Red Lake Trail - pferdesafari

Red Lake Trail

Vydejte se poznávat z koňského sedla hornatou oblast Sedmihradska, kde maďarsky hovořící etnická skupina z Transylvánie dodnes žije v údolích a kopcích východních Karpat. Tento týdenní trail vás zavede do nedotčené horské krajiny se starobylými borovými lesy, čistými potoky, vápencovými skalami, skrytými farmářskými vesnicemi a svěžími loukami, které místní obyvatelstvo stále obhospodařuje. Tady, v tomto místě se vrátíte o 50 let zpět a poznáte místní nespoutanou přírodu.

Jednou ze zajímavostí trailu je Červené jezero (Lacu Roşu), které je rumunským největším přírodně vytvořeným horským jezerem. Vzniklo v roce 1 837 v důsledku masivního sesuvu půdy. Na hladině jezera jsou stále ještě vidět špičky zlomených kmenů smrků, zatímco temně zelená voda odráží skály masivu Suhardul Mic. Další zajímavostí stezky je Bicaz Gorges – Národní park Hasmas se svými jeskyněmi, dolinami, soutěskami a vodopády, které poskytují pitoreskní krasovou scenérii. Navštívíte také jednu z nejkrásnějších jeskyní v oblasti, jeskyni Sugau. Váš průvodce zná všechny cesty v této oblasti, takže si buďte jistí, že o vás bude dobře postaráno.

Hory jsou tady bohaté na flóru a faunu, s hustými lesy a vzácnými rostlinami jako je protěž alpská, střevíčník pantoflíček žlutý nebo tis červený. Lesy jsou domovem velkých karpatských savců, jako jsou medvědi hnědí, vlci, rysi a jeleni. Od 70. let se zde objevuje i kamzík. 

Číst dále

Terén je velmi rozmanitý s rozlehlými poli, horskými hřebeny, malebnými vrcholky hor, hustými lesy, strmými stoupáními a klesáními. Denní převýšení se pohybuje mezi 300 a 800 m, nejvyššího místa putování dosáhnete v úterý vrcholem Great Hasmas.

Ve středu bude cesta pohodová s vycházkou v soutěskách Bicasz a budete si moci vybrat mezi odpoledním výšlapem na vrchol Suhardul nebo odpočinkem.

Přenocování je zařízeno v malých penzionech u místních rodin a v bungalovech. Obecně jsou ubytovací zařízení rustikální, umístěná v odlehlých místech, kde na vás dýchne místní kultura a příroda. Jezdci musí být připraveni na sdílení pokojů. Jednolůžkový pokoj nemůžeme zaručit. Zájezd proběhne i v případě rezervace v daném termínu i/jen 1 osobou. Koupelny jsou buď soukromé nebo sdílené.

Stravování je zahrnuto v ceně a očekávejte tradiční transylvánské pokrmy. O vašich dietních omezeních nám prosím informujte předem. Snídaně je formou bufetu, který zahrnuje salámy, klobásky, zeleninu, džemy, tvaroh, vajíčka, houby, čaj a kávu. Oběd dostanete ve formě balíčku, který si sebou vezmete na cestu. K večeři se můžete těšit na tradiční rumunská a maďarská jídla, která budou zahrnovat také polévku a teplé předkrmy.

Parametry dovolené:

Cena: od 29 400 Kč

Destinace: EvropaRumunsko

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: Rodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

V den příjezdu na vás budeme čekat na letišti (na vyžádání) a odvezeme vás do Gheorgheni. Tady přenocujete v penzionu a během večeře se dozvíte více o programu na nadcházející týden.

2 Den

Po krátkém testu, kdy si vyzkoušíme jezdecké schopnosti, začne vaše jízda cvalem po polích v okolí Gheorgheni. Pokračovat budete opravdu strmou cestou, dokud nedosáhnete vrcholu Pricske Peak (1 545 m). Tady si dáte piknik a poté se budete svažovat dolů  travnatým hřebenem do úzkého údolí Bekeny Stream. První noc strávíte v penzionu v údolí.

Buď dnes, nebo ve čtvrtek se budete moci zúčastnit pozorování medvědů ze dřevěné skrýše. Poplatek je 40 euro na osobu a platí se přímo na místě. Zájem o prohlídku je nutné nahlásit v den příjezdu.

V sedle strávíte 5 až 6 hodin a ujedete 23 km s převýšením 950 m.

3 Den

Po snídani se vydáte na hodinovou vyjížďku podél břehu potoka, poté opustíte údolí a budete stoupat průsmykem, dokud nedosáhnete vrcholu Medias (1 445 m). Odtud vaše cesta povede podél hřebene pohoří Hasmas, přes svěže zelenou Poiana Albu pod nejvyšším vrcholem pohoří Hasmás, vedoucí do skalního města Lonely Stone. Výhled tady stojí za všechno to úsilí, uvidíte odtud dvě kotliny (Gheorgheni a Cius). Na východě Moldavské kopce a skalnaté oblasti, zatímco na severu obrovské vápencové skály Ceahlaus. U chaty v LOnely Stone si dáte pikinik a poté už budete sestupovat do osamocené vesnice Haromkut ležící u strmé stezky.

V této vesnici strávíte jednu noc u místní rodiny.

V sedle strávíte 6 až 7 hodin a ujedete 25 km s převýšením 1 325 m.

4 Den

Jízdou údolím Little Bicaz Stream dojedete až k Rudému jezeru. Objedete ho a poté se už pěšky bez koní projdete dramatickými roklinami Bicaz. Pokud budete mít dostatek vůle a energie, budete moci vyšplhat na až na Little Suhard masiv a vychutnat si tady západ slunce. Přenocujete u Rudého jezera v komfortních bungalovech.

V sedle strávíte 3 až 4 hodiny a ujedete 17 km s převýšením 435 m.

5 Den

Ráno opustíte Rudé jezero a po staré stezce vyjedete až na vrchol Pongracz (1 255m), který je nejvyšším bodem mezi Gheorgheni a Rudým jezerem. Po cestě, kde původně vedla železnice, budete sestupovat do údolí Bekeny, kde jste strávili druhou noc vašeho putování.

V sedle strávíte 5 až 6 hodin a ujedete 25 km s převýšením 630 m.

6 Den

Z údolí Bekeny pojedete po hřebeni Sipos do jedinečné jeskyně Sugo. Tady si dáte piknik a navštívíte překrásnou jeskyni. Po prohlídce se vydáte zpět do Gheorgheni.

V sedle strávíte 5 až 6 hodina a ujedete 25 km s převýšením 1 260 m.

7 Den

Den začnete zdravou snídaní a poté se už budete muset rozloučit a vydat se na letiště.

O koních

Na farmě je k dispozici 10velmi dobře trénovaných a lehko jezditelných koní, z toho 8 lipicánů a 1 Saghya arabský kůň. Jezdí se v anglických sedlech s anglickou uzdečkou

Průvodci mluví anglicky a francouzsky.

Trip je vhodný pro středně pokročilé a zkušenější jezdce, kteří se cítí jistě ve všech třech chodech – krok, klus a cval. Měli byste být schopní zvládnout 4 až 6 hodin denně v sedle a být v dobré fyzické kondici se zkušenostmi s jízdou v terénu. Minimální věk jezdce je 15 let. V případě putování v horách, kde jsou strmé svahy, svého koně povedete. Osobní věci budete mít v sedlovém vaku vašeho koně, zavazadla budou přepravována automobilem.

V některých místech  – během putování v horách a tam kde jsou strmé svahy, svého koně povedete na uzdečce.

Vybavení –doporučujeme sebou mít boty s gumovou podrážkou (jezdecké boty doporučujeme pouze v případě, že se vám v nich pohodlně chodí), rajtky, chapsy, trička, košile, mikiny, sluneční brýle na šňůrce. Není povinné nosit jezdeckou helmu.  V horách může foukat vítr a být chladno a proto si vezměte nepromokavou bundu, pláštěnku a teplé oblečení. V brašnách na sedle není příliš místa, takže skutečně přemýšlejte o tom, co sebou musíte mít.

Minimální věk jezdce je 12 let s doprovodem rodičů, jinak je to 16 let. Maximální věk je 70 let (v případě dobré fyzické kondice). Váhový limit je 90 kilo.

 

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

od 29 400  Kč osoba / dvoulůžkový pokoj (7 dní/6 nocí/5 dní ježdění)

V ceně je zahrnuto

Ubytování ve dvou nebo více lůžkovém pokoji, 3 jídla denně (snídaně, piknikový oběd a večeře),kávu a čaj u snídaně, jízdu na koni a prohlídku jeskyně s průvodcem.

V ceně není zahrnuto

Letenky, transfer z/na letiště, pojištění, extra nápoje resp. alkohol, další občerstvení (lze zakoupit ve vašem ubytování v pondělí, středu a čtvrtek) Během dalších dní nebudete mít možnost si tyto věci koupit. Svého průvodce tedy informujete předem, že budete něco potřebovat.

Nakupování – suvenýry můžete nakoupit u místních řemeslníků na trase tripu v okolí Rudého jezera a soutěskách Bicaz. Během dalšího putování nebude možné suvenýry zakoupit.

Doplňkové aktivity – trampování, jízda na kole, rybaření a další venkovní nebo poznávací aktivity s průvodcem jsou dostupné na dotázání a záleží na počtu účastníků, jejich zájmu a fyzické zdatnosti.

Wi-fi – Na ubytování budete mít přístup k Wi-fi free pouze pondělí a ve čtvrtek a během večeře ve středu. Po zbytek pobytu můpžete využít místní 3&4G síť, když bude k dispozici.

Signál – Vaše cesta povede většinou po horách, a proto nebudete mít během dne signál po několik hodin. V úterý nebude na vašem ubytování signál vůbec žádný.

Platba kartou – Vaše cesta povede horami, mimo města a vesnice a proto sebou prosím mějte hotovost. Na cestě nebudou žádné bankomaty.

Co mít s sebou – cestovní doklady (pojištění, letenky a pas nebo občanský průkaz), přezuvky, toaletní potřeby (opalovací krém, balzám na rty, kapesníky a léky), fotoaparát a baterie navíc

Transfery

Letiště v Bukurešti – 4000 Kč za osobu.  Poslední možný čas transferu v den příletu je v 16:30 (přílet do 16:00) a v den odletu nesmí být odlet dříve než ve 13:00.

Letiště v Cluj Napoca – 3 200 Kč za osobu. Poslední možný čas transferu v den příletu je v 17:30 (přílet do 17:00) a v den odletu nesmí být odlet dříve než ve 12:00.

Letiště v Sibiu – 3 200 Kč za osobu.  Poslední možný čas transferu v den příletu je v 17:30 (přílet do 17:00) a v den odletu nesmí být odlet dříve než ve 12:00.

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Red Lake Trail (Evropa, Rumunsko)
od 29 400 Kč
08.09.2024 - 14.09.2024
06.10.2024 - 12.10.2024

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje