Střední Atlas - pferdesafari

Střední Atlas

Projíždíte se s arabským koněm divokou krajinou středního atlasu – cedrové lesy, země Magota bezocasého, široké prérie, které lákají ke cvalu, černé nomádské stany, neúrodná vulkanická krajina. Po večerech se můžete osvěžit v horských jezerech nebo řekách.

Parametry dovolené:

Cena: od 27 000 Kč

Destinace: AfrikaMaroko

Druh ubytování: Je mi to jednoLuxusní safari stan

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Program den za dnem

1 Den

Příjezd do Fes a transfer do Meknes do klubu Farah. Přenocujete pod stanem nebo v pokoji.

2 Den

Autem Vás dopravíme do města Ifrane, které založili v roce 1929 Francouzi. Město v nadmořské výšce 1700m okouzluje typickými špičatými sedlovými střechami, květinovými záhony, kaštanovníky a příjemným letním klimatem. Odpoledne se seznámíte se svým koněm, který je směsí arabských a berberských koní. Koně  jsou sice spíše menšího vzrůstu, ale jsou velmi trpěliví a sebejistí.

3 Den

Kamenité cesty se střídají s plochými stepi, přes které cválají koně…Dlouhé cvaly Vás povedou přes  údolí Lanede a odpoledne se dostanete na náhorní plošinu, kde potkáte řadu farmářů, jak hospodaří na svých pozemcích. V lesících okolo žije vedle mnoha druhů ptáků také Magot bezocasý a divoká prasata, která je ale jen zřídka kdy možné zahlédnout na vlastní oči. Tábor se nachází na břehu řeky.

4 Den

Brzy ráno se podíváte do pohoří Tachchouktu. Skrze roklinu vede cesta k prameni. V širokých údolích roste vysoká tráva a na hřebenech divoké cedrové lesy. Podvečer se vyšplháte s koňmi na horu Jbel Aghbalou. Tady se pokocháte pohledem na silné metrové  cedry. Bohužel mladé rostliny spásají ovce a kozy, takže často uvidíte pouze staré, husté stromy.  Po staré mulí stezce budete klesat dolů a vychutnáte si krásný výhled na čisté, modré jezero Sidi Ali. Váš tábor se nachází u jezera.

5 Den

Ráno se projedete po rozsáhlých pláních porostlých divokou trávou a užijete si dlouhé cvaly. Rozkládá se tady říše kočovných vesnic, kde široko daleko nepotkáte nikoho…Znovu a znovu budete míjet velké černé stany a obrovská stáda ovcí a koz berberských kmenů. Občas dokonce uvidíte i stádo velbloudů. Odpoledne budou koně odpočívat a vy se můžete ochladit v horském jezeře, u kterého se také nachází Váš kemp. Vykoupat se v něm můžete i se svým koněm.

6 Den

Dnes opustíte jezero a přes údolí se dostanete na sopečnou plošinu Bekrite. Dlouhé černé skály vykukují mezi čerstvě erodovanou trávou. Terén poté pomalu stoupá do více než 2000 m nadmořské výšky. Zde můžete dokonce vidět někdejší krátery. Berberové zde žijí v kamenných příbytcích , protože v zimě tady hodně sněží. Často však cestují na dlouhé vzdálenosti se svým dobytkem. Váš kemp leží u řeky.

7 Den

V širokém údolí, kterým budete ráno projíždět, je orná půda. Velká obilná a kukuřičná pole rostou na pláni podél řeky. Na konci údolí cesta klesá. Jedna strana je zalesněná, na druhé straně můžete obdivovat zerodovanou krajinu. Střídají se tady červené, žluté a hnědé kopce a mezi nimi vyvěrají slané prameny. Oběd si vychutnáte na řece Oum-er-Rbia. Krátká procházka vás přivede k 40 pramenům, které se zde stékají do horského potoka. Odpoledne budete pokračovat červenými horami, kde je mnoho slaných pramenů a potůčků až ke kempu Ouiouane.

8 Den

Ráno se opět vydáte na vyjížďku přes cedrový les. Dlouhým cvalem se dostanete až na místo, jehož porost narušila stáda ovcí. Strmá cesta Vás dovede do vesnice Zaouiat Ifrane, kde se Vám naskytne jedinečný obrázek: řeka spadne asi 50 metrů dolů a rozdělí se do několika vodopádů. Strmou skalní stěnu pokrývají bujné popínavé rostliny. Dobří chodci mohou vylézt až nahoru na plošinu. Po pikniku přejedete horským řetězcem a budete se kochat krásnými výhledy do hornaté krajiny Mrirt střídající se s kamenitými lesy. Mulí stezka vás povede lesem na vysokou plošinu, kde budete opět dlouho cválat. Tábořit budete u jezera Afnourir.

9 Den

Po putování cedrovými lesy se pomalu začnete vracet do civilizace a míjet malé vesničky. Trasa Vás povede kolem řeky pokryté oleandry a přes břidlicové kameny. Brzy dojedete ke sklizeným obilným polím, kde můžete se svým koněm cválat. Odpoledne bude Vaše cesta pokračovat přes Mandar Ito a poslední dlouhé cvaly Vás dovedou až do Vašeho tábora, kde se s koňmi rozloučíte.

10 Den

Individuální cesta zpět.

O koních

14e9f088e5c0cb46ce32a994ca38513b__640_400_cropJezdí se na arabsko-berberských kobylách a hřebcích. Jsou menšího vzrůstu a také útlejší, ale vyznačují se nesmírnou výdrží, stabilitou a odolností, která je ve zdejším terénu nutná. Koně měří v kohoutku mezi 140 a 155 centimetry. Jezdí se na anglických sedlech s jednoduchým udidlem.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2023

od 27 000 Kč (10 dní/9 nocí)

V ceně je zahrnuto

Plná penze, jízdy na koni s průvodcem, ubytování v hotelu a kempu v dvojlůžkovém pokoji/stanu, polopenze v hotelu

V ceně není zahrnuto

Příjezd a odjezd, transfer z letiště, příplatek za jednolůžkový pokoj, spropitné, nápoje v hotelu a alkoholické nápoje v kempu

Příplatek za jednolůžkový pokoj

3 400 Kč

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Střední Atlas (Afrika, Maroko)
od 27 000 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje