Wait a Little (JAR) - pferdesafari

Program

Tento program je připravený pro nadšené jezdce anglického jezdeckého stylu, kteří by chtěli využít příležitosti dělat doprovod jako záložní jezdci a pečovatelé koní při exkluzivních jezdeckých safari Wait A Little.

Aby ses mohl programu zúčastnit, musíš:

  • být skutečně dobrý a zkušený jezdec,
  • být jezdec anglického jezdeckého stylu,
  • vážit méně než 80 kg,
  • být fyzicky a jezdecky ve formě, protože dny mohou být dlouhé,
  • mít minimálně 20 let,
  • mít minimálně osmileté nepřetržité jezdecké zkušenosti,
  • jezdit na koni před svým pobytem každý den po dobu 6 měsíců, abys byl v kondici,
  • pokud možno mluvit cizím evropským jazykem.

Tvé jezdecké dovednosti jsou elementárně důležité a prověříme je tvou první jízdou, které se zúčastníš jako záložní jezdec. Pokud nebudou tvé jezdecké dovednosti dostatečné na to, abys dělal doprovod na safari, vyhrazuje si Wait A Little, že tě nenechá jezdit společně s hosty.

Povinnosti

Wait A Little pořádá safari pro malé skupiny s výlučně zkušenými jezdci. Pro tyto hosty je toto safari často životním snem a všichni pracovníci WAL ze sebe vydají to nejlepší, aby se tento sen uskutečnil. Jelikož budeš s hosty v denním kontaktu, je důležité, abys byl komunikativní a pečlivě upravený i co se týká tvého zevnějšku. Přátelské vystupování a talent umět jednat s lidmi ti pomůže, aby byl pobyt tvůj i našich hostů nezapomenutelný. Budete na WAL dohromady jíst, spát a bavit se.
Jako záložní jezdec budeš pomáhat průvodcům vždy zaručit bezpečnost skupiny. Musíš si tedy být jistý, že umíš kontrolovat koně v každé situaci – koně z WAL důvěřují svým jezdcům stoprocentně a snaží se i v situacích s velkým množstvím divoké zvěře zachovat klid.
Dobrý zdravotní stav koní je proto na prvním místě. Pokud nebudeš na vyjížďce, máš potom za úkol postarat se o koně, pečovat o ně, ošetřit je a pomáhat ve stáji (žádné kydání hnoje). Při počtu přibližně 40 koní různého věku je dostatek práce.

Doba trvání tvého pobytu a ubytování

Na WAL jsou vždy dva dobrovolníci ve stejnou dobu. Délka pobytu je vždy 3 měsíce.
Máš svůj vlastní pokoj se společnou koupelnou.
Jíš dohromady s hosty, vegetariáni jsou vítáni, ale nebude se pro tebe vždy vařit extra.

Další možnosti

K zážitkům a zkušenostem s koňmi se navíc přiučíš něco o ekosystému Afriky a jeho ochraně. Na farmě je více kvalifikovaných rangerů a budeš mít volný přístup k různým učebním materiálům a knihám. Máte možnost navštívit zdejší stanici pro odchyt zvířat, park plazů a chovná centra pro druhy zvířat ohrožené vyhynutím. Kromě toho máš možnost podnikat další aktivity v blízkém okolí, jako např. rafting, lety balónem, pěší túru kaňonem Blyde River Canyon nebo procházku se lvíčetem – když je na farmě o něco klidněji. Můžeš se také naučit základy střelby.

V rezervaci je výzkumný tým, který tě rovněž rád vezme sebou na šoulačku a přiblíží ti svou práci.

Rezervace

Uprostřed jihoafrické buše se nachází Wait A Little v soukromé rezervaci divokých zvířat Karongwe: 8.500 hektarů nedotčené divočiny je domovem nesčetného množství divokých zvířat a rozmanité flóry a fauny. Jedná se o rezervaci Big 5, proto není neobvyklé nalézt v blízkosti farmy slony, nosorožce, lvy nebo leopardy.

Přílet

Ze svého domovského letiště poletíš až do Johannesburgu. Odtud budeš pokračovat vnitrostátním letem buď do Hoedspruit nebo do Phalaborwa, odkud tě přepravíme na farmu.

Vzorový průběh tvého pobytu

Týden 1-2

Tyto úvodní týdny strávíš tím, že se budeš seznamovat s lidmi, koňmi, každodenní prací na farmě a svou pracovní pozicí záložního jezdce. Nejprve budeš doprovázet jízdy se zkušeným záložním jezdcem, aby ses vžil bez nátlaku do své nové úlohy. Bezproblémová safari závisí na záložním jezdci.

Týden 3- konec
Až když budeš mít jistotu ve své práci záložního jezdce, podělíš se o tuto svou pracovní pozici a práci s koňmi s druhým dobrovolníkem, každý bude jezdit jednou denně.  V klidnějších dnech budete mít možnost doprovázet výzkumný tým nebo zkoumat okolní oblast. I bez hostů však bude každý den zahrnovat práci s koňmi.

Ceny 2022

od 72 900 Kč/90 dní

V ceně je zahrnuto
jízdy na koni, trénink, jídlo, nápoje vč. alkoholu, ubytování, přeprava z Hoedspruitu (jen v sobotu), vybrané exkurze.

V ceně není zahrnuto

přílet, výlety, pojištění, vízum, telefonáty

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás