Ant´s Bush Homes (JAR) - pferdesafari

`Tři měsíce zázraků´

Tým z Ant’s Bush Homes vás srdečně vítá.
Motivovaným dobrovolníkům nabízí možnost poznat život a práci v buši. Ant’s Nest & Ant’s Hill leží ve velké rezervaci o rozloze 5000 hektarů, která je domovem mnoha divokých zvířat jako například leopardů, buvolů, nosorožců, vzácných antilop vraních a mnoha dalších.  Zde na Vás čeká pravé pracovní dobrodružství!

V následujících odstavcích se dozvíte vše důležité o pobytu na Ant’s Nest & Ant’s Hill a získáte představu, co se od Vás jako od dobrovolníka očekává. Tento program Ride&Work trvá vždy tři měsíce. Důvodem je i to, aby se noví dobrovolníci zapracovali do týmu.

Osobní předpoklady pro program Ride&Work na Ant’s Bush Homes

–          Minimální věk je 21 let.

–          Váhový limit je 80 kg.

–          Musíte být dobrý a zkušený jezdec s alespoň osmiletými jezdeckými zkušenostmi.

–          Měli byste být zdvořilí a zruční.

–          Stejně tak byste měli být otevření novým věcem a být přirozeně přátelskou osobou.

–         Vysoké požadavky jsou kladeny na pracovní výkon, aby klientům byla připravena co možná nejlepší a nezapomenutelná dovolená. Hosté Vás budou vnímat jako člena týmu, a z tohoto důvodu se musíte chovat profesionálně.

K vašim úkolům v místě může patřit následující

–          Výpomoc při kydání hnoje ve stájích a doplňování sena.

–          Čištění postrojů.

–          Příprava koní (čištění, sedlání, nasazování udidel atd.).

–          Jako záložní jezdec doprovázet při jízdách hosty.

–          Zaopatření hostů během západu slunce v buši.

–          Pohoštění hostů při obědě a večeři.

–          Vyřizovat výlety do města (jídlo, plánování, nakupování atd.)

–          Hlídání dětí.

–          Výpomoc při čištění a třídění ve skladištích zásob.

–          Práce v rezervaci, např. udržování silnic, kontrola plotů, sbírání kamenů a dřeva pro stavební    práce, hašení požárů.

–          Údržba kolem lodge a v rezervaci.

–          Balení nápojů.

–          Praní prádla.

–          Výpomoc při inventuře.

–          Natírání a výzdoba.

–          Základní administrativní práce

 

Typický den na Ant’s Bush Homes může vypadat následovně

Ranní ptáče dál doskáče – proto začínají dny v Africe tak brzy!

V létě se začíná pracovat v 6.30, v zimě v 7.00 hodin. Nejprve jsou nakrmeni koně, které vyčistíte a změříte jim teplotu. Následně budou někteří koně připraveni na jízdu terénem. Buď pojedeš ráno na vyjížďku do terénu jako záložní jezdec, nebo pomůžeš při práci kolem stáje. Například vyčistíš žlaby na krmení a vodu, naplníš sítě senem, vykydáš stáje, vyčistíš postroje, zkontroluješ a vyčistíš jezdecké helmy, přivezeš do stájí nový písek atd.

Pokud jsi byl na jízdě, musíš zajistit, aby byla všechna sedla opět s potahem zavěšena zpět v regálu. Kromě toho musí být všechny uzdy vymyty a udidla opět řádně zavěšena zpět, zároveň musí být deky pověšeny na sedlo, aby se sušily.

Pokud tě ráno nezaměstnává ježdění na koni a také není žádná práce ve stáji, mohl bys s námi uklidit spíž nebo zkontrolovat zásoby. Nebo pomůžeš venku při údržbových pracích v rezervaci a kolem farmy.

Odpoledne, když se koně vrátí do stáje, následuje čištění, krmení, měření teploty a přípravu několika koní na jízdu. Když přijdeš na řadu, budeš při této jízdě, která je zakončena krásným západem slunce, dělat doprovod jako záložní jezdec.

 

Ant’s Bush Homes klade velký důraz na to, aby byli vždy vybráni vhodní členové týmu. Proto následuje ještě několik odstavců, kterými se na vás přímo obracíme a uvádíme naše požadavky:

– Hledáme veselé, tvrdě pracující, nadšené a flexibilní osoby, které jsou připraveny pomoci se vším. Ačkoli budete jezdit na koni pravidelně, neznamená to, že bude jízda na koni vaším jediným zaměstnáním. Očekáváme od vás, že pomůžete tam, kde to bude zapotřebí. Přitom musí být někdy vykonány i banální – ale nezbytné – práce. Celé byste to neměli brát jako pracovní dovolenou, ale spíše jako příležitost nasbírat pracovní zkušenosti v pohostinném prostředí.

– Bezpodmínečně potřebujete platné zdravotní pojištění do zahraničí po celou dobu vašeho pobytu. Přitom byste měli zajistit, že vaše pojištění pokrývá ježdění na koni. Ant’s Africa Safari nemůže převzít žádné ručení za dobrovolníky během jejich práce na Ant’s Bush Homes.

– Pracovní dny jsou dlouhé (začátek v létě: 6.30 hodin, v zimě: 7.00 hodin). Kromě toho se může stát, že pracujete i během oběda, kdy se budete starat o hosty, totéž platí při večeři. Dny tak končí v pokročilém létě většinou kolem 19.30 hodin. Dvakrát až třikrát týdně byste měli pomáhat při večeři.

– Za měsíc vám náleží šest volných dnů (pravděpodobně rozdělené na jeden nebo dva dny ve stejnou dobu v týdnu).

– Během vašeho pobytu budete reprezentovat podnik. Proto od vás očekáváme, že se podle toho budete chovat. Přes den budete nosit oblečení v přírodních barvách a večer, kdy budete servírovat jídlo, jednoduché, vkusné oblečení (prosím, přivezte si sebou vkusná trička, topy, kalhoty a sukně).

Prosím uvědomte si, že budete pracovat ve velmi konzervativním prostředí. Proto nejsou vhodné nízko střižené kalhoty a trička s hlubokým výstřihem. Je velmi důležité, abyste během dne před klienty vystupovali profesionálně. Proto byste měli mít nejen vlasy řádně upravené, piercing a nadměrné tetování v obličeji není povoleno. Muži musí být vždy řádně oholeni.

– Během doby zde strávené nebudete dostávat plat. Jako příspěvek na výdaje dostanete stravu a ubytování. Pokud budete chtít během vašich volných dnů pobývat na farmě, samozřejmě pro vás zde jídlo zajistíme. Doporučujeme, abyste si vzali kapesné ve výši cca 190 euro na měsíc. Ve městě je bankomat, z kterého si budete moci vybrat peníze.

– Farma leží ve vzdálenosti cca 20 kilometrů od malého městečka. Občas zde budete nakupovat pro farmu. Můžete si zde také nakoupit pro sebe nebo si nechat dovézt věci od některého z kolegů.

– V neposlední řadě by vám mělo být jasné, že zde není příliš mnoho možností dělat večírky. Všichni naši členové týmu pracují tvrdě a mnoho hodin denně, takže si chtějí večer často odpočinout ve svých domcích. Proto vám doporučujeme přivézt si sebou laptop a nějaké filmy. Rovněž máme v kanceláři malou sbírku DVD, která si můžete půjčit.

Pokud si večer přece jen vyjdete, vezměte prosím na vědomí, že se musíte vrátit kolem půlnoci. Očekáváme od vás, že se následující den ráno objevíte v práci přesně na čas a bez kocoviny.

V celku tedy hledáme pilně pracující osoby, které mohou pracovat jako část našeho týmu a mají dostatek samostatné motivace. Zde pomáhá každý každému, s tím, co je zrovna potřeba. Jelikož i tvrdá práce – vykonaná společně – může přinést zábavu, a přesně to z nás dělá velkolepý tým!

 

Ceny 2022

od 75 600 Kč za osobu za 3 měsíce

 V ceně je zahrnuto

ubytování, všechna jídla, nápoje (voda, šťáva, čaj, káva), praní prádla, přeprava z/na letiště, jízda na koni

V ceně není zahrnuto

přílet, pojištění, speciální nápoje (alkoholické nápoje, soft drinks), dodatečné aktivity

 

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás