Wild Coast Horse Safari - pferdesafari

Wild Coast Horse Safari

Nedotčené Wild Coast (Divoké pobřeží) patří se svými zelenými kopci, romantickými lagunami, malebnými vesnicemi a impozantními skalními útesy k nejkrásnějším pobřežím Jižní Afriky. Zde ještě stále zažijete jihoafrickou kulturu v její původní, turismem nenarušené podobě. Jezdecká dovolená na Wild Coast je rozmanitá a vzrušující. Každý den je jiný a Vy poznáte zemi a lidi Jižní Afriky zcela novým způsobem.

Při jízdách „cestou necestou“ po této krajině objevíte nesčetně velkých zátok, budete se brodit přes průzračné řeky a teplé laguny, naučíte se xhošské tradice a vyslechnete si některé z nejnapínavějších legend o této oblasti. Mírné kopce země jsou perfektní pro dlouhé a poklidné cválání. Koně Vás přesvědčí o jistotě svého kroku, když budou šplhat strmými údolími řek. A zdánlivě nekonečné pláže zvou ke vzrušujícím dostihům. Po rychlém cvalu se koně – hlavně jihoafričtí boerperdové a arabové – bez problému zklidní. Jsou vyrovnaní a vycvičení k jezdectví a i pro děti jsou spolehlivými partnery, které lze lehce kontrolovat. Zdraví koní a radost jezdců jsou zde na prvním místě.

Parametry dovolené:

Cena: od 71 550 Kč

Destinace: AfrikaJižní Afrika

Druh ubytování: Je mi to jednoPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZačátečníkZkušený

Rodina / doprovod: NejezdciRodina s dětmi

Program den za dnem

1 Den

Po příletu na letiště v East London Vás vyzvedne přepravní společnost a odveze do Kei Mouth, kde už na Vás bude čekat tým Wild Coast a Vaši čtyřnozí přátelé pro nadcházející dny J

Po lehkém obědě se obléknete do jezdeckého a vydáte se na svou první vyjížďku. Trajektem se dostanete přes řeku Kei a dále už na koni pojedete přes kamenité plošiny a nekonečně dlouhé pláže až do Trennery – idylického a autentického hotelu, který zůstává už od roku 1940 stále stejný a umožní Vám zažít pravou africkou dovolenou. Vychutnáte si tady nádherný klid s procházkami po pláži a chlazeným pivem u bazénu. Večer zakončíte společně s ostatními skvělou večeří

2 Den

Probudí Vás zvuk moře a zpěv ptáků. Náš uvolněný program Vám poskytne dost času na to, abyste mohli relaxovat na hotelu a užívat si procházky po pláži. V 9:30 se vyhoupnete na koně a vydáte se prozkoumat okolí a k vodopádu Gates. Po vydatném obědě v místní hospůdce si užijete báječnou jízdu po pláži. Odpoledne se vrátíte do Trennery, kde budete mít čas pro sebe.

3 Den

Dnes Váš čeká skutečně dlouhá jízda, během které překonáte vzdálenost 40 kilometrů. Pojedete dále po pobřeží přes mírné kopce a údolí, budete míjet vesnické osady a prázdninové domy a postupovat stále více do vnitrozemí. Po překročení několika řek Vás cesta zavede zpět na pláž, kde si uděláte přestávku a oběd. Pokud nám to příliv dovolí, odpoledne Vás bude čekat jízda po nekonečných a nedotčených plážích. Čím lepší bude terén, tím rychleji budete moci cválat.

Odpoledne se přesunete do dalšího tradičního hotelu na pláži, do Mazeppa Bay. Tento hotel je typický svým vlastním ostrovem, který je s hlavní pláží spojen mostem. Strávíte tady příjemný večer a po dlouhém dni v sedle budete nabírat síly na další den.

4 Den

Další zastávkou na Vaší dobrodružné cestě je soutěska „The Gorge“. Jakmile překročíte řeku, pojedete dál přes údolí a koryta řek až se dostanete k dalšímu cíli cesty – hotelu Kob Inn.  Tady budete mít dostatek času na to, abyste si užili pohostinnosti tohoto přímořského „pokladu“. Z hospůdky na skalách budete mít nádherný výhled na moře a hlídané soukromé pláže.

5 Den

Po včerejším dni, který byl spíše klidnější, byste dnes měli být připraveni na celý den v sedle. Pojedete podél pobřeží ke skrytým zátokám a lagunám. Během jízdy se zastavíte na oběd a pak už se vydáte zpět do Kob Inn na skvělou večeři

6 Den

S novým dnem se vydáte na zpáteční cestu po pobřeží. Ještě jednou se budete muset přizpůsobit přílivu, překročíte mnoho řek a zacváláte si na pláži. Po asi 30 km jízdy se buď můžete nechat rozmazlovat ve Wavecrest Spa, prozkoumat na lodi nebo na kánoi vzácný mangrovový les nebo si zahrát tenis. Následně si vychutnáte lahodou večeři.

7 Den

Ráno se z Wavecrest vydáte zpět do výchozího bodu Vašeho safari. Na cestě přes vesnice, lesy, kopce a široké písečné pláže se zastavíte na piknik a v závislosti na počasí se budete moct krátce osvěžit v moři. Večer strávíte v kouzelném hostinci, kde naposledy posedíte s ostatními jezdci, a budete si moci popovídat o zážitcích posledních dnů.

8 Den

Brzy odpoledne Vás odvezeme na letiště. Ještě před tím ale budete mít možnost si naposledy zajezdit.

Hmotnostní limit pro tuto jízdu je 95 kilogramů.

O koních

VE2004-03-14-0055Koně
Julie-Anne chová několik svých jezdeckých a distančních koní, kteří jsou atletičtí, ale přátelští a mají vyrovnaný charakter. Jsou dobře stavění, aby splnili vysoké požadavky.

Koně jsou chováni způsobem, který co možná nejvíce odpovídá přírodě. Zpravidla tráví celý den ve výběhu. Dostávají také nejlepší krmení a je dodržován striktní harmonogram očkování a odčervení.

Julie-Anne vybrala své jezdecké koně na základě zvláštních znaků jako temperament, velikost, jistota kroku a spolehlivost. Jezdečtí koně musí být koneckonců zcela mimořádní: Musí být bystří a pilní, aby dobře zvládli dlouhé jízdy, současně ale také musí být dostatečně trpěliví a klidní, aby vždy zvládali jízdu i s ostatními jezdci. Koně jsou milovanými členy rodiny a cennými partnery v safari týmu.

Sedla a udidla
Jezdecká sedla a distanční sedla Leon Liversage.

 Jezdecké požadavky

Wild Coast Trail je díky velkému výběru velmi bezpečných koní a velmi dobrému a přístupnému terénu vhodná také pro pokročilé začátečníky. Měli byste ovšem mít zkušenosti s jízdou terénem a být si jistí při cvalu také na delších cestách. Jízda na pláži by Vám měla dělat radost a neměli byste mít obavy z vody. Pokročilé jezdce obzvláště potěší sportovní jízdy Julie-Anne a náročnější koně.  Wild Coast Trail je možná také připravit pouze pro zkušené jezdce, kterým bude přizpůsoben jezdecký program.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2022

Wild Coast Trail (7 nocí / 8 dní)
od 71 550 Kč  za jezdce

V ceně je zahrnuto
Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji,  jídlo, jízdy s průvodcem a záložním jezdcem, tým pro koně.

V ceně není zahrnuto
Příjezd, nápoje, pojištění, spropitné, masáže a jiné doplňkové aktivity. Respektujte prosím, že při převodu peněz ze zahraničí hradíte vzniklé poplatky sami.

Zajímají vás konkrétní termíny? Napište nám e-mail, rádi vám je zašleme. 

 

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Wild Coast Horse Safari (Afrika, Jižní Afrika)
od 71 550 Kč

Zadejte orientační datum vaši dovolené a my Vám najdeme vhodný termín.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje