Saumur – Villandry - Pferdesafari

Více o dovolené

Zažijte 7 dní parádní jízdy. Tento trail začíná v městečku Saumur – oblasti proslulé vinicemi, zámky a jeskyněmi. K tomu je nutné připočíst ještě bohatou historii šlechtických rodů, jako byli Plantageneti, Akvitánští či dynastie z Valois. A zapomenout nemůžeme ani na Johanku z Arku.  Na zámcích vás uvítají francouzští aristokraté a během výletů na koních budete projíždět nádhernou krajinou plnou vinic a lesů na březích řek Loira, Vienne a Indre. Naše cestování ukončíme na překrásném zámku Villandry s jeho proslulou zámeckou zahradou.

Prožijete chvilky, kdy si budete říkat, že život je skutečně božský, a obzvlášť ve Francii. Čeká vás ubytování pravých zámeckých pánů – na zámcích B&B. Na výletech si užijete pikniky s vybranými kulinářskými specialitami a v sedle perfektně připravených koní navštívíte světoznámé zámky a další význačné památky. Na tomto výletě zažijete, jaké je to, když o vás pečují jako o krále.

Trail je vhodný  pro zkušené a sportovně založené jezdce, každý den se tráví v sedle přibližně dvě hodiny dopoledne a dvě hodiny odpoledne.

Program den za dnem

1 Den

Příjezd na zámek Beaulieu v městečku Saumur.

2 Den

První jízda vás zavede skrz nádherné vinice na zámek v Saumuru. Na koních se vydáte také do podzemních stezek, které vytvořili v dávné minulosti obyvatelé zdejších jeskyň. I pro zcestovalé jezdce je to jedinečný zážitek. V jeskyních čeká ještě jedno překvapení – ochutnávka místních vín. Oběd se pak podává v blízké restauraci.

odpoledne budete v sedle pokračovat podél vinohradů a řeky Loiry až k zámku Montsoreau, který inspiroval jednoho z nejslavnějších francouzských spisovatelů Alexandra Dumase k napsání knihy „Dáma z Montsoreau“. Na večer a nocleh se vrátíte na zámek Beaulieu.

3 Den

Dopolední program začíná opět jízdou nádhernou krajinou k zámku Brézé, kde poobědváte ve starých stájích. Celý historický klenot si následně projdete během prohlídky.

Odpoledne vás pak čeká jízda ke klášteru Fontevrauld, kterým vás provede zkušený průvodce.

Večeřet a nocovat budete na místním statku Mestre, který je historickou součástí kláštera.

4 Den

Nezaměnitelnou francouzskou krajinou se tentokrát vypravíte k zámku de la Roche Martel. Jedná se o soukromý zámek, jehož majitelé vás osobně přivítají, provedou po interiérech a připraví pro vás piknik.

Po obědě zamíříte na koních k zámku Ternay, kde vás opět přivítají místní aristokraté, kterým zámek patří. Právě zde budete po společné večeři nocovat.

5 Den

Během dopolední jízdy skrz chinonský les se dostanete až k zámku Useé, kterému se často přezdívá “spící kráska” podobně jako pohádkové Šípkové Růžence. Na zámku se bude podávat chutný oběd.

Odpoledne se můžete těšit na o něco delší jízdu na zámek Chatonnière. Po cestě se dočkáte i několika úseků, které se perfektně hodí pro cval podél řeky, skrz lesy i ovocné sady. V cíli rozhodně stojí  za prohlídku krásná zámecká zahrada. Nocleh vás čeká ve středověkém hotelu Gargantua.

6 Den

Vinicemi a lesy, které se nikdy neokoukají, se na koních vydáte až k zámku Villandry, kde si prohlédnete zahrady a naobědváte se. Po prohlídce vnitřních prostor, bude následovat transfer do impozantního soukromého zámku Gizeux. Přivítají a po pokojích vás provedou sami vlastníci. Na zámku strávíte i příjemný večer a noc.

7 Den

Po snídani nadejde čas odjezdu.

O koních

P1100960_resizeVýběr koní je pro nás ta největší priorita.  Chceme a je pro nás důležité, aby jste na koních zažili bezpečnou a nezapomenutelnou dovolenou. Zdejší koně jsou klidní a dobrosrdeční, vždy pro vás vybereme takového, který se bude nejlépe hodit k vašim jezdeckým schopnostem. Abyste se mohli tohoto výletu zúčastnit, musíte si být jistí v sedle na delších jízdách při klusu i cvalu v přírodě a mít patřičnou kondici a výdrž.

Jako alternativu k dlouhým jízdám si můžete vybrat půldenní výlety. Jezdí se pouze v anglických sedlech.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2021

od 71.300,- Kč na jezdce (7 dní/6 nocí)

V ceně je zahrnuto

Ubytování v dvoulůžkovém pokoji, plná penze a dvě skleničky vína ke každému jídlu, všechny jízdy a prohlídky, průvodci a všechny přesuny během programu.

V ceně není zahrnuto

Doprava z/na letiště, příplatek za jednolůžkový pokoj, nápoje a destiláty.

Příplatek za jednolůžkový pokoj

14.900,- Kč

Termíny 2021

18.07.2021 – 24.07.2021

Rezervovat

od 71.300,-Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás