Z vrcholků hor až k moři - pferdesafari

Z vrcholků hor až k moři

Zažijte, jaké to je, když jízdu po horských výběžcích, střídá cval po plážích, skrz staré vesnice a kolem románských kostelů.

Po průjezdu Pyrenejemi vás uvítá záliv de Roses, který se dost možná stane místem, kde si užijete nejlepší cval vašeho života – osmikilometrová pláž omývána příbojem k tomu přímo vybízí. Ze sedla si prohlédnete také staré vesnice, města, hrady a kostely – kromě jiného i Castelló d´Empuries, město proslavené místní katedrálou.

Trail se odehrává v nádherné oblasti Alt Empordá, v regionu s výjimečnou kulturou, historickým významem a zároveň krásnou a rozmanitou přírodou.

Parametry dovolené:

Cena: od 42 300 Kč

Destinace: EvropaŠpanělsko

Druh ubytování: Je mi to jednoLodge / UsedlostPenzion / Farma

Jezdecké schopnosti: PokročilýZkušený

Program den za dnem

1 Den

Vítejte v Masia Can Grau

V podvečer dorazíte na usedlost Can Grau, která leží v srdci regionu Alt Empordá. Na Can Grau mají více jak třicetileté zkušenosti s jezdeckou turistikou. Koně žijí na okolních pastvinách a uvidíte je přímo z oken vašich pokojů.  Penzion obklopují také pole a lesy, odpočívat můžete v rozlehlé zahradě s bazénem. Ještě před večeří se dozvíte všechny instrukce k nadcházejícímu trailu i ohledně zacházení s koňmi, na kterých pojedete. Všechno, co vás bude zajímat ohledně následujících dnů, můžete osobně probrat přímo se svým průvodcem.

2 Den

Cesta začíná

Hned po osedlání koní vyrazíte na jízdu – v následujících dnech toho budete mít hodně před sebou, celkem 200 kilometrů v sedle. Koně jsou na trail řádně odpočatí a v perfektní formě, takže si na nich celé dobrodružství včetně dlouhých cvalů přes piniové lesy užijete. Co hodinu minete některou z místních vesnic, staletých hradů či kostelů. V podvečer už ucítíte slaný nádech vzduchu, to se budete blížit k zálivu de Roses. Váš hotel, kde strávíte noc, leží přímo u moře.

3 Den

Vamos a la playa!

Brzy ráno vyrazíte  klusem k moři. V zálivu na vás čeká osm kilometrů klikaté pláže se zlatým pískem. Na cvalovky, které zde zažijete, nikde nezapomenete. Poté, co se „vyřádíte“ na pláži, se vydáte podél řeky Fluvia dále do vnitrozemí, které je rovné a poseté rýžovými poli a ovocnými plantážemi. Obědvat budete v cíli dnešního dne – městečku Castelló d´Empuries. Po dopoledním výkonu si piknik dozajista vychutnáte. Po obědě můžete buď relaxovat u bazénu nebo vyrazit do města za nákupy, vynikajícími tapas, osvěžujícími drinky a nočním životem. Navštívit můžete také muzeum Salvatora Dalího ve Figueres.

4 Den

Jezero Boadella

Dnes to bude dlouhý den, v sedle ujedete téměř 50 kilometrů. Po vydatné snídani na hotelové terase s výhledem na moře a Pyreneje osedláte koně a vydáte se směrem k horám. Čeká vás opět rychlá jízda klusem a cvalem přes pole a lesy, krajinou provoněnou květinami a bylinkami.  Odpoledne pojedete také podél korkových lesů, olivových hájů a vinic, až dorazíte k jezeru Boadella, na jehož břehu leží vaše ubytování pro dnešní noc. „La Central“ je palác ve stylu Art Nouveau s keramickými vežičkami. Tento exkluzivní spa hotel je místem klidu a pokoje, kde si můžete vychutnat vodní a mnohé další masáže, bazén, saunu a také pochoutky z místní ekologické kuchyně. Po třech dnech v sedle přijde takový odpočinek víc než vhod.

5 Den

Divoká Empordá

Dnes vyrazíte na trail do nejodlehlejších končin regionu – divočiny Alt Garrotxa. Dopoledne pojedete mírnou pahorkatinou, kde se střídají piniové a dubové lesy. U řeky Muga si krátce odpočinete, chladivá voda přímo láká k tomu se vykoupat pod středověkým mostem, který vede do městečka Sant Llorenc de la Muga. Jízda pokračuje do kraje, kde pravděpodobně narazíte na divoká prasata a stáda obcí. Před setměním dorazíte do cíle dnešního dne – známému kostelu Sant Martí de les Serres.  Koně necháte zde, zatímco vás bude čekat odvoz autem do hotelu Masia la Palma v Espinavesse.

6 Den

Katalánská architektura a Besalú

Vyrazíte podél severního břehu řeky Fluvia a užijete si jízdu nádhernou krajinou, kde žije mnoho druhů ptactva. Několikakilometrová cesta vede přes slunečnicová pole, lesy a louky. Odpočinek a vydatný piknik na břehu řeky vás bude čekat ve středověké vesnici Besalú, která je jedním z klenotů románské architektury. Rozhodně stojí za to si ji celou prohlédnout, času na to budete mít dostatek. Přenocovat budete v hotelu Masia La Palma. Bazén, spa a vynikající jídlo – tím vším vás jsou hostitelé připravení rozmazlovat.

7 Den

Směr domů

Ráno se vydáte mírně zvlněnou krajinou a lesy u vesničky Ollers nazpět. Uvidíte několik majestátních farem, které zde stojí už od 17. století, kdy je založila místní šlechta. S dechberoucím výhledem na Pyreneje před očima dorazíte do Galliners, které vám předvede další skvosty katalánské architektury. Obědvat budete uprostřed rozkvetlé rozmarýnové louky, což bude zážitek doslova pro všechny smysly. Po obědě se vydáte dál do Alt Empordá a po pár velmi rychlých cvalovkách dorazíte do Bascari na řece Fluvia.  Následující klidnou jízdu přes Calbuig dojede až do místa, odkud jste na začátku vyráželi – usedlosti Can Grau. Zbytek dne můžete odpočívat u bazénu nebo ve zdejší nádherné zahradě.

8 Den

Adios Amigos

Dnes vás čeká snídaně a odjezd. Budeme se těšit (snad) na shledanou.

O koních

2016CWC-(2)-CATH

Koně jsou andaluského původu, výborně trénovaní a pečlivě vybraní pro traily se zákazníky. Výška v kohoutku je přibližně 150 až 165 cm. Kondice koní je naprosto vynikající a i v náročném terénů se pohybují jistým krokem.

Všichni koně byli trénováni podle zásad Natural Horsemanship, což pomáhá k tomu, že se cítí spokojeně, vesele a těší je spolupráce s jezdcem. Používají se anglická sedla, na výlety pak sedla trekingová a jednoduchá udidla.  Pokud byste chtěli výlet absolvovat ve westernovém sedle, kontaktujte prosím tým pferdesafari.

Podmínky a důležité informace

Ceny 2023

od 42 300 Kč na jezdce (7 nocí/8 dní)

V ceně je zahrnuto

výše popsaný trail, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, plná penze a víno k večeři

V ceně není zahrnuto

příjezd a transfer do/z Can Sort, další výlety, extra jídlo a nápoje mimo plnou penzi, pojištění, pobytová taxa (190 Kč)

Transfer z/na letiště v Barceloně/Geroně

2 700 Kč/1 700 Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj

5 700 Kč

Cena za nejezdce (polpenze)

28 400 Kč

Příplatek za malou skupinu (2 až 3 jezdci)

8 100 Kč/osoba

Nezávazný rezervační formulář

Následující informace jsou nezbytné k potvrzení vaší rezervace.

Zadané osobní údaje musí být přesně tak, jak jsou uvedené v cestovním pasu. Pokud nejsou osobní údaje zadané správně, letecké společnosti, nebo cestovní kancelář může vyžadovat platbu za provedení opravy.

 

Informace o dovolené

Z vrcholků hor až k moři (Evropa, Španělsko)
od 42 300 Kč
26. 3. 2023 - 2. 4. 2023
23. 4. 2023 - 30. 4. 2023
14. 5. 2023 - 21. 5. 2023

= Omezená kapacita místa.

Ubytování a doprava

Údaje o jezdci / jezdkyni

 

Jezdecké vlastnosti

Vaše údaje neslouží jen jako potvrzení rezervace, ale především k tomu, abychom je mohli předat jezdecké farmě. Naším cílem je předem zajistit správný výběr nejlepšího koně pro Vás a abychom informovali jezdeckou farmu o Vašich jezdeckých dovednostech. Raději se trošku podceňte než přeceňte, protože chceme, abyste si dovolenou s námi maximálně užili.

 

Vaše další poznámky, které nám pomohou vybrat toho nejlepšího koníka pro Vás

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

Maximální počet dalších účastníků jsou 4 osoby. V jedné registraci tedy může být nejvýše 5 osob.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 3 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývají 2 volná místa.

 

Další jezdec / jezdkyně

Přidat dalšího jezdce / jezdkyni

V jedné registraci může být nejvýše 5 osob. Zbývá poslední volné místo.

 

Další jezdec / jezdkyně

Kontaktní údaje