Středověké Katalánsko - pferdesafari

Středověké Katalánsko

Tři dny plné vyjížděk, pro jezdce, kteří si chtějí užít volný čas v přírodě, vnitrozemím Katalánska. Jedná se o trasu fantastickou krajinou regionu Empordà a Garrotxa z Masia Can Grau. Tento krásný region nabízí bohatou středověkou historii, vysokou rozmanitost krajiny, půvabné vesnice, malá středověká místa, cesty podél polí a plodin, které vám umožní vychutnat si dokonalý zážitek pro jedinečné a nezapomenutelné dny na koni.

5 DNÍ / 4 NOCI – 4/5 HODIN X 3 DNY JÍZDY NA KONI
Vilafreser – Espinavessa – Besalu – Vilafreser

„Krátký odpočinek za poznáním katalánské krajiny, historie a kultury.“

Parametry dovolené:

Cena: od 28 900 Kč

Destinace: EvropaŠpanělsko

Druh ubytování: Penzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: Rodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

VÍTEJTE V MASIA CAN GRAU

Přijedete do Masia Can Grau, našeho penzionu věnovaného jezdecké turistice, který se nachází 15 m od města Girona a je ideálním místem pro začátek jízdy na koni a originální způsob poznávání regionu.

V den příjezdu si můžete vychutnat příjemnou domácí večeři a dozvíte se o zvláštních vlastnostech našich andaluských, plnokrevných a arabských křížených trailových koní. Bude vám představen program týdne s možností individuálního rozhovoru s týmem, jehož cílem je najít pro každého jezdce jeho ideálního koně.

2 Den

OBLASTÍ VILADELMUS K ŘECE FLUVIA

Vydatně posnídáme a po krátké instruktáži s průvodcem připravíme koně k odjezdu z Can Grau. Projíždíme vesnicí Vilafreser a jejím středověkým kostelem Sant Sadurní, poté následuje spanilá jízda dubovým lesem, doprovázená vůní tymiánu a rozmarýnu.

Pokračujeme krásnou oblastí Vilademuls tvořenou 12 malými vesnicemi a četnými „masias“, svědky tradičního katalánského venkovského života. Nejstarší listinná citace z roku 922 o Vilademuls popisuje, že jeho název pochází z osady, kde se nacházel statek věnovaný chovu mul, kříženců koně a muly nebo osla a klisny. Každou hodinu míjíme další krásnou vesnici s kostelem, klenbami, tunely, starými dřevěnými dveřmi s kovanými klepadly.

Uděláme si každodenní piknik a pak si opět užijeme pěkné klusy a cvaly středomořskými lesy až do hotelu Masía La Palma, dalšího starobylého statku přeměněného v pohodlné venkovské sídlo.

Poté, co usadíme koně ve výbězích, které tam na ně čekají, si užijeme odpočinek u bazénu nebo v zahradách před chutnou večeří.

3 Den

DO STŘEDOVĚKÉ VESNICE BESALU

Po výborné snídani se vydáme k řece Fluvia do lesa a přes okolní kopce. Projíždíme typickým středomořským křovinatým lesním porostem, hustým křovím a vápenitou půdou. Jedná se o skalnatou oblast se starými stavbami tradiční venkovské architektury, jako jsou přístřešky pro pastevce a malé kamenné zídky.

Po pikniku si cestou vychutnáme úžasné výhledy z poustevny Sant Miquel de la Roca. Vede k ní cesta z vesnice Crespià, která prochází kolem kostela Sant Bartomeu de Portell. Tato církevní stavba v gotickém stylu, zasazená do skalního útesu, se nachází na vrcholu útesu, který se tyčí ve velké výšce nad řekou Fluvià. V dálce můžeme rozeznat středověkou vesnici Besalú. Je to klenot románského města s mostem přes dvě řeky a židovskou minulostí, s téměř nedotčenou starou čtvrtí.

Naším cílem je příjemný hotel Jardins de la Martana, který se nachází před slavným středověkým mostem. Pěšky ho přejdeme, najdeme naši restauraci na večeři a vychutnáme si zvláštní atmosféru tohoto městečka.

4 Den

PŘES REGION EMPORDÁ

Poslední den vyjížďky opouštíme Besalú a jedinečnou atmosféru této starobylé středověké vesnice, jejíž náměstí, kamenné tesané sloupy a chladné stinné klenuté průchody jsou zázrakem. Všude kolem nás se tyčí vrcholky pohoří Alta Garrotxa. Vzduch je pronikavě provoněný vůní divokých bylin a středomořskými vůněmi.

Silní zkřížení andaluští koně jsou stále plní síly. Jejich klus je dlouhý a rytmický po malých stoupajících cestičkách mezi venkovskými chalupami s úžasnými výhledy na Pyreneje. Po návratu do Vilafreseru zamíříme k poustevně Ollers, kde si uspořádáme piknik. Nyní se cesta stává trochu kopcovitější a přes Sant Mer a Les Serres dorazíme opět do Can Grau.

Cestou můžeme v dálce pozorovat věž Vilafreser, 18 metrů vysokou středověkou katalánskou obrannou věž, ve které ve 13. století sídlil šlechtický rod Vilafreserů.

5 Den

ADIÓS AMIGOS

Snídaně a odjezd….

O koních

 

Koně jsou křížené španělské a arabské koně, výborně trénovaní a pečlivě vybraní pro traily se zákazníky. Výška v kohoutku je přibližně 150 až 165 cm. Kondice koní je naprosto vynikající a i v náročném terénů se pohybují jistým krokem.

Všichni koně byli trénováni podle zásad Natural Horsemanship, což pomáhá k tomu, že se cítí spokojeně, vesele a těší je spolupráce s jezdcem. Používají se anglická sedla, na výlety pak sedla trekingová a jednoduchá udidla.  Pokud byste chtěli výlet absolvovat ve westernovém sedle, kontaktujte prosím tým pferdesafari.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

od 28 900 Kč na jezdce (5 dní/4 noci)

V ceně je zahrnuto

přenocování ve dvoulůžkovém pokoji, plná penze, víno k večeři, jezdecký program vč. služeb průvodce

V ceně není zahrnuto

přílet a odlet, transfer z letiště a zpět, doplňkové služby, jednolůžkový pokoj, další jídla, spropitné, extra výlety, jiné alkoholické nápoje, pobytová taxa 75 Kč/osoba/noc

Příplatek za jednolůžkový pokoj

3 780 Kč

Příplatek za malou skupinu (2-3 jezdce)

8 100 Kč/osoba

Cena pro nejezdce

20 200 Kč/osoba (počítáno s polopenzí)

Transfery

Transfer z/na letiště Barcelona 3 200 kč/osoba

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Ubytování

Masia Can Grau, kde budeme každý den bydlet, je logistickým centrem Catalonia Horse Trails na pobřeží Costa Brava pro všechny trasy v krásném regionu Empordà. Jedná se o starý katalánský statek na jižním okraji malé vesnice Vilafreser (žije zde 17 lidí). Statek je zrekonstruován s jednoduchostí a s maximálním ohledem na životní prostředí jak z hlediska materiálů, tak z hlediska architektonických a komfortních řešení. Je speciálně navržen pro pobyty v souladu s přírodou a pro radost z koní. Můžete je pozorovat z teras a zahrady, pokojně se pasou na rozlehlých loukách v okolí. Venkovský penzion, ponořený do krajiny lesů a luk, má příjemný bazén a krásnou zahradu k odpočinku, ale můžete si také jednoduše užívat ticha a krajiny ve společnosti našich přátel koní ve stavu polosvobody.
Je to opravdu výjimečné místo pro jezdce!

Další ubytování po cestě:

Hotel Masia La Palma www.masialapalma.com

Hotel La Martana www.lamartana.com

Velikost jezdecké skupiny

Maximálně 11 jezdců.

Délka jízdy

4 až 5 hodin jízdy denně s přestávkami.

4 noci/5 dní – 3 dny jízdy na koni

Hmotnost

Hmotnostní limit je 90 kg.

Jezdecké požadavky

Pro tuto jízdu byste měli být pokročilý jezdec, který si je jistý ve všech třech chodech. Kromě toho byste měli mít ideálně nějaké zkušenosti s trailovým ježděním a být fyzicky zdatní. Od jezdců se očekává, že si na každodenní vyjížďky sami vyčistí a osedlají koně.

Povinná přilba

Přilby jsou povinné pro všechny jezdce mladší 18 let. Všem ostatním se jízda s přilbou důrazně doporučuje. Jízda bez přilby je zcela na vlastní nebezpečí!

Terén/krajina/zvířata

Katalánsko je region s rozmanitou krajinou. Katalánské Pyreneje dosahují výšky až 3 000 metrů, na pobřeží Costa Brava jsou dlouhé písečné pláže.

Barcelona, hlavní město Katalánska, je jedním z nejúchvatnějších měst Středomoří a vyznačuje se rozmanitou kulturní nabídkou, mnoha nákupními možnostmi a sportovním vyžitím.

Oblast Alt Empordà zahrnuje úrodné vnitrozemí pobřeží Costa Brava v katalánské provincii Girona, ohraničené Pyrenejemi a Středozemním mořem. Mírné podnebí podporuje přirozený výskyt typické středomořské vegetace. Region je bohatý na historii, kulturu a přírodní rozmanitost.

Děti a nejezdci

Děti a nejezdci jsou vítáni. Děti starší 14 let s odpovídajícími jezdeckými dovednostmi se mohou účastnit jezdeckého programu v doprovodu rodičů. 

 Příjezd/odjezd

Skupinové transfery z/na letiště v Barceloně jsou k dispozici ve stanovených časech. Vyzvednutí z terminálu 2B na letišti je zpravidla  v 18:00 v den příletu. Zpáteční cesta na letiště v den odletu se koná mezi 9:00 a 9:30 hodinou. Cesta trvá přibližně 2 hodiny, takže zpět na terminál 2B dorazíte zpravidla kolem oběda.

Podnebí

Ani příliš horko, ani příliš zima – Costa Brava se vyznačuje příjemným klimatem. Průměrné teploty vzduchu se v létě pohybují mezi 21 a 30 °C a v zimě mezi 6 a 10 °C. Teplota vody se pohybuje kolem 12 °C v únoru a až 24 °C v létě. Vítr Tramontana, přicházející z Pyrenejí, může být v severní části bouřlivý. Obvykle zde málo prší, ale když už prší, tak přívalově.

Oblečení a vybavení

Jezdecké oblečení, v kterém se cítíte pohodlně. Na trail se doporučuje vzít si 2 páry rajtek.

Jezdecké boty by měly být vhodné pro jízdu i chůzi, protože na některých místech může být nutné koně vést. Mini chapsy jsou proto vhodnější než jezdecké boty.

Kvůli slunečnímu záření se doporučuje nosit tričko s dlouhým rukávem.

Doporučují se také lehké jezdecké rukavice. Na vyjížďky po stezkách si prosím vezměte také láhev na vodu, kterou lze denně doplňovat a vozit v sedlových brašnách.

Ve zvláště prašných oblastech se může hodit lehký bavlněný šátek jako ochrana dýchacích cest.

Sluneční brýle na ochranu očí před sluncem a prachem.

Opalovací krém a balzám na rty.

Nepromokavé oblečení do deště (ideální je pončo nebo bunda a kalhoty do deště) je nezbytné. Prší jen zřídka, ale když už, tak pořádně.

Sebou taky plavky

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Středověké Katalánsko (Evropa, Španělsko)
od 28 900 Kč
12.02.2024 - 16.02.2024
04.03.2024 - 08.03.2024
15.04.2024 - 19.04.2024
29.04.2023 - 03.05.2024
17.06.2024 - 21.06.2024
02.09.2024 - 06.09.2024
23.09.2024 - 27.09.2024

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje