Wait A Little - pferdesafari

Wait A Little

Nedaleko slavného Krugerova národního parku v Jižní Africe nabízí Gerti a Phillip Kusselerovi z jezdeckého týmu Wait A Little osobní a specializovaná jezdecká safari na soukromém pozemku o rozloze více než 35 000 hektarů. Naši „parťáci“ z pferdesafari… Phillip jeden z nejrespektovanějších průvodců v Africe, bez nadsázky jedno z nejlepších jezdeckých safari na světe. Určené pro pokročilé jezdce. 

Díky letitým zkušenostem a trpělivému tréninku se zdejší koně naučili zůstat v klidu i v bezprostřední blízkosti velkých divokých zvířat. Malé skupiny složené z výlučně dobrých jezdců umožňují jedinečné pozorování zvířat a sportovní jízdy na skvělých koních. Díky Gertině kvalifikovanému výcviku přinášejí koně mnoho radosti a společně s Phillipovými průvodcovskými zkušenostmi společně vytvářejí safari, které zkušeným jezdcům nabízí zdravou dávku adrenalinu.

Jezdit budete ve společnosti „Big Five“ – tedy velké pětky afrických zvířat – slonů, lvů, nosorožců, buvolů a leopardů. Potkáte se ale i s hyenami, hrochy či početnými druhy antilop a žiraf. Užijete si výbornou kuchyni a fantastické ubytování. Malé skupiny s maximálně sedmi hosty a ochotná pozornost Gerti, Phillipa a jejich spolupracovníků Vám zaručí nezapomenutelné safari.

Parametry dovolené:

Cena: od 102 600 Kč

Destinace: AfrikaJižní Afrika

Druh ubytování: Je mi to jednoLodge / UsedlostLuxusní safari stan

Jezdecké schopnosti: Zkušený

Program den za dnem

1 Den

Přes mezinárodní letiště v Johannesburgu přiletíte buď na letiště do Hoedspruit nebo Phalaborwa, kde na Vás bude čekat přepravní služba. Po příjezdu na Wait A Little Vás přivítá náš tým – Philip a Gerti. U kávy a koláče Vám Philip, jezdecký průvodce na tomto jezdeckém safari, poskytne informace o bezpečnostních opatřeních.

Nechte za sebou každodenní pracovní shon a uvolněte se hned při své první jízdě.  Ponořte se do dobrodružství jezdeckého safari v Africe. Zatímco si budete zvykat na koně, uvidíte možná už první žirafy nebo zebry. Západ slunce za severními Dračími horami je perfektním startem před společnou večeří. První noc se všemi jejími fantastickými zvuky bude pravděpodobně tou nejvíce vzrušující nocí celé jezdecké dovolené v Jižní Africe. Budete spát ve velkých safari stanech s vlastní koupelnou.

2 Den

Ráno Vás probudíme čajem nebo kávou a po lehké snídani vyrazí malá jezdecká skupina za dobrodružstvím safari v Africe.

Při této jezdecké dovolené organizuje den počasí. Pokud je chladněji, může se stát, že budete jezdit celý den a vozit si oběd v sedlové brašně s sebou. Obvykle se jezdí 3-4 hodiny dopoledne a 2 hodiny odpoledne.

Po návratu do kempu na vás bude čekat bohatě prostřený stůl s domácími quichy, pizzou a  palačinkami, domácím chlebem, různými druhy salátu a zeleniny, masa a sýra. Kuchařka Ana připravuje připravuje pokrmy denně čerstvé. Po obědě začíná nejtěžší část dne – siesta! 🙂 Svou zaslouženou chvilku odpočinku si užijete ve svém pokoji nebo u bazénu. Své znalosti o Africe si budete moci prohloubit v místní knihovně. 

Odpolední jízdu zakončíte na krásném místě s pohledem na západ slunce.

3 Den

Ráno bude podobné tomu předchozímu, ale odpoledne podniknete tzv „Game drive“. Jízdu otevřeným džípem po safari. Během tohoto dobrodružství se váš průvodce pokusí najít „Big 5“ – pětku afrických zvířat. Po cestě zpět si užijete západ slunce a na farmu se vrátíte za tmy.

Během oběda vás pozveme na relaxační masáž. K dispozici je plně vybavená masážní místnost, která vám zajistí veškeré pohodlí. Budete si také moc koupit něco ze zdejšího obchodu – svetry, mikiny, trička, tílka a další. Mají zde pěkný výběr safari oblečení.

4 Den

Další krásnou vyjížďku podniknete po Anině vynikajícím brunchi.

Odpoledne si zabalíte tašky, následující tři noci strávíte ve dvou různých kempech. Zatímco se vydáte na koni na další safari, přepraví vůz Vaše zavazadla.  Pojedete na jih, po měkkých písečných cestách, které vyzývají k dlouhému cvalu. Možná se k Vám připojí žirafy, zebry nebo pakoně, abyste s nimi kousek cesty cválali! Dost možná objevíte i stopy nosorožců a pokusíte se je vystopovat.

Beacaon Rock, náš kemp pro následující noc leží u velkého skalnatého vrchu, z kterého si můžete vychutnat výhled do všech světových stran na severní Dračí hory a celé okolí. Perfektní místo pro osvěžující drink při západu slunce po sportovní jízdě.

Noc strávíte u táborového ohně pod hvězdnou oblohou a přímo vedle koní. Zatímco budete poslouchat volání hyen nebo šakalů, bude Philip držet stráž. K večeři budou steaky nebo jehněčí kýty grilované na otevřeném ohni, grilované brambory a saláty.

5 Den

Probudíte se do teplých barev vycházejícího slunce, a než se vydáme na nejdelší jízdu tohoto týdne směr Xidulu Lodge, připravíme na stále ještě hořícím táborovém ohni kávu a snídani. Dopoledne budeme cválat po otevřených savanách rezervace divokých zvířat Makalali, kde nás budou možná doprovázet stáda zeber nebo pakoní. Lodge Xidulu, místo kde přenocujeme, okouzluje svým decentním luxusem a bazénem s výhledem na blízké jezero, u nějž pobíhá velké množství zvířat. Při osvěžující koupeli v bazénu nebo při knížce ve stínu na terase si můžeme do sytosti užít klid kempu.

Po odpolední siestě následuje safari v landroveru, při němž se pokusíte vystopovat lva. Otevřené vozidlo bude následovat pokyny domorodého stopaře. Po ginu s tonikem, při kterém se v klidu podíváme na západ slunce, budeme pokračovat v jízdě. Tak se nám snad při troše štěstí ukáží některá noční zvířata – komby (tzv. „Bushbabies“ ), sovy, a dokonce i leopard.

6 Den

Dnes prozkoumáme okolní oblast, projedeme cvalem buš, protáhneme se kolem keřů a stromů a Váš kůň, který si je jistý krokem, Vás proveze podrostem. Hbitě mění směr, zatímco mu ukazujete cestu – a baví se při tom určitě stejně jako Vy! Tu a tam leží stromy, které povalili sloni a které Vás vybízejí ke skoku. Nebo nám cestu možná překříží antilopy losí, kudu nebo pakoně cválající před námi a kteří nám ukáží nejlepší stezku. Zastavíme na vrcholku kopce, který nabízí výhled na míle nedotčené Afriky.

Osvěženi po zasloužené siestě jedeme k nedaleké hrázi, kde se během denních veder zdržují hroši. Hrají si ve vodě, válí se a radují se. Možná budeme mít i dostatek štěstí a objevíme krokodýla, který právě odpočívá na mělčině a vychutnává si teplé zapadající slunce.

7 Den

Dnešní den safari na Vás čeká dlouhá jízda – vydáme se na zpáteční cestu do Wait A Little. Fauna na této jezdecké safari určuje směr naší cesty: Philip volí trasu podle stop slonů, lvů, nosorožců nebo žiraf. Po příjezdu domů do Wait A Little na Vás již čeká tým, který je zvědavý na vyprávění Vašich příhod z Makalali, zatímco si budete ještě jednou vychutnávat fantastický oběd od Anny.

Poslední západ slunce bude možná hořkosladký, ale zároveň překrásný. S nejvyšší pravděpodobností jste Africe propadli a loučení může být těžké. Jako poslední večeři uvaří Gerti něco zcela výjimečného: můžete se těšit na některou z jejích zvěřinových specialit.

8 Den

Po brzkém budíčku se rychle posadíte na koně, abyste si užili ještě jednou krátkou sportovní jízdu, než se vypravíte přepravní službou zpět na letiště.

O koních

Koně
Koně jsou dobře trénovaní a svalnatí, pozorní a odvážní. Z koňských plemen se osvědčil především jihoafrický búrský kůň: má příjemnou kohoutkovou výšku kolem 1,50 metru, je ovladatelný, citlivý a pozorný. Zřetelně ukazuje jezdci postavením hlavy a uší, když něco zpozoruje.

Jihoafrický búrský kůň je v Jižní Africe registrovaným plemenem od roku 1996. Byl vychován ze šesti pokrevních linií. Těchto šest pokrevních linií pocházelo ze zbytků anglo-búrské války z roku 1899. Z toho se vyvinul silný a elegantní kůň s výbornou imunitou proti africkým nemocem.

Původ tohoto koně spočívá v tzv. Java poníkovi, kterého do země přivedl Jan van Riebeck (dnešní poník Basoto Pony). Později k tomu ještě přibyla plemena jako arabové a plnokrevníci. Začátkem 20. století do toho byl rovněž zahrnut kůň z pouště Namib jako sedmá pokrevní linie.

Kromě toho jsou pro jezdce k dispozici plnokrevníci a teplokrevníci do kohoutkové výšky 1,70m, Shire Cross a Friesen Cross.

Při jízdě Big Five se jezdí klasickým anglickým jezdeckým stylem. Všichni koně absolvovali základní drezurní výcvik, který zajistí, že je kůň pozorný a že se na něm dobře jezdí. Všichni koně jdou pilně kupředu a lze je dobře kontrolovat.

Gerti Dressur pferdesafari

Sedla a udidla
Na farmě jsou sedláni téměř všichni koně drezurními sedly Bates. Tato dobře opečovávaná sedla nabízí zvláště drezurním a anglickým jezdcům obvyklý komfort.

Jezdí se s jednoduchými stihlovými udidly.

Jezdecké požadavky

Musíte být zkušeným jezdcem v terénu a měli byste umět ovládat koně v každé situaci. Musíte být dobře trénovaní a ve formě na dlouhé jízdy s cvalem.  V sedle strávíme denně s přestávkami 4 až 8 hodin.

 

 

Podmínky a důležité informace

Ceny 2023

od 102 600 Kč na jezdce (8 dní/7 nocí)

V ceně je zahrnuto

ubytování ve dvoulůžkovém pokoji/stanu, průvodce, všechna jídla, nápoje, praní věcí, safari s džípem, transport věcí

V ceně není zahrnuto

Příjezd a transfer, telefon, dodatkové safari s džípem + dodatkové aktivity, spropitné, speciální vína a nápoje, pojištění. Všechny převody peněz ze zahraničí a s tím související bankovní poplatky jsou na Vaše náklady.

Transfer z/na letiště Hoedspruit

2200 Kč na osobu

Transfer z/na letiště v Phalaborwa

7 000 Kč na osobu

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Wait A Little (Afrika, Jižní Afrika)
od 102 600 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje