Herridarholl (Island) - pferdesafari

Program

Na severu ostrova u nejdelšího fjordu Islandu Eyjafjördur, leží farma Grytubakki. Odtud tým Polar Hestar organizuje výlety na koni v jedinečné krajině již více než 25 let. Čeká vás 100 koní, 250 ovcí, mnoho králíků, kuřat, koček a pes. V Grytubakki je tedy vždy co dělat, takže tým v Polar Hestar potřebuje po celý rok hodně pracovní síly. Juliane a Stefan každý rok přivítají a školí na své farmě až 20 stážistů. Zde máte příležitost poznat každodenní rutinu skutečné islandské farmy.

Požadavky na praktikanty

– věková hranice je 18-25 let
– hmotnostní limit je 75 kg
– minimální délka pobytu je 6 týdnů, v hlavní sezoně 8 týdnů
– uzávěrka přihlášek je 31. srpna příslušného předchozího roku
– program je určen zejména pro velmi zkušené jezdce, kteří sedí bez problémů bezpečně v sedle a mají při jednání s koňmi určitou rutinu. Zejména v měsících před svým pobytem byste měli jezdit pravidelně.

Další informace

Ve svém volném čase máte možnost prozkoumat okolí farmy. Grytubakki se nachází jen pár kilometrů od Greniviku, malé zasněné rybářské vesnice.
V Greniviku jsou obchody, pošta a samozřejmě bazén s horkou nádobou. Podobně lze za asi hodinu projít do Laufasu, staré, malebné vesnické usedlosti u ústí Fnjoska. Tato usedlost byla obývána až do roku 1936 farářem nedalekého kostela. V letních měsících můžete obdivovat jeho bývalé bydliště jako muzeum.
Pracujete za jídlo a ubytování v Polar Hestar.

Měli byste být schopni pracovat v týmu, umět se dobře chopit práce a být schopni pracovat samostatně a zodpovědně. Rovněž je velmi důležité, abyste byli otevření a flexibilní, neboť podnik s hosty a zemědělstvím často nepřipouští naplánovat si práci dopředu, ale spíše je potřeba řídit se podle aktuální situace. Musí vám být minimálně 18 let.

Doba trvání vašeho pobytu a ubytování

Herridarholl přijímá praktikanty celoročně. V letních měsících jsou ovšem brány jen praktikantky, protože jsou ubytovány společně.
Mimo sezónu, kdy přijíždějí hosté, jsou praktikanti ubytováni v pokoji pro hosty, kde mají i vlastní obývací pokoj.

Ceny 2022

(min. doba pobytu 6 týdnů)

od 14 000 Kč/osoba

Přílet a cestovní pojištění si musíte zaplatit sami.

Pferdesafari účtuje poplatek za zprostředkování ve výši 13 500 Kč/osoba/pobyt.

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás