Skálakot - pferdesafari

Skálakot

Poznejte útulnou a luxusní stránku Islandu v našem rodinném hotelu. Ideální pro ty, kteří si chtějí odpočinout a užít si pohodu. Hotel nabízí skvělé aktivity pro každého: výlety na koních po krásném okolí, výuku jízdy na koni, pěší turistiku, rybaření a mnoho dalších aktivit/výletů v okolí. Hlavním zaměřením této rodinné farmy vedené již čtvrtou generací je chov islandských koní a islandská pohostinnost.

Skálakot se nachází v srdci jižního Islandu. Je obklopen úchvatnou přírodou v klidu venkova, těsně pod rozlehlými islandskými velehorami a v blízkosti ledovců a sopek, s výhledem na severní Atlantik.

Ve Skálakotu nabízíme širokou škálu jezdeckých výletů. Na své si přijdou jezdci všech úrovní! Mnoho možností taky pro nejezdící a děti.

Hotel a restaurace Skálakot Manor je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci po vyjížďkách v krásné přírodě jižního Islandu. 

Oblast nabízí mnoho nejlepších památek jižního Islandu s úchvatnou přírodou, jako jsou vodopády, sopky, ledovce a pláže s černým pískem. Díky tomu nemusíte trávit příliš mnoho času na cestách, ale můžete si místo toho užívat přírody a aktivit.

Číst dále

Výlety na koních v okolí (je zahrnuto v ceně a programu):

ÍRÁRFOSS – hodinová vyjížďka na koni k vodopádu Írárfoss. Poznejte islandské koně v klidném tempu. Ideální jezdecký výlet pro začátečníky.

EYJAFJALLA – Dvouhodinová vyjížďka na koni přes pláně a do pohoří Eyjafjalla. Ideální pro vyzkoušení slavných 5 chodů islandských koní.

GLACIER – Tříhodinová vyjížďka do hor a do blízkosti slavné sopky Eyjafjallajökull.

ČERNÁ PLÁŽ – Tříhodinová vyjížďka podél pobřeží Atlantiku po naší soukromé černé pláži a přes jezero Holtsós.

Možnost celodenního výletu za poplatek vč. oběda (není zahrnuto v ceně a programu):

GLACIER & BLACK BEACH – Kombinace vyjížďky na GLACIER a BLACK BEACH, při které jsme v sedle přibližně 7 hodin.

 

Mimo jezdecké túry – nebo pro nejezdce – nabízíme také řadu aktivit v závislosti na ročním období (za poplatek):

– Výlety vrtulníkem

– Rybaření (klasické, horské, vícedenní)

– výlety na kánoích

– pěší turistika

– ledovcová turistika

– Výlet na sněžném skútru

– Výlet na čtyřkolkách po černé pláži

– Lázně/masáže

Parametry dovolené:

Cena: od 68 300 Kč

Cena za ubytování pro 2 osoby v standartním 2lůžkovém pokoji vč. snídaně a jezdeckých výletů v období 1/1 – 19/5/2024 resp. 21/10-31/12/2024.

Cena za ubytování pro 2 osoby v standartním 2lůžkovém pokoji vč. snídaně a jezdeckých výletů v období 20/5 – 20/10/2024 je 81 100 Kč.

Destinace: Island

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZačátečníkZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program

Ubytováni budete v komfortním hotelu Skálakot Manor v soukromém pokoji vybaveném sprchou a toaletou. V hotelu je k dispozici Wi-Fi a vířivka, která je skvělým místem k relaxaci. Věrni islandské pohostinnosti budete žít pod jednou střechou se svými hostiteli a zažijete velkolepou dovolenou v rodinné atmosféře.

Hotel má celkem 14 pokojů různých kategorií – od standardních pokojů až po master suity, každý si zde najde něco pro sebe. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu, fén, župany, 43″ HDTV, Wi-Fi, rychlovarnou konvici.

A v předstihu si dohodnete všechny 4 jezdecké výlety popsané výše. Jeden den si „necháte“ plně pro výlet na 1-2 nádherné místa v blízkém okolí farmy, nebo do světoznámé Modré laguny.

Nejlépe se pro výlet hodí půjčit si auto po příletu do Reykjavíku – každý den budete mít čas na památky/přírodní skvosty Islandu. V případě, že auto nebudete chtít, tak po příletu letadlem do Reykjavíku bude zajištěn transfer z farmy z/na autobusové nádraží BSÍ v Reykjavíku.

O koních

Od roku 1984 jsou koně ve Skálakotu chováni vlastním hřebčínem. Vlastní hřebec Skýr frá Skálakoti je jedním z nejperspektivnějších a nejúspěšnějších hřebců na světě. Jeho potomci se vyznačují vynikající konstitucí, charakterem a chody. Koně mají mírnou povahu a pohodlné chody. Jsou ochotní spolupracovat a zaujmou svými táhlými pohyby ve všech chodech (vč töltu).

Koně se jezdí s islandskými sedly, uzdění jednoduché stihlo.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

Od 68 300 Kč (6dní/5 nocí)

V ceně je zahrnuto

ubytování v standartním 2lůžkovém pokoji vč. snídaně a 4 jezdeckých výletů (ÍRÁRFOSS, EYJAFJALLA, GLACIER, ČERNÁ PLÁŽ) pro 2 osoby

V ceně není zahrnuto

letenky, stravování kromě snídaně, cestování po okolí a transfery, aktivity mimo 4 jezdeckých výletů, pojištění

 

Možnost ubytování ve „vyšší kategorii“ až po Master Suite, také jednolůžkový pokoj. K detailům se prosím zeptejte pferdesafari.

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Stravování

Stravování se skládá z vydatné snídaně a tradičních islandských jídel. Pokud máte nějaké alergie nebo dietní požadavky, informujte nás prosím předem. V objektu je restaurace a bar.

Délka jízd

Jízdy trvají od 1 do 7 hodin

Hmotnost pro ježdění

Maximální hmotnost je 110 kg.

Požadavky na jízdu

Tento výlet je vhodný pro jezdce všech úrovní, jezdeckou přilbu lze zajistit na místě.

Terén/krajina/zvířata

Příroda v údolí Pórsmörk na jihu Islandu nabízí velkou rozmanitost – od velkých ledovcových řek v nížinách, přes strmé hory a soutěsky s vodopády až po zelené a zalesněné kopce. Údolí je lemováno ledovci a nabízí ideální podmínky pro jízdu na koni.

Děti

Děti od 6 let s odpovídajícími jezdeckými dovednostmi jsou na Skálakotu vítány a do 14 let mají 10% slevu.

Další aktivity

Rybaření, jízda na sněžných skútrech (v zimě), čtyřkolky na černé pláži, turistika po ledovci.

 Příjezd

Přílet letadlem do Reykjavíku. Z/na autobusové nádraží BSÍ v Reykjavíku bude zajištěn transfer z farmy.

Vízové/vstupní požadavky

Vstup na Island je možný pro české/slovenské občany s občanským průkazem.

Zdraví

Pro vstup na Island není vyžadováno žádné povinné očkování.

Bezpečnost a pojištění

Před cestou si sjednejte odpovídající mezinárodní zdravotní pojištění, které se vztahuje i na jízdu na koni a repatriaci.

Oblečení a další

Je velmi důležité, abyste před vstupem na Island vydezinfikovali všechno použité jezdecké oblečení/obuv/čepice. Infekce se mohou velmi snadno přivézt z jiných zemí a my nechceme, aby naši koně onemocněli!

Dodržujte prosím níže uvedená pravidla:

– Nevstupujte na Island s použitým jezdeckým vybavením, jako jsou sedlové brašny, udidla, uzdečky, nánosníky, sedlové dečky, deky, postroje atd.

– Čištění a dezinfekce jezdeckého oblečení: Použité jezdecké oblečení by se mělo prát v pračce, ideálně předtím krátká dezinfekce Virkon S.

– Oblečení, které nelze prát v pračce, by se mělo dezinfikovat následujícím způsobem: Před vstupem je třeba je dostatečně vyprat pracím prostředkem, vysušit, postříkat 1% přípravkem Virkon S (10 g/l vody), skladovat v izolaci po dobu nejméně 5 dnů.

Při cestě na Island buďte připraveni na jakékoli povětrnostní podmínky. Přibalte si dostatek teplého oblečení proti větru a dešti, dále pevnou obuv, rukavice a čelenku/čepici.

 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Skálakot (Island)
od 68 300 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje