokud bude terén příliš nerovný nebo strmý. Od jezdců se očekává, že si na denní vyjížďky sami vyčistí a osedlají koně.

Děti

Děti starší 14 let s doprovodem jsou vítány.

Oblečení a vybavení

Jezdecké oblečení, v kterém se cítíte pohodlně. Na trail se doporučuje vzít si 2 páry rajtek.

Jezdecké boty by měly být vhodné pro jízdu i chůzi, protože na některých místech může být nutné koně vést. Mini chapsy jsou proto vhodnější než jezdecké boty.

Kvůli slunečnímu záření se doporučuje nosit tričko s dlouhým rukávem.

Doporučují se také lehké jezdecké rukavice. Na vyjížďky po stezkách si prosím vezměte také láhev na vodu, kterou lze denně doplňovat a vozit v sedlových brašnách.

Ve zvláště prašných oblastech se může hodit lehký bavlněný šátek jako ochrana dýchacích cest.

Sluneční brýle na ochranu očí před sluncem a prachem.

Opalovací krém a balzám na rty.

Nepromokavé oblečení do deště (ideální je pončo nebo bunda a kalhoty do deště) je nezbytné. Prší jen zřídka, ale když už, tak pořádně.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Pohon dobytka (Španělsko)
od 48 400 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje