"Ride and Ski" - pferdesafari

„Ride and Ski“

Milujete jízdu na koni, ale také lyžování a zasněžené hory? Tento program splňuje obě tyto aktivity. Olympijské hory vás zvou ke zdolávání jejich svahů, zatímco zasněžené lesní cesty nabízejí klidnou zimní atmosféru při jízdě na vašich oblíbených společnících, koních.

Město Sarajevo, které v roce 1984 hostilo zimní olympijské hry, a okolní hory jsou již po desetiletí synonymem pro kvalitní zimní zábavu. Nezáleží na tom, zda jste zkušený lyžař či snowboardista, nebo se s těmito sporty teprve seznamujete. Po ranní projížďce na koních v hlubokém sněhu v hustých lesích a evergreenech si užijete lyžování na olympijských horách. Až se nabažíte jízdy na koni a lyžování, zastavíme se v půvabné restauraci Baš Čaršija v centru Sarajeva, kde si pochutnáte na místních kulinářských specialitách. Dovolená snů pro milovníky koní, jízdy na koni, lyžování a výborného jídla.

Číst dále

Vaši hostitelé
Selma a Rasim jsou oba kvalifikovaní lékaři a kromě rodné bosenské řeči mluví samozřejmě také plynně anglicky a německy. Když se Selma nestará o pacienty v nemocnici, je také talentovanou spisovatelkou, vedoucí jezdeckého tábora, instruktorkou drezury a matkou dvou jezdců. Otec těchto dvou talentovaných mladých dam, Rasim, je farmaceutický expert a uznávaný spisovatel, badatel, vytrvalostní sportovec, univerzitní profesor, instruktor jízdy na koni, zprostředkovatel výuky na koni a pilot.

Především jsou však v srdci vášnivými koňáky.

Váš průvodce na jezdeckých výletech
Jason Odendaal je profesionální jezdec, trenér, skokan, vývojář mládeže, instruktor jízdy na koni, nadšenec do přirozeného pohybu a fyziologie, také velmi zkušený průvodce po stezkách. S koňmi pracuje již 25 let a během svého působení v mezinárodním jezdeckém sportu nashromáždil pestrý a působivý seznam vyznamenání. Kromě dlouholetých jezdeckých zkušeností je držitelem certifikátů v oblasti první pomoci u koní, kulhání a rehabilitace a terapeutických metod, které jsou akreditovány ve Velké Británii. V současné době dokončuje v USA kurz veterinární anatomie a práce s tělem.

Od péče o koně přes trénink a soutěže skokanů ve Spojených arabských emirátech, trénování jezdců a vedení stezek v Číně až po výchovu mladých koní a soutěžních hvězd v Irsku, je nejznalejším jezdcem, jaký existuje:) … nepopiratelně důvěryhodným vůdcem!

„Většinu svého života jsem intenzivně trénoval koně a staral se o ně. Průvodcovství je vášnivou součástí mého každodenního života a zkušeností, o kterou se nemohu dočkat, až se s vámi všemi podělím!“

Parametry dovolené:

Cena: od 32 000 Kč

Destinace: Bosna Herzegovina

Druh ubytování: Penzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Program den za dnem

1 Den

Neděle (den příjezdu)

Přílet v neděli odpoledne, vyzvednutí na letišti nebo v místě ubytování v Sarajevu a transfer do jezdeckého centra, 30 minut jízdy.

Odpoledne si užijte ubytování, procházku v lese nebo sledování jezdeckých lekcí probíhajících v našich jízdárnách. Večeře se skupinou a vaším průvodcem, projížďka a bezpečnostní instruktáž. Kuchaři při grilování budou vaši hostitelé, Rasim a Jason.

Po večeři si užijte večer se sklenkou vína u krbu. Odpočiňte si v obývacím pokoji v patře nad stájemi pro koně a seznamte se se zbytkem skupiny v očekávání nadcházejících zážitků z jízdy a lyžování.

Přenocování v hotelu na ranči.

2 Den

Pondělí (2 hodiny jízdy)

Po snídani proběhne seznámení s koňmi a zhodnocení jezdeckých dovedností skupiny. Poté osedláme koně a vydáme se na dopolední lehkou vyjížďku v délce přibližně 2 hodin.

Cílem této seznamovací vyjížďky je zvyknout si na koně, se kterými snad strávíte nezapomenutelný jezdecký týden. Poté nás čeká oběd na farmě a následně výlet do Sarajeva, kde se zúčastníme dvouhodinové pěší prohlídky s průvodcem a dozvíme se vše o historii tohoto krásného města.

Přenocování v hotelu na ranči.

3 Den

Úterý (4-5 hodin jízdy na koni, 2 hodiny nočního lyžování)

Po dobré snídani připravíme koně a teplé deky na celodenní jízdu na sněhu hustými lesy a otevřenými loukami v okolí jezdeckého centra. V lednu je v Bosně obvykle bílo a sníh v lesích je nedotčený, protože se zde neprovádí žádná lesnická ani zemědělská činnost a turistické stezky jsou v tomto období také nevyužívané.

Užijeme si dlouhou vyjížďku a jako specialitu zajistíme připravený piknik s táborákem v malé dřevěné boudě, která byla postavena pro zimní jezdecké zážitky. Po návratu na koňskou farmu si vychutnáme oběd a připravíme se na večerní lyžování na olympijské hoře Jahorina. Po návratu se pak budeme těšit na lehkou večeři a sklenku svařeného vína u krbu v teple obývacího pokoje nad stájemi pro koně.

Ubytování v hotelu na ranči.

4 Den

Středa (3 hodiny jízdy na koni/lyžování, 3 hodiny lyžování)

Dnes jsme naplánovali aktivitu, kterou si většina našich jezdců pravděpodobně vyzkouší poprvé. Hluboko v genech bosenských plemen koní, která v současnosti tvoří nejvíce členů v našich jezdeckých programech, je zakotvena práce v lese, tahání klád a vozíků. Proto jsme si mysleli, že skjering je činnost, kterou by snadno přijali a která by pro ně byla přirozená. A měli jsme pravdu. Pro všechny jezdce, kteří by si chtěli tento sport vyzkoušet, pořádáme výcvik skjeringu v jezdeckém areálu s překážkami jako přípravu na výlet do lesa. Nasaďte si lyže, utáhněte postroj na svém koni a bavte se! Jezdci, kteří nemají o skjering takový zájem, si mohou užít jízdu na okolních zasněžených lesních cestách a mýtinách.

Po obědě na farmě naskočíme do našich vozidel a vydáme se směrem k olympijské hoře Jahorina, abychom si užili půlden lyžování. Jahorina je to nejlepší ze všech světů: vyvážená směs modrých, červených a černých sjezdovek, která zahrnuje vše od nově vybudovaného areálu pro začátečníky až po sjezdovky, které se používaly během soutěžních závodů žen na zimních olympijských hrách v roce 1984.

5 Den

Čtvrtek (3 hodiny jízdy na koni/lyžování, 3 hodiny lyžování)

Odpočatí koně a jezdci pokračují v lyžařské výzvě a navštěvují další trasy směrem k vrcholům Bjelašnice. Ti, kteří dávají přednost jízdě na koni, cestují vedle skupiny v sedle.

Po půldenním ježdění/skjeringu se připravíme na lyžařské dobrodružství na další olympijské krásce, Bjelašnici, kde nás čeká odpolední lyžování. Během 14. zimních olympijských her v Sarajevu v roce 1984 hostila Bjelašnica závody v alpských lyžařských disciplínách pro muže. Tehdy zde byly vybudovány tratě pro sjezd, slalom a obří slalom. Kdysi byla hora synonymem drsné zimy a odlehlých vesnic, které navštěvovali jen ti nejzkušenější turisté, lovci a dobrodruzi.

Unavení a spokojení po lyžování se vydáme do našeho domova daleko od domova, na koňskou farmu.

6 Den

Pátek (3-4 hodiny jízdy na koni, SPA a masáže)

Po několikadenní jízdě na koni se v klidu vydáme směrem k táboru, který jsme pro naše hosty připravili v hlubokém lese. U táboráku si zrekapitulujeme události předchozích dní a se sklenkou svařeného vína si připijeme na některé nové společné budoucí jezdecké výlety.

To nejlepší z tohoto jezdeckého programu teprve přijde: relaxační návštěva lázní v místním pětihvězdičkovém resortu je tím nejlepším způsobem, jak na závěr tohoto výletu uklidnit unavené svaly. Pojďme si užít uklidňující vůně saun, teplou vodu ve vyhřívaných bazénech a klidné ruce zkušené masérky.

7 Den

Sobota

Po snídani se můžete rozloučit s koňmi a poté Vás převezeme na letiště.

O koních

Na farmě je 17 koní, z nichž 9 je vycvičených pro trailové ježdění – jsou velmi jistí a odolní! Mnozí z nich jsou úspěšní ve vytrvalostních soutěžích, někteří ve skokových soutěžích a jiní v drezúře (i když se to částečně překrývá). Při vyjížďce vás bude doprovázet buď „rustikální“ balkánský horský kůň, klidný arab (na kterém jezdí děti od 8 let v rámci školní výuky), hrdý lipicán nebo statečný hafling. Každý z nich má svou vlastní osobnost, proto si s vámi nejprve promluvíme a zjistíme vaše zkušenosti a preference.

Jezdíme s anglickým vybavením, v anglickém stylu.

 

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

od 32 000 Kč na osobu (7 dní/6 nocí)

V ceně je zahrnuto

5 dní jízdy na koni a lyžování, koně a jezdecké vybavení, lázně, bazén, masáže, plná penze, všechny nápoje a občerstvení, ubytování na 6 nocí, transfer z/na letiště

V ceně není zahrnuto

Lety a cestování do Sarajeva, Skipas 15 EUR na půl dne, 25 EUR na celý den na osobu a půjčovna lyží 15 EUR/den na osobu (ceny sezóna 2023, možné vyšší ceny 2024), osobní výdaje, spropitné

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Ubytování

Ranč nabízí 3 dvoulůžkové pokoje (jeden s vlastní koupelnou) a jeden čtyřlůžkový pokoj (se společnou koupelnou). K dispozici je útulná kuchyň a jídelna/kavárna a také krásná terasa s výhledem na jezdecké arény.
V případě zájmu jsou v okolí další možnosti ubytování, od kompletních domů (4 pokoje/2 koupelny) až po luxusní resortní hotely.

Velikost jezdecké skupiny
max. 6 jezdců a průvodce.

Délka jízdy
2 až maximálně 6 hodin denně.

Hmotnost
Váhový limit je 95 kg.

Minimální věk
18 let.

Jezdecké schopnosti
Měli byste mít několikaleté zkušenosti s jízdou na koni a umět jezdit ve všech chodech, včetně výletů v přírode.
Předpokladem je bezpečné ovládání koní ze země, protože budete vést chvílemi koně přes strmé nebo jinak obtížné úseky stezky. Sebehodnocení se značně liší. Proto vás prosíme, abyste nám sdělili své aktuální zkušenosti v sedle, abychom mohli předem vybrat trasu a zajistit, že všechny skupiny, které vytvoříme, budou mít kompatibilní jezdeckou úroveň. Než se jezdci vydají na jezdecké stezky, posoudí je v bezpečné aréně licencovaný instruktor jízdy na koni.

Přilba je povinná
Přilby jsou povinné! Doporučujeme, abyste si s sebou vzali vlastní dobře padnoucí jezdeckou přilbu. Jezdecké přilby a bezpečnostní vesty si můžete také zapůjčit.

Terén/krajina/zvířata
Krajina je charakteristická středověkými vesnicemi, řekami a jezery i drsnými Dinárskými horami. V rozsáhlých lesích se stále vyskytují vlci, medvědi a divoká prasata. Díky zimním olympijským hrám v roce 1984 se lyžařská střediska Jahorina, Bjelašnica a Igman v okolí Sarajeva stala světoznámými.

Děti
Děti se této jízdy nemohou zúčastnit.

Další aktivity
Návštěva lázní

Cestování
Letadlem do Sarajeva. Odtud je zajištěn transfer na farmu (cca 30 minut).

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

„Ride and Ski“ (Bosna Herzegovina)
od 32 000 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje