Sierra Nevada - Pferdesafari

Více o dovolené

Pohoří La Alpujarra předsunuté jižnímu okraji Sierra Nevady je svou nádhernou a rozmanitou krajinou jednou z nejvíce vzrušujících oblastí Evropy pro putování na koni. S tímto úchvatným regionem se pod odborným vedením seznámíte během týdenní jezdecké dovolené a krátkých vyjížděk.

Majitelkou zdejší nejstarší jezdecké stáje Alpujarras je Dallas Loveová. Již 22 let přinášejí její prvotřídní španělští koně mnoha hostům nezapomenutelné momenty. Od dětství nadšená jezdkyně zasvětila svůj život koním a založila první jezdeckou stáj v La Alpujarra, v níž je v současné době více než 20 koní. Dallas má k tomuto horskému regionu hluboký vztah. Jen málokdo zná lépe místní údolí, prastaré stezky a vodní cesty než ona. Během let získala díky kvalitě svých jezdeckých dovolených a putování s koňmi skvělou pověst. Výborní koně, obsáhlé znalosti tohoto horského světa a trasy pro vyjížďky, které Dallas sama objevila, jsou přitom jen některá tajemství jejího úspěchu. Objevte ta další.

Program den za dnem

1 Den

Po příletu na letiště Malaga (nejpozději v 16.00 hodin) následuje přeprava do vesnice Bubion, kde Vás přivítá organizátorka cesty a průvodkyně Dallas Loveová. Večeře a ubytování Vás čeká v komfortním hotelu Casa la Sevillana ve vesnici.

2 Den

Po snídani se vydáte do stájí, které jsou vzdálené asi pět kilometrů od vesnice Bubion a nachází se v nadmořské výšce 1650 m. Vaší první jízdu absolvujete v bezprostředním okolí stáje, abyste se aklimatizovali na zdejší nadmořskou výšku. Vydáte se po lesních a jezdeckých stezkách až k vrcholu údolí Poqueira. Trasa vede podél starých vodních kanálů a letních pastvin, které jsou zavlažovány tajícím sněhem. Toto údolí je známé jako jedno z nejkrásnějších míst Sierra Nevady, na které můžete vyšplhat a je dosahuje více než 3000 metrů nad úrovní Středozemního moře.

Vaši koně sebou ponesou piknikové koše, ze kterých se občerstvíte u jedné z horských řek. Během oběda si vychutnáte nejen skvělé jídlo, ale také krásný výhled z nadmořské výšky 2500m. Za jasných dní můžete dohlédnout až do dalekých Marockých hor. Po návratu do stájí Vás odvezeme zpátky do města. Večeře se podává v jedné z místních restaurací. Přespíte opět v hotelu Casa la Sevillan.

V sedle strávíte cca 6 hodin

3 Den

Dnes se vydáte na východ do vesnice Trevelez, která je díky svým 1486 metům nad mořem nejvýše položenou vesnicí ve Španělsku, která není lyžařských střediskem. Během dopoledne budete putovat po lesních cestách a horských stezkách. Trasa povede přes sady a malé terasy kolem vesnic Capilerilla, Pitres a Portugos. Na několika strmých svazích bude nutné koně vést. Z vesnice Portugos začne Vaše 600m dlouhé stoupání borovicovým lesem, v jehož stínu si dáte piknik. Po obědě budete pokračovat lesem až do vesnice Trevelez. Cesta, po které pojedete, je velmi stará, ale ideální pro cval. Vede mimo jiné kolem malých horských farem. Přenocujete a povečeříte v komfortním hotelu Fragua ve staré berberské čtvrti v Trevelez. Můžete se vykoupat v bazénu, který je k dispozici od června do září.

V sedle strávíte cca 6 hodin.

Berchules získalo své jméno ze starého španělského slova „Berchel“, což doslovně znamená „horská zahrada“. Během Vaší jízdy po staré Maurské koňské stezce skrze terasovité háje a pole brzy pochopíte, proč region získal právě toto jméno. Po obědě formou pikniku u řeky opustíte Maurskou stezku a vrátíte se na jednu z širokých lesních cest Sierry. Během ní budete mít řadu příležitostí ke klusu i cvalu. V Berchules strávíte noc.

V sedle strávíte cca 7 hodin

4 Den

Dnešní trasa pokračuje směrem na východ k vesnici Berchules. Po desetiminutové procházce ulicemi Trevelez se Vaši koně osvěží v jednom z mnoha pramenů. Poté, co překročíte řeku, Vás stovky let stará pěšina povede nejdříve přes vodní kanály a poté skrze dubové a borové lesy až do otevřené krajiny Sierry v Juviles. V závislosti na počasí budete buď pokračovat po svahu a užít si piknik ve 2300 m nad mořem nebo budete pokračovat v lehkém stoupání a svůj piknik si vychutnáte v dubových leséch na Juviles. V obou případech si užijete překrásné výhledy do okolní krajiny. Obě varianty budou navíc v pomalém tempu a zakončíte je ve vesnici Berchules, kde i povečeříte a přenocujete v hotelu. I zde Vám bude k dispozici bezén (pouze v období červen až září)

V sedle strávíte cca 6 hodin.

5 Den

Berchules získalo své jméno ze starého španělského slova „Berchel“, což doslovně znamená „horská zahrada“. Během Vaší jízdy po staré Maurské koňské stezce skrze terasovité háje a pole brzy pochopíte, proč region získal právě toto jméno. Po obědě formou pikniku u řeky opustíte Maurskou stezku a vrátíte se na jednu z širokých lesních cest Sierry. Během ní budete mít řadu příležitostí ke klusu i cvalu. V Berchules strávíte noc.

V sedle strávíte cca 7 hodin

6 Den

Dnes se vrátíte zpět do Trevelez. Poté, co opustíte Berchules, začne strmé stoupání do výšky 2400 metrů. Ranní trasa povede přes farmy a pastviny, které vybízí ke cvalu. Piknikový oběd si vychutnáte na okraji borových lesů s krásným výhledem na Trevelez, moře na jihu a Mulhacen (3486 metrů), což je nejvyšší hora pevniny na severu. Odpoledne se vydáte po lesní stezce směrem k Trevelez. Povečeříte a přenocujete v hotelu Fragua.

V sedle strávíte cca 5 hodi

7 Den

Dnes Váš čeká krátká jízda. Po lesní cestě borovými a dubovými lesy, která vede přímo do stájí vysoko nad vesnicí Valle del Poqueira. Cesta nabízí nejen překrásné výhledy na kopce Contraviesa a Středomoří, ale také řadu cvalových tras. Pozdní oběd si dáte v Capileiře a přenocujete v Bubionu. Večeře není zahrnuta v ceně, můžete navštívit restauraci dle svého výběru.

V sedle strávíte 3-4 hodiny

8 Den

Ráno se přesunete na letiště v Malaga.

Organizátor si vyhrazuje právo změn a úprav.

O koních

summer & autumn 2012 046Pro jezdce jsou k dispozici andalusští koně a kříženci andaluských koní a arabů s kohoutkovou výškou 1,52 až 1,62 metru, kromě toho také několik velmi těžkých a velmi klidných koní. Všechna zvířata přijezdila a vycvičila Dallas a její bratr Mordecai, profesionální drezúrní trenér.

Koně byli pečlivě vybráni podle charakteru, temperamentu a výkonnosti. Všichni jsou v dobré formě, přátelští a silní, užívají si svou práci a je radost na nich jezdit. Nejedná se zde o průměrné koně z jezdecké stáje nebo průměrné koně pro vyjížďky, ale o citlivé, dobře vychované a výborně vycvičené koně, kteří jsou stále pozorní.  Jedním z nejčastějších komentářů jezdců je, že kvalita a výcvik našich koní rozhodně překonaly jejich očekávání.

Týdenní cesty jsou zaměřeny spíše na zkušené jezdce, jelikož se předpokládá, že svého koně ovládají v terénu při každém druhu pohybu. Pro všechny rozdílné jezdecké úrovně jsou ale u nás připravena odpovídající zvířata a při výběru budeme velmi pečliví, aby byli koně vhodní pro aktuální schopnosti a zájmy jednotlivce. Prosím, uveďte při rezervaci bezpodmínečně Vaši jezdeckou úroveň a typ koně, na kterém jste zvyklí jezdit.

 

Podmínky a důležité informace

Ceny 2021

Alpujarra Trip  (7 nocí/ 8 dní)
od 37 700,- Kč osoba / dvoulůžkový pokoj
minimální počet účastníků 2

V ceně je zahrnuto
Ubytování se snídaní, oběd a večeře, 6 jezdeckých dní, koně, průvodce, přeprava zavazadel na ubytování, přeprava z/na letiště z/do Malagy ve stanovený čas.

V ceně není zahrnuto
Příjezd, pojištění, vína a alkohol, přeprava z/na letiště z/do Malagy mimo stanovený čas.

Přeprava
přeprava z letiště z Malagy v den příjezdu nejpozději do 16.00 hodin
přeprava na letiště do Malagy v den odjezdu nejdříve od 7.00 hodin

Příplatek za jednolůžkový pokoj

4 800,- Kč

Upozornění
Pro tuto jízdu potřebujete platné cestovní pojištění do zahraničí. Doporučujeme nosit jezdeckou helmu.

Termíny 2021

Ověřte si u svého týmu pferdesafari aktuální obsazenost.

20.03.2021 – 27.03.2021
10.04.2021 – 17.04.2021
02.10.2021 – 09.10.2021
16.10.2021 – 23.10.2021
13.11.2021 – 20.11.2021

Rezervovat

od 37.700,-Kč

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás