Z vrcholků hor až k moři - pferdesafari

Z vrcholků hor až k moři

Budete projíždět starými vesnicemi, míjet románské kostely, z podhůří Pyrenejí do zvlněných rovin regionu Empordà, lemovaných dlouhým zálivem Roses… osm kilometrů pláže! Zažijete zde „cval Vašeho života“ podél bílé vody vln.

S každou další hodinou výletu se objeví další krásná vesnice, hrad a kostel, včetně Castelló d’Empúries – živého města s majestátní katedrálou. Objevte malé středověké vesničky, jako jsou Besalú, Crespià a Bàscara. Přejeďte kopce a pole pšenice, máku a slunečnic. a taky lesy plné divokých bylin. Projděte se po pobřežních loukách a podél malých klikatých potůčků. Oblast Alt Empordà je plná kultury, historie a přírodní rozmanitosti.

8 DNÍ / 7 NOCÍ – 180 km – 4/6 HODIN X 6 DNÍ JÍZDY

Vilafreser – Sant Marti d’Empúries – Castelló d’Empúries – jezero Boadella – Besalú – Espinavessa – Vilafreser

„Klasická trasa, která by se měla objevit v životopise každého dobrého jezdce“

Parametry dovolené:

Cena: od 45 700 Kč

Destinace: EvropaŠpanělsko

Druh ubytování: Je mi to jednoLodge / UsedlostPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Program den za dnem

1 Den

VÍTEJTE V MASIA CAN GRAU

Příjezd do Can Grau, venkovského domu zaměřeného na venkovskou turistiku, který se nachází několik kilometrů od přírodní rezervace Medes Islands. V srdci přírody, skrytý před zraky kolemjdoucích, s 30 lety zkušeností v oblasti jezdecké turistiky. Odtud objevíte region Empordà a jeho rozmanitou přírodu, která nabízí mnoho možností pro jízdu na koni.
Užijte si čas v blízkosti přírody, pláže a měst, jako jsou Figueres a Girona. Ideální místo pro dovolenou na koni a originální způsob poznávání regionu. Poté, co si vychutnáme uklidňující večeři, probereme program týdne a ochutnáme jedno z lahodných místních vín. Povíme si o vlastnostech našich kříženců andaluských a arabských koní, kteří jsou kombinací toho nejlepšího z každého plemene.

2 Den

CESTA ZAČÍNÁ

Po osedlání koní jsme připraveni vydat se na cestu. Koně jsou čerství a připravení na výlety.  Vychutnáváme si sérii dlouhých cvalů borovými lesy Alt Empordà. Po každé hodině míjíme další krásnou vesnici, hrad, kostel, klenby, tunely, staré dřevěné dveře s kovanými klepadly, krásu kamenické práce minulosti. S přibývajícím odpolednem je cítit blízkost pobřeží. Konečně přijíždíme ke Středozemnímu moři: před námi se rozprostírá nádherný záliv Růží a náš hotel na noc je blízko pláže.

3 Den

VAMOS A LA PLAYA!

Klusáme s koňmi kilometr na pláž. Před námi se táhne dlouhý oblouk zálivu Růží, kilometry zlatavého písku. Vychutnáváme si několik vzrušujících cvalů po pláži. Poté se vydáme opět do vnitrozemí podél řeky Fluvià, kolem ptačí rezervace, kde můžeme pozorovat hejna stěhovavých ptáků. Terén je rovinatý s mnoha rýžovými plantážemi a broskvovými, hruškovými a jablečnými sady. Dnešní tempo je svižné a v době oběda si užijeme úžasný piknik.

Během odpoledne si můžete prohlédnout Castelló d’Empúries a nakoupit. Je to živé katedrální město, kde si lze vychutnat vynikající tapas a studené nápoje na některé z pěkných teras. Možnost návštěvy slavného Dalího muzea ve Figueres

4 Den

JEZERO BOADELLA

Po výborné snídani opět nasedáme do sedla, abychom pokračovali v cestě do hor. Dnešní jízda je velkolepá, opět svižné tempo, kdy klusem a klusem vyrážíme po rovinách a přes pole, louky a středomořské lesy, plné vůní divokých bylin a květin.

Odpoledne jedeme podél korkových stromů, olivových hájů a vinic.

Za jezerem Boadella najdeme naše dnešní ubytování, krásný statek, kde si pochutnáme na vynikající domácí kuchyni z místních produktů.

5 Den

DIVOKÁ EMPORDÀ

Po osedlání koní se dnes vydáme do nejzachovalejší oblasti na trase, co se týče flóry a divoké přírody: do divočiny Alt Garrotxa. Během dopoledne pojedeme přes kopce a borové a dubové lesy. Když budeme pokračovat kolem půvabné vesnice Terrades, je velmi pravděpodobné, že narazíme na stáda ovcí nebo divokých prasat.

Za soumraku dorazíme do našeho cíle, Sant Martí Saserres, známého svým kostelem, kde necháme koně na pastvě a k odpočinku. Autem do hotelu Masia La Palma v Espinavesse. Jedná se o venkovské sídlo věnované venkovské turistice, které si zachovává svůj původní půvab a v němž jsou Tonia a Andres dokonalými hostiteli.

 

 

6 Den

KATALÁNSKÁ ARCHITEKTURA A BESALÚ

Půjdeme po severním břehu řeky Fluvià a budeme se kochat nádhernými scenériemi s mnoha druhy ptáků. Dlouhou vzdálenost překonáme v rekordním čase přes slunečnicová pole, otevřené louky a lesy.

Zastavíme se v Besalú, kde si u řeky dáme chutný oběd na pikniku. Besalú, středověká opevněná vesnice a starobylé hlavní město, je skvostem románské architektury zasazeným mezi dvě řeky. Náměstí, kamenné tesané sloupy a chladné stinné klenuté průchody jsou úžasným zážitkem. Nemluvě o vitrážích jeho kostelů. Budeme mít čas na toulky a nasávání jedinečné atmosféry této starobylé středověké vesnice s charakteristickým mostem.

Noc strávíme v hotelu Masia La Palma, kde jsme nocovali předchozí noc. Dům pochází ze 17. století a byl pečlivě zrekonstruován. K dispozici je nám bazén a obývací pokoj a je zde možnost využít soukromé lázně nebo masáže. V restauraci podávají tradiční kuchyni založenou na nejlepších místních surovinách a některých starých rodinných receptech.

7 Den

SMĚR DOMŮ

Ráno vyjedeme z Vilertu a zamíříme přímo do lesů a kopců v okolí vesnice Ollers, známé také svým významným kostelem. V okolí se nachází několik majestátních zemědělských usedlostí, které si nechala postavit šlechta v 17. století. S úžasným výhledem na Pyreneje za zády vjedeme do historické vesnice Galliners s několika krásnými příklady katalánské architektury. Projíždíme lesy plnými aromatických bylin a divokých květin a zastavíme se na krásný piknik obklopeni rozmarýnovými keři.

Po obědě pokračujeme v cestě do regionu Alt Empordà a po několika dobrých cvalovkách zvolníme tempo až do našeho cílového místa. Pohodlně se usaďte, odpočiňte si v zahradách nebo si zaplavte v bazénu a nechte nás zakončit den uklidňujícím domácím jídlem k večeři!

8 Den

ADIOS AMIGOS

Snídaně a odjezd. Těšíme se na brzkou shledanou

O koních

2016CWC-(2)-CATH

Koně jsou křížené španělské a arabské koně, výborně trénovaní a pečlivě vybraní pro traily se zákazníky. Výška v kohoutku je přibližně 150 až 165 cm. Kondice koní je naprosto vynikající a i v náročném terénů se pohybují jistým krokem.

Všichni koně byli trénováni podle zásad Natural Horsemanship, což pomáhá k tomu, že se cítí spokojeně, vesele a těší je spolupráce s jezdcem. Používají se anglická sedla, na výlety pak sedla trekingová a jednoduchá udidla.  Pokud byste chtěli výlet absolvovat ve westernovém sedle, kontaktujte prosím tým pferdesafari.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2024

od 45 700 Kč na jezdce (7 nocí/8 dní)

V ceně je zahrnuto

výše popsaný trail, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, plná penze a víno k večeři

V ceně není zahrnuto

příjezd a transfer do/z Can Sort, další výlety, extra jídlo a nápoje mimo plnou penzi, pojištění, pobytová taxa (190 Kč)

Transfer z/na letiště v Barceloně

3 200 Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj

6 600 Kč

Cena za nejezdce (vč. polpenze)

31 900 Kč

Příplatek za malou skupinu (2 až 3 jezdci)

8 100 Kč/osoba

Zobrazit méně informací Zobrazit více informací

Ubytování

Masia Can Grau, kde budeme každý den bydlet, je logistickým centrem Catalonia Horse Trails na pobřeží Costa Brava pro všechny trasy v krásném regionu Empordà. Jedná se o starý katalánský statek na jižním okraji malé vesnice Vilafreser (žije zde 17 lidí). Statek je zrekonstruován s jednoduchostí a s maximálním ohledem na životní prostředí jak z hlediska materiálů, tak z hlediska architektonických a komfortních řešení. Je speciálně navržen pro pobyty v souladu s přírodou a pro radost z koní. Můžete je pozorovat z teras a zahrady, pokojně se pasou na rozlehlých loukách v okolí. Venkovský penzion, ponořený do krajiny lesů a luk, má příjemný bazén a krásnou zahradu k odpočinku, ale můžete si také jednoduše užívat ticha a krajiny ve společnosti našich přátel koní ve stavu polosvobody.
Je to opravdu výjimečné místo pro jezdce!

Další ubytování po cestě:

Hotel El Molí de l’Escala www.molidelescala.com or Hotel RioMar www.hotelriomar.com

Hotel El Racó de Castelló  www.hostalelrecodecastello.com
Can Massot www.canmassot.com

Hotel La Palma www.masialapalma.com

Velikost jezdecké skupiny
Maximálně 11 jezdců.

Délka jízdy
Celkem cca 200 km v 6 jezdeckých dnech, v sedle jsme 4 až 6 hodin za den (s přestávkami).

Hmotnostní limit
Váhový limit je 90 kg.

Jezdecké schopnosti
Pro tuto vyjížďku byste měli být pokročilý jezdec s vyváženým sedlem, který si je jistý ve všech třech chodech. Máte zkušenosti s vyjížďkami v přírodě a jste schopni zvládnout vyšší rychlost a různé terény. Jste fyzicky zdatní a jezdíte pravidelně, zejména v měsících předcházejících jezdecké dovolené, abyste byli dostatečně fit pro každodenní hodiny v sedle.
V některých úsecích se od jezdců očekává, že sesednou a povedou svého koně na krátkou vzdálenost, pokud je terén příliš nerovný nebo strmý. Od jezdců se také očekává, že si své koně na každodenní vyjížďky sami ošetří a osedlají.

Povinná přilba
Přilby jsou povinné pro všechny jezdce mladší 18 let, ale všem ostatním se jízda s přilbou důrazně doporučuje. Jízda bez přilby je na vlastní nebezpečí!

Terén/krajina/zvířata
Katalánsko je region s rozmanitou krajinou. Katalánské Pyreneje dosahují výšky až 3 000 metrů a na pobřeží Costa Brava se nacházejí dlouhé písečné pláže.
Barcelona, hlavní město Katalánska, je jedním z nejúchvatnějších měst ve Středomoří a vyznačuje se rozmanitou kulturní nabídkou, mnoha nákupními možnostmi a sportovním vyžitím.

Oblast Alt Empordà zahrnuje úrodné zázemí pobřeží Costa Brava v katalánské provincii Girona, které je ohraničeno Pyrenejemi a Středozemním mořem. Mírné podnebí podporuje přirozený výskyt typické středomořské vegetace. Region je bohatý na historii, kulturu a přírodní rozmanitost.

Děti a nejezdci
Děti a nejezdci jsou velmi vítáni. Děti od 14 let s odpovídajícími jezdeckými dovednostmi se mohou účastnit programu jízdy na koni s doprovodem. Děti starší 16 let se mohou účastnit vyjížděk Discovery a Happy Weekend bez dozoru rodičů.

Příjezd/odjezd
Skupinové transfery z/na letiště v Barceloně jsou nabízeny ve stanovených časech. Vyzvednutí na terminálu 2 letiště je zpravidla nejpozději v 18:00 v den příletu. Sraz je u dveří C hlavní haly (venku). Tyto dveře se nacházejí v blízkosti velké sochy koně v hlavní hale.
Abyste se vyhnuli zpoždění, je důležité, abyste si rezervovali let, který přiletí alespoň 1 hodinu před předpokládaným časem transferu. Upozorňujeme, že cesta z terminálu 1 na terminál 2 trvá přibližně 30 minut. Barcelonské letiště je obrovské – pokud jste něco zapomněli, můžete si zde koupit vše potřebné.
Řidič na vás bude čekat na smluveném místě setkání. Má u sebe ceduli s nápisem Catalonia Horse Trails a seznam hostů.

Zpáteční cesta na letiště při odletu je mezi 9.00 a 9.30 hodinou. Cesta trvá přibližně 2 hodiny, takže obvykle dorazíte zpět na Terminál 2 kolem poledne.

Podnebí
Ani příliš horko, ani příliš zima – Costa Brava se vyznačuje příjemným klimatem. Průměrné teploty vzduchu se v létě pohybují mezi 21 a 30 °C a v zimě mezi 6 a 10 °C. Teplota vody se v únoru pohybuje kolem 12 °C a v létě až 24 °C. Vítr Tramontana přicházející z Pyrenejí může být v severní části bouřlivý. Obvykle zde málo prší, ale když prší, tak v přívalech.

Oblečení a vybavení
Doporučujeme nosit jezdecké kalhoty, abyste se vyhnuli bolestem. Na delší vyjížďky se doporučuje vzít si 2 páry.
Jezdecké boty by měly být vhodné pro jízdu i chůzi, protože na některých místech může být nutné koně vést. Chapsy jsou proto vhodnější než jezdecké boty.
Kvůli slunečnímu záření se doporučuje nosit tričko s dlouhým rukávem.
Doporučujeme také lehké jezdecké rukavice.
Na vyjížďky po stezkách si prosím vezměte také láhev na vodu, kterou lze denně doplňovat a vozit v sedlových brašnách.
Ve zvláště prašných oblastech se může hodit lehký bavlněný šátek jako ochrana dýchacích cest.
Sluneční brýle na ochranu očí před sluncem a prachem.
Opalovací krém a balzám na rty.
Nepromokavé oblečení do deště (ideální je pončo nebo bunda a kalhoty do deště) je nezbytné. Prší jen zřídka, ale když už, tak pořádně.
Plavky/kalhoty

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Z vrcholků hor až k moři (Evropa, Španělsko)
od 45 700 Kč
25.02.2024 - 03.03.2024
17.03.2024 - 24.03.2024
07.04.2024 - 14.04.2024
12.05.2024 - 19.05.2024
06.10.2024 - 13.10.2024

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje