Wait A Little - pferdesafari

Wait A Little

Nedaleko slavného Krugerova národního parku v Jižní Africe nabízí Gerti a Phillip Kusselerovi z jezdeckého týmu Wait A Little osobní a specializovaná jezdecká safari na soukromém pozemku o rozloze více než 35 000 hektarů. Naši „parťáci“ z pferdesafari… Phillip jeden z nejrespektovanějších průvodců v Africe, bez nadsázky jedno z nejlepších jezdeckých safari na světe. Určené pro pokročilé jezdce. 

Díky letitým zkušenostem a trpělivému tréninku se zdejší koně naučili zůstat v klidu i v bezprostřední blízkosti velkých divokých zvířat. Malé skupiny složené z výlučně dobrých jezdců umožňují jedinečné pozorování zvířat a sportovní jízdy na skvělých koních. Díky Gertině kvalifikovanému výcviku přinášejí koně mnoho radosti a společně s Phillipovými průvodcovskými zkušenostmi společně vytvářejí safari, které zkušeným jezdcům nabízí zdravou dávku adrenalinu.

Jezdit budete ve společnosti „Big Five“ – tedy velké pětky afrických zvířat – slonů, lvů, nosorožců, buvolů a leopardů. Potkáte se ale i s hyenami, hrochy či početnými druhy antilop a žiraf. Užijete si výbornou kuchyni a fantastické ubytování. Malé skupiny s maximálně sedmi hosty a ochotná pozornost Gerti, Phillipa a jejich spolupracovníků Vám zaručí nezapomenutelné safari.

Parametry dovolené:

Cena: od 116 000 Kč

Destinace: AfrikaJižní Afrika

Druh ubytování: Je mi to jednoLodge / UsedlostLuxusní safari stan

Jezdecké schopnosti: Zkušený

Program den za dnem

1 Den

Přijeďte na letiště přes mezinárodní letiště Johannesburg v Hoedspruitu nebo Phalaborwě, kde na vás bude čekat transferová služba. Lze také zajistit transfer vozidlem přímo z letiště v Johannesburgu, tato cesta však trvá přibližně 5 hodin.

Po příjezdu do Wait A Little na vás budou čekat lahodné sendviče, káva nebo čaj. Náš Wait A Little Safari tým vás přivítá ve Wait A Little kolem oběda. Gerti nebo Susie vás nyní seznámí s bezpečnostními opatřeními, než se vydáte na své první jezdecké safari. Nechte každodenní život a pracovní svět za sebou, odpočiňte si při své první vyjížďce a ponořte se do dobrodružství koňského safari v Africe. Zvykněte si na koně a styl jízdy a možná už uvidíte první žirafy nebo zebry.

Slunění s výhledem na západ slunce za severním pohořím Drakensberg je dokonalou předehrou k tříchodové večeři spolu s vybranými jihoafrickými víny. První noc se všemi fantastickými zvuky je pravděpodobně nejzajímavější nocí celé jezdecké dovolené v Jižní Africe: spíte ve velkých safari stanech postavených na plošinách nad řekou.

2 Den

Wait Little

Ráno vás probudíme čajem nebo kávou a po lehké snídani se malá jezdecká skupina vydá na dobrodružnou cestu po africkém jezdeckém safari. Denní program této jezdecké dovolené určuje počasí. Obvykle však jezdíme 3 až 4 hodiny dopoledne a asi 2 hodiny odpoledne.

Po návratu do tábora nás čeká bohatě prostřený stůl s domácími koláči, pizzou nebo palačinkami, domácím chlebem, různými druhy salátů a zeleniny, masem a sýrem. Naše kuchařka Ana pro nás připravuje všechna jídla každý den čerstvá.

Po obědě začíná nejtěžší část dne – siesta! Zaslouženou přestávku si můžete užít na pokoji a odpočívat nebo se zchladit v bazénu. Nebo si možná chcete prohloubit své znalosti o Africe a trochu zalistovat v některé z knih v naší knihovně.

Čaj a káva nás posílí na další dobrodružství. Naše odpolední projížďka končí na krásném místě při západu slunce, se západem slunce v ruce si vychutnáme pohled na většinou barevný západ slunce.

3 Den

Wait a Little

Dopoledne je podobné jako předchozí den, ale odpoledne se vydáme na projížďku autem za zvěří (tzv. game drive). Průvodce se pro vás pokusí džípem najít velkou pětku. Cestou si vychutnáme západ slunce a po setmění se vrátíme do Wait A Little.

Během oběda budete mít možnost užít si relaxační masáž s naším terapeutem naplno (není v ceně zájezdu). K tomuto účelu je k dispozici dobře vybavená masážní místnost, která poskytne potřebný komfort.

Dnes je také nabídka zakoupit si něco v našem obchodě. K dispozici je pěkný výběr safari oblečení od fleesových svetrů a mikin, přes trička, topy, pokrývky hlavy až po potřeby do koupelny.

 

4 Den

Beacon Rock

Další krásná ranní projížďka, po které následuje Anin vynikající brunch.

Odpoledne balíme a vyrážíme do dalších dvou kempů, kde strávíme celkem 3 noci. Naše zavazadla jsou převážena vozidlem, zatímco my sedíme na koních. Vyrážíme jižním směrem a projíždíme kolem Lvího a Leopardího vrchu se zatajeným dechem. Dobrý stav stezek v této oblasti vybízí k dlouhým, příjemným cvalům. Žirafy, zebry nebo pakoně při troše štěstí poskakují vedle nás.

Beacon Rock, náš „fly“ camp, se nachází na obrovském skalním útvaru, odkud je nádherný výhled na celou oblast. Rychlým výstupem se dostanete na vrchol a odměnou vám bude nádherné panorama celé rezervace. Je to ideální vyhlídkové místo, odkud můžete pozorovat krvavě rudé slunce mizející za Drakensbergem.

Shromážděni kolem táboráku pod hvězdami a obklopeni našimi koňmi strávíme noc nasloucháním volání hyen a šakalů, kteří nás mohou v noci pozorovat. Steaky připravené na otevřeném ohni, brambory v kabátě a saláty jsou ideální k tomu, abychom poté mohli usnout hlubokým spánkem.

5 Den

Xidulu Lodge

Probouzíte se do teplých barev východu slunce a nad stále hořícím ohněm připravujeme kávu a snídani, než se vydáme na nejdelší cestu týdne. Dlouhé cvaly přes četné otevřené savany rezervace Makalali, fantastické prostory, přes které mohou jezdce doprovázet velká stáda zeber nebo pakoňů. Úchvatné výhledy do dálky nám brzy ukážou cestu do XiDulu, našeho tábora na následující dvě noci.

XiDulu byl postaven na okraji malého jezera, kde žijí hroši. Vychutnejte si výhled na jezero, kde se prohánějí nejrůznější zvířata, aby uhasila žízeň, nebo se jen tak bavte ve vodě, ze sluneční terasy – nebo ještě lépe: osvěžující koupelí v bazénu!
Všechny pokoje zaujmou svým nenápadným luxusem a jsou vybaveny vnitřní i venkovní sprchou, koupelnou a klimatizací a velkou verandou.
V jezeře se často zastavují sloni, aby se vykoupali, zatímco v noci jsou v blízkosti kempu vidět nebo slyšet hlavně lvi a hyeny.

Po odpolední siestě následuje safari v Landroveru. Váš průvodce Patson je velmi zkušený stopař a průvodce, který zná všechny příběhy o buši a divoké zvěři. V otevřeném Landroveru sleduje stopy velkých koček nebo jiných zvířat. Po ginu s tonikem, během kterého v klidu a pohodě pozorujeme západ slunce, pokračuje po setmění projížďka zvěří. Tak se nám s trochou štěstí může ukázat některá z nočních divokých zvířat – křovináři, sovy, možná i leopard by mohli završit zážitky z celého dne.

Večeře se bude podávat v jídelně nebo venku u táborového ohně, přímo pod baldachýnem oblohy na okraji vody. Tým Wait A Little se postará i o kulinářský vrchol vašeho pobytu na XiDulu!

6 Den

Xidulu Lodge

Dnes se vydáme na průzkum, budeme cválat stepí, proplétat se mezi stromy – Philip tomu říká „bushwhacking“ – a váš jistý kůň vás bezpečně a spolehlivě provede podrostem. Mění směr podle toho, jak náš průvodce mění kurz, a koně se při tom baví přinejmenším stejně dobře jako my. Tu a tam se objeví strom vyvrácený slonem, který nám poskytne malý skok. Když nás při jízdě uvidí losi nebo kudu, občas nás předběhnou a ukáží nám nejlepší cestu podrostem. Jakmile jsme na vrcholu kopce, krátce si odpočineme, zatímco se před námi rozprostírá míle za mílí nedotčené Afriky. V oblasti se často vyskytují černí nosorožci a Philip nebo Jolyon nemají nic raději než jít po jejich stopách, aby viděli, co si dnes mohutná zvířata připravila.

Odpoledne opět vyrážíme na jedno z neodolatelných Patsonových safari džípy.

7 Den

Wait a Little

Po lehké snídani se vracíme do Wait A Little a necháváme XiDulu za sebou. Co uvidíme na naší cestě? Naše cesta vede přes stopy a stezky slonů, lvů, nosorožců a žiraf, které nám mohou kdykoli zkřížit cestu. Po příjezdu domů na Wait A Little už na nás čeká tým, který se těší na naše vyprávění, a my si vychutnáváme další z Aniných vynikajících obědů.

Poslední západ slunce na Wait A Little bude smutný, ale také krásný, působivý a naprosto jedinečný. „Africká horečka“ teď možná zachvátila i vás a loučení je tomu odpovídajícím způsobem těžké. Na rozlučkovou večeři Gerti vymyslela něco speciálního – možná zvěřinové filé z kudu nebo losa, podávané s těstovinami a omáčkou ze sherry.

8 Den

Po brzkém budíčku se rychle posadíte na koně, abyste si užili ještě jednou krátkou sportovní jízdu, než se vypravíte přepravní službou zpět na letiště.

O koních

Koně
Koně jsou dobře trénovaní a svalnatí, pozorní a odvážní. Z koňských plemen se osvědčil především jihoafrický búrský kůň: má příjemnou kohoutkovou výšku kolem 1,50 metru, je ovladatelný, citlivý a pozorný. Zřetelně ukazuje jezdci postavením hlavy a uší, když něco zpozoruje.

Jihoafrický búrský kůň je v Jižní Africe registrovaným plemenem od roku 1996. Byl vychován ze šesti pokrevních linií. Těchto šest pokrevních linií pocházelo ze zbytků anglo-búrské války z roku 1899. Z toho se vyvinul silný a elegantní kůň s výbornou imunitou proti africkým nemocem.

Původ tohoto koně spočívá v tzv. Java poníkovi, kterého do země přivedl Jan van Riebeck (dnešní poník Basoto Pony). Později k tomu ještě přibyla plemena jako arabové a plnokrevníci. Začátkem 20. století do toho byl rovněž zahrnut kůň z pouště Namib jako sedmá pokrevní linie.

Kromě toho jsou pro jezdce k dispozici plnokrevníci a teplokrevníci do kohoutkové výšky 1,70m, Shire Cross a Friesen Cross.

Při jízdě Big Five se jezdí klasickým anglickým jezdeckým stylem. Všichni koně absolvovali základní drezurní výcvik, který zajistí, že je kůň pozorný a že se na něm dobře jezdí. Všichni koně jdou pilně kupředu a lze je dobře kontrolovat.

Gerti Dressur pferdesafari

Sedla a udidla
Na farmě jsou sedláni téměř všichni koně drezurními sedly Bates. Tato dobře opečovávaná sedla nabízí zvláště drezurním a anglickým jezdcům obvyklý komfort.

Jezdí se s jednoduchými stihlovými udidly.

Jezdecké požadavky

Musíte být zkušeným jezdcem v terénu a měli byste umět ovládat koně v každé situaci. Musíte být dobře trénovaní a ve formě na dlouhé jízdy s cvalem.  V sedle strávíme denně s přestávkami 4 až 8 hodin.

 

 

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

od 116 000 Kč na jezdce (8 dní/7 nocí)

V ceně je zahrnuto

ubytování ve dvoulůžkovém pokoji/stanu, průvodce, všechna jídla, nápoje, praní věcí, safari s džípem, transport věcí

V ceně není zahrnuto

Příjezd a transfer, telefon, dodatkové safari s džípem + dodatkové aktivity, spropitné, speciální vína a nápoje, pojištění. Všechny převody peněz ze zahraničí a s tím související bankovní poplatky jsou na Vaše náklady.

Transfer z/na letiště Hoedspruit

2200 Kč na osobu

Na každém trailu je k dispozici bez poplatku vždy jedno ubytování pro osobu, která cestuje sama. Zeptejte se na možnosti v konkrétním termínu v pferdesafari. 

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Ubytování

Wait a Little
V hlavním táboře Wait A Little Farm se spí v tradičním safari stanu. Stany jsou postaveny na dřevěných plošinách, ze kterých je skvělý výhled na řeku Makhutswe. Individuálně a pohodlně zařízené stany s vlastní sprchou a toaletou připomínají staré „africké safari časy“. Při posezení na plošině můžete pozorovat zvěř podél řeky nebo jen tak odpočívat a poslouchat hlasy africké buše. V Wait A Little je k dispozici společenská místnost se zajímavými knihami o přírodě a afrických zvířatech, vyhlídková terasa a bazén.

Kemp Beacon Rock
Jezdci spí pod širým hvězdným nebem u teplého táborového ohně. Tábor se nachází na skalním útvaru, který je nejvyšším bodem v regionu. Výhled na Drakensberg a celý Lowveld je jedinečný. Beacon Rock Camp vrací jezdce ke kořenům a je záměrně jednoduchý ve svém vybavení. Tým jezdeckého safari se postará o vaše pohodlí, postele pro vás budou připraveny na zemi a jídlo se bude připravovat na ohni. Jen kousek od vás se budou pást koně a v noci budete naslouchat africké buši.

XiDulu (v rezervaci Makalali)
Xidulu je nově postavený kemp v rezervaci Makalali Game Reserve. Kemp se nachází na krásném místě u malého jezera a může se pochlubit nenápadným luxusem a bazénem s výhledem na jezero, kam se stahují nejrůznější zvířata, aby uhasila žízeň nebo se jen tak pobavila ve vodě. Všechny pokoje jsou vybaveny vnitřními i venkovními sprchami, klimatizací, koupelnami, toaletami a soukromými verandami.

Na Wait A Little a na XiDulu je ve všech pokojích/stanech k dispozici malý výběr toaletních potřeb (sprchový gel, šampon atd.), repelent proti hmyzu a fén. Všechny ubytovací jednotky jsou také vybaveny moskytiérami. V hlavní části lodge je k dispozici Wi-Fi připojení.

Kuchyně

Nabízíme vám prvotřídní kuchyni: Díky německému vlivu jsou pokrmy rozmanité a zahrnují maso, ryby a zvěřinu vynikající kvality. V nabídce jsou čerstvé saláty, ovoce a zelenina, stejně jako domácí chléb a těstoviny. Váš kulinářský zážitek v hotelu Wait A Little je téměř srovnatelný s dobrodružstvím na koni při jezdeckém safari. K dispozici je výběr kvalitních jihoafrických vín.

Velikost jezdecké skupiny
Maximálně 7 jezdců plus průvodce a pomocní jezdci

Délka jízdy
Jízdy trvají přibližně 2 až 3 hodiny dopoledne a odpoledne. Délka vyjížděk se může značně lišit, například v závislosti na povětrnostních podmínkách a aktivitách zvěře.

Hmotnost
Váhový limit je 95 kg.

Jezdecké schopnosti
Musíte být velmi zkušený jezdec na cross-country a měli byste být schopni ovládat koně v každé situaci. Jste dobře vycvičení pravidelným ježděním a jste fit pro dlouhé vyjížďky s delšími cvaly. V sedle budete 4 až 8 hodin denně (s přestávkami). Vysoká úroveň jízdy v malé skupině umožňuje fascinující pozorování zvířat zblízka z koňského hřbetu i sportovní jízdy. Pokud vaše jezdecké dovednosti nejsou dostatečné pro jízdu s nebezpečnou velkou zvěří (včetně lvů a slonů) a stanete se bezpečnostním rizikem pro celou skupinu, můžete být ze safari vyloučeni. Veškeré dodatečné náklady, které vám v důsledku toho vzniknou, ponesete vy.

Povinné nošení přileb
Důrazně doporučujeme jezdit s přilbou! V teplém podnebí je dobře větraná přilba výhodou. Na místě je k dispozici široká škála jezdeckých přileb, ale vlastní jezdecká přilba vždy sedí nejlépe, a proto nabízí největší bezpečnost! Jízda bez přilby je výhradně na vlastní nebezpečí, je třeba podepsat příslušné prohlášení. Vezměte prosím na vědomí, že mnoho pojišťoven považuje nošení jezdecké přilby za nezbytnou podmínku pojistného krytí.

Terén/krajina/zvířata
Rezervace Karongwe a Makalali Game Reserve jsou dnes domovem téměř všech afrických divokých zvířat. Krajinu tvoří otevřená savana, lesy, kopce a skály a také tři řeky, které jsou pro zvířata a přírodu životodárnými liniemi. To vše zkrátka nabízí málokterá africká rezervace a Karongwe i Makalali jsou známé svou krásou a především rozmanitostí. Domov slonů, nosorožců, hrochů, vodušek, lvů, levhartů, divokých psů, žiraf, zeber ……..

Děti a nejezdci
Děti jsou vítány od 12 let, ale musí být velmi dobrými jezdci. Děti od 12 do 16 let mají 20% slevu. Pro nejezdce bohužel není k dispozici žádné ubytování.

Příjezd/odjezd
Mezinárodní letecké společnosti létají denně z Německa a Evropy do Johannesburgu. Tam také projdete se zavazadly celní kontrolou, do Hoedspruitu je nelze odbavit! Z Johannesburgu pokračujete vnitrostátním letem do Hoedspruitu na západním okraji slavného Krugerova národního parku. Z Hoedspruitu je možné zajistit transfer na farmu. Alternativně můžete využít pozemní přepravu z letiště v Johannesburgu do Hoedspruitu. Cesta však trvá přibližně 5 hodin.

Bezpečnost a pojištění
Safari na koni Velké pětky vede Philip Kusseler nebo jiný profesionálně vyškolený průvodce a doprovází ho doprovodný jezdec. Všechny tábory a auta jsou vybaveny vysílačkami a tým pro ochranu přírody zaznamenává pohyb zvěře. Na začátku jezdeckého safari proběhne bezpečnostní instruktáž o tom, jak se chovat v určitých situacích. Při příjezdu musí všichni hosté vyplnit přiřazení rizika.

Pro tento zájezd je nezbytné odpovídající zahraniční zdravotní pojištění, které se vztahuje i na jízdu na koni a repatriaci.

Podnebí
V letních měsících (říjen až březen) může být horko s průměrnou teplotou kolem 32 °C, odpoledne se stahují mraky a objevují se prudké bouřky. V zimě (duben až září) svítí téměř výhradně slunce, rána jsou mrazivá (až 5 °C), dny teplé (25 °C) a večery chladné až studené.

Oblečení a další
Rajtky (min. 2), nejlépe polobotky, lehké bavlněné kalhoty na večer, šortky, trička, košile/halenky s dlouhým rukávem poskytují ochranu před sluncem, plavky, ponožky, sandály, pohodlné jezdecké boty, tenisky, běžné oblečení, svetr, v zimě bunda, klobouk, opalovací krém, sluneční brýle, jezdecké rukavice, baterka, repelent proti hmyzu, krém proti hmyzu, fotoaparát, filmy, dalekohled. Oblečení by mělo být v tlumených barvách (žádné křiklavé tóny, žádná bílá).

Nezapomeňte si také vzít osobní léky a antihistaminovou mast nebo tablety.
Prádlo si můžete za malý poplatek vyprat v kempech. Ložní prádlo a ručníky jsou pro vás zajištěny. V případě potřeby jsou k dispozici přilby.

Do příručního zavazadla si nejlépe přibalte rajtky, kotníkové boty a chapsy, náhradní spodní prádlo a kartáček na zuby a vše, co považujete za velmi důležité.
Tímto způsobem budete mít u sebe ty nejdůležitější věci pro případ, že by se vaše zavazadlo někdy během letu „ztratilo“. Wait A Little vám v takovém případě může pomoci s běžným oblečením, chapsy a jezdeckými přilbami, než se vám vrátí vaše vlastní zavazadla, ale je dobré mít s sebou i nějaké pohodlné jezdecké vybavení (zejména kotníkové boty/jezdecké boty).

Fotografování/kamery na přilbu
V stanech a taky na Xidulu je zavedena elektřina a po dni plném zážitků si můžete snadno nabít fotoaparát. K dispozici jsou 2 adaptéry.

Doporučujeme vzít si s sebou nepříliš velký fotoaparát, protože velké fotoaparáty jsou pro použití na koni příliš těžkopádné. Máme k dispozici sedlové brašny, do kterých se vejdou malé až středně velké fotoaparáty. Pokud je váš fotoaparát do sedlových brašen příliš velký, tým na místě se vám pokusí přizpůsobit vhodnou sedlovou brašnu.
Vezměte prosím na vědomí, že Wait A Little obecně nedovoluje nosit fotoaparáty, brašny nebo jiné pevné předměty přímo na těle z bezpečnostních důvodů.

Kamery GoPros se postupem času staly velmi oblíbenými a prosadily se jako skvělé zařízení pro outdoorové sporty. Na koňském safari však mohou být také velkým zklamáním, protože videa se skládají převážně z lidí zezadu a kvůli širokému úhlu objektivu je také často obtížné rozeznat zvířata. Kromě toho GoPro bohužel vždy odvádí pozornost od pozorování divoké zvěře. Pokud si chcete GoPro vzít s sebou, mějte na paměti, že musíte získat souhlas všech ostatních hostů a průvodců, že souhlasí s natáčením.

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Wait A Little (Afrika, Jižní Afrika)
od 116 000 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje