Seregenti Trail - Migrace - pferdesafari

Seregenti Trail – Migrace

Zažijte velkou migraci pakoňů ve slavném Serengeti z koňského hřbetu – dobrodružství na koni, na které hned tak nezapomenete!

Budete jezdit v NP Ngorongoro a národním parkem Serengeti. Projedete se pláněmi společně s úchvatnými stády pakoňů a objevíte přírodní krásy východní Afriky. Společně se podíváme na slavné „kočky“ Afriky – lva, leoparda a geparda.

Kaskazi Horse Safari se nachází v severní části Tanzanie. Stáje safari koní jsou kousek od Arushy s fenomenálním výhledem na horu Meru a, pokud je dobrá viditelnost, taky na Kilimandžáro.

Kaskazi žije z velké lásky ke koním, k Africe a jejím lidem. Zažijte neobjevená a klidná zákoutí Tanzanie tím nejkrásnějším způsobem, jak cestovat po Africe – na hřbetě zkušeného safari koně.

Parametry dovolené:

Cena: od 151 200 Kč

Destinace: AfrikaTanzanie

Druh ubytování: Lodge / UsedlostLuxusní safari stan

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Po příletu na mezinárodní letiště Kilimanjaro vás vyzvedne tým Kaskazi a odveze vás do asi 30 minut vzdáleného Polo Clubu, kde také strávíte svou první noc v komfortním butikovém hotelu v areálu golfového hřiště Golf and Polo Klub. Tam se setkáte s ostatními účastníky safari a večeře se bude podávat v klubovně póla.

2 Den

Odlétáme brzy ráno, abychom stihli charterový let na letiště Ndutu v jižní části Serengeti. Po letu, podle toho, kde přesně přistanete, vás čekají 2 až 4 hodiny jízdy. Kráter Ngorongoro, jezero Manayara nebo národní park Tarangire jste již viděli ze vzduchu, než začne naše koňské safari. Po odbavení u brány národního parku Ngorongoro projíždíme kolem působivých útesů a kopců, říčních potoků a travnatých plání, které jsou známé díky Serengeti. V prvních měsících roku se zde přednostně pasou stěhovavá stáda pakoňů. S trochou štěstí (v závislosti na povětrnostních podmínkách) budou pláně plné pakoňů, kteří po deštích přicházejí v tisících za čerstvou trávou. Tyto pláně jsou také preferovaným hnízdištěm  pro pakoně – je jedním z přírodních zázraků, že samice pakoně oddaluje porod, dokud po deštích nevyroste tráva. Svým novorozencům tak dávají ten nejlepší start do života. K dispozici je dostatek jídla, aby bylo dost sil na nadcházející dlouhý trek na sever do keňských plání Mara.

Po zajímavé jízdě dojedeme do našeho kempu ve stínu krásných akácií. Seznamte se s servisním týmem, ubytujte se do svých stanů a pak si vychutnejte oběd ve stínu našeho jídelního stanu. Poté máte čas na malou siestu, než se seznámíme s koňmi a jejich doprovodem a vyrazíme na večerní vyjížďku za koňmi. Se západem slunce se vracíme do kempu a po horké sprše si můžete užít západ slunce u táboráku. Poté následuje první společná večeře v buši, než dobrodružství příštího rána skutečně začne!

3 Den

Budete probuzeni kolem 7:00 hodin, kdy si do stanu přinesete čaj nebo kávu. Po snídani v jídelním stanu nasedáme kolem 8:00 na koně. V závislosti na počasí a migraci divoké zvěře se můžeme vydat na dlouhou ranní vyjížďku a vrátit se do tábora na oběd, než se vydáme na další pozdní odpolední safari  nebo jízdu na džípu. Nebo jsme celý den venku s koňmi a na oběd se sejdeme se servisním týmem v buši. Šance, že zahlédnete velká stáda pakoňů, kterými je oblast známá, žirafy živící se mezi akáty, zebry a možná predátory, jako jsou hyeny nebo šakalové, jsou však velmi dobré. Večeře a nocleh v kempu.

4 Den

4. až 7. den

Další čtyři dny objevování a ježdění po otevřených pláních, travnatými údolími s malebnými žulovými výchozy a s plochými akáty typickými pro východní Afriku. Trasa a itinerář každého dne závisí na povětrnostních podmínkách a pohybu divoké zvěře. Váš průvodce se však bude snažit jet alespoň do jednoho nebo dvou dalších táborů, abyste mohli objevovat nové oblasti. Jedno ráno nebo odpoledne si koně odpočinou a my využijeme příležitosti k návštěvě muzea Olduvai, jedné z nejvýznamnějších paleoantropologických lokalit na světě, s džípy. V muzeu jsou vystaveny fosilie, předměty od našich lidských předků a kostry mnoha vyhynulých zvířat. Během safari budeme často projíždět historickou oblast na koni.

 

V jeden z dnů začneme znovu brzy ráno po čaji nebo kávě ve vašem stanu na 3 až 4 hodinovou projížďku, setkáme se se servisní posádkou na obědě pod širým nebem v buši a horké poledne využijeme k siestě. Následně vyrazíme do nového tábora, abychom tam dorazili za denního světla. Naše servisní posádka již připravila vše pro náš příjezd. Kemp je uprostřed otevřených plání, kde nás během hlavní migrační sezóny hypnotizují zvuky pakoňů. Po příjezdu se osvěžte šálkem čaje nebo vychlazeným pivem, poté si dejte horkou sprchu a vychutnejte si večeři za scénických zvuků buše.

5 Den

V tento den, pokud počasí dovolí, strávíte noc v jednodušším kempu chráněném moskytiérami pod hvězdami. Ráno vyrazíte s džípy na projížďku za zvěří a hledáte lvy, gepardy a leopardy, kteří žijí na pláních. Můžete zahlédnout slony nebo plameňáky, kteří se rádi poflakují v oblasti Lakes of Natron. Oběd bude zajištěn na cestě, ale do kempu se vrátíte včas na odpolední čaj a vychutnáte si fantastickou večeři pod hvězdami.

6 Den

Dnes budete vstávat brzy, abyste se mohli rozloučit se svým věrným čtyřnohým přítelem a podpůrným týmem. Poté projedeme pohoří Ngorongoro Highlands a cestou se zastavíme na snídani s fantastickým výhledem na světoznámý kráter Ngorongoro. Po odhlášení u brány jedeme do Gallerie, dobrého místa pro nákup umění a dalších tanzanských suvenýrů. Krátce poté váš 40minutový let odlétá z letiště Manyara zpět do lodge, kde na vás čeká oběd. Je zde možnost sprchy (společný prostor), ale pokud dáváte přednost privátní místnosti, můžete si ji rezervovat předem. Poté budete vozidlem přepraveni na mezinárodní letiště Kilimandžáro pro váš navazující let.

Bohužel zde naše společné dobrodružství alespoň pro tento výlet končí….

Vezměte prosím na vědomí, že denní aktivity, umístění tábora a itineráře se na místě mohou změnit. Váš průvodce bude činit nejlepší rozhodnutí na základě výskytu zvířat, povětrnostních podmínek a dalších místních okolností.

 

Toto je vzorový itinerář – může se kdykoli změnit a chyb.

O koních

Všichni koně jsou cvičeni jako safari koně. Jsou směsí typických tanzanských plemen a plnokrevníků. Téměř všichni mají za sebou westernový výcvik, což znamená, že otěže držíte v jedné ruce. To vám umožní fotografovat a také ukládat své věci do sedlové brašny, když jezdíme. Jen málo z nich se jezdí anglicky; pokud je to váš případ, váš průvodce vás bude předem informovat. Všechny koně jsou velmi jednoduché na ježdění, můžete se na ně naprosto spolehnout, tato zvířata mají skvělý charakter a silnou osobnost. A každý je osobnost, s různým temperamentem. To nám pomáhá najít správného koně pro každého jezdce. Své koně milujeme a podle toho se o ně staráme.

Každý kůň má své jedinečné sedlo. Jezdíte na australských sedlech, na Wintecoch nebo na jiných anglických sedlech. Všichni koně mají jednoduché uzdění. Každý jezdec má na sedle připevněnou také sedlovou brašnu.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2023

Od 151 200 Kč (8 nocí/9 dní)

V ceně je zahrnuto

Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji/stanu (přenocování v prostorách Polo Clubu a mobilních kempů); večeře v den příjezdu / oběd v den odjezdu; všechna jídla a nápoje během jízdy; zkušený průvodce; koně a jezdecký program, jak je popsáno; 1denní vstupenka do chráněné oblasti Ngorongoro a národního parku Serengeti; poplatky WD (Wildlife Department); poplatky WMA (Wildlife Management Area); poplatky pro obce;  „Flying Doctor“; transfer z letiště a na letiště v naplánovaných časech; vstupné do muzea Olduvai Gorge Museum

V ceně není zahrnuto

Mezinárodní lety; nápoje na lodge/Club; spropitné (doporučuje se přibližně 25 až 40 USD za den); ostatní osobní náklady; vízum; cestovní pojištění

Poplatek za jednolůžkový pokoj

13 500 Kč

Poplatky za vstupy do NP

34 300 Kč

Aircharter

14 900 Kč

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Seregenti Trail – Migrace (Afrika, Tanzanie)
od 151 200 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje