Randocheval Mongolia - pferdesafari

Randocheval Mongolia

Randocheval Mongolia Vám ukáže nejkrásnější stránky Mongolska tak, jak se v tomto klasickém jezdeckém terénu patří: z koňského hřbetu. Čekají na Vás sportovní jízdy v rozmanité krajině Mongolska, právem uznávané jako světové přírodní dědictví. Sabine Grataloupové a jejímu týmu jde zvláště o to, abyste se skutečně seznámili se zemí a místními lidmi. Pohostinnost je mezi mongolskými nomády pověstná a Vy ji máte možnost sami okusit.

Vystartujte v týmu s domorodým jezdcem při koňských závodech, navštivte fascinující historická místa a kláštery, potkejte se s praotcem všech koní, koněm Převalského v jeho vlasti nebo oslavte společně s námi jednu z největších původních slavností.

Ubytování je tradiční a jednoduché, ale zároveň velmi komfortní. Budou Vás doprovázet prvotřídní anglicky hovořící průvodci, kteří Vám pomohou navázat kontakt s místními obyvateli.

Za důležitý považujeme model „spravedlivého cestování“ – Fair Trade Travel. Ne snad proto, že by byl módní, ale protože věříme, že aktivní a efektivně zacílená pomoc přispívá formou spolehlivých obchodních vztahů k posilování soběstačnosti místních lidí. Těší nás, že tomu napomáhá i my.

Parametry dovolené:

Cena: od 55 800 Kč

Destinace: Asie a AustrálieMongolsko

Druh ubytování: Je mi to jednoLuxusní safari stanPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZačátečníkZkušený

Program den za dnem

1 Den

Den 1 – sobota: Ulánbátar
Po příletu do Ulánbátaru na Vás bude čekat transfer do hotelu, teplá sprcha a chvíle odpočinku po dlouhém letu (oběd není v ceně). Odpoledne navštívíte klášter Gandan.
Večeře (není v ceně) a přenocování v hotelu.

2 Den

Den 2 – neděle: Ulánbátar – Hogno Han Park (Mini-Gobi)

Snídaně a transfer do Hogno Han Park (cca 5 hodin jízdy). Oběd ve formě pikniku na cestě.

Park Hogno Han je vzdálen zhruba 280 kilometrů od hlavního města a překvapí Vás svými skalními útvary. Jedná se o skály vytvořené erozí, které nabízejí velkolepý výhled na polopoušť pod nimi. Jejich tvar připomíná slavné pískovcové citadely Wadi v Jordánsku. V parku se také nachází obrovské písečné duny, které vytváří dechberoucí krajinu. Oblasti se přezdívá Mini Gobi. Odpoledne Vás čeká první krátká poznávací jízda k Ovgon Khiid Koster. Povečeříte a přenocujete v jurtovém táboře (až 5 jezdců v jedné jurtě, sprchy jsou v samostatné budově).

3 Den

Den 3 – pondělí: Hogno Han – Celý den na koni
Po snídani odjedete na nejsenzačnější den tohoto koňského dobrodružství! Pojedeme na koni od skalisek Mini-Gobi přes stepi polopouště. Dopoledne dorazíme do oblasti s obrovskými zlatými písčitými dunami nazývanými Elsentasarhaï, kde nám naši koně dokáží svou pozoruhodnou výdrž.Poobědváme formou pikniku. Odpoledne pokračujeme v naší jízdě touto úžasnou krajinou.
Kontrast mezi dunami pouště a bažinou, které s ní hraničí, je prostě senzační! Těžko tomu člověk uvěří, ale z pouště přijedeme nenadále do zahrady Eden (Ráj). Nomádi často shromažďují svá stáda na této obrovské vlhké planině, a je to překrásná podívaná …Přijedeme na koni do jurtového tábora, který leží v polopoušti.Večeře a nocleh na nás čeká v jurtovém táboře (Dva až čtyři jezdci na jurtu se samostatnými postelemi, sprchy jsou opět v nedaleké budově).

4 Den

Den 4 – úterý: Údolí Orkhon

Po snídani se terénním vozem vydáte do údolí Orkhon (asi 4-5 hodin jízdy – v závislosti na podmínkách na silnici) a navštívíte rodiny svých kočovných průvodců, kteří vás budou doprovázet na vaší cestě údolím Orkhon a na jejichž koních budete jezdit (koně jsou vychováváni v samotném Orkhonském údolí).

Po pozdním obědě si vyberete koně pro svou první jízdu v údolí. Díky této krátké jízdě se seznámíte se svým koněm. Pokud Vám kůň nebude vyhovovat, je možné ho vyměnit.

Přenocujete v hostinské jurtě poblíž jurty Vašich kočovných přátel (4 až 5 jezdců v jedné jurtě se samostatnými lůžky)

Ubytování je zde trochu jednodušší než v jurtských táborech, protože zde nejsou žádné sprchy. Ale zažijete skutečný kočovný způsob života …

5 Den

Den 5 – středa: Údolí Orkhon
Po snídani se setkáte s nomádskými pastýři a koňmi, kteří Vás budou během této jízdy doprovázet.

První etapa naší jízdy nás povede od Kharkhorin až k prvním stráním údolí Orchon. V poledne se sejdete s Vaším doprovodným vozidlem, poobědváme formou pikniku (nemusíte ale vézt nic s sebou na koni). Odpoledne dojedeme do „ekologického“ jurtového tábora, kde sice nemáme k dispozici „pravé“ sprchy, ale místo toho můžeme okusit, jak fungují mokré ručníky. Je to sice nezvyklé, ale velmi efektivní! Večeříme a spíme v jurtovém táboře (2 – 4 jezdci na jurtu se samostatnými postelemi, sprchy v oddělené budově).

6 Den

Den 6 – čtvrtek: Údolí Orkhon

Po snídani budete i nadále putovat proti proudu údolím a do Orkhonu se vrátíte jinou trasou. Piknik si vychutnáte na cestě a odpoledne dorazíte do tábora, který leží nedaleko slavných vodopádu Orkhon, ke kterým se svým koněm vydáte. Orkhonské vodopády jsou ve skutečnosti vodopády řeky Ulaan Tsutgalan. Řeka padá do úžasné rokle, která vznikla po zemětřesení a sopečné erupci před více než 20 000 lety. Formuje kaskádu 20 metrů vysokou a 10 metrů širokou. Místo působí kouzelně díky kontrastu mezi bílou pěnou a černými skálami rokle. V dolní části vodopádu narazíte na stromy a květiny (divoké pivoňky), které zde rostou a přežívají díky hojnosti vody.

Povečeříte a přenocujete v jurtovém táboře (2-4 jezdci v jedné jurtě se samostatnými lůžky, sprchy jsou v samostatné jurtě)

7 Den

Den 7 – pátek: kaňon Uurt

Čeká Vás další skvělý den v sedle. Vydáte se k jedné z nejznámějších památek údolí Orkhon, Uurtovu kaňonu. Piknik Vám opět přivezou doprovodná vozidla. Nyní se nacházíte v dolní části údolí, krajina je otevřená a obklopená dvěma pohořími. Potkáte řadu nomádských rodin se svými stády. Po příjezdu do tábora na Vás bude čekat hezké překvapení, protože tábor se nachází přímo na okraji rokle řeky Orkhon. Zde strávíte dvě noci. (2-4 jezdci v jedné jurtě se samostatnými lůžky, sprchy jsou v samostatné budově).

8 Den

Den 8 – sobota: Údolí Orkhon

Dnes budete jezdit hodně v horách, abyste získali lepší výhled na údolí pod Vámi. Večer se vrátíte zpět do tábora, kde povečeříte a přenocujete. (2-4 jezdci v jedné jurtě se samostatnými lůžky, sprchy jsou v samostatné budově).

9 Den

Den 9 – neděle: Region Khujirt

Dnes pojedete na jih do hor Orkhonského údolí, do oblasti Khujirt. Khujirt je dobře známá oblast kvůli své vodě, která se v láhvích prodává po celém Mongolsku. Pohled na řeku a travnaté kopce je úchvatný. Toto je Mongolsko z Vašich snů J. Piknik si dáte po cestě.

Odpoledne se dostanete do tábora, který je šetrný k životnímu prostředí, kde nejsou žádné „skutečné“ sprchy, ale pouze mokré ručníky. Poměrně neobvyklé, ale velmi efektivní! Povečeříte a přenocujete v táboře. (2-3 jezdci v jedné jurtě se samostatnými lůžky).

10 Den

Den 10 – pondělí: Poslední den v údolí Orkhon

Dnešek je posledním dnem Vaší jízdy údolím Orkhon. Jste jen pár mil před Karakorum, bývalým hlavním městem Mongolské říše. Údolí se zužuje a nabízí krásný výhled na horské svahy nad řekou. Tato část údolí je jedna z nejkrásnějších, protože řeka je zde velmi klidná a obloha se v ní odráží jako v zrcadle. Temně modrá voda ostře kontrastuje s bujnou zelení trávy a bílými jurtami na břehu. Mnoho stád putuje stepí a Vy si díky nim budete moci pořídit několik fotek typického Mongolska.

Poté už Vás čeká rozloučení s Vaším koněm a kočovnými přáteli. Povečeříte a přenocujete v jurtovém táboře (2-4 jezdci v jedné jurtě se samostatnými lůžky, sprchy se nacházejí v samostatné budově).

11 Den

Den 11 – úterý: Karakorum

Po snídani navštívíte klášter Erdene Dsuu.

Po prohlídce se vydáte do národního parku Hustai (cesta trvá asi 4 hodiny – v závislosti na stavu vozovky). Národní park Hustai byl v roce 2002 jmenován biosférickou rezervací UNESCO. Rozkládá se na 50 000 hektarech stepi a horského lesa a je domovem mnoha druhů savců a ptáků. Park je velmi známý díky úsilí chránit ohrožený druh divokého koně Takhi, známého také jako kůň Převalského, který již téměř vymizel ze svého přirozeného prostředí. Jen několik málo zvířat se nachází v zoologických zahradách po celém světě.  V roce 1992 byl zahájen program na znovuobnovení chovu, díky kterému se podařilo zvýšit populaci v rámci Hustai parku na asi 260 zvířat. Chcete-li Takhi pozorovat, je nejlepší jet ke břehům řeky, kde koně brzy ráno nebo večer pijí. Ve zbytku dne hledají potravu v horách. V odpoledních hodinách se vydáte džípem do parku a s trochou štěstí se pokusíte Takhi najít.
Povečeříte a přenocujete v jurtovém táboře (2-4 jezdci v jedné jurtě se samostatnými lůžky, sprchy se nacházejí v samostatné budově).

12 Den

Den 12 – středa: – Ulánbátar
Snídaně a brzký odjezd do Ulánbátaru, kam přijedeme odpoledne.
Cestou si uděláme piknik.
Zbytek odpoledne věnujeme nakupování v obchodech v centru města nebo na tradičním trhu Narantuul, kde naleznete tradiční oblečení a předměty každodenního života.
Pozdě odpoledne navštívíte show s tradičními tanci, hudbou a mongolskými písněmi.

Večeře (není v ceně).

Přenocování v hotelu.

13 Den

Den 13 – čtvrtek: Odjezd
Snídaně (závislá na Vašem letovém řádu) a transfer na letiště na Váš let zpět domů.

O koních

Mongolský kůň

Mongolský kůň vzešel z nelítostné přirozené selekce trvající tisíciletí. Ovlivnilo a zformovalo ho obzvláště drsné klima stepi. Člověk začal velmi brzy spolurozhodovat o výběru „chovu“ plemene.
Ačkoliv je malý, téměř poník, jeho vytrvalost a síla jsou legendární. Doprovází Nomády v Mongolsku při jejich každodenním životě. Je jejich dopravním prostředkem a zásobuje je mlékem a v zimě někdy masem.

IMG_9053

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

Od 55 800 Kč osoba (13 dní/12 nocí)

V ceně je zahrnuto
Jezdecká výprava, ubytování a výlety, jídlo, anglicky hovořící průvodce, přeprava autem s pohonem všech čtyř kol a řidičem, satelitní telefon Iridium (pouze pro naléhavé případy, nezahrnuje žádné telefonáty).

V ceně není zahrnuto
Mezinárodní lety, osobní výdaje, cestovní pojištění, nápoje kromě vody/čaje/kávy, oběd první den a večeře dvanáctý den

Příplatek za jednolůžkový pokoj v hotelu

3 300 Kč

Příplatek za malou skupinu (méně než 4 jezdci)

6 800 Kč

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Randocheval Mongolia (Asie a Austrálie, Mongolsko)
od 55 800 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Kontaktní údaje