Pláže a louky - pferdesafari

Pláže a louky

Název dovolené: Pláže a louky

Skvělá dovolená v sedle je právě za mnou. Zážitků neuvěřitelné množství, některé velmi intenzivní. Naše multinacionální skupina byla malá, ale pestrá. Každý jsme byl jiný a přesto nás něco spojovalo. Můj kůň Manuella mi byl cestou perfektním parťákem. Téměř 190 km v sedle za šest dní – můj zadek teď rozhodně potřebuje další dovolenou. 😊

Velké poděkování věnuji Anne a Antonovi, kteří vlastní Masia Can Grau a kteří se o nás starali jako o členy vlastní rodiny. Jsou to opravdu výjimeční hostitelé. Speciální dík směřuje i k naší průvodkyni Lucii, která s námi měla obrovskou trpělivost a pečlivě se starala o bezpečný průběh naší výpravy.

Velké dík patří samozřejmě i Tomášovi @pferdesafari_cz, který nás propojil.

 

Den 1: Na cestě z Masia Can Grau do Masia La Palma (krásný rodinný hotýlek, kde se o nás skvěle postarali) jsme se postupně seznamovali se svými koňmi

Den 2: Cílem cesty bylo krásné historické městečko Besalú, které založené již v 11. století. Ubytovaní jsme byli v hotelu Els Jardins de la Martana hned u starověkého mostu.

Den 3: Vrátili jsme se zpět do Masia Can Grau, kde si většina vyměnila koně za čerstvé. Já jsem se svojí Manuellou byla perfektně spokojená, takže jsem jí zůstala věrná.

Den 4: Tento den začal jako vždy krásným počasím, nicméně jak jsme se blížili k pobřeží, bylo to stále náročnější. Chvílemi foukal vítr až 64 km/h, takže jsme byli rádi, když jsme dorazili do naprosto úžasného hotelu Molí de l’Escala.

Den 5: Hlavní událostí dne byl vyjížďka po pláži. U koní jsme byli již v 6:30, abychom se na pláž dostali brzy. Pro mě byla pláž náročnější, než jsem čekala, protože vlny představovaly vlastně pohyblivou podlahu a nějakou dobu trvalo, než jsem si na to zvykla. Do teď si nejsem jistá, jestli jsem fanoušek jízdy po pláži. 😊 Později jsme se podél řeky Fluvia dojeli na statek Can Sort, kde jsme nechali koně a noc strávili na Masia Can Grau.

Den 6: Poslední den v sedle jsme autem dojeli zpět k našim koním na Can Sort, abychom se vrátili domů na Can Grau. Cestou jsme si užili legraci na starém hipodromu Bescara, kde jsme si uspořádali soukromý dostih. Nutno podotknout, že já s Manuellou jsme neprojevily zrovna závodního ducha a spíš jsme kontrolovaly situaci zezadu. 😂

 

Potřebujete poradit?

neváhejte a kontaktujte nás