Wild Coast Horse Safari - pferdesafari

Wild Coast Horse Safari

Divoké pobřeží je nejlépe střeženým tajemstvím Jižní Afriky! Zde můžete stále ještě poznat jihoafrickou kulturu, která je z velké části nezasažena turismem. Objevte nekonečné písečné pláže a autentický jihoafrický venkov z koňského hřbetu. Jezděte podél opuštěných pláží a přes kopce ve vnitrozemí.
Cesta po divokém pobřeží je mimořádně pestrá: poznejte nekonečné písečné pláže, autentický jihoafrický venkov i africkou buš v nedaleké rezervaci s velkou zvěří. Po této jízdě po stezce můžete navštívit soukromou rezervaci Inkwenkwezi Big Game Reserve a pozorovat africkou divokou zvěř a studovat její chování na jeep safari.

Projížďka podél opuštěných pláží a přes měkké kopce ve vnitrozemí.
V některých dnech zažijeme kouzlo pobřežní krajiny: cváláme podél nekonečných pláží do ospalých pobřežních vesnic, kde na nás v hospůdce čeká vydatný oběd. V jiných dnech prozkoumáme pastviny v kopcovitém vnitrozemí, poseté barevnými kulatými chatrčemi, které tvoří srdce krajiny Transkei.

Kilometry opuštěných pláží vybízejí k rychlému cvalu po nedotčeném písku. A pokud se vy i váš kůň potřebujete zchladit, můžete si zaplavat v moři nebo v některé z idylických lagun.
Ze staromódního přívozu se s koňmi převezeme přes řeku Great Kei – do bývalého Transkei, venkovské části Východního Kapska, kde na nás čekají nedotčené vesnice Xhosa. Přízemní hotely jsou útulnými přístavy a ideálními místy k odpočinku pro koně i jezdce.

Poznejte různé tváře jihoafrického duhového národa a komunity, která úzce spolupracuje díky cestovnímu ruchu. Poznejte úžasně rozmanitou kulturu Jihoafrické republiky!

Číst dále

Profesionální průvodci Wild Coast Trails, Julie-Anne a Clint Gowerovi, vás přivítají s pravou jihoafrickou pohostinností. Odjakživa v této oblasti žijí a přesně vědí, jak vám představit svůj domov v oblasti Východního Kapska, kde se malárie nevyskytuje.
Průvodci mají o zemi a jejích obyvatelích velké znalosti a personál vás bude hýčkat. Projížďky jsou rozmanité, pláže nedotčené a jídlo vynikající!
Koně jsou přátelští, pracovití a snadno se na nich jezdí. Budete jezdit na koni, kterého byste si rádi odvezli domů.

Parametry dovolené:

Cena: od 71 900 Kč

Destinace: AfrikaJižní Afrika

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Po příletu na letiště ve východním Londýně vás zkušená přepravní společnost dopraví do Kei Mouth, kde na vás bude po několik následujících dní čekat tým Wild Coast Trail a vaši čtyřnozí parťáci.

Ve venkovském klubu Kei Mouth bude podáván lehký oběd a budete mít možnost převléknout se do jezdeckého oblečení. Poté budete odvezeni do stájí. Krátká seznamovací vyjížďka vás provede místní oblastí a dá vám příležitost setřást únavu z cesty čerstvým cvalem a seznámit se s vaším týdenním koněm.

V penzionu Kei Mouth Guest Lodge na vás čeká pohodová večeře a příjemná postel.

2 Den

Vaše jezdecké dobrodružství začíná právě teď! Po lehké snídani se vydejte ke koním. Sjedeme dolů k řece Kei a pak ji přejedeme na starém přívozu. Naši průvodci vás povedou po kamenitých stezkách a písečných plážích ke skrytým vodopádům, kde si můžete udělat piknik a vykoupat se.

Naším dnešním cílem je hotel Trennerys nebo Seagulls (oba jsou autentické jihoafrické hotely). Než se sejdeme na večeři, můžete si protáhnout nohy na pláži nebo si dát pivo u bazénu. Náš uvolněný program vám poskytne dostatek času na prohlídku hotelu.

Přenocování v hotelu Trennerys nebo Seagulls.

3 Den

Dnes je čas pokračovat dál a překonat vzdálenost 40 kilometrů. Jízda nás zavede dále po pobřeží, přes kopce a údolí, venkovské osady a rekreační vesnice stále více do vnitrozemí.

Po překonání četných říčních toků nás jízda zavede zpět na pláž, kde si uděláme přestávku na oběd. Pokud to příliv a odliv dovolí, čeká nás později během dne úchvatná jízda po nekonečných, nedotčených plážích. Čím lepší terén, tím rychlejší cval – nejpozději teď pochopíte vzrušení z jízdy na skvělém koni ve skvělém prostředí.

Odpoledne se přesuneme do dalšího tradičního plážového hotelu, do zátoky Mazeppa. Tento hotel se vyznačuje vlastním ostrovem, který je s hlavní pláží spojen mostem. V Mazeppa Bay strávíme příjemný večer a po tomto dlouhém dni můžeme nabrat síly na další den.

Přenocování v hotelu Mazeppa Bay.

4 Den

Další zastávkou našeho dobrodružství je „The Gorge“.

Tato trasa nás provede krásnou soutěskou a mírně náročnějším terénem. Jakmile překročíme řeku, naše jízda nás provede údolími a říčními koryty, než dorazíme do našeho dalšího cíle – hostince Kob Inn. Sem dorazíme právě včas na oběd. Budete mít dostatek času nasát pohostinnost dalšího pobřežního pokladu.

Z hospody na skalách můžete pozorovat divoké moře a chráněné soukromé pláže. Hostinec Kob Inn je skutečně exkluzivní místo, které je synonymem čistého odpočinku.

Přenocujte v hotelu Kob Inn.

5 Den

Dnes byste měli být opět svěží a fit na celodenní vyjížďku. Průběh naší dnešní vyjížďky, která nás zavede asi 20 km podél pobřeží do skrytých malých zátok a lagun, určuje příliv a odliv.

Během jízdy vám průvodce najde pěkné místo na piknik a pak budeme pokračovat směrem k hostinci Kob Inn, kde nás čeká další večer ve společnosti a výborné jídlo a možná i jeden nebo dva koktejly.

Přenocování v hotelu Kob Inn.

6 Den

Začíná nový den a my se vydáváme na zpáteční cestu po pobřeží. Opět se musíme řídit přílivem a odlivem, protože překračujeme mnoho řek a občas svižně cváláme podél pláží.

Po zhruba 30 kilometrech jízdy se můžete nechat hýčkat v lázních Wavecrest nebo na lodi či kánoi objevovat vzácný mangrovový les. Večer pak zakončíme chutnou večeří v útulném posezení.

Přenocování v hotelu Wavecrest.

7 Den

Ráno vyrazíme z Wavecrestu zpět do výchozího bodu našeho safari v Kei Mouth. Při přílivu a odlivu zažijeme rychlou jízdu podél pláže. Poté, co necháme koně v plážovém kempu, nás v Kei čeká pozdní oběd.

Alternativně můžeme jet vnitrozemím, cestou se zastavit na oběd a za odlivu dojet na pláž, kde odpoledne absolvujeme několik svižných cvalů, než dorazíme zpět do Kei Mouth.

Poslední večer strávíme opět v lodge Julie-Anne a Clinta, kde naposledy společně posedíme a podělíme se o nezapomenutelné zážitky z posledních dnů u typického jihoafrického braai.
Přenocování v Kei Mouth nebo Morgan Bay.

8 Den

Přibližně ve 13:00 vás transfer odveze zpět na letiště. Ještě předtím budete mít možnost naposledy se projet na koni – projížďka přilehlou zemědělskou krajinou, několik skoků nebo koupání s koněm v přehradě, to záleží jen na vás.

Poté je čas rozloučit se s vaším věrným čtyřnohým parťákem a vydat se na cestu domů.

Toto je ukázkový itinerář – může se kdykoli změnit.

O koních

VE2004-03-14-0055Koně
Julie-Anne chová několik svých jezdeckých a distančních koní, kteří jsou atletičtí, ale přátelští a mají vyrovnaný charakter. Jsou dobře stavění, aby splnili vysoké požadavky.

Koně jsou chováni způsobem, který co možná nejvíce odpovídá přírodě. Zpravidla tráví celý den ve výběhu. Dostávají také nejlepší krmení a je dodržován striktní harmonogram očkování a odčervení.

Julie-Anne vybrala své jezdecké koně na základě zvláštních znaků jako temperament, velikost, jistota kroku a spolehlivost. Jezdečtí koně musí být koneckonců zcela mimořádní: Musí být bystří a pilní, aby dobře zvládli dlouhé jízdy, současně ale také musí být dostatečně trpěliví a klidní, aby vždy zvládali jízdu i s ostatními jezdci. Koně jsou milovanými členy rodiny a cennými partnery v safari týmu.

Sedla a udidla
Jezdecká sedla a distanční sedla Leon Liversage.

 

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

Wild Coast Trail (7 nocí / 8 dní)
od 71 900 Kč  za jezdce

V ceně je zahrnuto
Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji,  jídlo, jízdy s průvodcem a „backup guide“ , tým pro koně.

V ceně není zahrnuto
Příjezd/transfer na farmu a zpátky na letiště East London , nápoje, pojištění, spropitné, masáže a jiné doplňkové aktivity.

 

 

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Jezdecké požadavky

Wild Coast Trail je díky velkému výběru velmi bezpečných koní a velmi dobrému a přístupnému terénu vhodná také pro pokročilé začátečníky. Měli byste ovšem mít zkušenosti s jízdou terénem a být si jistí při cvalu také na delších cestách. Jízda na pláži by Vám měla dělat radost a neměli byste mít obavy z vody. Pokročilé jezdce obzvláště potěší sportovní jízdy Julie-Anne a náročnější koně.  Wild Coast Trail je možná také připravit pouze pro zkušené jezdce, kterým bude přizpůsoben jezdecký program.

Ubytování

Penziony se během trasy mohou lišit v závislosti na dostupnosti a mohou se měnit na stejně vysoké úrovni bez předchozího upozornění. Na trailu budete jezdit od penzionu k penzionu.

Hotel Trennerys
Tradice a šarm dělají z hotelu Trennerys oblíbené prázdninové ubytování v Jihoafrické republice.

Hotel Mazeppa Bay
„Slaměný“ dům na pláži lemované palmami a ostrovem představuje jedinečnou zastávku.

Kob Inn
Tento pěkný hotel, který se nachází na skalách nad mořem, poskytuje nádherné výhledy. Strávíme zde 2 noci.

Wavecrest Hotel
Zde jsou pěkné „rondavels“ (styl africké chýše)  pokryté rákosím a jsou odtud úchvatné výhledy.

Ústí Kei
Poslední noc se ubytujeme v hotelu Kei River Guest Lodge & Backpackers (podle velikosti skupiny).

Stravování

K snídani si každý může vybrat mezi kontinentální a/nebo plnou anglickou snídaní. Obědy se den ode dne mění. Oběd může být v hospodě, v restauraci nebo v našem hotelu, případně piknik na cestě. Večeře je v 19:30 a skládá se z jídla o 3 nebo 4 chodech.

Velikost jezdecké skupiny

Minimálně 1 jezdec, maximálně 8 jezdců plus průvodce.

Délka vyjížďky

Zpravidla se jezdí 2 až 3 hodiny dopoledne a 1 až 2 hodiny odpoledne. Počet hodin v sedle však závisí také na počasí, stavu vody a jezdeckých schopnostech jezdecké skupiny.

Hmotnost

Váhový limit je 95 kg.

Povinná přilba

Nošení jezdecké přilby je na této vyjížďce povinné. Doporučujeme vzít si vlastní jezdeckou přilbu, na místě je k dispozici malý výběr jezdeckých přileb.

Terén/krajina/zvířata

Wild Coast – „divoké pobřeží“ – má ve skutečnosti zavádějící název, protože pobřeží se zelenými kopci, romantickými lagunami, původními osadami a impozantními skalnatými útesy je jedním z nejkrásnějších pobřeží v Jihoafrické republice. Severovýchodně od východního Londýna se směrem k Durbanu táhne více než 250 kilometrů pláží. Všude jsou bílé kulaté chýše Xhosů, kteří jsou velmi pohostinní.
Xhosové jsou jihoafrický národ, který jazykově patří k Bantuům. Cesta po oblasti Wild Coast dává návštěvníkovi představu o hlubokých tradičních vazbách, které jsou stále spojeny s životem Xhosů, kteří zde žijí. Kraal stále tvoří základní společenskou a hospodářskou jednotku. Její název pochází od jednoho z jejích dávných náčelníků. Pravděpodobně nejznámějším Xhosou současnosti je Nelson Mandela. Mnozí cestovatelé oceňují tento region jako součást „skutečné“ Afriky, kde lze stále poznat jihoafrickou kulturu do značné míry nedotčenou turismem.

Budete jezdit v oblasti kolem Kei Mouth a Morgan Bay, jen hodinu jízdy severovýchodně od East London, známé svými širokými plážemi a krásným vnitrozemím pobřežních lesů a svěžích luk. Kouzlo Divokého pobřeží – v bývalém Transkei – nespočívá jen v nekonečných plážích, ale také v převážně původních osadách s kulatými chatrčemi rozesetými po kopcích a horách. Na jaře a v létě se bujná zeleň táhne, kam až oko dohlédne.

Děti a nejezdci

Celá oblast Wild Coast je známá nekonečnými plážemi, množstvím turistických tras i lagunami pro rybaření a je ideální pro výlety lodí, takže se zde najde spousta aktivit i pro nejezdce. Děti, které již dlouho jezdí na koni a jsou si jisté s neznámými koňmi, se samozřejmě mohou připojit k této vyjížďce.

Příjezd a odjezd

Cílovým letištěm je východní Londýn v Jihoafrické republice. Odtud se ve stanovených časech uskuteční transfer do výchozího místa safari. Transfery se objednávají z farmy, aby bylo zajištěno, že budete vyzvednuti a vráceni bezpečně a včas. Všechny transfery se platí v hotovosti přímo řidiči.
V případě příjezdu v sobotu před 12. hodinou a odjezdu v sobotu po 16. hodině lze využít skupinový transfer. Pokud přijíždíte nebo odjíždíte v jiný den nebo v jiný čas v sobotu, bude zorganizován soukromý transfer.

Počasí 

Leden a únor: horké a slunečné dny s bouřkami v odpoledních hodinách: V těchto měsících se jezdí brzy ráno a pozdě odpoledne. Mezi tím je čas na odpočinek na pláži.
Březen a duben: velmi pěkné měsíce, částečně prší, ale není zima. Konec léta.
Květen, červen a červenec: jsou ideální pro jízdu s chladnými nocemi a slunečnými dny.
Srpen a září: konec zimy je na dohled, krásné dny a chladné noci. Počasí se může kdykoli velmi rychle změnit a může více pršet.
Říjen a listopad: buď je velmi hezky, nebo prší.
Prosinec: Léto v Jižní Africe s velmi pěkným počasím.

Oblečení a další

Polobotky, jezdecké nebo vycházkové boty, lehká nepromokavá bunda, rajtky , jezdecké oblečení. Jezdeckou přilbu je třeba mít s sebou. Oblečení na koupání (i na přechod řeky s koněm , ručník, fleecový svetr, klobouk, opalovací krém, baterka. Nezapomeňte si také vzít vhodné oblečení na večerní jídlo.

Platební prostředky

Vaši EC kartu se symbolem MAESTRO můžete použít téměř všude, přijímají ji téměř všechny obchody a bankomaty. Cestovní šeky jsou bezpečné, ale stojí poplatky a především čas v bankách. V supermarketech, bistrech a hospodách se doporučuje platit v hotovosti. Čerpací stanice přijímají pouze hotovost.
Vzhledem k tomu, že Wild Coast je v Jihoafrické republice velmi „odlehlý“ region – a proto také tak fascinující -, měli byste si po příletu na letiště ve východním Londýně vybrat v bankomatu jihoafrický rand. Pro případ nepředvídaných událostí je také vhodné mít u sebe kreditní kartu. Například v případě nutné návštěvy lékaře/hospitalizace je obvykle vyžadována platba předem.

Fotografování/WLAN/elektřina

Fotoaparát si obvykle můžete nabít v hotelovém pokoji.

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Wild Coast Horse Safari (Afrika, Jižní Afrika)
od 71 900 Kč

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje